Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  xQc dosáhl nového rekordu na Twitchi díky betě hry Overwatch 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úřadující král streamování Felix „xQc“ Lengyel dosáhl nového rekordu sledovanosti na Twitchi, když se na jeho již tak nesmírně populární kanál nahrnulo více než 300 000 dychtivých fanoušků, aby sledovali jeho hraní betaverze Overwatch 2.

  Francouzsko-kanadský streamer 27. dubna raketově překonal svůj starý rekord a dosáhl nového osobního rekordu: Podle služby TwitchTracker sledovalo Twitch 312 158 diváků současně.

  Humbuk kolem hry Overwatch 2 pomohl xQc překonat jeho předchozí Twitchový rekord 278 176 diváků, kterého dosáhl letos v dubnu, o neuvěřitelných 40 000 diváků. Před letošním dvojnásobným úspěchem překonal vrchol Twitche hranici 200 000 diváků pouze jednou; uprostřed zlaté horečky při shazování klíčů VALORANT v roce 2020 dosáhl xQc 222 720 diváků. V letošním roce má zatím průměrnou sledovanost kolem 78 700 diváků za 111 dní živého vysílání.

  „330 000 lidí na chatu, vážně. To je šílené, myslím, že by to skutečně mohl být rekord. To je docela šílené, svatá prostoto,“ řekl, když viděl, jak se jeho sledovanost na Twitchi zvyšuje.

  XQc dodal, že předpokládá, že na jeho kanál proudí spousta botů ve snaze získat klíče do bety Overwatch 2. Bez ohledu na to byl rád, že se rekordu podařilo dosáhnout. „Jsem si jistý, že spousta lidí měla spoustu věcí, botů, programů, zorganizovaných tak, aby mohli získat hru, jo. Trochu divné, ale to je fuk.“

  Francouzsko-kanadská hvězda nebyla jediná, kdo tento týden překonal staré rekordy. Samotná hra Overwatch zaznamenala monstrózních 1,5 milionu souběžných diváků. To představuje vůbec nejvyšší den pro franšízový titul Blizzardu na Twitchi.

  Znovuzrození Overwatche

  Až do tohoto týdne se Overwatch pyšnil maximem 460 000 diváků.

  Humbuk kolem bety vystřelil střílečku od Blizzardu na vysoké 12. místo v žebříčku nejvyšší sledovanosti na Twitchi za hrami Dota 2, Warzone, CSGO, VALORANT a League of Legends.

  xQc říká, že se mu beta Overwatch 2 zatím líbí, tvrdí, že se hraje docela dobře. Chválí Blizzard za předělávky Orisy a Doomfista. „Už jsem měl pocit, že je tam více možností, co dělat. To je opravdu zábavné,“ řekl.

  Beta verze hry Overwatch 2, která je určena pouze pro zvané, potrvá do úterý 17. května. Aby si fanoušci mohli během zkušebního období zahrát, musí si odemknout klíč sledováním čtyř hodin streamů na Twitchi.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS