Reklama
-1.2 C
Czech
Sobota 7. března 2026
Protext ČTKAgrární komora ČR a RENOMIA pokračují v úspěšném partnerství

Agrární komora ČR a RENOMIA pokračují v úspěšném partnerství

Praha 17. ledna 2025 (PROTEXT) – Agrární komora České republiky (AK ČR) a největší český pojišťovací makléř, společnost RENOMIA, potvrdily své dlouholeté partnerství na období dalších tří let. Agrární komora ČR tím opětovně ocenila přínos vzájemné spolupráce s tímto významným a strategickým partnerem pro oblast řízení rizik, pojištění a likvidace škod. Zároveň AK ČR potvrdila i další spolupráci se společnostmi GRANTEX dotace a Agdata, zaměřenými na oblasti dotačního poradenství a technologií pro tzv. precizní zemědělství.

Agrární komora ČR spolu s RENOMIA věří, že právě dlouhodobá spolupráce na vysoké profesionální úrovni a komplexní služby pro členy komory budou prospěšné pro zajištění a udržení rozvoje českého zemědělství. Spolupráce nabývá na významu především v tomto podnikatelsky složitém období, kdy pod vlivem mnoha externích faktorů došlo k výraznému rozkolísání a znejistění agrárního trhu, a právě jeho opětovná stabilizace a předvídatelnost je pro podnikatele agrárního sektoru velmi důležitá.

„Zemědělství je nesmírně nejisté a rizikové podnikání. Rizika není možné nikdy zcela eliminovat, ale lze je komplexně minimalizovat vhodně a výhodně uzavřeným pojištěním zvířat, plodin a majetku. Pokud zemědělec správně investuje a dokáže využít principů precizního zemědělství, má i v této nejisté době o krok blíže k úspěchu. A právě v této synergii, kterou společnost RENOMIA dokáže našim členům poskytnout, vidím jednu z hlavních výhod vzájemné spolupráce,“ říká prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Smlouvu o partnerství s AK ČR podepsala také společnost GRANTEX dotace, dceřiná firma RENOMIA a přední tuzemský poskytovatel služeb v oblasti dotačního poradenství. Spolupráci s AK ČR prodloužila i společnost Agdata, český lídr v oblasti precizního zemědělství, která spravuje data uživatelů obhospodařujících více než jeden milion hektarů zemědělské půdy. Systém Agdata pomáhá farmářům efektivně plánovat a řídit farmy, šetřit zdroje a zlepšovat produktivitu, čímž přispívá k jejich dlouhodobé udržitelnosti.

„Roky našeho strategického partnerství s Agrární komorou ČR ukázaly, že se jedná o spojení, které je pro zemědělce užitečné a přínosné. Proto si jeho dalšího pokračování velmi vážíme. Podpora zemědělství je jedním z našich hlavních cílů a nadále budeme společně dělat maximum pro to, aby měli čeští zemědělci co nejlepší podmínky pojištění pro svůj další rozvoj. Díky našim kolegům z Agdata a GRANTEX dotace zajišťujeme nejkomplexnější servis na trhu a pomáháme zemědělcům nejen chránit výsledky jejich práce, ale také investovat do budoucnosti podnikání v odvětví, které je pro celou společnost důležité,“ říká ředitel RENOMIA AGRO pro strategické partnery Jiří Havelka.

 

Zdroj: RENOMIA

www.renomia.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Maďarsko zadrželo sedm Ukrajinců, Kyjev doporučuje Maďarsku se vyhnout

Maďarský daňový úřad oznámil zadržení sedmi Ukrajinců, které stíhá kvůli podezření z praní špinavých peněz. Zadržuje také dvě vozidla pro přepravu peněz. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na zmíněný úřad. Kyjev o něco dříve obvinil Maďarsko ze zadržení sedmi pracovníků ukrajinské státní banky Oščadbank, kteří podle něj převáželi z Rakouska peníze a zlato. Ukrajina požaduje jejich okamžité propuštění, uvedl šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha na síti X. Kyjev zároveň vyzval Ukrajince, aby se vyhnuli cestám do sousedního Maďarska.

USA vyšetřují zásah školy v Íránu. Analýza naznačuje souvislost s americkým útokem

Američtí vojenští vyšetřovatelé se domnívají, že za úder na dívčí školu v jihoíránském městě Mínáb, při němž zahynuly desítky dětí, pravděpodobně nesou odpovědnost Spojené státy. Vyšetřování nicméně zatím stále probíhá. K tragédii došlo během prvního dne amerických a izraelských útoků na Írán.

Izrael zasáhl na předměstí Bejrútu sídlo výkonné rady Hizballáhu

Při noční vlně úderů na Libanon bylo zasaženo sídlo výkonné rady proíránského hnutí Hizballáh na předměstí Bejrútu, uvedla podle serveru The Times of Israel (ToI) izraelská armáda. Údery dále na předměstí Dahíja zasáhly desítky vícepodlažních budov a skladiště dronů. Noční údery podle libanonské agentury NNA zasáhly také desítky vesnic na jihu a východě Libanonu. Dopoledne Izrael zahájil další vlnu úderů. Výbuchy byly hlášeny z oblasti pobřežního města Sajdá.

Trump má problém. Soud mu nařídil vrátit peníze vybrané z cel

Americký soud pro mezinárodní obchod nařídil Celní a pohraniční stráži vrátit částku přes 130 miliard dolarů (asi 2,99 bilionu korun) dvěma tisícům amerických podniků. Rozhodnutí padlo poté, co Nejvyšší soud zrušil cla americké administrativy uvalená na obchodní partnery na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA).

Írán by měl mít dobrého vůdce, řekl Trump s tím, že USA mají několik kandidátů

Írán by měl mít dobrého vůdce, prohlásil v noci na dnešek americký prezident Donald Trump. USA mají v hledáčku několik lidí, kteří by mohli odvádět dobrou práci, dodal v exkluzivním rozhovoru pro NBC News. Jeho komentář následoval den poté, co Trump zpravodajskému serveru Axios řekl, že musí být osobně zapojen do výběru dalšího íránského lídra, přičemž odkázal na příklad Venezuely.

Írán si americkou základnu, kde zemřelo šest vojáků, zřejmě vytipoval

Íránské zpravodajské služby zřejmě sledovaly pohyb amerických vojáků mezi základnami a tipovaly cíle pro milice přidružené k islámské republice. Podařilo se identifikovat zbývající dva vojáky zabité na základně v kuvajtském přístavním městě Šuajpa.

Moderátorka NBC Savannah Guthrie plánuje návrat do vysílání. Pátrání po její matce pokračuje

Americká televizní moderátorka Savannah Guthrie se po týdnech nejistoty chystá vrátit do vysílání pořadu Today. Zatím však zůstává především po boku rodiny a soustředí se na pátrání po své matce, která zmizela začátkem února.

USA a Izrael dále útočí na íránské cíle, Teherán vyslal rakety na Tel Aviv

Spojené státy a Izrael dnes pokračují sedmým dnem v útocích proti Íránu. Oblastní velitelství americké armády (CENTCOM) oznámilo zásah íránské lodě sloužící pro starty dronů. Izraelské vojsko (IDF) zase uvedlo, že zahájilo další širokou vlnu útoků na infrastrukturu režimu v Teheránu. Írán krátce nato uvedl, že vyslal rakety na Tel Aviv. Izrael znovu zaútočil i na jih Libanonu.

Americký krypto zákon narazil na další překážku

Snaha prosadit v USA klíčový krypto zákon znovu narazila. Jednání se zadrhla na sporu mezi bankami, kryptofirmami a Bílým domem a roste nejistota, zda se návrh podaří schválit ještě letos. Pro kryptosektor by to byla citelná komplikace, protože firmy dál fungují v nejasném regulatorním prostředí.

USA požádaly Ukrajinu o pomoc proti íránským dronům

Spojené státy požádaly Ukrajinu o pomoc při obraně svých spojenců na Blízkém východě před íránskými drony. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky uvedl, že Kyjev může nabídnout odborníky i technologie získané během války s Ruskem. Pomoc však podmínil tím, že neoslabí obranu Ukrajiny.

Británie vyšle do Kataru letouny Typhoon, NATO posílilo ochranu před raketami

Británie se chystá vyslat do Kataru čtyři bojové letouny Typhoon k posílení obranných operací v Kataru i celém regionu, oznámil dnes britský premiér Keir Starmer. Na tiskové konferenci také řekl, že speciální vztah Londýna a Washingtonu funguje normálně. Severoatlantická aliance oznámila, že posílila ochranu před balistickými raketami po středečním incidentu, kdy byla u Turecka zničena jedna taková raketa vypálená z Íránu.

Hyský po dalším krachu neskrýval zklamání

Fotbalisté Plzně prožívají mimořádně nepříjemný týden. Po ligové porážce 0:3 ve Zlíně schytali stejný výsledek i ve čtvrtfinále domácího poháru v Karviné a ze soutěže vypadli. Pro tým, který se na pohárový úspěch výrazně upínal, jde o tvrdou ránu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama