4 C
Czech
Neděle 21. prosince 2025
MagazínBaldoni žaluje Lively a Reynoldse za pomluvu. Režisér požaduje 400 milionů dolarů

Baldoni žaluje Lively a Reynoldse za pomluvu. Režisér požaduje 400 milionů dolarů

Režisér a herec Justin Baldoni žaluje svou kolegyni Blake Lively a jejího manžela Ryana Reynoldse. Jedná se o zatím poslední krok v právní bitvě, která se strhla kolem filmu Námi to končí (It Ends with Us). V pátek o tom napsaly servery BBC, Sky News a další.

Baldoni v žalobě tvrdí, že se Lively a Reynolds zmocnily produkce i marketingu filmu Námi to končí a zmanipulovali média, aby jej očernily falešnými obviněními z obtěžování. Umělec požaduje odškodnění ve výši nejméně 400 milionů dolarů (zhruba 9,8 miliardy korun). Mezi žalovanými je uvedena také publicistka Leslie Sloane.

„Toto je případ dvou nejmocnějších hvězd na světě, které využily svého obrovského vlivu k tomu, aby ukradly celý film přímo z rukou jeho režiséra a produkčního studia,“ stojí dle Sky News v žalobě. „Když pak Lively a Reynoldsovi jejich úsilí nepřineslo uznání, které si podle jejich názoru zasloužily, obrátili svůj vztek proti vybranému obětnímu beránkovi.“

„Není to nic nového. Žena promluví s konkrétními důkazy o sexuálním obtěžování a odplatě a násilník se pokusí vše obrátit proti ní,“ reagoval právní tým Lively podle BBC.

Lively podala žalobu na Baldoniho loni

Spor se týká dění během natáčení filmu, který je adaptací románu o domácím násilí od Colleen Hoover. Snímku It Ends with Us se po uvedení do kin dařilo, přičemž celosvětově vydělal více než 350 milionů dolarů (přibližně 8,6 miliardy korun). Na červeném koberci během premiéry v New Yorku se spolu Baldoni a Lively nicméně neobjevili a jednu premiéru v Londýně režisér vynechal úplně.

Čtyři měsíce po uvedení filmu podala Lively na Baldoniho žalobu. V ní režiséra a šéfa jeho produkční společnosti Wayfarer obvinila ze sexuálního obtěžování a vytváření nepřátelského pracovního prostředí na place. Sedmatřicetiletá americká herečka známá ze seriálu Gossip Girl také uvedla, že se Baldoni a jeho krizový tým záměrně snažili zničit její pověst.

Právník zastupující Baldoniho a studio tehdy prohlásil, že tvrzení umělkyně jsou „zcela nepravdivá, pobuřující a záměrně oplzlá“.

Reklama

Doporučujeme

Austrálie uctila památku 15 obětí střelby na pláži Bondi Beach z minulé neděle

Australané drželi den smutku a rozjímání, aby uctili památku 15 obětí střelby proti židovské komunitě, která se stala před týdnem na pláži Bondi Beach v Sydney. Po celé zemi se dnes držela minuta ticha, kdy se kvůli pietě zastavilo i televizní a rozhlasové vysílání. Země se zároveň chystá prověřit pravomoci policie, uvedla agentura Reuters.

FBI podle nových spisů ignorovala varování před Epsteinem už v roce 1996

Nově zveřejněné dokumenty k případu Jeffrey Epstein znovu otevírají otázku, proč úřady nezakročily dřív. Mezi materiály se objevila zpráva z roku 1996, v níž Maria Farmer popsala Epsteinův zájem o fotografie nezletilých dívek a tvrdila, že jí zmizely intimní snímky jejích sester. Z dostupných informací nevyplývá, že by FBI tehdy rozjela vyšetřování.

Kreml: Změny, které v návrzích USA k Ukrajině učinili Evropané, mír nepřiblížily

Změny, které v amerických návrzích ohledně ukončení války na Ukrajině učinili Evropané a Kyjev, šanci na mír nezlepšily. Řekl to zahraničněpolitický poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Jurij Ušakov, informuje dnes agentura Interfax. Přímá třístranná jednání mezi Rusy, Ukrajinci a Američany se podle Ušakova zatím neuskuteční.

Noční útok v taverně u Johannesburgu má nejméně devět obětí

V jihoafrickém městečku Bekkersdal, západně od Johannesburgu, v noci někdo spustil palbu na hosty v licencované taverně. Na místě zemřelo nejméně devět lidí a další utrpěli zranění. Policie po útočnících pátrá a zatím neví, co je k útoku vedlo.

Turecko našlo na svém území další dron, tentokrát neznámého původu

V Turecku byl dnes asi tři hodiny cesty od Istanbulu nalezen dron neznámého původu, informuje agentura AFP. Jde o druhý ohlášený dron za posledních 24 hodin. V pátek turecké úřady oznámily, že na severozápadě země byl objeven havarovaný bezpilotní letoun pravděpodobně ruské výroby.

Nově zveřejněné spisy o Epsteinovi zmiňují Trumpa, Clintona nebo Jacksona

V první várce dokumentů týkajících se odsouzeného sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, které v pátek zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti, figuruje podle BBC několik známých osobností. Kromě amerického prezidenta Donalda Trumpa, jednoho z jeho předchůdců Billa Clintona a bratra britského krále Karla III. Andrewa Mountbattena Windsora zahrnuje seznam i zpěváka kapely Rolling Stones Micka Jaggera a popovou ikonu Michaela Jacksona.

Ester Ledecká byla šestá ve sjezdu ve Val d’Isère

Ester Ledecká zajela ve Val d’Isère šesté místo a zapsala nejlepší výsledek sezony ve sjezdu Světového poháru. Od třetí příčky ji dělilo jen jedenáct setin. Vítězství brala Rakušanka Cornelia Hütter.

Švédsko odmítlo vyšetřovat udělení Nobelovy ceny Machado, jak žádal Assange

Švédská policie v pátek oznámila, že nezahájí vyšetřování zhruba třiceti osob spojených s Nobelovou nadací, na které tento týden podal trestní oznámení zakladatel portálu WikiLeaks Julian Assange. Podle něj se dopustili zpronevěry a napomáhání k válečným zločinům, když udělili Nobelovu cenu za mír lídryni venezuelské opozice Maríi Corině Machado. Informovala o tom agentura AFP.

Rusko v noci proti Ukrajině odpálilo tři rakety, uvedlo ukrajinské letectvo

Rusko v noci na dnešek proti Ukrajině odpálilo tři balistické rakety Iskander-M, informovalo letectvo napadené země ve svém pravidelném hlášení. Podle ukrajinských záchranářů ruská armáda podnikla rozsáhlý dronový útok na Mykolajiv na jihu země a šéf Mykolajivské oblasti Vitalij Kim uvedl, že část tohoto regionu je bez dodávek proudu.

Tchajwanské úřady vyšetřují plánovaný útok v centru Tchaj-peje

Tchajwanské úřady uvedly, že muž, který v Tchaj-peji zabil několik lidí a další zranil při útocích nožem a kouřovými granáty, jednal podle předem připraveného plánu. Po sérii útoků v rušné části města skočil z budovy obchodního domu a zemřel.

Nick Reiner měl před vraždou rodičů upravenou medikaci na schizofrenii, uvádějí zdroje

Nick Reiner měl několik let diagnózu schizofrenie a před zabitím rodičů mu lékaři změnili nebo upravili medikaci. Uvádějí to tři zdroje se znalostí případu. Reiner čelí dvěma obviněním z vraždy po smrti režiséra Roba Reinera a jeho manželky Michele Singer Reiner.

USA udeřily v Sýrii na desítky cílů ISIS

Americká armáda v pátek zasáhla desítky cílů spojených s Islámským státem v Sýrii. Údery přišly jako odveta za útok z 13. prosince u Palmýry, při kterém zemřeli dva američtí vojáci a civilní tlumočník. Washington mluví o rozsáhlé operaci, do níž se zapojily i jordánské stíhačky.

Anthony Joshua knokautoval Jake Paula v šestém kole

Jake Paul si v Miami vybral největší jméno své dosavadní kariéry a narazil na jinou úroveň. Anthony Joshua ho čtyřikrát poslal k zemi a v šestém kole zápas ukončil. Hlavní duel večera, vypsaný na osm kol, skončil v čase 1:31 šestého kola po krátké pravačce, po které už Paul nedokázal uniknout.

Nike dál klopýtá, ale obrat začíná být vidět

Nike hlásí další čtvrtletí, které ukazuje dvě věci najednou. Firma se v některých oblastech zvedá, jinde dál ztrácí. Celkově tržby v posledním kvartálu mírně vzrostly, zisky ale výrazně spadly.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama