menu

13.2 C
Czech
Neděle 11. května 2025

Sovětská sonda z roku 1972 dopadla po více než 50 letech zpět na Zemi

Po více než půlstoletí na oběžné dráze dopadla v sobotu do Indického oceánu sovětská sonda Kosmos 482. Původně měla mířit k Venuši, ale kvůli poruše raketového stupně zůstala uvězněná na oběžné dráze Země.

Celé Rusko podle Putina podporuje ofenzivu na Ukrajině

Celé Rusko podle Vladimira Putina podporuje ofenzivu na Ukrajině. Ruský prezident to dnes řekl na vojenské přehlídce na Rudém náměstí v Moskvě, kde také vyjádřil vděk generaci, která před 80. lety zničila nacismus a zajistila svobodu. Ocenil i spojence, kteří tehdy pomohli k vítězství nad nacistickým Německem.

Začíná možnost registrace účasti k akci Women’s Entrepreneurship Accelerator Event při UNGA78 značící milník čtyřletého výročí

New York 14. září 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – “Inkluzivní kapitalismus: Posilování žen podnikatelek v globálním měřítku” bude podporovat dialog mezi investory v ekosystému podnikání žen.

V souladu se 78. schůzí Valného shromáždění OSN akcelerátor podnikání žen Women’s Entrepreneurship Accelerator (WEA) s hrdostí ohlašuje klíčovou událost osvětlující tísnivou mezeru ve financování pro podniky vedené ženami. Tato iniciativa je společným úsilím s agenturami OSN, které se WEA účastní, s Mary Kay Global, Yildiz Holdinga s iniciativou Women Entrepreneurs Act (WE Act) zemí Women20 (W20) .

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230913688577/cs/

“Inkluzivní kapitalismus: Posilování žen podnikatelek v globálním měřítku”

Jednací sál 2, sídlo OSN, New York

čtvrtek 21. září 2023. Čas: 18:00 – 20:00 místního času

Registrujte se zde

Událost je zaměřena na podporu dialogu mezi investory v ekosystému podnikání žen. Diskuse se budou točit kolem složitých finančních problémů, kterým ženy podnikatelky čelí, významu inkluzivního investování a nutnosti, aby si instituce a podniky ve svých rozhodovacích procesech osvojili genderově inkluzivní pohled.

“Založením akcelerátoru Women’s Entrepreneurship Accelerator pomohla společnost Mary Kay proklestit novou cestu zásahů pro privátní sektor,” řekla Deborah Gibbins, výkonná ředitelka a finanční ředitelka Mary Kay Inc. “ WEA je průkopnickým prostředkem pro partnerství, kde spolupracují OSN, veřejný a soukromý sektor, organizace občanské společnosti a političtí experti, aby transformovali svět SE ženami podnikatelkami a PRO ně.”

Večer bude zahájen uvítáním od výkonného vedení organizace UN Women a následovat bude úvod, který přednese Fulya Fraser, ředitelka pro růst ve firmě Pladis – součásti skupiny společností Yildiz Holding.

Dvě panelové schůze budou do hloubky probírat blízká témata:

1. Urychlení strategie Agenda 2030 skrze podnikání žen – moderovat bude Virginia Littlejohn, globální koordinátorka pro iniciativu Women Entrepreneurs Act (WE Act) navrženou jako hnací prvek činnosti a implementace W20. Schůzka prozkoumá téma „Příležitosti v podpoře žen podnikatelek v rozsahu bilionů dolarů“ a potenciální ekonomický dopad, pokud ženami vedené podniky překonají finanční bariéry. Mezi váženými řečníky budou lídři exekutivy z partnerských organizací WEA OSN.

2. Globální akce pro podnikání žen – Tato schůze osvětlí hlavní projekty a programy v podnikání žen poskytnutím náhledů od žen v čele mezinárodního rozvoje, jako Adriana Carvalho (W20Brazílie), Wendy Teleki (Světová banka), Marie-Christine Oghly (Femmes Chefs d’ Entreprise Mondiales (Ženy v čele světových podniků) – FCEM ); Catherine Bosshart (Business and Professional Women (Obchod a ženy profesionálky) – BPW), Anne Ravanona (Global InvestHER), Deborah Gibbins z Mary Kay Global, Lamia Kamal-Chaoui (Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj – OECD).

Hlavní myšlenku celé události přednese Shazi Visram zakladatelka a generální ředitelka značek Happy Family .

Registrace je otevřená do neděle 17. září 2023 23:59 místního času pro osobní účast v sídle OSN v New Yorku. Pro ty, kdo se nemohou zúčastnit, bude k dispozici živý přenos na webové stránce sídla OSN Web TV .

Pro další informace a pro registraci klikněte zde.

O Akcelerátoru podnikání žen (Women’s Entrepreneurship Accelerator)

Akcelerátor podnikání žen (WEA) partnerství mnoha investorů pro podnikání žen, založené během 74. plenárního zasedání Valného shromáždění OSN. Seskupuje šest agentur OSN a to Mezinárodní organizaci práce (ILO), Středisko pro mezinárodní obchod (ITC), Mezinárodní telekomunikační unii (ITU), Program rozvoje OSN (UNDP), Globální kompakt OSN (UNGC), UN Women (orgán OSN pro genderovou rovnost a podporu žen) a společnost Mary Kay Inc., s cílem podpořit do roku 2030 5 milionů žen podnikatelek.

Konečným cílem iniciativy je maximalizovat dopad rozvoje podnikání žen při dosahování cílů udržitelného rozvoje (SDGs) vytvořením a umožněním ekosystému pro ženy podnikatelky po celém světě. Akcelerátor zesiluje transformační sílu mnohočetného partnerství jedinečného významu s cílem zapřáhnout potenciál žen podnikatelek.

Zjistěte více na we-accelerate. Sledujte nás: Twitter/X (We_Accelerator), Instagram (@we_accelerator), Facebook (@womensentrepreneurshipaccelerator), LinkedIn (@womensentrepreneurshipaccelerator)

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230913688577/cs/

Kontakt:

Podniková komunikace společnosti Mary Kay Inc.

marykay.com/newsroom

(+1) 972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Women’s Entrepreneurship Accelerator

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trump chce spolupracovat s Kyjevem i Moskvou na konci války na Ukrajině

Donald Trump chce na ukončení války na Ukrajině spolupracovat s Kyjevem i s Moskvou. Americký prezident to dnes uvedl na své sociální sítí Truth Social. V sobotu nabídla Ukrajina a velké evropské země třicetidenní bezpodmínečné příměří, které by na bojišti platilo od pondělí. Ruský prezident Vladimir Putin poté navrhl, aby se 15. května uskutečnila v Istanbulu přímá jednání Ruska s Ukrajinou.

Sovětská sonda z roku 1972 dopadla po více než 50 letech zpět na Zemi

Po více než půlstoletí na oběžné dráze dopadla v sobotu do Indického oceánu sovětská sonda Kosmos 482. Původně měla mířit k Venuši, ale kvůli poruše raketového stupně zůstala uvězněná na oběžné dráze Země.

V Albánii začaly parlamentní volby, premiér Rama usiluje o čtvrtý mandát

V Albánii dnes ráno začaly parlamentní volby. O svůj čtvrtý mandát usiluje premiér Edi Rama, ukončit jeho vládu se snaží další veterán albánské politiky, exprezident a expremiér Sali Berisha. Hlavním tématem předvolební kampaně byla podle tiskových agentur integrace malé balkánské země do Evropské unie.

Kyjev je připraven jednat s Moskvou a očekává, že Rusko příjme příměří

Kyjev je připraven jednat s Moskvou a očekává, že Rusko potvrdí třicetidenní příměří, napsal na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Klid zbraní, který by měl začít platit od pondělí, navrhl v sobotu Kyjev společně s velkými evropskými zeměmi. Moskva vzápětí navrhla přímá jednání mezi ruskými a ukrajinskými představiteli v Istanbulu. Obě země spolu válčí od února 2022, kdy ruská armáda zaútočila na Ukrajinu.

Napětí mezi Indií a Pákistánem se po dohodě o klidu zbraní zmírňuje

Napětí mezi Indií a Pákistánem se po sobotní dohodě o klidu zbraní zmírňuje, uvedla dnes agentura DPA. Žádná ze stran podle ní v noci na dnešek nehlásí závažné incidenty. Příměří uvítal americký prezident Donald Trump, který zároveň ohlásil zvýšení obchodu s oběma zeměmi i snahu vyřešit konflikt v Kašmíru.

Četa střelců zpackala popravu, tvrdí právníci. Odsouzence netrefili, trpěl v bolestech

Popravčí četa zpackala popravu vězně Mikala Mahdiho, který byl minulý měsíc usmrcen ve vězení v Jižní Karolíně, tvrdí jeho právníci. Opírají se o posudek forenzního patologa, podle nějž střelci odsouzence netrefili do srdce, a ten dlouho umíral v bolestech.

Putin navrhl, aby se 15. května konala v Istanbulu přímá jednání s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin dnes navrhl, aby se 15. května uskutečnily v Istanbulu bez předběžných podmínek přímé rozhovory s Ukrajinou. Informovaly o tom světové agentury. Hlava ruského státu tak učinila poté, co Moskvu v sobotu k bezpodmínečnému 30dennímu příměří vyzval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spolu s lídry Francie, Německa, Británie a Polska. Ukrajina se již více než tři roky brání plošné ruské vojenské agresi.
Reklama

DOPORUČUJEME

Nadace Vantage spolupracuje s organizací Ruce naděje Laos na posílení postavení neslyšící mládeže prostřednictvím inkluzivního vzdělávání

Vientiane (Laos) 10. května 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Mnoho neslyšících dětí v Laosu nemůže navštěvovat školu kvůli diskriminaci, nedostatku kvalifikovaných učitelů vyškolených ve vzdělávání neslyšících...

Huawei: udržujeme města v pohybu, posilujeme chytrou městskou železnici

Hongkong 9. května 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - V čínském Hongkongu se konala vrcholná schůzka společnosti Huawei o chytré městské železnici na téma „Plnou parou vpřed...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trump chce spolupracovat s Kyjevem i Moskvou na konci války na Ukrajině

Donald Trump chce na ukončení války na Ukrajině spolupracovat s Kyjevem i s Moskvou. Americký prezident to dnes uvedl na své sociální sítí Truth Social. V sobotu nabídla Ukrajina a velké evropské země třicetidenní bezpodmínečné příměří, které by na bojišti platilo od pondělí. Ruský prezident Vladimir Putin poté navrhl, aby se 15. května uskutečnila v Istanbulu přímá jednání Ruska s Ukrajinou.

Sovětská sonda z roku 1972 dopadla po více než 50 letech zpět na Zemi

Po více než půlstoletí na oběžné dráze dopadla v sobotu do Indického oceánu sovětská sonda Kosmos 482. Původně měla mířit k Venuši, ale kvůli poruše raketového stupně zůstala uvězněná na oběžné dráze Země.

V Albánii začaly parlamentní volby, premiér Rama usiluje o čtvrtý mandát

V Albánii dnes ráno začaly parlamentní volby. O svůj čtvrtý mandát usiluje premiér Edi Rama, ukončit jeho vládu se snaží další veterán albánské politiky, exprezident a expremiér Sali Berisha. Hlavním tématem předvolební kampaně byla podle tiskových agentur integrace malé balkánské země do Evropské unie.

Kyjev je připraven jednat s Moskvou a očekává, že Rusko příjme příměří

Kyjev je připraven jednat s Moskvou a očekává, že Rusko potvrdí třicetidenní příměří, napsal na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Klid zbraní, který by měl začít platit od pondělí, navrhl v sobotu Kyjev společně s velkými evropskými zeměmi. Moskva vzápětí navrhla přímá jednání mezi ruskými a ukrajinskými představiteli v Istanbulu. Obě země spolu válčí od února 2022, kdy ruská armáda zaútočila na Ukrajinu.

Napětí mezi Indií a Pákistánem se po dohodě o klidu zbraní zmírňuje

Napětí mezi Indií a Pákistánem se po sobotní dohodě o klidu zbraní zmírňuje, uvedla dnes agentura DPA. Žádná ze stran podle ní v noci na dnešek nehlásí závažné incidenty. Příměří uvítal americký prezident Donald Trump, který zároveň ohlásil zvýšení obchodu s oběma zeměmi i snahu vyřešit konflikt v Kašmíru.

Četa střelců zpackala popravu, tvrdí právníci. Odsouzence netrefili, trpěl v bolestech

Popravčí četa zpackala popravu vězně Mikala Mahdiho, který byl minulý měsíc usmrcen ve vězení v Jižní Karolíně, tvrdí jeho právníci. Opírají se o posudek forenzního patologa, podle nějž střelci odsouzence netrefili do srdce, a ten dlouho umíral v bolestech.

Putin navrhl, aby se 15. května konala v Istanbulu přímá jednání s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin dnes navrhl, aby se 15. května uskutečnily v Istanbulu bez předběžných podmínek přímé rozhovory s Ukrajinou. Informovaly o tom světové agentury. Hlava ruského státu tak učinila poté, co Moskvu v sobotu k bezpodmínečnému 30dennímu příměří vyzval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spolu s lídry Francie, Německa, Británie a Polska. Ukrajina se již více než tři roky brání plošné ruské vojenské agresi.

V Kyjevě začalo jednání koalice ochotných

V Kyjevě začalo jednání vrcholných představitelů zemí, které tvoří takzvanou koalici ochotných. Uvedla to francouzská média, která jsou na místě společně s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Jednání se osobně zúčastní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, polský premiér Donald Tusk, britský premiér Keir Starmer či německý kancléř Friedrich Merz. Další lídři včetně českého premiéra Petra Fialy mají být připojeni na dálku. Jednat se má o dalším postupu vůči Rusku, které podle evropských zemí zdržuje vyhlášení příměří.

Indie a Pákistán se dohodly na úplném a okamžitém příměří, oznámil Trump

Indie a Pákistán se dohodly na úplném a okamžitém příměří, oznámil dnes americký prezident Donald Trump na své sociální sítí Truth Social. Dodal, že jednání mezi oběma jadernými mocnostmi zprostředkovaly Spojené státy.

Mexiko žaluje Google kvůli přejmenování Mexického zálivu

Mexiko podalo žalobu na Google kvůli změně názvu Mexického zálivu na „Gulf of America“ v mapové aplikaci. Technologický gigant tak reagoval na lednový výnos prezidenta Donalda Trumpa, který nařídil americkým úřadům používat nový název pro severní část zálivu.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás