-0.4 C
Czech
Čtvrtek 20. listopadu 2025
e-SportsAmerický sen? Top hráči League of Legends mizí za oceán. Vytvořili rekord

Americký sen? Top hráči League of Legends mizí za oceán. Vytvořili rekord

Po katastrofálním světovém šampionátu WORLDS se na severoamerické scéně League of Legends neřešilo nic jiného, než změny. A těch se fanoušci dočkali. Obměnou prošel nejen ligový formát, ale také jednotlivé týmy. Tolik cizinců v americkém e-sportu ještě nikdy nebylo.

Americká liga League of Legends nese název LCS, neboli League Championship Series. Každoročně v ní soupeří ty nejlepší týmy ze západní polokoule a strhává na sebe velkou pozornost. Ani letos nebude o akci nouze, ještě navíc, když týmy hromadně posilují.

V profesionálním sportu, a potažmo i e-sportu, se stává, že více než domácí hráči, jsou upřednostňovány zahraniční hvězdy. A jinak tomu není ani v LCS. Ta neprožila zrovna zářný rok 2020. Nemoc covid-19 zastavovala zápasy, nemohlo se jezdit na přípravné kempy a Amerika strádala.

Což se projevilo hlavně na WORLD, kde NA (North America) nedokázala držet se zbytkem světa krok. Neúspěch z mistrovství resultoval ve velké nákupy. Světové extra třídy míří za oceán a LCS dostává nový nádech.

https://twitter.com/LCSOfficial/status/1346516816424800258

Logo týmu Immortals budou nově nosit Quin “Raes” Korebrits a Mitchell “Destiny” k nim se přidá bývalý jungler Astralis Andrei “Xerxe” Dragomi a trenér André “Guilhoto“ Pereira Guilhoto. 10. nejlepší tým letní části LCS bude nově využívat služby jen dvou severoamerických hráčů, zbytek pojme mezinárodně.

Stejně na tom budou i Evil Geniuses. Dva Jihokorejci, Ital, Brit a Dán. Takové je složení jejich soupisky. No a pak je tu situace u tří nejvěhlasnějších. Team Liquid zlanařil do svých řad evropskou hvězdu Barneyho “Alphari“ Morrise. Cloud9 dotáhl do zámoří bývalého hráče evropského giganta G2 Luku “Perkz“ Perkoviče.

No a na závěr TSM, neboli Team SoloMid. Právě ten vybouchl po úspěchu na domácí scéně na světovém šampionátu WORLDS. Což si nechce nechat líbit. Kontrakt přinese letošnímu finalistovi Huovi “SwordArt“ Shuo-Chiev výplatní pásku v hodnotě okolo 130 milionů korun.

Jednoho z nejlepších hráčů podepsal i FlyQuest. V latinské Americe patří mezi elitu Brandon “Josedeodo“ Villegas. Nově bude i on bojovat o slávu v LCS. Je tak jasné, že nás čeká působivá sezona. Kdo se letos dostane na WORLD, to je otázka. Týmy ale zbrojí a chystají se o místenku tvrdě bojovat.

Reklama

Doporučujeme

V Severní Karolíně zadrželi přes 250 lidí při imigrační razii

V Severní Karolíně se během několika dnů rozjela rozsáhlá imigrační razie, která zasáhla hlavně oblast kolem Charlotte. Zásahy vyvolaly strach v komunitách i protesty před obchody a v ulicích. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti mezitím oznamuje další fáze operací a připravuje přesuny agentů do dalších států.

Zveřejnění Epsteinových spisů čeká po schválení Kongresem na Trumpův podpis

Americký Kongres téměř jednomyslně rozhodl, že ministerstvo spravedlnosti musí zveřejnit veškeré neklasifikované dokumenty o Jeffreym Epsteinovi. Zákon dorazí na stůl prezidenta Donalda Trumpa, který po měsících odporu náhle změnil názor.

Target snižuje výhled, nový šéf sází na obchody a technologie

Target čeká náročný konec roku. Firma upravila celoroční výhled, protože bojuje s ochlazující poptávkou a zlevňováním, které má rozhýbat prodeje. Investoři tak dostali další signál, že obrat v jedné z největších amerických maloobchodních sítí potrvá déle.

KOMENTÁŘ: Bitcoin padá, akcie v nejistotě. Co stojí za podzimní panikou?

Po měsících prosperity se na trzích začal šířit strach. Akcie amerických společností klopýtají, stejně tak padá i bitcoin, který už odepsal veškeré letošní zisky. Za chmurnou atmosférou stojí obavy ze splasknutí AI bubliny i dalších kroků americké centrální banky.

Izraelský úder na tábor v Libanonu podle místních zasáhl sportoviště

Úterní izraelský úder na palestinský tábor Ajn Hilva v Libanonu, který zabil 13 lidí, podle místních obyvatel zasáhl sportoviště. Píše to dnes agentura AFP. Izrael tvrdí, že cílem úderů bylo výcvikové středisko palestinského teroristického hnutí Hamás, které to však odmítlo. Mezi mrtvými byla podle místních obyvatel řada dětí, které v době úderu hrály fotbal.

Polsko odpoví na sabotáž na železnici, prohlásil ministr Sikorski

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski označil za akt státního terorismu víkendovou sabotáž na železniční trati, po které se mimo jiné přepravují zbraně pro Ukrajinu. Zároveň slíbil odpověď, která nebude jen diplomatická.

Válečná sekyra zakopána? Musk se účastnil večeře v Bílém domě

Miliardář Elon Musk se zúčastnil večeře se saúdskoarabským princem v Bílém domě. Jde o první veřejnou návštěvu nejbohatšího člověka světa po roztržce s prezidentem Donaldem Trumpem. Musk byl podle médií spatřen ve Východní místnosti spolu s Jeffem Bezosem nebo fotbalistou Christianem Ronaldem. Jeho přítomnost v Bílém domě dokládají i videa na sociálních sítích. Trump dosáhl s arabským královstvím klíčové dohody.

Rusko potvrdilo úterní útok střelami ATACMS, podle Moskvy ale nebyl úspěšný

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že ukrajinská armáda v úterý útočila na ruské území americkými střelami dlouhého doletu ATACMS. Podle Moskvy byla cílem Voroněžská oblast a ruská armáda všechny střely zachytila, informuje dnes ruskojazyčná verze serveru BBC. Ukrajinský generální štáb přitom v úterý tvrdil, že ukrajinský úder střelami ATACMS byl úspěšný.

Polsko vyslalo do vzduchu stíhačky při ruském útoku na západní Ukrajinu

Polsko vyslalo do vzduchu stíhačky při ruském útoku na západní Ukrajinu, uvedla polská armáda. Polský úřad pro řízení letového provozu (PANSA) krátce na to oznámil, že byla dočasně uzavřena letiště v Lublinu a v Řešově (Rzeszów) na jihovýchodě Polska, provoz na letištích byl obnoven po necelé hodině. Na téměř celé Ukrajině platí letecký poplach, informovala agentura Reuters.

Brazílie odsoudila vojenské důstojníky a policistu za pokus o převrat, plánovali atentát na Lulu

Nejvyšší soud Brazílie v úterý vynesl rozsudek nad vojáky a policistou, kteří plánovali převrat a atentát na prezidenta Luize Inácia Lulu da Silvu před jeho inaugurací. Poslal je do vězení až na 24 let. Celkem bylo odsouzeno deset lidí, mezi nimi i bývalý prezident Jair Bolsonaro.

Vánoční trhy by měly mít společné bezpečnostní standardy, navrhl Merz

Vánoční trhy v Německu by měly mít podle Friedricha Merze jednotné bezpečnostní standardy. Spolkový kancléř to řekl dnes při návštěvě spolkové země Sasko-Anhaltsko, v jejíž metropoli Magdeburku loni muž původem ze Saúdské Arábie najel do prostoru vánočních trhů a zabil šest lidí. Německá média v posledních dnech informovala o rostoucích nákladech na pořádání vánočních trhů, a to právě kvůli bezpečnostním opatřením.

Sabotáž v Polsku podle Fialy ukazuje na nutnost investic do obrany

Informace o strůjcích víkendové sabotáže na polské železniční trati mezi Varšavou a Lublinem podle premiéra v demisi Petra Fialy (ODS) ukazuje, že je třeba posilovat obranu. Na facebooku uvedl, že by to měla mít na paměti i nová vláda. Mluvčí polského ministra pověřeného koordinací zvláštních služeb dnes uvedl, že vše ukazuje na to, že za sabotáží stály ruské tajné služby.

Ruská raketa zabila dívku, zranila devět lidí v Charkovské oblasti

Ruský raketový útok zabil v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny sedmnáctiletou dívku a zranil nejméně devět lidí. Uvedl to dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Další dvě ženy podle úřadů přišly o život při útoku dronů v Černihivské oblasti na severu země. Dvě raněné při náletech dronů hlásí správa Dněpropetrovské oblasti. Rusko uvedlo, že jeho protivzdušná obrana v noci zlikvidovala 31 ukrajinských bezpilotních letounů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama