8.3 C
Czech
Pátek 1. března 2024

Macron nevyloučil vyslání bojových jednotek NATO na Ukrajinu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v rámci pařížských jednání o pomoci Ukrajině nevyloučil vyslání pozemních sil Severoatlantické aliance (NATO) na území státu, jenž se už dva roky brání proti ruské agresi.

Více jak polovina Rusů nedokáže říci, čeho Putin na Ukrajině dosáhl

Skoro tři pětiny Rusů nedokážou říct, jakých cílů ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině dosáhl, uvedl dnes server The Moscow Times s odvoláním na průzkum, podniknutý společností RussianField před dnešním Putinovým vystoupením o stavu země.

3 kryptoměny s nízkou tržní kapitalizací, o kterých byste měli vědět před halvingem bitcoinu

Zdroj:Inzerce

Sledujte nás na sítích

Očekávaný halving bitcoinu vyvolává už nějakou dobu rozruch v kryptoměnové komunitě. Je naplánován na 17. dubna 2024. K halvingu dochází každé čtyři roky. Během tohoto období se bloková odměna, kterou těžaři obdrží za ověření bitcoinových transakcí, sníží na polovinu.  Aktuálně je odměna za nově vytvořený blok 6,25 BTC, ale bude snížena na 3,125 BTC. 

Halving bitcoinu je jedním z nejdiskutovanějších témat na trhu s kryptoměnami, protože je klíčem k dosažení masivních zisků. Kdykoli dojde k halvingu, cena bitcoinu výrazně vzroste, často se zdvojnásobí nebo zčtyřnásobí a altcoiny jej následují. Pokud však chcete získat vyšší návratnost, může být moudré zvolit slibné kryptoměny s nízkou tržní kapitalizací, protože mají obrovský prostor pro růst. V tomto článku zmiňujeme 3 projekty, které jsou v poslední době nejvýraznější, a také velmi slibný předprodej pro rok 2024 – Meme Kombat.

Proč mají projekty s malou tržní kapitalizací potenciál k vysokému růstu?

Trh s kryptoměnami je dynamický a neustále se vyvíjející svět. Vzhledem k tomu, že hlavní tokeny jako bitcoin a ether nemají tak velký prostor pro růst, zintenzivňuje se nadšení pro kryptoměny s malou kapitalizací, které mají za určitých tržních podmínek potenciál proměnit rané investory v milionáře. Tyto kryptoměny přitahují pozornost nejen ostřílených krypto nadšenců, ale také důvtipných investorů.

Pro ilustraci – pokud byste chtěli v roce 2024 dosáhnout 5x výnosu z bitcoinu, celková tržní kapitalizace BTC by musela vzrůst z 900 miliard USD na 4,5 bilionu USD. Co se týče low cap kryptoměn, 5x nárůst tokenu, který má tržní kapitalizaci například 100 milionů USD, je mnohem jednodušší krok.

To, co velmi často kryptoměny s malou tržní kapitalizací odlišuje, je jejich potenciál pro exponenciální růst, který je poháněn jedinečnými technologickými vlastnostmi nebo jejich schopností sloužit specifickým účelům. Pokud tedy zvolíte tokeny týkajících se trendy témat jako například AI, může dojít k explozivnímu růstu. Investování do těchto kryptoměn však může být vysoce rizikové, a proto je pro úspěch nezbytný důkladný průzkum.

Rocketpool (RPL)

Do našeho seznamu nejlepších kryptoměn s malou tržní kapitalizací, do kterých investovat před halvingem bitcoinu, jsme zařadili Rocketpool (RPL). Tento projekt pomáhá snížit bariéru vstupu pro ty, kteří mají zájem stakovat ETH v rámci tzv. Liquid Stakingu.

Ethereum umožňuje staking ETH od roku 2020, ale ne každý si může dovolit koupit 32 ETH, které by bylo možné použít k provozování uzlu. Rocketpool umožňuje držitelům ETH vytvořit pool, aby získali přístup k vyšším odměnám.

Zdroj: Inzerce

Srdcem ekosystému je token RPL, který funguje jako token řízení v rámci DAO, ale také jako pojištění proti pokutám v případě výpadku uzlu.

Se současnou tržní kapitalizací 626 milionů USD je RPL mezi top 100 kryptoměnami v žebříčku CoinMarketCap na 99. místě. Pokud bychom chtěli dosáhnout 5x návratnosti, tržní kapitalizace by se musela dostat na 3,1 miliardy USD, což se zdá proveditelné, když se podíváte na kapitalizace hlavních kryptoměn, které se pohybují v desítkách miliard.

Conflux Network (CFX)

Další velmi slibnou kryptoměnou, na kterou by měl mít halving bitcoinu pozitivní vliv, je Conflux Network (CFX). Tento token na začátku roku 2023 zaznamenal raketový nárůst poté, co se regulátoři v Hongkongu pokusili učinit z tohoto místa globální krypto centrum. Síť Conflux je také nazývána „čínské Ethereum.“

Jedná se o jedinou plně regulovanou čínskou kryptoměnu. Projekt Conflux Network byl vytvořen v roce 2018 s cílem poskytnout drobným čínským investorům přístup k hlavním decentralizovaným systémům typu Uniswap v3 nebo k utilitám jako stablecoiny vázané 1:1 na čínský juan (CNH).

Zdroj: Inzerce

Vzhledem k jeho vazbám na asijský trh by to mohl být cenný doplněk portfolia. Objem obchodů v Asii neustále roste. Samotní čínští investoři mají kombinovaný objem obchodování s kryptoměnami 86,4 miliard USD, když k tomu přidáte objemy v hodnotě 64 milionů USD z Hongkongu, potenciál Confluxu je nepopiratelný.

Podíváme-li se na růstový potenciál Confluxu, CFX má v době psaní tržní kapitalizaci 631 miliard USD. To znamená, že k 5x nárůstu by CFX potřeboval dosáhnout tržní kapitalizace ve výši 3,15 miliard USD, což není vzhledem k nadcházejícímu halvingu a výše uvedeným faktorům nemožné.

SingularityNet (AGIX)

Třetí doporučenou kryptoměnou s malou tržní kapitalizací je SingularityNET (AGIX). Tento token těží z hypu okolo umělé inteligence (AI), který v roce 2023 odstartovala společnost OpenAI se svým chatbotem ChatGPT. V důsledku tohoto vývoje došlo k explozi AI kryptoměn, AGIX nevyjímaje.

AGIX byl vytvořen již v roce 2018, ale hype AI probudil token k životu až v roce 2023, kdy  AGIX vzrostl o působivých 106 %. Nyní je to pouze několik měsíců od doby, kdy AGIX vstoupil do retracementu. To zdůrazňuje zajímavou příležitost pro investory, kteří jsou optimističtí ohledně budoucnosti AI kryptoměn.

Zdroj: Inzerce

Navzdory tomuto retracementu vstoupil AGIX do roku 2024 poměrně dobře. Přestože od začátku roku ztratil téměř 19 %, za poslední 3 měsíce přidal velmi slušných 57,7 %.

SingularityNET má v době psaní tržní kapitalizaci 337 milionů USD a je 140. největší kryptoměnou v žebříčku CoinMarketCap. Aby AGIX dosáhl pětinásobného růstu, musí dosáhnout kapitalizace něco málo přes 1,6 miliard USD, což je s rostoucí popularitou umělé inteligence a nadcházejícím halvingem bitcoinu proveditelný krok.

Meme Kombat (MK) s potenciálem stát se nejlepší mincí roku 2024

Jako bonusový tip vám přinášíme slibný projekt Meme Kombat, který aktuálně prochází velmi úspěšným předprodejem. Tento projekt chce spojit viralitu meme coinů, P2E hraní a GambleFi do jedné decentralizované Web3 platformy.

Základem ekosystému Meme Kombat bude Battle Arena, kde se postavy meme coinů vykreslené AI zapojují do soubojů. Hráči budou moci sázet na výsledky těchto soubojů a případně získat atraktivní odměny. Hra bude vycházet po sezónách, přičemž první má být spuštěna hned po dokončení předprodeje a bude obsahovat 11 postav – Milady, Baby Doge, Doge, Floki, Kishu, Mong, Pepe, Pepe2, Shiba, Sponge a Wojak. Druhá sezóna s dalšími postavami a herními režimy je již ve vývoji.

Využití technologií blockchainu a AI zajišťuje, že výsledky budou vždy transparentní a nepředvídatelné. Předprodej MK se nyní dostal do poslední fáze, přičemž cena tokenu je 0,279 USD. O úspěchu předprodeje nelze pochybovat, protože během několika týdnů projekt od altcoinových investorů získal více než 6,5 milonů USD.

Bitvy předních krypto komunit řízené AI v unikátní bitevní aréně

Projekt však není jen o vzrušení z bitev, se štědrým APY mohou stakeři těžit z pasivního příjmu, a to již nyní během předprodeje, přičemž roční návratnost aktuálně činí 145 %. APY se však nebude počítat pouze podle doby, na kterou jsou tokeny uzamčeny, ale také podle úrovně zapojení na platformě.

Zdroj: Inzerce

Meme Kombat také vyniká svou transparentností. Audit smart kontraktů dopadl na výbornou a tým stojící za vývojem je plně ověřený KYC. Ani zakladatel projektu Matt Whiteman není v tomto odvětví neznámým jménem. Má za sebou 20 let praxe v oblasti procesního designu a nyní zastává pozici COO společnosti North Technologies. Nesmíme zapomenout také na fyzickou adresu projektu v Amsterdamu. Všechny tyto faktory podtrhují závazek projektu k transparentnosti a nabízejí další vrstvu důvěryhodnosti.

Tokenomika Meme Kombat je také atraktivním faktorem pro potenciální investory. Dohromady se 50 % z celkové nabídky tokenů prodává v předprodeji, 30 % půjde na staking a odměny za souboje, 10 % na odměny komunity a 10 % na likviditu DEX. Celková zásoba tokenů je 12 000 000 MK.

Zdroj: Inzerce

Jak jsme zmínili, stakeři mohou těžit nejen z pasivního příjmu, ale v budoucnu budou moci používat své uzamčené tokeny k sázkám v aréně. Tato dvojí funkce odlišuje tokeny MK od ostatních altcoinů. Meme Kombat tedy funguje na průsečíku trendy odvětví GameFi a GableFi, což z něj činí zajímavou investiční příležitost.

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Princ William při návštěvě londýnské synagogy vyjádřil znepokojení nad rostoucím antisemitismem

Princ William, vévoda z Cambridge, navštívil ve čtvrtek londýnskou synagogu, kde vedl upřímný rozhovor s přeživší holocaustu o rostoucím antisemitismu ve Spojeném království. Návštěva se uskutečnila uprostřed obav o jeho manželku Kate, která se v současné době zotavuje z operace.

Christian Horner je po úniku údajných zpráv z WhatsApp opět zpochybňován

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, je po úniku údajných zpráv mezi ním a jeho kolegyní, opět pod drobnohledem. Stalo se tak pouhý den poté, co byl Horner díky internímu vyšetřování společnosti očištěn od stížnosti na "nevhodného chování" vůči téže kolegyni.

Ztráty ve válce na Ukrajině překročily hranici 500 tisíc

V době, kdy si připomínáme dva roky od chvíle, kdy se Moskva rozhodla zahájit rozsáhlou invazi na území svého souseda, se počet mrtvých a zraněných vojáků (tedy celkové vojenské ztráty) na obou stranách velmi pravděpodobně přehoupl přes magickou hranici pět set tisíc.

Ukrajinci hlásí sestřelení dalších tří ruských bombardérů Su-34 v jediném dni

Ukrajinské letectvo hlásí sestřelení tří dalších ruských stíhacích bombardérů Suchoj Su-34. Všechny tři stroje vojáci podle velitele vzdušných sil Mykoly Oleščuka sestřelili dnes na východě Ukrajiny. Od začátku měsíce tak ukrajinské ozbrojené síly zničily už 13 ruských vojenských letadel, napsal server Ukrajinska pravda. Moskva se k tvrzení Kyjeva nevyjádřila.

DOPORUČUJEME

Masážní kámen Gua Sha: jak ho správně používat?

Masáž obličeje je stále považována za nejúčinnější a nejspolehlivější způsob, jak zpomalit proces stárnutí. Dnes si řekneme více o technice, která byla známá před...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Princ William při návštěvě londýnské synagogy vyjádřil znepokojení nad rostoucím antisemitismem

Princ William, vévoda z Cambridge, navštívil ve čtvrtek londýnskou synagogu, kde vedl upřímný rozhovor s přeživší holocaustu o rostoucím antisemitismu ve Spojeném království. Návštěva se uskutečnila uprostřed obav o jeho manželku Kate, která se v současné době zotavuje z operace.

Christian Horner je po úniku údajných zpráv z WhatsApp opět zpochybňován

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, je po úniku údajných zpráv mezi ním a jeho kolegyní, opět pod drobnohledem. Stalo se tak pouhý den poté, co byl Horner díky internímu vyšetřování společnosti očištěn od stížnosti na "nevhodného chování" vůči téže kolegyni.

Ztráty ve válce na Ukrajině překročily hranici 500 tisíc

V době, kdy si připomínáme dva roky od chvíle, kdy se Moskva rozhodla zahájit rozsáhlou invazi na území svého souseda, se počet mrtvých a zraněných vojáků (tedy celkové vojenské ztráty) na obou stranách velmi pravděpodobně přehoupl přes magickou hranici pět set tisíc.

Velké nebezpečí pro klima? Podle Kerryho klamání a dezinformace

Boj proti klimatickým změnám podkopávají demagogové a dezinformátoři v rámci populistického odporu proti čisté nule. V rozhovoru pro deník The Guardian to řekl americký zvláštní vyslanec pro klima John Kerry. Taky se obává politických motivací v zavádění klimatických opatření. Proto naléhal, aby se politici řídili pouze jasnými vědeckými fakty. To však může být problém, pokud se příštím americkým prezidentem stane Donald Trump.

Ukrajinci hlásí sestřelení dalších tří ruských bombardérů Su-34 v jediném dni

Ukrajinské letectvo hlásí sestřelení tří dalších ruských stíhacích bombardérů Suchoj Su-34. Všechny tři stroje vojáci podle velitele vzdušných sil Mykoly Oleščuka sestřelili dnes na východě Ukrajiny. Od začátku měsíce tak ukrajinské ozbrojené síly zničily už 13 ruských vojenských letadel, napsal server Ukrajinska pravda. Moskva se k tvrzení Kyjeva nevyjádřila.

Polsko tvrdí, že jedná s Ukrajinou o možném uzavření hranic pro zboží

Polsko vede s Ukrajinou uprostřed nespokojenosti polských farmářů rozhovory o možném dočasném uzavřením hranic pro zboží, tedy o všeobecném zastavení vzájemného obchodu. Hovořil o tom polský premiér Donald Tusk s tím, že to poškodí obě strany. Kyjev takové debaty popírá.