Reklama

Za 2 dny startují PogChamps. Jaké celebrity si zahrají šachy letos?

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Oblíbený amatérský šachový turnaj celebrit už klepe na dveře. Slavné PogChamps letos znovu slibuje parádní podívanou a stejně jako u loňského ročníku se mají diváci i teď na co těšit. Šachy si pro sobě zahrají influenceři, streameři, hudebníci nebo herci. A vítěz získá celkem slušnou prémii.

Turnaj bude hostit populární organizace Chess.com a na klání pozvala řadu superstar z prostředí internetu. Vloni se z vítězství radoval známý hráč League of Legends vystupující pod přezdívkou Voyboy. Letos mají na první místo políčeno třeba tyto hvězdy:

 1. Pokimane – Populární streamerka na Twitchi
 2. Logic – Rapper a textař
 3. CodeMiko – Influencer
 4. Rainn Wilson – Herec ze seriálu The Office
 5. Mr. Beast – Youtuber
 6. Myth – Profesionální hráč Fortnite
 7. Ludwig – Komentátor Super Smash Bros.
 8. Michelle Khare – Bývalá závodní cyklistka a Youtuberka
 9. MoistCr1TiKaL aka Charlie – YouTuber, streamer a hudebník
 10. xQc – Profesionální hráč Overwatch
 11. Daniel Negreanu – Pokerový šampion

Akce se bude konat od 14. do 28. února letošního roku 2021 a loňská prémie se zvýší přesně o polovinu. Vloni rozdala šachová asociace ceny v hodnotě 50 tisíc dolarů, tedy něco kolem jednoho milionu korun. Tentokrát se ale bude hrát o víc – 100 tisíc dolarů se rovná v přepočtu na české koruny dvěma milionům.

Třetím ročníkem amatérských šachových bitev bude provázet slavný velmistr Hikaru Nakamura. Američan dokonce vyzval k účasti na turnaji Elona Muska nebo Arnolda Schwarzeneggera. Jejich účast ale zřejmě potvrzena nebude.

Sledovanost prvních dvou verzí stále oblíbenějšího turnaje celebrit se vyšplhala k cifře 16 milionů diváků. Chess.com bude veškeré dětí streamovat živě na YouTube, Facebook, Twitter a Twitch. Samozřejmě ale také na svou vlastní stránku, kde můžete veškeré dění najít i vy. Navíc bude také rozdávat finanční odměny. Určitě si tak najděte čas a sledujte PogChamps zde.

I přes to, že nejde o turnaj profesionálních šachových hráčů, amatérské PogChamps se v oblíbenosti rovná právě jim. A není divu. Obsazení bude i letos při nejmenším skvělé. Koho tipujete na vítěze vy?

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama