Protext ČTKŽivě: Škoda Auto předá dva vozy Zdravotnímu klaunovi

Živě: Škoda Auto předá dva vozy Zdravotnímu klaunovi

Společnost Škoda Auto předá v úterý 27. září 2022 dva elektrické vozy Škoda Enyaq Coupé iV dobročinné organizaci Zdravotní klaun. Jejich podoba vznikla na základě vítězných návrhů v dětské soutěži Auto pro Zdravotního klauna, která probíhala během léta. Předání vozů se uskuteční v rámci rodinného odpoledne spojeného s doprovodným programem. Akcí bude provázet Josef Trojan, účastníci mohou potkat i moderátora Tomáše Zástěru či herečku Barboru Jánovou.

Škoda Auto pomáhá dobročinné organizaci Zdravotní klaun již 20 let. Předání bude předcházet tisková konference, která začne v 15:00.

Děti měly možnost během léta nakreslit a poslat svoji představu, jak by měly vypadat vozy, kterými Zdravotní klauni jezdí za nemocnými dětmi a seniory. Oba vozy předají zástupci automobilky společnosti Zdravotní klaun spolu s finančním darem.

„Podpora Zdravotních klaunů je pro nás ve Škoda Auto srdeční záležitostí. Když jsme rozhodli o předání dvou vozů ENYAQ iV Zdravotním klaunům, ihned jsme věděli, že design těchto dvou vozidel vytvoří samy děti. Tímto způsobem bychom ve Škoda Auto rádi přispěli k tomu, aby se radost dostala tam, kde je v každodenním životě nejvíce užitečná – k malým pacientům, jejich rodinám a ošetřujícímu personálu,” uvedla členka představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Lidé a kultura Maren Gräf.

Program začíná ve 14:30 a připraveny jsou soutěže pro děti, fotokoutek a další aktivity. Celá akce vyvrcholí „Koncertem pro červené nosy“, na němž vystoupí skupina Elán KontraBand hrající známé skladby kapely oblíbené v celém bývalém Československu.

Hlavním bodem programu je předání dvou vozů Škoda Enyaq Coupé iV organizaci Zdravotní klaun spolu s finančním příspěvkem ve výši 1,000.000 Kč.

Cílem výtvarné soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“ bylo nejen vymyslet nápaditou podobu zapůjčených vozů, ale také zviditelnit důležité poslání Zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 pomáhají dětským a geriatrickým pacientům procházet léčbou s úsměvem. Zejména pro vážně nebo dlouhodobě nemocné pacienty a jejich nejbližší, kteří v souvislosti s léčbou často zažívají složité životní situace, hrají klauni nezastupitelnou roli.

Soutěže se mohly zúčastnit děti do 15 let z celé republiky, a to jednak formou omalovánek, které byly distribuovány i na nemocničních odděleních či prostřednictvím internetové stránky www.autoproklauna.skoda-auto.cz, kde měli mladí designéři možnost měnit barvy a vytvářet obrazce prostřednictvím prohlížeče na tabletu nebo mobilním telefonu.

Z došlých návrhů vybrala porota složená ze zástupců automobilky Škoda Auta a neziskové organizace Zdravotní klaun 20 nejzajímavějších ztvárnění. Veřejnost na internetu následně hlasovala pro jeden vítězný vůz, druhý určila porota. Na jejich motivy pak vznikly finální polepy, kterými jsou darované automobily opatřeny a v této podobě budou sloužit organizaci Zdravotní klaun. Dvacet autorů finálních návrhů si také odnese cenu v podobě dárkového balíčku v hodnotě 1000 Kč a autoři vítězných děl získají tablet Apple iPad včetně Apple Pencil, pera pro kreslení na obrazovce.

Pomoc dětem a seniorům patří k základním pilířům společenské odpovědnosti automobilky. Škoda Auto podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun již od roku 2002, a to jak zápůjčkami vozů, tak přímými finančními dary. Například v loňském roce organizaci poukázala částku jeden milion korun.

Reklama

Doporučujeme

Ye pod tlakem politiků odkládá koncert ve Francii

Ye měl vystoupit v Marseille, místo toho ale koncert odkládá. Americký rapper čelí tlaku politiků i dozvukům svých kontroverzí z posledních let. Jeho návrat se tak zatím odkládá.

Druhá masová střelba na škole v Turecku v jednom týdnu. Tentokrát čtyři mrtví

Nejméně čtyři lidé přišli o život a další utrpěli zranění při střelbě na střední škole Ayser Çalık v provincii Kahramanmaraş na jihu Turecka. Podle dostupných údajů je mezi zraněnými několik osob v kritickém stavu.

KOMENTÁŘ: Válka v Íránu připravila luxusní značky o miliony. Módní byznys sčítá nečekané ztráty

Válka na Blízkém východě odvála turisty z destinací na Arabském poloostrově, což se okamžitě propsalo do tržeb sektoru s luxusním zboží. Francouzský gigant Kering, který stojí za značkami jako Gucci nebo Yves Saint Laurent, hlásí pokles tržeb a výplach na burze. Příbuzné společnosti na tom nejsou o moc lépe.

Slovensko prodloužilo dvojí ceny nafty, zrušilo finanční limit při tankování

Slovensko o dalších 30 dnů prodlouží uplatňování dvojích cen nafty. Současně od pátku zruší stávající maximální limit 400 eur (9740 Kč) pro jedno tankování tohoto paliva u čerpacích stanic. Rozhodla o tom dnes vláda, která tak potvrdila dřívější oznámení premiéra Roberta Fica. Dvojí ceny nafty, které v praxi vedly k vyšším cenám tohoto paliva pro vozidla registrovaná v zahraničí, už kritizovala Evropská komise (EK).

Největší ledovec světa se po téměř 40 letech rozpadl

Kdysi největší ledovec světa A23a definitivně zmizel z mapy. Po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku se rozpadl na menší kry a postupně roztál v teplejších vodách jižního Atlantiku. Jeho dlouhá pouť, která měřila tisíce kilometrů, tak dospěla ke svému definitivnímu konci.

Magyar oznámil, že ho maďarský prezident pověří sestavením vlády

Vítěz maďarských voleb Péter Magyar dnes po jednání s prezidentem Tamásem Sulyokem oznámil, že ho hlava státu pověří sestavením nové vlády. Informovala o tom agentura Reuters. Magyarova dosud opoziční strana Tisza získala v nedělních volbách ústavní většinu, a ukončila tak šestnáctiletou vládu Fideszu dosavadního premiéra Viktora Orbána.

Noční ruský útok zabil ženu, několik lidí zranil, uvedla Ukrajina

Ruské útoky dronů a balistických raket na Ukrajinu v noci na dnešek zabily nejméně jednu ženu a několik lidí zranily. Oznámily to ukrajinské úřady, podle kterých úderům čelily mimo jiné města Záporoží, Dnipro či Čerkasy. Na Slovjansk ruská invazní armáda shodila leteckou pumu, zranila jednoho člověka, zničila dětské sportoviště a poničila desítky domů, sdělil šéf městské správy Vadym Ljach. Ukrajinské letectvo na síti Telegram uvedlo, že ruské síly v noci na Ukrajinu vypustily 324 dronů a tři balistické rakety Iskander-M. Ruské ministerstvo obrany informovalo o sestřelení 85 ukrajinských dronů.

Warsh přiznal investice do kryptofirem a blockchainu

Kevin Warsh, kterého Donald Trump navrhl do čela americké centrální banky, měl podle finančního přiznání investice v řadě kryptoměnových firem a projektů. Záběr je široký, od DeFi přes infrastrukturu pro bitcoin až po sítě navázané na ethereum. Většinu těchto podílů slíbil prodat.

Uber mění strategii. Investuje miliardy do robotaxi

Uber prochází největší proměnou ve své historii. Společnost, která si vybudovala jméno na modelu sdílené ekonomiky bez vlastních aut, teď mění kurz a sází miliardy na robotaxi. Celkem chce do autonomních vozidel investovat přibližně 10 miliard dolarů (přes 200 miliard korun).

Američané v Hormuzském průlivu zadrželi první tankery

Provedli jsme úplnou blokádu Hormuzského průlivu, uvedlo v prohlášení americké ústřední velitelství CENTCOM s tím, že námořnictvo Spojených států má v oblasti Perského zálivu absolutní převahu. Americký torpédoborec už zadržel dva ropné tankery mířící do íránských přístavů.

Norsko chce Ukrajině pomoci s výrobou dronů i munice

V Norsku se budou vyrábět ukrajinské drony a Oslo Ukrajině pomůže navýšit výrobu munice a systémů protivzdušné obrany. Oznámila to dnes podle agentury Reuters vláda skandinávské země, kterou navštívil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Země chtějí posílit vzájemnou spolupráci v oblasti obrany, uvedla vláda v Oslu.

Jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní, tvrdí strany

Odpolední jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní. Podle médií to tvrdí zúčastněné strany. Jednalo se o první setkání na podobné úrovni za více než 30 let. Přítomni byli velvyslanci obou zemí i americký ministr zahraničí Marco Rubio, připomínají agentury. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že se strany dohodly na zahájení přímých rozhovorů. Izrael nyní okupuje část jižního Libanonu, což odůvodňuje útoky šíitského hnutí Hizballáh a svou bezpečností. Libanon toto narušení své suverenity odmítá.

Maďarsko musí urychlit reformy, aby získalo zmrazené fondy EU, uvedla šéfka EK

Maďarsko potřebuje urychleně pracovat na reformách, které jsou potřeba k uvolnění zmrazených unijních fondů. Po telefonátu s maďarským opozičním lídrem a vítězem nedělních voleb Péterem Magyarem to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Maďarsko se podle ní po volbách vrátilo do samého srdce Evropy, kam vždy patřilo.

Taylor Swift získala nejvíc nominací na American Music Awards 2026

American Music Awards letos znovu ukazují, kdo právě kraluje hudební scéně. Nejvíc nominací získala Taylor Swift, ale těsně za ní se drží i další velká jména a nováčci, kteří letos patří k nejvýraznějším objevům.

Bývalý student na střední škole v Turecku začal střílet po žácích, šestnáct lidí zranil

Střelec na střední škole v jihovýchodním Turecku zahájil palbu po žácích. Útočník, přibližně osmnáctiletý muž, zranil nejméně šestnáct lidí, pak obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama