Nezařazené2 nejlepší coiny na Solaně s býčím potenciálem v dubnu 2024

2 nejlepší coiny na Solaně s býčím potenciálem v dubnu 2024

Na začátku roku 2024 mohli investoři sledovat nesmírný nárůst popularity kryptoměn postavených na blockchainu Solana. Tento fenomén v současné době stále trvá, což má za následek vývoj nových projektů s potenciálem velmi atraktivního budoucího zhodnocení. 

Jedním z těchto nových projektů může být například kryptoměna Smog, u které již nyní tvůrci plánují druhou sezónu s největším airdropem na blockchainu Solana, nebo nováček mezi kryptoměnami Slothana. Ta nabídne inovativní možnost nákupu tokenů a také vstup do projektu, který od svých investorů získal v prvních dnech od svého spuštění slušnou sumu finančních prostředků.

V tomto článku si tyto dva meme coiny blíže popíšeme, přiblížíme si principy jejich fungování a způsoby, jak je do nich možné investovat. Oba projekty aktuálně nabízí předprodej svých tokenů, tudíž investoři, kteří se zapojí dříve, budou mít následně větší prostor pro zhodnocení své investice.

Slothana – skutečně virální meme mince na Solaně

Další velmi potenciální kryptoměna s názvem Slothana spustila svůj předprodej již před několika málo dny. I tak ale za svou krátkou dobu dokázala od svých investorů vybrat částku okolo 5 milionů dolarů. Dosažení tohoto milníku se jen tak nějakému projektu nepovede, tudíž o Slothaně lze již nyní hovořit jako o velmi úspěšném předprodeji.

airdrop kryptoměn - slothana
Foto: Inzerce

Růst tržní kapitalizace, který jsme v tomto případě mohli sledovat, byl nastartován nezvyklou virálností této kryptoměny již od doby před začátkem předprodeje. Trend však pokračuje i nadále a zájemci se mohou stále do projektu zapojit ještě před uvedením tokenů na první decentralizované burzy. Jakmile se tak stane, o projektu se dozví noví zájemci a investoři, což zpravidla vyžene cenu více vzhůru.

Obrázek
Obrázek

Unikátní předprodejní model 

Zajímavým aspektem je netradiční předprodejní model, který umožňuje nákup tokenů $SLOTH pomocí pouhých několika kliknutí. Investoři tak mohou připojit svou peněženku k webovým stránkám platformy nebo přeposlat tokeny SOL na uvedenou adresu projektu, kterou je možné nalézt na webových stránkách. Své nakoupené $SLOTH následně získají v rámci airdropu – tedy plně automatizovaným a rychlým způsobem. 

Předprodej má v současné době pro investory omezená místa, což má za následek větší motivaci k zapojení se do projektu. Cena tokenů je taktéž neměnná – po celou dobu předprodeje se 1 token SOL bude rovnat 10 000 $SLOTH.

Zdroj: Inzerce

Pokud by vás Slothana zaujala, stačí si překopírovat adresu peněženky a na ní následně odeslat tokeny SOL. Tvůrci poté zašlou tokeny $SLOTH v rámci airdropu na adresu připojené peněženky nebo peněženky, ze které jste dříve provedli transakci.

Komunitu a tvůrce je taktéž možné nalézt na platformě X. Ta umožní vkládání komentářů nebo dotazů pod příspěvky tvůrců Slothana. Kromě toho si lze přečíst o nejnovějších updatech nebo novinkách. Pro snadné nalezení tohoto profilu přejděte na webové stránky Slothana a následně klikněte na tlačítko X v pravém horním rohu.

Obrázek
Obrázek

SMOG – největší airdrop na blockchainu Solany všech dob 

Kryptoměna s názvem Smog umožňuje investorům a zájemcům zapojení se do airdropu kryptoměn, který má být tím doposud tím největším na blockchainu Solana. Vstoupit do projektu je nyní možné skrze webové stránky Smog, které umožňují nákup tokenů v právě probíhajícím předprodeji.

airdrop kryptoměn - smog
Foto: Inzerce

Tento meme coin má za sebou již první velkolepý airdrop, přičemž jeho první sezóna má končit již v rámci několika málo dní. Tvůrci však se svým projektem chystají hned druhou sezónu, která by měla dle dostupných informací začít již 4.dubna 2024. Tento druhý airdrop má být ještě atraktivnější a ještě větší než jeho předchůdce. 

Co se týče tokenomiky projektu, tvůrci rozdělili celkovou nabídku ve výši 1,4 miliardy tokenů mezi čtyři základní kategorie:

  • Marketing – 50 %
  • Airdrop – 35 %
  • Likvidita na CEX – 10 %
  • Likvidita na DEX – 5 %

Z tohoto rozdělení můžeme pozorovat, že až polovina všech tokenů bude využita na marketing projektu. Díky této alokaci lze usuzovat, že si tvůrci chtějí zajistit silné postavení na trhu a možnost zapojení co možná největšího množství investorů.

tokenomika projektu - smog
Foto: Inzerce

Na druhé příčce je poté samotný airdrop – v tomto momentě již druhý v pořadí. Až 35 % tokenů, tedy necelá polovina jedné miliardy, poputuje investorům jako odměna ve formě výdělku z airdropu. Abyste mohli získat co možná největší odměnu z této události, doporučujeme se zapojit do úkolů a výzev, které tvůrci pro tento druhý airdrop teprve publikují. Tyto úkoly budou na rozdíl od těch z prvního airdropu zahrnovat také obchodování s tokeny Smog nebo jejich držení či stakování.

Poslední alokace poté počítají se zasláním celkem 15 % na decentralizované (DEX) a centralizované (CEX) burzy. Pokud tedy budete chtít tokeny nakupovat na burzách, je důležité, aby měly tyto burzy dostatečné množství tokenů k dispozici.

Obrázek
Obrázek

Exploze při uvedení a dosažení 200milionového milníku tržní kapitalizace

V momentě, kdy kryptoměna dosáhla tržní kapitalizace 200 milionů dolarů, což se stalo 31. března 2024, cena tokenů SMOG vystřelila strmě vzhůru. Svým držitelům tak přinesla více než dvojnásobné zhodnocení, což zcela jistě ocenili zejména časní investoři. 

Aktuálně je možné se na druhý airdrop připravit a zúčastnit se jej pomocí nákupu tokenů v předprodeji na webových stránkách Smog. Stačí připojit svou kryptoměnovou peněženku a následně zadat množství SOL k nákupu na platformě Birdeye. 

Pro získání větších odměn v rámci airdropu bude možné plnit výzvy a úkoly, které se budou skládat z držení či nákupu tokenů Smog na burzách nebo třeba z jejich samotného obchodování – tyto výzvy však v současné době prozatím nejsou dostupné, jelikož je tvůrci zveřejní až po začátku druhé sezóny.

Obrázek
Obrázek

Závěr

V tomto článku jsme si blíže přiblížili dva projekty, které se nyní těší obrovské popularitě v rámci kryptoměnového odvětví. Smog a Slothana jsou kryptoměny založené na blockchainu Solany, což jim umožňuje těžit z rychlosti tohoto blockchainu nebo z úspěchů předešlých projektů, jako byl třeba Bonk – projekt se zhodnocením v řádu až tisíců procent. 

Před investováním do meme coinů tohoto typu se doporučujeme na projekty nejprve detailně podívat a zjistit si o jejich fungování veškeré dostupné informace. K tomu může skvěle posloužit například whitepaper – dokument, který shrnuje principy fungování, cíle nebo samotnou tokenomiku projektu. Jakmile budete rozhodnuti do kryptoměny investovat, stačí pro vstup do předprodeje následovat pár jednoduchých kroků jako přípravů tokenů SOL nebo připojení své krypto peněženky k webu projektu.

Doporučujeme

Muž nechal sedmiletého syna v půlce výstupu na horu Fudži. Vrátil se pro něj za pět hodin

Muž nechal svého sedmiletého syna samotného na hoře Fudži, zatímco sám pokračoval ve výstupu se starším synem. Chlapec podle policie zůstal několik hodin bez dozoru ve výšce kolem 2500 metrů nad mořem. Otec si od policistů vysloužil jen napomenutí.

Macron slíbil Zelenskému střely do protivzdušných systémů

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes slíbil hlavě ukrajinského státu Volodymyru Zelenskému dodávky střel do systémů protivzdušné obrany. Oznámil to na síti X. Zelenskyj uvedl, že během telefonátu mu Macron řekl, že Francie pomůže Ukrajině také v jednáních s dalšími zeměmi, které mají nedostatkové střely do protivzdušných kompletů Patriot. Ukrajina, která od února 2022 vzdoruje ruské invazi, se v poslední době jen s obtížemi brání útokům balistickými raketami. Důvodem je podle dostupných informací nedostatek munice do patriotů.

Průmysl táhne eurozónu vzhůru, podnikatelská aktivita je nejsilnější za devět měsíců

Podnikatelská aktivita v eurozóně v srpnu rostla nejrychlejším tempem za devět měsíců. Oživení táhl především průmysl, který zaznamenal nejlepší výsledek za více než čtyři roky. Firmám zároveň přibývají nové zakázky a po několika měsících začaly znovu nabírat zaměstnance.

Z Bulharska odletěly tankovací letouny USA, jejichž rozmístění kritizoval Írán

Leteckou základnu Bezmer na jihovýchodě Bulharska opustila dvojice amerických vojenských tankovacích letounů, jejichž tamní rozmístění kritizoval Írán. Dnes o tom informovala agentura Reuters. Deník Financial Times (FT) tento týden napsal, že i kvůli těmto tankovacím strojům zvažovali íránští představitelé údery na cíle v Bulharsku.

Americký soud zrušil Trumpův zákaz imigračních víz pro občany 75 zemí

Federální soud v New Yorku zrušil politiku administrativy Donalda Trumpa, která pozastavila vydávání přistěhovaleckých víz občanům 75 zemí. Soudkyně rozhodla, že ministr zahraničí Marco Rubio překročil své pravomoci a plošné odmítání žádostí na základě státní příslušnosti odporuje americkému imigračnímu zákonu.

Při zemětřesení ve východním Japonsku bylo zraněno nejméně 23 lidí

Východní Japonsko, včetně oblasti Tokia, dnes ráno postihlo středně silné zemětřesení o síle 5,9 stupně. Podle úřadů bylo zraněno nejméně 23 lidí, uvedla agentura Kjódó.

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, sedm lidí utrpělo zranění

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, voda zaplavila ulice, uvěznila lidi v automobilech a sedm lidí kvůli počasí utrpělo zranění. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle nich lidem z aut uvězněných v povodňové vodě pomáhali hasiči.

Vatikán investuje 100 milionů eur do výstavby agrovoltaické elektrárny

Vatikán plánuje investovat zhruba 100 milionů eur (asi 2,4 miliardy Kč) do výstavby agrovoltaické elektrárny, která by již za dva roky mohla zásobovat tento nejmenší stát světa elektřinou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

USA zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz, Kanada přijde se stejnými cly

Spojené státy dnes ráno zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz v hodnotě 20 miliard dolarů (413 miliard Kč). Kanada plánuje reagovat stejně vysokými cly. Kanadský premiér Markem Carney oznámil, že se rozhodl obchodní jednání s USA pozastavit. Informuje o tom agentura AP. Ani na poslední chvíli se nepodařilo dohodnout jiné řešení obchodního sporu.

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem. Reagoval tak na opakované žádosti ze strany Bagdádu. Informovala o tom dnes íránská státní agentura IRNA.

Lední medvědi stále častěji loví ptáky kvůli úbytku mořského ledu

Lední medvědi v arktické Aljašce stále častěji vyrážejí na pobřežní ostrovy, kde napadají ptačí kolonie a ničí jejich hnízda. Úbytek mořského ledu je připravuje o tradiční lov tuleňů a část medvědů tak hledá potravu na souši. Pro některé arktické ptáky se tím vytváří nový a rostoucí tlak na rozmnožování.

Ukrajina zaútočila na logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon

Logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon v Samarské oblasti se v noci na dnešek stalo terčem ukrajinského dronového útoku, který způsobil požár ve skladu. Informovala o tom samotná společnost a média. Ruské úřady podle Reuters informují o nejméně šesti zabitých civilistech při ukrajinských útocích na Rusko a Moskvou okupovaný ukrajinský region.

Bitcoin vystřelil k 80 tisícům dolarů, za týden přidal přes 20 procent

Bitcoin má za sebou nejsilnější týden za více než dva roky. Největší kryptoměna se v pátek přiblížila hranici 80 tisíc dolarů a během týdne si připsala více než 20 procent. K růstu přispěl příliv peněz do bitcoinových ETF, uzavírání krátkých pozic i vývoj na americkém dluhopisovém trhu.

Brie Larson dokončila natáčení thrilleru Skeletons

Brie Larson si zahrála v dalším temném thrilleru. V australském státě Victoria skončilo natáčení psychologického thrilleru Skeletons, který režíroval J.T. Mollner a jehož producentem je J. J. Abrams. Příběh se zaměří na chlapce, jenž postupně zjišťuje, že jeho rodiče skrývají znepokojivé tajemství spojené s jeho matkou.

Walmart hlásí nejslabší růst prodejů za šest let, akcie prudce klesly

Americkému maloobchodnímu řetězci Walmart zpomalil růst srovnatelných prodejů v USA na 2,6 procenta, což je nejslabší tempo za šest let. Firma přesto překonala očekávání v tržbách i zisku a zvýšila celoroční výhled. Investory výsledky nepřesvědčily a akcie Walmartu klesly o více než devět procent.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama