Více
  16.6 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Razer Kishi V2: Mobilní ovladač kompatibilní téměř se všemi moderními smartphony

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Razer oznámila nový mobilní ovladač Kishi V2, který má být oproti první verzi kompatibilní s více telefony. Ovladač bude zpočátku vydáván výhradně pro Android, verze pro iOS přijde až později. Informoval o tom server Gizmodo.

  Chytré telefony mají již dlouho potenciál se stát vynikajícími kapesními herními zařízeními, nebýt omezení dotykových displejů. Joysticky a tlačítka jsou stále nejlepším způsobem hraní oproti klávesnici, a přestože se bezdrátové ovladače nyní snadno připojují k mobilním zařízením, upínací gamepady jsou lepším řešením.

  Ovladač podporuje větší rozsah velikostí telefonů

  Kishi V2 se od původní verze liší několika kosmetickými změnami, včetně celkově čistšího designu s rovnějšími hranami. Předchozí verze se vyznačovala výraznými křivkami a konturami. Kishi V2 vypadá ve výsledku o něco generičtěji, ale díky změně designu je gamepad kompatibilní s širší škálou smartphonů se systémem Android, dokonce i s těmi, které hraničí s tablety.

  Oproti první verzi je tedy Kishi V2 vhodný i pro velké telefony jako je Google Pixel 6 Pro nebo Samsung Galaxy Note 10. Jakékoliv menší telefony by měly fungovat bez problémů. Pokud má váš telefon pouzdro, budete možná muset vyjmout jednu z předinstalovaných gumových vložek. Kishi V2 podporuje průchozí nabíjení přes USB-C, ale bohužel postrádá konektor pro sluchátka.

  Ovladač Kishi V2 má některé hardwarové rysy společné s ovladačem Wolverine V2. Konkrétně jde o to, že jeho tlačítka využívají mikrospínače namísto membrán, takže budou působit klikavě. V blízkosti spouští jsou také dvě makro tlačítka, na každé straně jedno, která lze naprogramovat na míru.

  Je zde nové tlačítko „Share“, které bude fungovat pouze s Razer Nexus, což je doprovodná aplikace pro Android, ze které, jak společnost doufá, budete spouštět své hry. Jak uvedl server Gizmodo, tlačítko „Share“ se bude moct nakonfigurovat tak, aby kopírovalo funkci jakéhokoli jiného tlačítka.

  Aplikace Nexus vám také pomůže objevit kompatibilní hry a streamovat hraní na YouTube nebo Facebook. iOS neumožňuje nativní streamování aplikací, takže se tato funkce do iPhonů nedostane, nebo Razer použije podobný „tříček“ jako Microsoft, což je vytvoření nástroje pomocí webu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS