4 C
Czech
Sobota 1. listopadu 2025
Protext ČTKKontejnerové datové centrum jako záložní systém pro provoz IT služeb Nemocnice Na...

Kontejnerové datové centrum jako záložní systém pro provoz IT služeb Nemocnice Na Homolce

Praha 24. června 2022 (PROTEXT) – Digitalizace zdravotnictví přináší řadu výzev, se kterými se potýkají jak nemocnice, tak samotní lékaři a pacienti. Rozšiřující se využívání dat přináší novou míru efektivity, ale také rizika, která je třeba eliminovat.

S nástupem nových systémů vyvstává stále častější požadavek českých nemocnic na řešení spolehlivé a bezpečné datové infrastruktury. Jedním z těchto případů je Nemocnice Na Homolce, která v druhé polovině roku 2021 vyhlásila veřejný tendr na dodavatele záložního datového centra s vysokými požadavky na kvalitu dodávky a technické parametry.

Altron navrhl model kontejnerového datového centra Mobile DC, jenž představuje ideální řešení záložního systému pro provoz IT infrastruktury v různých podmínkách a lze jej modulově rozšiřovat podle potřeb.

,,Instituce stále častěji trpí nedostatkem prostoru ve stávajících budovách. Instalací Mobile DC je tento problém vyřešen rychle, bez větších stavebních zásahů,’’ doplňuje Petr Hrách, konzultant a specialista na datová centra společnosti Altron.

Mobile DC operuje se špičkovými technologiemi, je založeno na inovativních postupech a přidává osvědčená topologická řešení. Typ MDC 30, který nově využívá Nemocnice Na Homolce, disponuje výkonem 45 kW, obsahuje 6 racků pro osazení IT technologie a zahrnuje pokročilý systém chlazení pomocí střešních jednotek využívajících přímý výpar DX a freecooling. Výjimečný systém je charakteristický nízkým hlukem a vysokou efektivitou provozu.

Řešení bylo přizpůsobeno na míru zákazníka tak, aby eliminovalo bezpečnostní rizika a přinášelo potřebné kapacity pro IT technologie. S novým Mobile DC je nemocnice odolnější vůči bezpečnostním hrozbám a v případě napadení dokáže obnovit provoz kritické infrastruktury ve zrychleném čase.

Třicetileté zkušenosti v oblasti datové infrastruktury činí z Altronu spolehlivého dodavatele s nejširším týmem expertů na našem území. Díky tomu je společnost leaderem českého trhu a své produkty dodává v rámci komerční sféry i veřejného sektoru.

O datovém centru

Mobilní kontejnerové datové centrum (Mobile DC) představuje řešení nové generace, které v sobě integruje záložní napájení, chlazení a bezpečnostní systémy s možností vlastní konfigurace. Představuje efektivní alternativu ke klasické kamenné výstavbě se zachováním provozních vlastností. Mezi jeho hlavní výhody patří nízké provozní náklady, extrémně vysoká energetická účinnost, škálovatelnost a rychlé dodání. Mobile DC řeší výzvy s nasazením datových center ve velmi krátkém čase a v lokalitách, u kterých není vhodné řešení klasické serverovny.

Odkaz na produktový list https://bit.ly/3fHQ63o

O společnosti

Altron byl založen v roce 1993 Milivojem Uzelacem a postupně se vypracoval na pozici české jedničky na poli datových center. Své technologie a produkty Altron poskytuje napříč globálním trhem v rámci soukromých společností a státních institucí stovkám klientů. V České republice disponuje nejrozsáhlejší servisní sítí datových center. Mezi nejvyhledávanější služby patří výstavba datových center na míru, mobilní a micro datová centra, poradenství a ostatní služby spojené s kritickou infrastrukturou.

Odkaz na webové stránky https://www.altron.net/

Facebook: https://www.facebook.com/altroncz

Instagram: https://www.instagram.com/altron_net/

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/altron-a.s.

.

Reklama

Doporučujeme

Nečas podepsal v Coloradu na osm let, bude nejlépe placeným Čechem v NHL

Martin Nečas ukončil spekulace. Podepsal osmiletou smlouvu s Colorado Avalanche v hodnotě 92 milionů dolarů. Vydělá si v průměru 11,5 milionu dolarů za sezónu a od sezóny 2026/2027 předstihne Davida Pastrňáka jako nejlépe placeného českého hráče v NHL.

Klimatická krize zabíjí: Každou minutu kvůli ní umírá jeden člověk

Rostoucí teploty si vybírají děsivou daň. Podle nové mezinárodní zprávy zemře v důsledku extrémního horka každou minutu jeden člověk. Klimatická krize tak není hrozbou budoucnosti. Děje se právě teď, každý den, každou minutu, přičemž svět podle vědců selhává v reakci na tuto hrozbu.

Úřad OSN vyzval USA k ukončení útoků na lodě v Karibiku, jež mají za pašerácké

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk vyzval Spojené státy, aby ukončily letecké útoky na lodě v Karibiku a Tichomoří, které Washington označuje za plavidla pašující drogy. Informovala o tom dnes agentura AP. Türk podle ní označil tyto útoky, při nichž americká armáda zabila už šest desítek lidí, za nepřijatelné a vyzval k jejich rychlému a nezávislému vyšetření.

Není to otázka umělé inteligence, ale firemní kultury, vyjádřil se k propuštění šéf Amazonu

Americká společnost Amazon propouští ve velkém. Tento týden zruší celkem 14 tisíc pracovních míst, což vzbuzuje obavy z dopadů umělé inteligence (AI) na pracovní trh. Generální ředitel největšího internetového obchodu Andy Jassy však ubezpečil, že za nynějším propouštěním nestojí automatizace, ale firemní kultura.

Rusko proti Ukrajině útočí střelami, kvůli nimž USA opustily smlouvu o raketách

Rusko v posledních měsících k útokům proti Ukrajině používá střelu Novator 9M729, jejíž tajný vývoj přiměl amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby Spojené státy v roce 2019 oficiálně opustily americko-sovětskou dohodu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), která výrazně omezovala jaderné arzenály obou zemí. Řekl to ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha, píše agentura Reuters. Podotýká, že jde o první potvrzení toho, že Rusko nasadilo tuto střelu v boji.

V Tanzanii během protestů proti výsledkům voleb mělo přijít o život až 700 lidí

Úřad Vysokého komisaře OSN pro lidská práva dnes oznámil, že bezpečnostní síly Tanzanie zabily nejméně deset lidí při protestech, které začaly po středečních volbách. Mluvčí Úřadu se odvolával na zprávu z důvěryhodného zdroje. Místní opozice uvedla, že o život přišlo až 700 lidí, informuje agentura AFP.

Lotyšsko odstoupí od Istanbulské úmluvy, rozhodli poslanci. Jako první země v EU

Lotyšsko se může stát první zemí Evropské unie, která odstoupí od Istanbulské úmluvy. Po více než třinácti hodinách bouřlivé debaty o tom ve čtvrtek rozhodl lotyšský parlament. Úmluva Rady Evropy má chránit ženy před domácím násilím a zneužíváním.

Izrael potvrdil totožnost dvou zabitých rukojmích navrácených Hamásem

Izraelská armáda ve čtvrtek potvrdila totožnost dvou rukojmích, jejichž těla navrátila palestinská teroristická organizace Hamás. Stále zbývá Izraeli předat jedenáct těl. V noci na čtvrtek se v Pásmu Gazy, nehledě na příměří, ozývaly exploze. Při nočních úderech ve městě Chán Júnis bylo zraněno nejméně 40 lidí.

Studie ukazuje, že topení dřevem a doprava jsou hlavními zdroji znečištění v Evropě

Evropa sice snižuje množství prachových částic v ovzduší, ale jejich skutečná škodlivost roste. Nová studie ukazuje, že vzduch v městech a jejich okolí je až třikrát toxičtější než na venkově a v zimě, kdy se naplno topí dřevem, se situace ještě zhoršuje.

Záplavy v New Yorku už mají dvě oběti. Rekordně silné deště narušily i leteckou dopravu

Silné deště, které ve čtvrtek zasáhly New York, si vyžádaly životy dvou lidí, oznámil starosta metropole Eric Adams. Podle jeho slov bouře zároveň způsobila rozsáhlé narušení letecké dopravy, přičemž úřady varovaly před záplavami v několika čtvrtích.

Král Karel III. se rozhodl zbavit svého bratra Andrewa zbývajících poct i sídla

Britský král Karel III. se rozhodl zbavit svého bratra Andrewa zbývajících titulů a poct a vystěhovat ho z jeho královského sídla. Oznámil to dnes Buckinghamský palác. Důvodem kroku jsou Andrewovy někdejší vazby na odsouzeného amerického sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, který v roce 2019 spáchal sebevraždu. Pětašedesátiletý Andrew tak mimo jiné přijde o titul prince.

Si Ťin-pching odchází z jednání s Trumpem jako vítěz

Schůzka Donalda Trumpa a Si Ťin-pchinga v Jižní Koreji přinesla příměří v obchodní válce, ale skutečné vítězství si podle všeho odnáší Peking. Čína dosáhla ústupků ze strany USA, zatímco sama nabídla jen to, co dříve zavedla jako odvetu.

Nálet ruských dronů na Sumy si vyžádal nejméně dva raněné

Nejméně dva raněné si během noci vyžádal nálet ruských dronů na město Sumy na severovýchodě Ukrajiny, uvedl šéf oblastní správy Oleh Hryhorov a také úřadující starosta města Artem Kobzar s tím, že počet zraněných se ještě upřesňuje. Na sociálních sítích se mezitím podle serveru BBC News objevily informace o čtyřech zraněných. Náletům ukrajinských dronů během noci čelila ruská města.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama