Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Zamkla ho v pokoji a nechala zemřít hlady. Žena brutálně umučila sedmiletého syna svého partnera

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Z hrůzného činu v pátek policie obžalovala Leticiu Bravo (39) z New Yorku. Ta podle státního návladního umučila hladem sedmiletého syna svého partnera, kterého měla v péči. Informuje o tom CNN.

  Když tělo sedmiletého Petera Cuacuase vytáhli z pokoje, kam ho jeho nevlastní matka zavřela, vážil pouhých šestnáct kilo. „Myslím, že víc k tomu říkat není ani potřeba,“ uvedl na tiskové konferenci otřesený státní návladní David Hoovler z okresu Orange County. Leticia Bravo, která je hlavní podezřelou z toho, že nechala dítě vyhladovět k smrti, pracuje jako poskytovatelka péče pro děti. Nyní jí hrozí 25 let vězení. Její partner a otec dítěte Arturo Cuacuas byl obviněn ze zabití z nedbalosti.

  Dítě zemřelo na podvýživu

  Případ, který nemá obdoby, se stal už v únoru, teprve nyní bylo proti tyranům vzneseno obvinění. 10. února přivezla Bravo bezvládné tělo svého syna do nemocnice Svatého Lukáše v New Yorku, kde mohl přivolaný lékař už jen konstatovat smrt. Pitva zjistila, že chlapec váží jen šestnáct kilo a že bezprostřední příčinou smrti byla podvýživa.

  Macecha údajně držela Petera zamčeného v ložnici „za dveřmi, které se zamykaly zvenčí„, uvádí úřad státního zástupce. Prokurátoři předpokládají, že Peter zůstával s Bravo v jejím bytě v Newburghu každý den kromě soboty, kdy Peter přebýval u svého otce.

  Leticia Bravo se stala Peterovou hlavní opatrovnicí během školního roku, který začal v září 2020. Podezření, že se něco děje, nastalo, když se chlapec už po lednu 2021 nepřihlásil na online výuku, a to navzdory četným rozhovorům Peterových učitelů a zástupců školy s Bravo, uvádí se v prohlášení.

  Je nemyslitelné, aby někdo přijal odpovědnost za péči o dítě a pak mu odepřel základní životní potřeby,“ řekl na tiskové konferenci David Hoovler. „Je skutečně znepokojující, jak bylo toto dítě před svou smrtí skrýváno před školními úřady.“ Co je ovšem ještě víc znepokojující je to, že dítě dlouhou dobu před svou smrtí evidentně nepozřelo žádné jídlo.

  CNN oslovila právního zástupce Leticie Bravo a stejně tak Peterova otce. Ani jeden se však zatím nevyjádřil. Krkavčí macecha je ve vazbě v Orange County a čeká na rozhodnutí o kauci. Další soudní slyšení má naplánováno na 26. října.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS