Reklama

ABBA vydá nové album po čtyřiceti letech

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Populární švédská čtveřice, jejichž nejslavnější hity zná zřejmě každý, oznámila, že 5. listopadu vydá nové album nazvané Voyage. Informuje o tom CNN a další servery.

Pravděpodobně nejočekávanější comeback v populární hudbě se stal skutečností. Čtveřice svůj návrat oznámila na online tiskové konferenci a na internetu zveřejnila dvě písně z připravované desky, I Still Have Faith In You a Don’t Shut Me Down.

Fanoušci se také mohou těšit na sérii virtuálních koncertů, kde místo Agnethy, Bennyho, Björna a Anni-Frid vystoupí v londýnském Olympic Parku jejich digitální avatary, tzv. „abba-tary“.

Ty vyrobí společnost Industrial Light And Magic, kterou založil George Lucas, režisér Hvězdných válek. Desetičlenná kapela bude hrát živě. Koncerty se odehrají v květnu příštího roku.

Kapela, která stvořila nesmrtelné skladby jako Mamma Mia a Dancing Queen, se rozpadla v roce 1982. Poslední album Visitors vyšlo v roce 1981. Už v roce 2018 se ale všichni čtyři členové znovu sešli a oznámili, že budou v budoucnu opět spolupracovat.

Spekulace o comebacku letos v létě kapela podpořila tím, že zveřejnila nové internetové stránky Abba Voyage, na kterých se fanoušci museli zaregistrovat, aby jim neušly novinky.

Odmítli i turné za miliardu

Nejdřív jsme natočili jednu písničku, pak další. Potom jsme si řekli, a proč rovnou neudělat celé album?“ řekl na tiskové konferenci Björn Ulvaeus. Na novém albu bude celkem deset písní, oznámila kapela.

ABBA comeback dlouho odmítala, členové se ostatně před čtyřiceti lety rozešli kvůli sporům osobního charakteru. Jednotliví členové kategoricky vylučovali, že by se ještě někdy dali spolu dohromady.

V roce 2000 ABBA odmítla nabídku na světové turné za miliardu eur. Před několika lety se ale znovu sešli a zdálo se, že čas přece jen ostré hrany poněkud obrousil. Comeback měl přijít už mnohem dříve, ale zpozdila jej koronavirová pandemie.

Jejich písně nikdy z éteru nezmizely. Björn a Benny byli v mezidobí úspěšnými autory muzikálů, z nichž nejznámější je patrně Mamma Mia! v roce 2008 zfilmovaný s Meryl Streep v hlavní roli.

Mnoho umělců nahrálo coververze jejich slavných písní, jako například popové duo Erasure, kteří začátkem devadesátých let předělali hit Take A Chance On Me, a tím vrátili ABBU zpátky na přední příčky hitparád.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Shannen Doherty o rakovině

Shannen Doherty o životě s rakovinou: Bucket list nemám, mé jediné...

Zůstává silná. Americká herečka Shannen Doherty tento týden informovala fanoušky o svém pokračujícím boji s rakovinou ve čtvrtém stádiu. Zároveň vysvětlila, proč si myslí, že je tak důležité svůj příběh sdílet.
Britney Spears

Účet Britney Spears na Instagramu náhle zmizel. Zpěvačka později obavy fanoušků...

Zpěvačka Britney Spears, která se na Instagramu pyšnila více než 34 miliony sledujících, aktivně používala svůj účet až do chvíle, kdy v úterý bez jakéhokoli vysvětlení zmizel.
Met Gala 2021: slavnostní róby

Met Gala 2021: Podívejte se na slavnostní róby z módní události...

Červená, stříbrná a zlatá v pondělí vládly galavečeru Metropolitního muzea umění v New Yorku na oslavě toho nejlepšího z americké módy. Benefiční akce Met Gala se vrací poté, co byla loni zrušena kvůli pandemii koronaviru.
Britney Spears

Britney Spears se zasnoubila. Jejím vyvoleným je osobní trenér Sam Asghari

Popová hvězda Britney Spears, která bojuje s roky trvající nucenou správou svých osobních záležitostí i financí, v neděli na sociálních sítích oznámila, že je zasnoubená s dlouholetým přítelem Samem Asgharim.
Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací

Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací, spekuluje spisovatelka Hilary...

Britská královská rodina, jejíž historie sahá více než tisíc let do minulosti, by mohla během dvou generací zaniknout, řekla oceňovaná spisovatelka Hilary Mantel v sobotním rozhovoru.
Kylie Jenner

Kylie Jenner potvrdila, že čeká druhé dítě. Na sítích sdílela emotivní...

Americká modelka a podnikatelka Kylie Jenner ve středu potvrdila spekulace o druhém těhotenství prostřednictvím videa, které sdílela na svém Instagramu.
Reklama
Reklama
Reklama