Výpadek proudu na letišti Stansted způsobil chaos, cestující zmeškali lety

186

Výpadek proudu na letišti Stansted způsobil v pondělí značné potíže, kvůli kterým se tvořily dlouhé fronty a cestující zmeškali své lety. Na letišti došlo brzy ráno k částečnému výpadku proudu, který ovlivnil několik systémů včetně odbavení, bezpečnostní kontroly a odbavování zavazadel.

Kvůli chaosu zmeškal svůj let do Edinburghu 49letý podnikatel Ben Church. Měl se zúčastnit důležitého obchodního jednání, ale uvízl ve frontě na dvě hodiny. V rozhovoru pro deník Standard popsal Church scénu na terminálu. „Nemohl jsem uvěřit, že je tu v pondělí ráno tak rušno. Jen dostat se k bezpečnostní bráně trvalo 45 minut. Nemohli jste se ani hnout. Neustále posouvali zábrany a prodlužovali fronty. Byl to naprostý chaos,“ uvedl Church.

Podle Churchových slov byly fronty v jednu chvíli tak dlouhé, že jedna letecká společnost nemohla odbavovat lidi na své lety, protože terminál byl přeplněný. Přestože Church urychleně zamířil ke své bráně, jakmile prošel bezpečnostní kontrolou, zjistil, že už je zavřená. Uvádí, že viděl nejméně 50 dalších cestujících, kteří kvůli výpadku také nestihli svůj let.

Letiště Stansted se omluvilo za způsobené potíže. „Dnes ráno došlo k částečnému výpadku proudu v terminálu, který ovlivnil řadu letištních systémů, včetně odbavení, bezpečnostní kontroly a zavazadel. Nyní je dodávka elektřiny obnovena a naše týmy usilovně pracují na co nejrychlejším zprovoznění systémů,“ uvádí se v prohlášení.

Letiště také upozornilo, že průchod cestujících terminálem může trvat déle než obvykle, než se systémy obnoví. Lety fungují normálně, ale cestujícím se doporučuje, aby si na cestu vyhradili dostatek času a ověřili si u své letecké společnosti aktuální informace o letech.

ZDROJExpress, The Standard, X, Foto: Unsplash
Předchozí článekV Keni se protrhla přehrada. Voda zabila nejméně sedmdesát lidí
Další článekHard Rock International, Seminole Gaming, Royal Caribbean International a Celebrity Cruises představují globální partnerství, které přinese cestovatelům výhody na souši i na moři