menu

8.8 C
Czech
Pátek 9. května 2025

Kanada nikdy nebude na prodej, vmetl premiér Carney Trumpovi v Bílém domě

Nově zvolený kanadský premiér Mark Carney dal při své návštěvě v Bílém domě jasně najevo, že Kanada si svou suverenitu nenechá vzít. Reagoval tak na výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, který při setkání už poněkolikáté prohlásil, že by se Kanada mohla stát 51. státem USA.

Protivzdušná obrana údajně zničila 524 ukrajinských dronů během jednoho dne

Ruská protivzdušná obrana za uplynulý den zničila 524 ukrajinských dronů, uvedlo dnes ministerstvo obrany v Moskvě. V době vrcholících příprav na oslavy konce druhé světové války by šlo o jeden z největších vzdušných útoků od začátku invaze ruských vojsk na Ukrajinu v únoru 2022. Informaci ministerstva nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů.

Společnost Midea představuje nejnovější multisplit systémy

Frankfurt (Německo) 11. dubna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Stále se prohlubující klimatická a energetická krize představuje pro společnosti novou výzvu, aby překonaly konvenční koncepty designu a vytvořily inovativní výrobky, které připraví cestu k udržitelné budoucnosti. Jednou ze společností, která se snaží posouvat hranice udržitelných technologií, je Midea, inovátor a průkopník řešení pro inteligentní domácnosti. Paolo Lorini, vedoucí Midea RAC Design Milan (MRDM), se spojil s Matteem Nunziatim, špičkovým italským interiérovým designérem, aby společně představili nový multisplit systém Midea se zaměřením na inovativní technologii rekuperace tepla – celoroční komplexní řešení tepelného čerpadla.

Matteo Nunziati je považován za jednoho z nejnadanějších interiérových designérů své generace. Specializuje se na luxusní hotely, rezidenční projekty a má za sebou řadu projektů interiérového designu po celém světě.

Z pohledu Mattea Nunziatiho bere holistický design v úvahu nejen udržitelnost, ale také funkčnost a estetiku a podporuje vzájemné vztahy mezi objekty a prostředím, které je obklopuje. Matteo Nunziati uvedl, že při vytváření domu s co nejlepším řešením ohřevu vzduchu a vody se zaměřil na estetický vzhled, odolnost a udržitelnost při zachování nízké ceny. Příkladem tohoto přístupu je nový multisplit systém Midea s integrovaným ohřevem vody.

S touto myšlenkou souhlasí i Paolo Lorini, který uvedl, že společnost Midea jasně identifikovala poptávku evropského trhu po kompaktním a ekologickém řešení typu „vše v jednom“, které pro koncové uživatele minimalizuje provozní náklady i potřebný prostor. Jak vysvětlil, většina domů je dnes vybavena několika nezávislými systémy, s klimatizací na léto, podlahovým vytápěním na zimu a plynovým kotlem na celoroční ohřev vody, které jsou neefektivní, jejich provoz a údržba jsou příliš nákladné a zabírají v domě mnoho místa.

„Společnost Midea vytvořila něco zcela výjimečného: všechny výše uvedené systémy jsme integrovali do multisplit řešení, které podporuje až čtyři vnitřní klimatizační jednotky schopné chladit a vytápět prostor a modul pro ohřev vody, to vše připojené k jediné venkovní jednotce s technologií rekuperace tepla.

V létě je při provozu klimatizace k dispozici teplá voda zdarma, protože její energii lze rekuperovat a znovu využít pro ohřev vody. Systém se dodává ve dvou variantách pro domácnosti s různými prioritami. Model vybavený hydro jednotkou je určen pro uživatele, kteří potřebují vytápět prostor i dodávat teplou vodu bez dodatečných nákladů, zatímco model se spirálovým zásobníkem vody umožňuje rychlé chlazení a ohřev vzduchu a zároveň celoroční dodávku teplé vody,“ uvedl Paolo.

„Nový systém „vše v jednom“, který je šetrný k životnímu prostředí, všestranný a snadno se instaluje, mění pravidla hry a posouvá společnost Midea do čela vývoje rezidenčních split systémů. Společnost Midea je nadšená, že může tento revoluční systém nabídnout svým zákazníkům po celém světě, a jsme přesvědčeni, že nastaví nový standard v tomto odvětví,“ dodal.

V úvodním videu, které vytvořila oceňovaná nezávislá kreativní agentura F5 Shanghai ve spolupráci s italským multidisciplinárním kreativním studiem Mybosswas, Matteo Nunziati a Paolo Lorini diskutovali o zajímavých tématech, jako je udržitelnost, estetika a úspora energie. To jsou témata, která jsou v dnešní době velmi často zmiňována a na která systém Midea Multi Splits přináší řešení.

O divizi rezidenčních klimatizací Midea

Oddělení rezidenčních klimatizací Midea Residential Air Conditioner Division („Midea RAC“) nabízí celou řadu produktů pro rezidenční použití od splitových, okenních a přenosných klimatizací až po odvlhčovače a lehké komerční jednotky. S 11 výrobními závody v Číně, Vietnamu, Indii, Egyptě, Brazílii a Argentině přesahuje roční výrobní kapacita klimatizací Midea RAC 67 milionů kusů.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/2032803/Video1.mp4

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2030435/image_5026356_32265540.jpg

KONTAKT: Charlotte Liu, charlotteliu@midea.com

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Katastrofa na obzoru? Indie zmařila odvetné pákistánské údery, je pozorována aktivita v Arabském moři

Indické síly ve čtvrtek večer zmařily útok pákistánské armády na severu a západě země. Podle ní reaguje na odvetné akce Pákistánu indické námořnictvo, které operuje v Arabském moři. Není jasné, zda provedlo nějaké údery. Jde o další eskalaci napětí mezi oběma znepřátelenými národy.

USA a Čína míří k jednacímu stolu. Trump připouští snížení cel

Americký prezident Donald Trump vyslal signál, že by vysoká cla na čínský dovoz mohla brzy klesnout. Týden před klíčovým setkáním zástupců USA a Číny označil současnou výši 145 procent za neudržitelnou.

Trump odvolal šéfku Kongresové knihovny Carlu Hayden

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa nečekaně ukončila působení Carly D. Hayden ve funkci ředitelky Kongresové knihovny. Hayden do funkce nastoupila v roce 2016 jako historicky první žena a první Afroameričanka ve vedení této prestižní instituce.

Novým papežem se stal kardinál Prevost z USA, přijal jméno Lev XIV.

Novým papežem se dnes stal kardinál Robert Prevost ze Spojených států, oznámil ve Vatikánu z baziliky svatého Petra francouzský kardinál Dominique Mamberti. Nový papež, kterým je poprvé Američan, přijal jméno Lev XIV. V prvním projevu zdůraznil potřebu míru a poděkoval svému předchůdci papežovi Františkovi.

Kardinálové dnes zvolili papeže, nad Sixtinskou kaplí stoupal bílý kouř

Kardinálové dnes zvolili nového papeže - ohlásil to bílý kouř, který krátce po 18:00 začal stoupat z komína nad Sixtinskou kaplí. Na Svatopetrském náměstí se rozezněly zvony a davy lidí začaly jásat a mávat vlajkami, mezi kterými se objevily i české, polské či argentinské prapory. Konkláve začalo ve středu a jméno nového papeže by kardinál Dominique Mamberti mohl oznámit do hodiny.

Fico letí do Moskvy. Kvůli zákazům musí trasu prodloužit o dvě hodiny

Premiér Slovenska Robert Fico se vydal na cestu do Moskvy, kde se má zúčastnit oslav výročí konce druhé světové války. Kvůli zákazu přeletu nad pobaltskými zeměmi musí vládní speciál zvolit jinou, podstatně delší trasu.

Polovojenské jednotky RSF zaútočily drony na přístav Port Súdán

Již pátý den v řadě útočily polovojenské Jednotky rychlé podpory (RSF) na oblasti v jižním a východním Súdánu, které kontroluje armáda. Údery cílily na námořní základnu v přístavu Port Súdán a na sklady pohonných hmot v jihosudánském městě Kústí, sdělily agentuře AFP dva zdroje ze súdánské armády. Dva roky trvající občanskou válku mezi armádou a RSF označují mezinárodní organizace za jednu z největších humanitárních krizí posledních let.
Reklama

DOPORUČUJEME

Volvo bude mít opět v nabídce XC70

Značka Volvo se rozhodla vrátit do své nabídky model s označením XC70. Původně to bývalo poloterénní kombi odvozené z vozu V70. V současné podobě...

Kaspersky: Ransomware útočí chytřeji a levněji – co očekávat v roce 2025?

Praha 9. května 2025 (PROTEXT) - V souvislosti s blížícím se Mezinárodním dnem boje proti ransomwaru, který připadá na 12. květen, představuje společnost Kaspersky...

Když nákupy pomáhají

Praha 9. května 2025 (PROTEXT) - Nejgeniálnější řešení bývají zpravidla ta nejjednodušší. Často si při nich říkáme: „Že nás to nenapadlo dřív!“ Možná tomu...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Katastrofa na obzoru? Indie zmařila odvetné pákistánské údery, je pozorována aktivita v Arabském moři

Indické síly ve čtvrtek večer zmařily útok pákistánské armády na severu a západě země. Podle ní reaguje na odvetné akce Pákistánu indické námořnictvo, které operuje v Arabském moři. Není jasné, zda provedlo nějaké údery. Jde o další eskalaci napětí mezi oběma znepřátelenými národy.

USA a Čína míří k jednacímu stolu. Trump připouští snížení cel

Americký prezident Donald Trump vyslal signál, že by vysoká cla na čínský dovoz mohla brzy klesnout. Týden před klíčovým setkáním zástupců USA a Číny označil současnou výši 145 procent za neudržitelnou.

Trump odvolal šéfku Kongresové knihovny Carlu Hayden

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa nečekaně ukončila působení Carly D. Hayden ve funkci ředitelky Kongresové knihovny. Hayden do funkce nastoupila v roce 2016 jako historicky první žena a první Afroameričanka ve vedení této prestižní instituce.

Novým papežem se stal kardinál Prevost z USA, přijal jméno Lev XIV.

Novým papežem se dnes stal kardinál Robert Prevost ze Spojených států, oznámil ve Vatikánu z baziliky svatého Petra francouzský kardinál Dominique Mamberti. Nový papež, kterým je poprvé Američan, přijal jméno Lev XIV. V prvním projevu zdůraznil potřebu míru a poděkoval svému předchůdci papežovi Františkovi.

Kardinálové dnes zvolili papeže, nad Sixtinskou kaplí stoupal bílý kouř

Kardinálové dnes zvolili nového papeže - ohlásil to bílý kouř, který krátce po 18:00 začal stoupat z komína nad Sixtinskou kaplí. Na Svatopetrském náměstí se rozezněly zvony a davy lidí začaly jásat a mávat vlajkami, mezi kterými se objevily i české, polské či argentinské prapory. Konkláve začalo ve středu a jméno nového papeže by kardinál Dominique Mamberti mohl oznámit do hodiny.

Fico letí do Moskvy. Kvůli zákazům musí trasu prodloužit o dvě hodiny

Premiér Slovenska Robert Fico se vydal na cestu do Moskvy, kde se má zúčastnit oslav výročí konce druhé světové války. Kvůli zákazu přeletu nad pobaltskými zeměmi musí vládní speciál zvolit jinou, podstatně delší trasu.

Polovojenské jednotky RSF zaútočily drony na přístav Port Súdán

Již pátý den v řadě útočily polovojenské Jednotky rychlé podpory (RSF) na oblasti v jižním a východním Súdánu, které kontroluje armáda. Údery cílily na námořní základnu v přístavu Port Súdán a na sklady pohonných hmot v jihosudánském městě Kústí, sdělily agentuře AFP dva zdroje ze súdánské armády. Dva roky trvající občanskou válku mezi armádou a RSF označují mezinárodní organizace za jednu z největších humanitárních krizí posledních let.

Putin a Si budují vlastní světový pořádek. Během oslav v Moskvě vystoupili jednotně proti Západu

V Moskvě se potkali dva staří známí. Vladimir Putin přivítal Si Ťin-pchinga na oslavách 80 let od konce druhé světové války. Nešlo ale jen o vzpomínku na minulost — setkání mělo jasný politický podtext. Oba lídři vystoupili jako spojenci proti tomu, co označují za rostoucí tlak Západu. Spojené státy sice nejmenovali, ale adresát byl zjevný.

Na páteční oslavy do Moskvy míří pět europoslanců včetně Dostála z Česka

Český europoslanec Ondřej Dostál (zvolený na kandidátce Stačilo!) v dnešní rozpravě Evropského parlamentu řekl, že se v pátek v Moskvě zúčastní oslav konce druhé světové války. Dostál zpravodajce ČTK sdělil, že v Moskvě položí květiny k hrobu Neznámého vojína, ale nezúčastní se vojenské přehlídky. Dostálovu cestu do ruské metropole kritizovala česká europoslankyně Danuše Nerudová (STAN) jako ostudnou a morálně odpudivou v době, kdy Rusko útočí na Ukrajinu. Představitelé většiny západních zemí se letošním oslavám v Moskvě vyhýbají kvůli ruské válce proti Ukrajině.

Papež zatím zvolen nebyl, nad Sixtinskou kaplí se objevil černý kouř

Konkláve v dnešních dvou dopoledních kolech hlasování nového papeže nezvolilo, z komína na Sixtinské kapli ve Vatikánu krátce před polednem vyšel černý kouř. Volba hlavy katolické církve a nástupce papeže Františka, který zemřel 21. dubna ve věku 88 let, tak bude pokračovat odpoledne. V kapli je uzavřeno před vnějším světem 133 kardinálů-volitelů, kteří papeže vybírají.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás