menu

21.3 C
Czech
Pátek 4. července 2025

Íránský prezident uvedl v platnost zákon o pozastavení spolupráce s MAAE

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl v platnost zákon o pozastavení spolupráce s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE), informovala íránská státní média. Rozhodnutí Teheránu pozastavit s MAAE spolupráci předcházely izraelské a americké útoky na íránské jaderné provozy.

V ruské Lipecké oblasti zemřela žena, spadly na ni trosky ukrajinského dronu

Sedmdesátiletá žena zemřela a další dva lidé byli zraněni v západoruské Lipecké oblasti poté, co na ně spadly trosky ukrajinského bezpilotního letounu. Naopak ruské útoky na několikapodlažní obytný dům v Oděse na jihu Ukrajiny zranily pět lidí, včetně sedmiletého chlapce a devítileté dívky. Dnes o tom s odvoláním na místní úřady informovala agentura Reuters. Ukrajina čelí ruské vojenské agresi čtvrtým rokem. Obě strany konfliktu odmítají, že by útočily na civilisty, ale zabity jich byly tisíce, v drtivé většině šlo o Ukrajince.

Přes 30.000 zaměstnanců hodnotilo své zaměstnavatele. Které firmy mají nejspokojenější zaměstnance?

Zemřela Klára Kolouchová. Legendární horolezkyně nezvládla výstup na Nanga Parbat

Česká horolezkyně Klára Kolouchová tragicky zahynula při výstupu na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat. Podle prvních informací došlo k pádu mezi prvním a druhým výškovým táborem. Bylo jí 46 let.

Praha 27. června 2022 (PROTEXT) – Žebříček TOP Zaměstnavatelé podle více než třiceti tisíc zaměstnanců jasně ukazuje, kde jsou zaměstnanci spokojení a kam se mají kandidáti hlásit. Tyto firmy mají významné předpoklady k tomu, aby byly na trhu úspěšnější než ostatní zaměstnavatelé. Spokojení zaměstnanci dokáží generovat firmám větší zisk než zaměstnavatelé, kteří mají nespokojené zaměstnance.

Studie eNPS TOP Zaměstnavatelé Česká republika je sesterským projektem studie TOP Zaměstnavatelé. eNPS Česká republika probíhá mezi zaměstnanci firem v České republice. Projekt je realizován ve spolupráci se zaměstnavateli. Cílem studie je poskytnout jedinečné údaje celému pracovnímu trhu i firmám samotným, kdo jsou TOP Zaměstnavatelé podle zaměstnanců pracujících v hodnocených firmách a kde by se kandidáti měli ucházet o práci.

Studie zároveň naznačuje zaměstnavatelům, o kolik může firma zvýšit výkonnost firmy zvýšením spokojenosti zaměstnanců v práci, tedy nakolik by mohla být firma ziskovější, kdyby její zaměstnanci byli více spokojení, motivovaní a angažovaní.

„Většina firem v Česku zapomíná na spokojenost svých zaměstnanců, která umí být významným zdrojem efektivity a zisku firmy, pokud se se spokojeností, motivací a angažovaností zaměstnanců správně pracuje. Z celosvětových zkušeností mám prokázáno a spočítáno, že firmy správnou prací se zaměstnanci dokážou zvýšit zisk až o stovky procent. Nebo také naopak mohou zisk snížit až po úplný krach firmy,“ říká Michal Novák, ředitel eNPS TOP Zaměstnavatelé ČR.

„V případě nespokojenosti zaměstnanců totiž významně rostou firmě náklady na odchodovost z firmy, nábor nových lidí, jejich školení a zaučení do úrovně, na jaké byl odchozí zaměstnanec. S odchodem zaměstnance často také odchází know-how, projekty se zpožďují, a tím i investic. Klesá produktivita ostatních zaměstnanců. Zaučení nového zaměstnance často trvá mnoho měsíců a produktivita firmy je po takovou dobu nižší, než kdyby zkušený zaměstnanec zůstal ve firmě,“ dodává Novák.

„Na základě eNPS jsme provedli několik akčních kroků k tomu, aby se zaměstnanci cítili ve firmě lépe z krátko, středně a dlouhodobého pohledu. Už po první vlně vidíme velký vliv následných kroků na spokojenost zaměstnanců, jejich výkonnost a tím i výkonnost celé firmy,“ říká Eva Vinšová, HR ředitelka skupiny J&T.

„Průzkum eNPS jsme využili poprvé. Je to skvělá zpětná vazba ze strany našich zaměstnanců, která nás motivuje k tomu, abychom neusnuli na vavřínech a stále naše pracovní prostředí a firemní kulturu zlepšovali, aby nás tu práce bavila a byla v souladu s osobním životem našich zaměstnanců,“ říká k vítězství v jedné z kategorií manažerka HR v innogy Lenka Kružíková.

„My používáme eNPS již delší dobu právě pro jeho rychlost a jednoduchost, dává nám okamžitou zpětnou vazbu na to, jak se spokojenost našich zaměstnanců vyvíjí v čase a ve kterých oblastech a odděleních se potřebujeme zlepšovat. Pro naše zaměstnance je to zase skvělý signál toho, že jejich názory jsou slyšet, vidět a management s nimi pracuje,“ potvrzuje i Zita Václavíková, HR ředitelka skupiny Srovnejto.

Speciální kategorie podle velikosti firmy

VELIKOST FIRMY

NÁZEV VÍTĚZE

malá firma (do 100 zaměstnanců)

ABPLAST

střední firma (do 250 zaměstnanců)

Devoteam

velká firma (do 1 000 zaměstnanců)

Karvinská hornická nemocnice

největší firma (nad 1 000 zaměstnanců)

innogy

Tabulka: výsledky hlasování více než 30 tisíc zaměstnanců podle velikosti firmy bez ohledu na obor podnikání na základě eNPS (employee Net Promoter Score) metodologie.

Jednotlivé oborové kategorie

OBOROVÁ KATEGORIE

NÁZEV VÍTĚZE

Administrativa

Vlková Partners

Automobilový průmysl

Tawesco Automotive

Bezpečnost a ochrana majetku

ELZY servis

Cestovní ruch

ABF

Doprava

DUKO

Elektrotechnika

KYOCERA Document Solutions Czech

Energetika

innogy

Farmacie, kosmetický průmysl

Glenmark Pharmaceuticals

Finance, bankovnictví, pojišťovnictví

Česká spořitelna – penzijní společnost

Gastronomie, pohostinství

HELAN

Chemický průmysl

FONTANA WATERCOOLERS

IT

Pipedrive Prague

Logistika

LogEx logistics

Marketing, reklama

DDB

Media, žurnalistika

Sportnet Data

Obchod, prodej, nákup

IKEA Česká republika

Ochrana životního prostředí

H – REKULTIVACE

Ostatní

Technické služby města Duchcova

Personalistika

CBL TW

Polygrafie

HART PRESS

Poradenství

VGD

Poštovní a zásilková služba

Postkom

Potravinářství

AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE

Právní služby

Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři

Reality

CTP Invest

Sklářská a keramická výroba

Saint-Gobain Sekurit ČR

Služby

LE CYGNE SPORTIF GROUPE

Sociální péče

Domov třetího věku

Sport

Sportplex Frýdek-Místek

Stavebnictví

Casta

Strojírenství

Hořické strojírny

Telekomunikace

STARNET

Textilní průmysl

Kümpers Textil

Těžební průmysl

Austin Powder Service CZ

Umění a kultura

Divadla Kladno

Věda a výzkum

Agrotest fyto

Veterinářství

VETCENTRUM Duchek

Vrcholový management

PROMET GROUP

Výroba

ABPLAST

Vzdělávání

Základní škola, Praha 4, Bítovská 1

Zdravotnictví a lázeňství

Nemocnice Dačice

Zemědělství

POLABÍ Vysoká

Zprostředkovatelská činnost

Alpha Supplies

Tabulka: výsledky hlasování více než 30 tisíc zaměstnanců podle oborového zaměření firmy na základě eNPS (employee Net Promoter Score) metodologie.

Jak probíhal průzkum

Sběr dat se konal od 19. ledna do 2. února 2022 on-line a zapojit se do něj mohli všichni zaměstnanci tisícovek firem třemi způsoby:

1. Firma si poslala odkaz na dotazník sama.

2. Firmu si našel zaměstnanec na webu hlasování a potvrzením na zaměstnancův pracovní mail byl ověřen a jeho hlas započítán.

3. Firmu hodnotil bývalý zaměstnanec firmy, který musel prokázat, že ve firmě opravdu pracoval (např. fotografií části výplatní pásky).

Účast: více než 30 tisíc respondentů.

Dotazník byl připraven organizátory podle celosvětové Net Promoter Score metodologie. Při přípravě dotazníku byly využity zkušenosti organizátorů a know-how z předchozích 11 ročníků studie TOP Zaměstnavatelé podle studentů VŠ.

O řediteli projektu eNPS TOP Zaměstnavatelé Česká republika

Ing. Michal Novák, CIPD, expert na HR oblast s celosvětovou zkušeností. Pomáhá českým firmám zvyšovat produktivitu práce. Pracoval osm let pro entity investiční skupiny PPF po celém světě. Řídil tým 800 personalistů v mnoha zemích světa. Implementoval desítky HR systémů, digitalizoval HR procesy do úrovně kompletně bezpapírového HR a se svým týmem nabíral 7000 zaměstnanců měsíčně. Před příchodem do skupiny PPF pracoval šest let v konzultační firmě PwC Česká republika.

.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Zemřela Klára Kolouchová. Legendární horolezkyně nezvládla výstup na Nanga Parbat

Česká horolezkyně Klára Kolouchová tragicky zahynula při výstupu na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat. Podle prvních informací došlo k pádu mezi prvním a druhým výškovým táborem. Bylo jí 46 let.

Trump bude v pátek mluvit se Zelenským o pozastavení zbrojních dodávek

Americký prezident Donald Trump bude v pátek telefonicky hovořit se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským, informoval deník Financial Times (FT). Ukrajinský prezident později podle agentury Reuters uvedl, že doufá v hovor s šéfem Bílého domu v pátek nebo v nadcházejících dnech o dodávkách amerických zbraní Ukrajině, která se brání ruské agresi.

Sparta je blízko dohodě s Bolognou. Vitík by mohl odejít za rekordní sumu

Sparta dokončuje přestup dvadvacetiletého Martina Vitíka do italské Bologni. Český reprezentant má podle několika zdrojů odejít za částku kolem 15 milionů eur, tedy přibližně 375 milionů korun. Půjde tak o jeden z nejdražších přestupů v historii klubu.

Moskva se nevzdá svých cílů na Ukrajině, chce ale i jednat, řekl Putin Trumpovi

Ruský prezident Vladimir Putin v dnešním telefonátu svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi sdělil, že Moskva se nevzdá svých cílů na Ukrajině, mezi něž počítá odstranění takzvaných "základních příčin" konfliktu. Po skončení zhruba hodinového rozhovoru obou státníků to podle agentury Reuters řekl poradce Kremlu pro mezinárodní otázky Jurij Ušakov. Putin současně řekl, že Rusko má stále zájem pokračovat v jednání a dohodnout se na urovnání konfliktu. Trump podle Ušakova v telefonátu nastolil otázku rychlého ukončení války. Ukrajina se čtvrtým rokem brání ozbrojené ruské agresi.

Shein dostal ve Francii rekordní pokutu 40 milionů eur

Francouzské úřady udělily módnímu řetězci Shein pokutu ve výši 40 milionů eur. Důvodem jsou klamavé slevy a nepravdivá tvrzení o ekologickém dopadu výroby. Společnost pokutu přijala a tvrdí, že již změnila své postupy.

Írán je nadále vázán Smlouvou o nešíření jaderných zbraní, řekl ministr Arakčí

Írán je nadále vázán Smlouvou o nešíření jaderných zbraní (NPT) a z ní vyplývajícím systémem kontrol, napsal dnes na sociální síti X íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Spolupráci s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) bude z bezpečnostních důvodů mít na starosti íránská Nejvyšší rada národní bezpečnosti, dodal ministr s tím, že tento postup vychází ze zákona, který minulý týden schválil parlament.
Reklama

DOPORUČUJEME

Česká republika získala v Bruselu uznání za rekordní pokles počtu kuřáků

Brusel (Belgie) 3. července (PROTEXT/ots) - Světová aliance vaperů (WVA) oficiálně uznala Českou republiku jako „šampiona změny“ v oblasti snižování škod způsobených tabákem během...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Zemřela Klára Kolouchová. Legendární horolezkyně nezvládla výstup na Nanga Parbat

Česká horolezkyně Klára Kolouchová tragicky zahynula při výstupu na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat. Podle prvních informací došlo k pádu mezi prvním a druhým výškovým táborem. Bylo jí 46 let.

Trump bude v pátek mluvit se Zelenským o pozastavení zbrojních dodávek

Americký prezident Donald Trump bude v pátek telefonicky hovořit se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským, informoval deník Financial Times (FT). Ukrajinský prezident později podle agentury Reuters uvedl, že doufá v hovor s šéfem Bílého domu v pátek nebo v nadcházejících dnech o dodávkách amerických zbraní Ukrajině, která se brání ruské agresi.

Sparta je blízko dohodě s Bolognou. Vitík by mohl odejít za rekordní sumu

Sparta dokončuje přestup dvadvacetiletého Martina Vitíka do italské Bologni. Český reprezentant má podle několika zdrojů odejít za částku kolem 15 milionů eur, tedy přibližně 375 milionů korun. Půjde tak o jeden z nejdražších přestupů v historii klubu.

Moskva se nevzdá svých cílů na Ukrajině, chce ale i jednat, řekl Putin Trumpovi

Ruský prezident Vladimir Putin v dnešním telefonátu svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi sdělil, že Moskva se nevzdá svých cílů na Ukrajině, mezi něž počítá odstranění takzvaných "základních příčin" konfliktu. Po skončení zhruba hodinového rozhovoru obou státníků to podle agentury Reuters řekl poradce Kremlu pro mezinárodní otázky Jurij Ušakov. Putin současně řekl, že Rusko má stále zájem pokračovat v jednání a dohodnout se na urovnání konfliktu. Trump podle Ušakova v telefonátu nastolil otázku rychlého ukončení války. Ukrajina se čtvrtým rokem brání ozbrojené ruské agresi.

Shein dostal ve Francii rekordní pokutu 40 milionů eur

Francouzské úřady udělily módnímu řetězci Shein pokutu ve výši 40 milionů eur. Důvodem jsou klamavé slevy a nepravdivá tvrzení o ekologickém dopadu výroby. Společnost pokutu přijala a tvrdí, že již změnila své postupy.

Írán je nadále vázán Smlouvou o nešíření jaderných zbraní, řekl ministr Arakčí

Írán je nadále vázán Smlouvou o nešíření jaderných zbraní (NPT) a z ní vyplývajícím systémem kontrol, napsal dnes na sociální síti X íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Spolupráci s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) bude z bezpečnostních důvodů mít na starosti íránská Nejvyšší rada národní bezpečnosti, dodal ministr s tím, že tento postup vychází ze zákona, který minulý týden schválil parlament.

V Kurské oblasti na západě Ruska byl zabit vysoce postavený ruský generál

Ruský generál Michail Gudkov, který velel brigádě námořní pěchoty Tichooceánské flotily a byl nedávno povýšen na zástupce velitele vojenského námořnictva, zahynul v Kurské oblasti na západě Ruska. Generálovu smrt dnes oznámil gubernátor Přímořského kraje Oleg Kožemjako a později ji podle ruských agentur potvrdilo ruské ministerstvo obrany, podle kterého generál zahynul ve středu. Gudkov je podle serveru BBC News jedenáctým ruským generálem zabitým během války Ruska proti Ukrajině, která pokračuje čtvrtým rokem.

Papež Lev XIV stráví léto v Castel Gandolfu. Město doufá v turistické oživení

Papež Lev XIV. se rozhodl obnovit jednu z nejstarších tradic svého úřadu. Po dvanácti letech se hlava katolické církve opět vydá na letní odpočinek do města Castel Gandolfo. Obyvatelé doufají, že návrat papeže přinese městu nejen symbolický význam, ale i více turistů.

Severně od Drážďan hoří les, hasičům se požár nedaří dostat pod kontrolu

Severně od Drážďan hoří už dva dny les a navzdory ochlazení po vlně veder se hasičům oheň nedaří dostat pod kontrolu. Informoval o tom dnes web veřejnoprávní stanice MDR. Situaci komplikuje fakt, že hoří v oblasti, která bývala vojenským výcvikovým prostorem. Kouř z požářiště vítr přinesl přes Drážďany a Saské Švýcarsko až do severních Čech.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás