Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Anglie se vrací k lockdownu. Počet případů covidu-19 ve Spojeném království překročil hranici jednoho milionu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský premiér Boris Johnson oznámil, že Anglii čeká další lockdown. Stalo se tak poté, co Spojené království dosáhlo milníku jednoho milionu případů onemocnění covid-19 a druhá vlna pandemie ohrožuje zdravotnický systém.

  Spojené království, které má nejvyšší oficiální počet obětí covidu-19 v Evropě, se potýká s více než 20 tisíci novými případy nákazy koronavirem denně. Vědci varovali, že „nejhorší scénář“ s 80 tisíci mrtvými by mohl být překonán.

  Johnson na sobotní tiskové konferenci v Downing Street uvedl, že měsíční lockdown v celé Anglii začne platit od čtvrtka a potrvá do 2. prosince.

  Fungovat budou pouze nezbytné služby. Restaurace a bary budou zavřené. Na rozdíl od jarních omezení však zůstávají otevřené školy. Lidé tak budou moci opustit domov pouze ze zvláštních důvodů, jako je vzdělávání, práce, venkovní sportovní aktivity, nákup nezbytných věcí nebo péče o zranitelné osoby.

  Johnson řekl: „Vánoce letos budou jiné, možná velmi jiné, ale upřímně doufám a věřím, že když nyní podnikneme tvrdé kroky, rodiny po celé zemi budou moci být spolu.“

  Vláda oživí nouzový režim dotací mezd, aby zajistila, že pracovníci, kteří jsou dočasně propuštěni během nového lockdownu, obdrží 80 procent své mzdy.

  Žádný odpovědný předseda vlády nemůže ignorovat čísla, která naznačují, že počet úmrtí dosáhne několika tisíc denně, s „vrcholem úmrtnosti“ horším, než jaký země zaznamenala v dubnu, uvedl Johnson.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS