Při ruském útoku na východoukrajinský Charkov zahynula 40letá žena a nejméně deset dalších lidí utrpělo zranění. Mezi zraněnými jsou také desetiletý chlapec a sedmnáctiletá dívka. Informoval o tom náčelník správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Ruské ministerstvo obrany mezitím oznámilo dobytí další vesnice na východě Ukrajiny.
V Kyjevě byli při nočních útocích zraněni tři lidé, uvedl podle agentury DPA starosta města Vitalij Kličko. Jednoho z nich zdravotníci převezli do nemocnice, dvěma poskytli pomoc ambulantně. Úder na hypermarket ve městě Kryvyj Rih pak způsobil rozsáhlý požár, jehož plameny pohltily plochu přes 16 000 metrů čtverečních, napsal s odvoláním na ukrajinské ministerstvo vnitra server The Kyiv Independent.
Footage showing the moment of the second Russian Geran-4 jet-drone strike on the "Epicentre" shopping centre in the city of Kryvyi Rih, Dnipropetrovsk Oblast, https://t.co/drp1mec6z8 pic.twitter.com/JNr0LSk1KO
— AMK Mapping 🇳🇿 (@AMK_Mapping_) July 26, 2026
Ruská armáda v noci na dnešek vyslala proti Ukrajině osm balistických střel a 136 dronů různých typů, uvedl na sociálních sítích ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Během tohoto týdne Rusko podle něj zaútočilo téměř 1700 drony, více než 1630 naváděnými leteckými bombami a 95 střelami různých typů. Více než polovinu z nich tvořily balistické střely.
Ministerstvo obrany v Moskvě dnes oznámilo, že ruská armáda dobyla obec Ševčenko v ukrajinské Doněcké oblasti, napsala bez dalších podrobností agentura Reuters. Toto tvrzení nebylo možné nezávisle ověřit a ukrajinská strana se k němu bezprostředně nevyjádřila.
Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu 24. února 2022, napadená země se od té doby se západní pomocí brání. Ruská armáda podle ukrajinských představitelů opakovaně útočí na civilní infrastrukturu a další nevojenské cíle. Moskva to popírá a z útoků na civilisty naopak obviňuje Ukrajinu.


