Reklama
8.4 C
Czech
Úterý 10. března 2026
Protext ČTKZačíná možnost registrace účasti k akci Women’s Entrepreneurship Accelerator Event při UNGA78...

Začíná možnost registrace účasti k akci Women’s Entrepreneurship Accelerator Event při UNGA78 značící milník čtyřletého výročí

New York 14. září 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – “Inkluzivní kapitalismus: Posilování žen podnikatelek v globálním měřítku” bude podporovat dialog mezi investory v ekosystému podnikání žen.

V souladu se 78. schůzí Valného shromáždění OSN akcelerátor podnikání žen Women’s Entrepreneurship Accelerator (WEA) s hrdostí ohlašuje klíčovou událost osvětlující tísnivou mezeru ve financování pro podniky vedené ženami. Tato iniciativa je společným úsilím s agenturami OSN, které se WEA účastní, s Mary Kay Global, Yildiz Holdinga s iniciativou Women Entrepreneurs Act (WE Act) zemí Women20 (W20) .

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230913688577/cs/

“Inkluzivní kapitalismus: Posilování žen podnikatelek v globálním měřítku”

Jednací sál 2, sídlo OSN, New York

čtvrtek 21. září 2023. Čas: 18:00 – 20:00 místního času

Registrujte se zde

Událost je zaměřena na podporu dialogu mezi investory v ekosystému podnikání žen. Diskuse se budou točit kolem složitých finančních problémů, kterým ženy podnikatelky čelí, významu inkluzivního investování a nutnosti, aby si instituce a podniky ve svých rozhodovacích procesech osvojili genderově inkluzivní pohled.

“Založením akcelerátoru Women’s Entrepreneurship Accelerator pomohla společnost Mary Kay proklestit novou cestu zásahů pro privátní sektor,” řekla Deborah Gibbins, výkonná ředitelka a finanční ředitelka Mary Kay Inc. “ WEA je průkopnickým prostředkem pro partnerství, kde spolupracují OSN, veřejný a soukromý sektor, organizace občanské společnosti a političtí experti, aby transformovali svět SE ženami podnikatelkami a PRO ně.”

Večer bude zahájen uvítáním od výkonného vedení organizace UN Women a následovat bude úvod, který přednese Fulya Fraser, ředitelka pro růst ve firmě Pladis – součásti skupiny společností Yildiz Holding.

Dvě panelové schůze budou do hloubky probírat blízká témata:

1. Urychlení strategie Agenda 2030 skrze podnikání žen – moderovat bude Virginia Littlejohn, globální koordinátorka pro iniciativu Women Entrepreneurs Act (WE Act) navrženou jako hnací prvek činnosti a implementace W20. Schůzka prozkoumá téma „Příležitosti v podpoře žen podnikatelek v rozsahu bilionů dolarů“ a potenciální ekonomický dopad, pokud ženami vedené podniky překonají finanční bariéry. Mezi váženými řečníky budou lídři exekutivy z partnerských organizací WEA OSN.

2. Globální akce pro podnikání žen – Tato schůze osvětlí hlavní projekty a programy v podnikání žen poskytnutím náhledů od žen v čele mezinárodního rozvoje, jako Adriana Carvalho (W20Brazílie), Wendy Teleki (Světová banka), Marie-Christine Oghly (Femmes Chefs d’ Entreprise Mondiales (Ženy v čele světových podniků) – FCEM ); Catherine Bosshart (Business and Professional Women (Obchod a ženy profesionálky) – BPW), Anne Ravanona (Global InvestHER), Deborah Gibbins z Mary Kay Global, Lamia Kamal-Chaoui (Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj – OECD).

Hlavní myšlenku celé události přednese Shazi Visram zakladatelka a generální ředitelka značek Happy Family .

Registrace je otevřená do neděle 17. září 2023 23:59 místního času pro osobní účast v sídle OSN v New Yorku. Pro ty, kdo se nemohou zúčastnit, bude k dispozici živý přenos na webové stránce sídla OSN Web TV .

Pro další informace a pro registraci klikněte zde.

O Akcelerátoru podnikání žen (Women’s Entrepreneurship Accelerator)

Akcelerátor podnikání žen (WEA) partnerství mnoha investorů pro podnikání žen, založené během 74. plenárního zasedání Valného shromáždění OSN. Seskupuje šest agentur OSN a to Mezinárodní organizaci práce (ILO), Středisko pro mezinárodní obchod (ITC), Mezinárodní telekomunikační unii (ITU), Program rozvoje OSN (UNDP), Globální kompakt OSN (UNGC), UN Women (orgán OSN pro genderovou rovnost a podporu žen) a společnost Mary Kay Inc., s cílem podpořit do roku 2030 5 milionů žen podnikatelek.

Konečným cílem iniciativy je maximalizovat dopad rozvoje podnikání žen při dosahování cílů udržitelného rozvoje (SDGs) vytvořením a umožněním ekosystému pro ženy podnikatelky po celém světě. Akcelerátor zesiluje transformační sílu mnohočetného partnerství jedinečného významu s cílem zapřáhnout potenciál žen podnikatelek.

Zjistěte více na we-accelerate. Sledujte nás: Twitter/X (We_Accelerator), Instagram (@we_accelerator), Facebook (@womensentrepreneurshipaccelerator), LinkedIn (@womensentrepreneurshipaccelerator)

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230913688577/cs/

Kontakt:

Podniková komunikace společnosti Mary Kay Inc.

marykay.com/newsroom

(+1) 972.687.5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Women’s Entrepreneurship Accelerator

Reklama

Doporučujeme

U amerického konzulátu v Torontu se střílelo, incident se obešel bez zranění

Kanadská policie vyšetřuje střelbu u amerického konzulátu v Torontu. Na místě byly nalezeny důkazy o výstřelu, přičemž nebyla hlášena žádná zranění. K incidentu došlo v úterý v brzkých ranních hodinách, policie zatím neidentifikovala žádného podezřelého.

Ruské dronové útoky na Charkov a Dnipro zranily přes 20 lidí

Rusko v noci na dnešek podniklo další sérii dronových útoků na Ukrajinu. V Charkově a Dnipru při nich utrpělo zranění více než 20 lidí, uvedly místní úřady. Naopak Moskva tradičně bez podrobností informuje o likvidaci útočících ukrajinských dronů.

Sestra Kim Čong-una kritizovala USA a Jižní Koreu za společné vojenské cvičení

Sestra severokorejského vůdce Kim Jo-čong v dnešním prohlášení kritizovala USA a Jižní Koreu za uspořádání společného vojenského cvičení a varovala, že jakékoli ohrožení bezpečnosti KLDR bude mít vážné následky. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Spojenci zahájili jedenáctidenní cvičení Freedom Shield (Štít svobody) v pondělí.

Írán je podle ministra zahraničí připraven pokračovat v raketových úderech

Írán je připraven pokračovat v raketových úderech, dokud to bude nutné. V rozhovoru s americkou veřejnoprávní stanicí PBS to prohlásil íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Poznamenal rovněž, že po amerických a izraelských útocích na jeho zemi neočekává žádná další jednání o íránském jaderném programu.

Ukrajina téměř zcela vytlačila Rusy z Dněpropetrovské oblasti, tvrdí generál

Ukrajina během své nedávné protiofenzivy téměř zcela vytlačila ruská vojska z Dněpropetrovské oblasti. Zbývá osvobodit tři vesnice, uvedl v rozhovoru se serverem RBK-Ukrajina ukrajinský generál Oleksandr Komarenko. Tvrzení nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Trump poslal ceny ropy dolů, trhy však reagují předčasně

Ceny ropy klesají po několika vyjádřeních amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že válka s Íránem se chýlí ke konci. Trhy nicméně začaly pracovat s koncem konfliktu ještě dříve, než k němu došlo, varoval expert. Americký dolar po Trumpových komentářích oslabil a akcie posílily.

Izrael čeká dlouhou ofenzivu v Libanonu

Izrael počítá s tím, že boj proti Hizballáhu v Libanonu potrvá déle než současná válka s Íránem, napsaly Financial Times. Operace může pokračovat i po případném příměří s Teheránem a podle izraelských plánů má oslabit hnutí natolik, aby sever země přestal žít ve stínu další evakuace.

Válka s Íránem brzy skončí, ujistil Trump

Americký prezident Donald Trump v pondělí ujistil republikány, že válka s Íránem nepotrvá dlouho. Konflikt nicméně podle něj skončí až ve chvíli, kdy USA splní všechny své válečné cíle. Írán reagoval s tím, že válka skončí, až to dovolí.

Íránská televize označila nového vůdce Modžtabu Chameneího za zraněného ve válce

Moderátoři íránské státní televize při nedělním oznámení jména nového nejvyššího duchovního Modžtaby Chameneího uvedli, že byl zraněn v "ramadánové válce", což je označení, které íránská média používají pro současný konflikt s USA a Izraelem. Analytik ale později v živém vysílání naznačil, že nyní 56letý Chameneí mohl být zraněn v irácko-íránské válce v 80. letech. Jak byl nový vůdce zraněn, tak z vysílání íránské televize není jasné, napsala agentura AP.

KOMENTÁŘ: Trump zlehčuje ropný šok. Uklidní svět uvolnění komoditních rezerv?

Pokračující válka na Blízkém východě vyhnala ceny ropy v jednu chvíli až na cenu 116 dolarů za barel. Napětí na trhu má ulevit plán států skupiny G7 na uvolnění ropných rezerv. O jaké množství černého zlata jde? A jak situaci komentuje prezident Donald Trump?

Výbuch v Lutychu poškodil synagogu. Antisemitský útok, míní belgická vláda

Belgické úřady vyšetřují pondělní výbuch před synagogou v Lutychu na východě země. Exploze poškodila budovu i okolní objekty, incident se obešel bez zranění. Podle představitelů státu šlo o cílený antisemitský čin.

Šéf rakouské veřejnoprávní ORF odstoupil z funkce kvůli obvinění z obtěžování

Šéf veřejnoprávní rakouské rozhlasové a televizní stanice ORF Roland Weissmann dnes z funkce s okamžitou platností odstoupil. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na vedení rady této stanice. Weissmanna jedna ze zaměstnankyň obvinila ze sexuálního obtěžování, ten to ale popírá. Jeho právní zástupce oznámil právní kroky.

Trump naznačil, že o konci války s Íránem rozhodnou Spojené státy

Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru s izraelským serverem The Times of Israel (ToI) naznačil, že o konci bojů s Íránem rozhodnou Spojené státy. Zároveň si šéf Bílého domu nemyslí, že bude nutné, aby Izrael ve válce pokračoval bez účasti USA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama