2.5 C
Czech
Sobota 13. prosince 2025
Protext ČTKAbdulaziz Al-Gudaimi, veterán ze společnosti Aramco, se připojuje k EIG jako hlavní...

Abdulaziz Al-Gudaimi, veterán ze společnosti Aramco, se připojuje k EIG jako hlavní poradce a prezident pro operace MENA

Washington 2.prosince 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – Firma EIG, přední institucionální investor v sektorech globální energetiky a infrastruktury, dnes ohlásila, že Abdulaziz Al-Gudaimi, nastoupil do EIG jako hlavní poradce a prezident pro operace EIG na středním východě a v severní Africe Middle East & North Africa (“MENA”). Pan Al-Gudaimi, dříve výkonný viceprezident pro podnikový vývoj společnosti Saudi Aramco (“Aramco”), má víc než 38 let zkušeností na trzích energie a jejích zdrojů a bude společnosti EIG poskytovat strategické poradenství ohledně jejích investičních aktivit a trvalého růstu v regionu.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20231201089178/cs/

“S nadšením vítáme Abdulazize do firmy,” řekl R. Blair Thomas, prezident a generální ředitel EIG. “Jeho hluboká odbornost a bohaté zkušenosti v regionu MENA budou pro EIG nápomocné při zajišťování dalších investičních příležitostí v oblasti kritické energetiky a související infrastruktury a pro naše portfolio společností hledajících cestu, jak přistoupit ke komplexním výzvám přechodu k nízkouhlíkové budoucnosti.

“S Blairem a týmem EIG jsem se poznal prostřednictvím partnerství firmy s Aramco a dychtím po možnosti stavět na jejich úspěchu v regionu,” řekl pan Al-Gudaimi. “Jak přechod energetiky pokračuje, nabývá důležitosti a dláždí cestu pro lepší zítřek, je společnost EIG v dobrém postavení pro hledání příležitostí k využití vlivu svých provozních odborností a k podpoře dekarbonizace sektoru energetiky v regionu. Těším se, že pomohu vytvářet hodnotu pro portfolio společností firmy a její investory.”

Pan Al-Gudaimi pracoval jako výkonný viceprezident pro podnikový vývoj ve společnosti Aramco, než v prosinci 2022 z této pozice odešel. V té roli pomáhal společnosti Aramco zajišťovat větší přístup k rostoucím trhům a technologiím prostřednictvím optimalizace portfolia a strategického uspořádání. Pan Al-Gudaimi předtím zastával ve společnosti Aramco několik jiných vedoucích funkcí, včetně pozice vrchního viceprezidenta pro Downstream (zpracování ropy a plynu) a viceprezidenta Power Systems (energetická infrastruktura). Pan Al-Gudaimi nyní pracuje jako ředitel Vision Invest Holding a Saudi Alfransi Bank a dříve zastával pozici předsedy v představenstvech firem Motiva Enterprises LLC, Arlanxeo, Saudi Aramco Total Refining and Petrochemical Company, Aramco Trading Company a Petro Rabigh. Má akademické tituly BS (bakalář věd) v ropné technice a MBA.

O společnosti EIG

EIG je předním institucionálním investorem v sektorech celosvětové energetiky a infrastruktury, který ke 30. září 2023 spravoval majetek v hodnotě 23,0 miliardy dolarů. EIG se specializuje na soukromé investice do energetiky a s energetikou spojené infrastruktury na celosvětové úrovni. Během své 41leté historie firma EIG investovala přes 45,9 miliardy dolarů do sektoru energetiky prostřednictvím víc než 400 projektů nebo společností ve 42 zemích na šesti kontinentech. Mezi klienty společnosti EIG patří řada předních penzijních programů, pojišťoven, nadačních fondů, nadací a státních investičních fondů v USA, Asii a Evropě. EIG má sídlo ve Washingtonu, D.C. a své kanceláře má v Houstonu, Londýně, Sydney, Rio de Janeiru, Hongkongu a Soulu.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

 

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231201089178/cs/

Kontakt:

Media

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

+1 212-687-8080

EIG@fgsglobal.com

Zdroj: EIG

 

Reklama

Doporučujeme

U Oděsy hoří turecká loď, Ankara volá po zastavení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou

Při útoku na ukrajinský přístav Čornomorsk byla zasažena turecká loď, uvedlo dnes turecké rejdařství. Přístav je vzdálen asi 20 kilometrů od Oděsy, která se i s přilehlou oblastí stala podle ukrajinských úřadů terčem ruských raket a dronů. Ankara následně vyzvala k okamžitému zastavení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou, incident podle ní ohrožuje bezpečnost lodní dopravy v Černém moři. O ruském útoku na Oděskou oblast a zasažení civilního plavidla v Čornomorsku se zmínil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Írán údajně zadržel nositelku Nobelovy ceny Narges Mohammadi

Nositelku Nobelovy ceny míru Narges Mohammadi podle jejích podporovatelů v pátek v Íránu zadržely bezpečnostní složky. K zatčení mělo dojít ve městě Mašhad na pietní akci za právníka a obhájce lidských práv Khosrowa Alikordiho, který byl nedávno nalezen mrtvý za nejasných okolností. Íránské úřady se k případu bezprostředně nevyjádřily.

Křetínský kupuje AAA Auto a Mototechnu

Daniel Křetínský rozšiřuje své české portfolio. Jeho investiční skupina EP Equity Investment kupuje Aures Holdings, tedy provozovatele autobazarů AAA Auto a Mototechna. Cenu transakce strany nezveřejnily.

Vonn vyhrála sjezd ve Svatém Mořici, Ledecká skončila 22.

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká vstoupila do sezony Světového poháru 22. místem ve sjezdu ve Svatém Mořici. Na vítězku Lindsey Vonn ztratila 2,20 sekundy. Pro českou reprezentantku šlo o první rychlostní závod zimy a výsledek zůstal za očekáváním, zvlášť po slibném výkonu v tréninku.

Adamczyková při návratu vyhrála kvalifikaci v Cervinii

Eva Adamczyková se po mateřské pauze vrátila do Světového poháru ve snowboardcrossu a hned v prvním startu ukázala, že rychlost neztratila. V italské Cervinii vyhrála kvalifikaci a do sobotního závodu půjde s výhodou volby startovní brány. Vedle ní postoupili i dva čeští muži, naopak Karolína Hrůšová mezi nejlepší neprošla.

Lední medvědi mění svou DNA. Snaží se přizpůsobit klimatickým změnám

Nová vědecká studie přináší překvapivý závěr. Lední medvědi v jedné části Grónska vykazují genetické změny, které souvisejí s oteplováním. Naznačuje to snahu reagovat na rychle se měnící podmínky.

Slovenský parlament přehlasoval prezidentovo veto a zrušil úřad pro whistleblowery

Slovenský parlament dnes hlasy vládních poslanců přehlasoval veto prezidenta Petera Pellegriniho a opět schválil zákon o zrušení současného úřadu na ochranu oznamovatelů protispolečenské činnosti. Od ledna tento úřad podle schválené normy nahradí nová instituce, jejíž vedení dosadí vládní koalice.

Bouře Byron v Pásmu Gazy zabila nejméně 11 lidí a několik dalších zranila

Pásmo Gazy zasáhla silná bouře Byron, která si v posledních 24 hodinách vyžádala nejméně 11 obětí a několik dalších zranila, informovala dnes palestinská agentura Wafa. Kvůli silným dešťům, které v Gaze vypukly ve středu, se zřítila řada budov a záplavy se rozšířily do více částí oblasti.

Jednotlivé státy už nebudou rozhodovat o AI, podepsal Trump nařízení

Americký prezident Donald Trump podepsal výkonný příkaz, který zakazuje prosazování předpisů týkajících se umělé inteligence (AI) na úrovní států. Tohle opatření může zvýšit konkurenceschopnost USA v tomto odvětví, současně však podle kritiků vezme jednotlivým státům možnost bránit se proti škodlivým dopadům této technologie.

Ruský útok na ukrajinský Pavlohrad zabil seniora, v Tveru dron zranil sedm lidí

Jeden senior přišel o život a další čtyři lidé utrpěli zranění při ruském dronovém útoku v Pavlohradu ležícím východně od ukrajinského Dnipra. Informoval o tom šéf vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Vladyslav Hajvanenko na svém telegramovém účtu. Cílem rozsáhlého útoku bezpilotními stroji byla Oděsa a její okolí, oznámil dnes ráno šéf její správy Oleh Kiper. V ruském Tveru se sestřelený dron podle úřadů zřítil na výškový obytný dům a sedm lidí utrpělo zranění.

Chile v neděli zvolí prezidenta, favoritem je krajně pravicový politik Kast

Chilané si v neděli vyberou prezidenta, který v březnu vystřídá v nejvyšším úřadu levicového politika Gabriela Borice. Favoritem je podle průzkumů krajně pravicový právník José Antonio Kast, který se utká s Boricovou exministryní sociálních věcí Jeannette Jaraovou. Klíčové budou hlasy takzvané generace Z, asi třetina voličů je totiž mladší 30 let. Volební účast je letos po 13 letech opět až na výjimky povinná.

Stáhněte se, Rusko nezaútočí. Trump nabídl Ukrajině nepřijatelný kompromis

USA navrhly Ukrajině zřízení „svobodné ekonomické zóny“ v částech Doněcké oblasti, což znamená stažení ukrajinských sil, sdělil na brífinku novinářům ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj je to bez dostatečných bezpečnostních záruk nereálné.

Severovýchod Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,7 stupně

Severovýchod Japonska dnes zasáhlo další silné zemětřesení. Síla otřesu činila podle seismické agentury EMSC 6,7 stupně, stejný údaj uvedla i Japonská meteorologická služba. Japonský úřad také vydal varování před asi metrovými vlnami cunami, to ale po zhruba dvou hodinách zrušil. Japonské úřady podle agentury AP prozatím nezaznamenaly žádné hlášení o zraněných či vážných škodách. Epicentrum zemětřesení se nacházelo v moři.

Thajský premiér rozpustil parlament, aby „vrátil moc lidu“

Thajsko míří k předčasným volbám. Premiér Anutin Čánvirakun oznámil rozpuštění parlamentu s tím, že „vrací moc lidem“. Jedná se o vyústění politických sporů v době ozbrojených střetů na hranici s Kambodžou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama