ITBoxSamsung úmyslně omezuje výkon svých nejnovějších telefonů

Samsung úmyslně omezuje výkon svých nejnovějších telefonů

Některé chytré telefony od Samsungu obsahují software, který uměle omezuje výkon tisíců oblíbených aplikací.

Naše chytré telefony se za posledních několik let staly neuvěřitelně výkonnými, a to do té míry, že v mnoha případech při každodenním používání nevyužíváme jejich hrubý výkon naplno. Společnost Samsung však zřejmě ve jménu zlepšení herního výkonu přiškrtila výkon tisíců aplikací.

Jádrem problému je software nazvaný Game Optimizing Service (GOS), který údajně omezuje výkon 10 000 aplikací. Tento seznam zahrnuje populární aplikace, jako je Instagram, Netflix, TikTok. Nachází se v něm dokonce i aplikace společnosti Samsung, jako je Zabezpečená složka a Samsung Pay. Samotný software nejde odinstalovat či vypnout. Zajímavé je, že v seznamu nejsou uvedeny benchmarkové aplikace jako 3DMark, Antutu, PCMark, GFXBench a GeekBench 5.

Jako jeden z prvních na to upozornil uživatel @GaryeonHan na Twitteru. Korejské komunitní fórum společnosti je také zaplaveno stránkami stížností od uživatelů.

Několik zdrojů, včetně jihokorejského YouTubera Square Dream, toto zjištění potvrdilo. Square Dream přejmenoval populární benchmarkovou aplikaci „3D Mark“ na „Genshin Impact“ (která je v listu 10 000 aplikací) a zjistil, že tato pouhá změna jména vedla k výraznému poklesu skóre v benchmarku.

V tuto chvíli není jasné, které telefony jsou touto aplikací vybaveny

Server Android Authority uvádí, že tento software nenašel v zařízeních Galaxy S22, Galaxy S20 FE ani Galaxy S10E, ale že jej našel v Galaxy S21 Plus. Výše citovaný korejský youtuber zřejmě ukazuje software spuštěný na zařízení Galaxy S22 Ultra.

Společnost Samsung zatím nevydala oficiální prohlášení, ale v jihokorejské aplikaci Samsung Members vysvětlila, že „Služba GOS (Game Optimizing Service) telefonu Samsung Galaxy S22 Series je předinstalována pro optimalizaci výkonu CPU a GPU, aby se zabránilo nadměrnému zahřívání při dlouhodobém hraní hry.“

V loňském roce byla přistižena ve velmi podobné situaci Společnost OnePlus, kdy odváděla populární aplikace, jako je Chrome a Twitter od výkonných jader procesoru svého telefonu. Společnost OnePlus toto rozhodnutí zdůvodnila tím, že optimalizuje kvůli výdrži baterie a teplu. Uživatelé byli ale oprávněně naštvaní, že o tomto chování nebyli informováni předem.

Doporučujeme

Muž s nožem útočil v Londýně na členy židovské komunity, dva zranil

Útočník v severním Londýně pobodal dva členy židovské komunity, policie jej zadržela. Incident přišel po sérii žhářských útoků na židovské objekty v této oblasti.

Trump tlačí na Írán kvůli dohodě, zvažuje další možnosti

Americký prezident Donald Trump zvažuje další postup v oblasti Hormuzského průlivu, přičemž vyzval Írán k uzavření dohody. Pokračující blokáda ochromuje globální obchodní trasy i energetické trhy už dva měsíce.

Spojené arabské emiráty opouštějí ropný kartel OPEC

Spojené arabské emiráty po téměř šedesáti letech opouštějí OPEC. Rozhodnutí má začít platit 1. května a znamená citelnou ránu pro organizaci, která se dlouhodobě snaží ovlivňovat světové ceny ropy pomocí těžebních limitů. SAE byly jedním z jejích největších producentů.

KOMENTÁŘ: Rozpadá se ropný kartel? Takto trh ovlivní, že Emiráty opouštějí OPEC

Spojené arabské emiráty už v pátek oficiálně vystoupí z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Překvapivé rozhodnutí může vést k větším cenovým výkyvům komodity a také ke snížení vlivu celé organizace. Proč?

William a Kate slaví 15 let manželství. Pár zveřejnil nový snímek s dětmi

Už je to 15 let, co si britský princ William vzal Kate Middleton. Obřad tehdy sledoval celý svět. U příležitosti křišťálové svatby manželé na sociálních sítích zveřejnili novou rodinnou fotografii z velikonočního pobytu v anglickém Cornwallu, na níž jsou se svými třemi dětmi.

Oteplování dělá z aljašských štik hladovější predátory

Oteplování řek na jihu centrální Aljašky mění chování štiky obecné. Nepůvodní dravec v teplejší vodě loví víc ryb a může dál zvyšovat tlak na lososy, jejichž populace už v regionu slábnou.

Bývalý ředitel FBI Comey je obviněn z vyhrožování Trumpovi smrtí

Bývalý ředitel FBI James Comey čelí obvinění z vyhrožování smrtí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Toho se měl dopustit na fotografii, kterou krátce zveřejnil na sociálních sítích.

Hasiči v ruském Tuapse podle úřadů dostali pod kontrolu požár rafinerie

Požár rafinerie ve městě Tuapse v Krasnodarském kraji na jihozápadě Ruska mají hasiči pod kontrolou. Dnes o tom s odvoláním na prohlášení místních úřadů informovala agentura TASS. Zařízení zachvátily plameny v noci na úterý po útoku ukrajinských dronů. Prezident Vladimir Putin v úterý vyslal na místo ministra pro mimořádné situace Alexandra Kurenkova, který na zásah dohlíží. Ukrajina, která od února 2022 vzdoruje ruské invazi, pravidelně podniká vzdušné údery na ruské vojenské a energetické objekty, aby tak omezila možnosti Moskvy financovat válku.

Velryba Timmy míří do Severního moře, remorkér ji táhne k Dánsku

Remorkér táhnoucí člun s velrybou, kterou dobrovolníci v úterý vyprostili z mělčiny na severu Německa, míří do Severního moře. Za noc urazil zhruba 50 kilometrů a dnes ráno se nacházel u ostrova Fehmarn. Osud mladého keporkaka přezdívaného Timmy poutá řadu týdnů velkou pozornost médií a veřejnosti v Německu i v zahraničí.

Trump ztrácí podporu republikánů. Děsí je astronomické výdaje na obranu

Americký prezident Donald Trump dál ztrácí podporu svých spojenců, včetně klíčových republikánů v Kongresu. Vadí jim astronomické navýšení výdajů na obranu, které má dosahovat 44 procent. Ministerstvo obrany tak obdrží 1,5 bilionu dolarů (asi 34,5 bilionu korun), a to na úkor zdravotnictví, vzdělávání a bytových programů.

Evropská komise: Meta kvůli slabé ochraně dětí na sítích porušuje pravidla EU

Evropská komise (EK) předběžně shledala, že sítě Instagram a Facebook od americké technologické společnosti Meta Platforms porušují unijní nařízení o digitálních službách (DSA). Podle EK nedokázaly řádně identifikovat, posoudit a zmírnit rizika spojená s přístupem nezletilých osob mladších 13 let k těmto službám. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Firmě hrozí vysoká pokuta.

Nenápadná, ale drsná slova: Karel III. poslal Trumpovi jasný vzkaz

Britský král Karel III. se v americkém Kongresu vyjádřil ke směřování americké politiky strategicky umírněně, přímočaře, ale kriticky. Slova znepokojení zabalil do úcty k hostitelům takovým způsobem, že se nedostal do křížku s americkou administrativou ani samotným prezidentem. Král zdůraznil důležitost pomoci Ukrajině a sounáležitosti Severoatlantické aliance (NATO).

Cena benzinu v USA je nejvýše od začátku války s Íránem, činí 4,18 USD za galon

Cena benzinu ve Spojených státech se vyšplhala nejvýše od začátku války s Íránem. Galon, který má téměř 3,8 litru, se v úterý prodával v průměru za 4,18 dolaru (87 Kč). To je po přepočtu 22,89 Kč za litr. Před válkou stál méně než tři dolary za galon, vyplývá z údajů automobilového svazu AAA. Za podobně vysoké ceny se benzin prodával naposledy po začátku ruské invaze na Ukrajinu z února 2022, uvedla agentura DPA.

Trump na státní večeři s Karlem III. řekl, že USA vojensky porazily Írán

Americký prezident Donald Trump na státní večeři s britským králem Karlem III. a dalšími hosty řekl, že Spojené státy vojensky porazily Írán. Informovala o tom agentura AFP s tím, že šlo o Trumpovo první veřejné vyjádření k této citlivé věci během Karlovy nynější návštěvy USA. Karel III. se ve svém projevu zaměřil na přetrvávající význam vztahu mezi Londýnem a Washingtonem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama