Protext ČTKVyhlášení vítězů soutěže it Projekt roku 2022

Vyhlášení vítězů soutěže it Projekt roku 2022

Praha 30. března 2023 (PROTEXT) – Vrcholem aktivit České asociace manažerů informačních technologií (CACIO) je slavnostní vyhlášení vítězů soutěže it Projekt roku. V letošním roce jsme se u příležitosti 20. ročníku soutěže vrátili k formě společenského večera spojeného s tancem a dobrou náladou.

Prestižní akce se konala dne 28.března 2023 v Autoklubu Praha a svou účastí při předávání cen ji ozdobil primátor hlavního města, doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Do soutěže se letos přihlásilo 24 úspěšných projektů, ze kterých vybrala šestnáctičlenná odborná porota pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. 8 finalistů. Ti pak postoupili do druhého kola soutěže, v rámci kterého porota dále posoudila osobní prezentace řešitelů či klientů těchto projektů, zajímavých především netradičním technologickým řešením, uživatelským efektem či způsobem řízení.

Večer zahájil člen vedení CACIO Petr Pokorný, který předal slovo místopředsedovi CACIO Miloslavu Marčanovi a místopředsedovi hodnotitelské komise soutěže Dušanu Chlapkovi ke krátkému zhodnocení činnosti CACIO a průběhu 20.ročníku soutěže. Jako první jsme předávali ceny finalistům soutěže.

Cenu Finalista IT projektu roku 2022 získaly následující projekty:

● Editor a generování obsahu strukturovaných dokumentů, zadavatel: ČEZ a.s., divize jaderné energetiky, dodavatel: Dawiso s.r.o., cenu převzali Petr Jílek, Petr Mikeška a Martin Procházka.

● Hololens 2 rozšířená realita v údržbě, zadavatel: Škoda Auto a.s., dodavatel: KPCS a.s, cenu převzal Michal Bím.

● Digital Showroom Experience, zadavatel: Škoda Auto a.s., dodavatel: Deloitte – business architektura, koncept řešení Etnetera, Trask – technický vývoj, cenu převzal Jiří Najman a Petr Zdražil.

● Řízení dobíjení ve švédském městě Göteborg prostřednictvím platformy ChargeUp, zadavatel: Göteborg Energi AB, dodavatel: Unicorn Systems a.s., cenu převzal Pavel Bory a Ivo Hykyš.

● Portál dopravy, zadavatel: Ministerstvo dopravy, dodavatel: Cendis, s.p, cenu převzali Karel Váchal a Lubomír Jungwirth.

Následovalo předání specializovaných cen odborných partnerů soutěže:

● Pan Dan Petřivalský a Patrik Šolc předali cenu itSMF, kterou získal projekt B2E – Zaměstnanecký portál Škoda Space.

● Pan Dean Brabec předal cenu Klubu finančních ředitelů, kterou získal projekt Globální cloudová infrastruktura Draslovka Holding.

Následně na pódium přišli výkonný ředitel CACIO Rostislav Jirkal, paní Renata Dvořáková, Country Leader Oracle, paní Martina Jankovská a Arnošt Polák, kteří společně předali novou Cenu Jiřího Poláka, která symbolizuje nejenom vzpomínku na zakladatele CACIO, ale hlavně hledá kreativitu a originalitu v projektech. Za inovativní, odvážný a velmi úspěšný přístup k adaptaci nových technologií v živém prostředí získal cenu projekt Vytvoření testovacího prostředí pro účely migrace klientů, zadavatel: Raiffeisenbank, a.s., Dodavatel: Alanata, a.s., cenu převzal pan Jan Schustr, Head of IT Automation& Middleware Raiffeisenbank.

Paní Martina Děvěrová, státní tajemnice Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) spolu panem Rostislavem Jirkalem předali cenu Čestný člen CACIO panu Miloslavu Marčanovi, místopředsedovi CACIO a CIO MPO za dlouhodobé kvalitní a inovativní působení v IT.

Cenu absolutním vítězům 20.ročníku soutěže IT projekt roku předali předseda hodnotitelské komise Zdeněk Molnár a Rostislav Jirkal. Vítězné projekty mohou používat známku it Projekt roku 2022.

Cenu it Projekt roku získaly tyto realizace:

● Projekt Globální cloudová infrastruktura Draslovka Holding, zadavatel: Draslovka Holding, dodavatel: KPCS CZ, s.r.o., cenu předala paní Martina Děvěrová, a převzal Jaroslav Brandejský.

● Projekt Shooax, Foot Scanner app, zadavatel: Shooax, a.s., dodavatelé: eMan s.r.o., cenu předal Jiří Károly, ředitel Odboru informatických činností MHMP a převzali Michal Pavlas a David Čadil.

● Projekt B2E – Zaměstnanecký portál Škoda Space, zadavatel Škoda Auto a.s., dodavatel Unicorn Systems, a.s , cenu předal Bohuslav Svoboda a převzali Martin Šedivý, Pavel Kraus a paní Monika Najmanová.

Na závěr předávání cen předal předseda hodnotitelské komise výkonnému řediteli CACIO žezlo, jako symbol ukončení 20. ročníku soutěže.

Na slavnostní vyhlášení vítězů navázal příjemný taneční večer. Za zmínku stojí i přestávka v hudební produkci, která se nesla ve stylu světelného tance, při kterém byly vysvíceny mimo jiné loga zlatých partnerů CACIO, společností ICZ, Oracle, Hewlett Packard Enterprise a Unicorn Systems.

Večer se velice povedl a již se těšíme na příští ročník soutěže, v pořadí jednadvacátý.

Kontakt:

www.cacio.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Doporučujeme

Čína přečkala americká cla. Válka s Íránem si však vybírá daň

Špatně placení dělníci mají strach o práci, zatímco prudce rostou výrobní náklady a spotřebitelské ceny. O ulici dál lidem mávají humanoidní roboti na technologickém veletrhu. To je realita Číny, která odolala americkým clům, válku s Íránem však začíná pociťovat. Konflikt zamrzl v patové situaci. Hormuzský průliv zůstal zablokován.

Britský princ přicestoval na neohlášenou návštěvu Kyjeva

Britský princ Harry přicestoval dnes do Kyjeva, kde chce naléhavě vyzvat svět, aby nezapomínal na Ukrajinu, čelící pátým rokem ruské agresi, oznámila média. Na neohlášené návštěvě Kyjeva je Harry v době, kdy se zájem světa upírá na Blízký východ a válku Spojených států a Izraele proti Íránu. Druhorozený syn britského krále Karla III. navštívil válčící Ukrajinu již několikrát.

Ruské noční útoky zabily na Ukrajině tři lidi, Rusko hlásí jednu oběť

Ruské noční útoky na Ukrajinu si v Dnipru vyžádaly životy dvou lidí, dalších deset podle místních úřadů utrpělo zranění. Podle náčelníka správy regionu Oleksandra Hanžy jsou mezi zraněnými i děti. Jeden člověk zemřel podle úřadů také při útoku v Žytomyrské oblasti. Ruské úřady informují o ukrajinských útocích v Samarské oblasti, kde v Novokujbyševsku zemřel jeden člověk.

Británie míří ke generacím bez cigaret. Mladí už si legálně nezapálí

Odpůrci kouření ve Spojeném království slaví. Tamní parlament totiž schválil zákon, který má zakázat kouření budoucím generacím. Zastánci tohoto opatření hovoří o velkém vítězství a historickém okamžiku pro Velkou Británii. Legislativa má také regulovat prodej elektronických cigaret a tabákových výrobků. Podepsat ji ale ještě musí král Karel III.

ANALÝZA: Trump nepochopil íránskou námořní strategii

Situace kolem Hormuzského průlivu skončila v patové situaci. Prezident Donald Trump odmítá odvolat americkou blokádu íránských přístavů a Írán blokuje plavidla ze zemí, které považuje za nepřátelské. Přítomnost amerických válečných lodí přitom ukazuje na hluboké nepochopení toho, jak íránské síly operují na moři.

Lov jako nástroj ochrany přírody v Africe

V afrických rezervacích se odehrává paradox. Některá zvířata chrání přísná pravidla, jiná jsou určena k odstřelu. Lovci z celého světa sem míří za trofejemi a zároveň financují ochranu přírody. Tento model budí silné emoce a rozděluje veřejnost i odborníky.

Řecký parlament zbavil imunity 13 poslanců vyšetřovaných kvůli dotačním podvodům

Řecký parlament dnes zbavil imunity všech 13 poslanců vyšetřovaných kvůli podvodům se zemědělskými dotacemi. Informovala o tom agentura AFP i řecká média. Někteří poslanci své kolegy vyzvali, aby jim imunitu odebrali, protože chtějí hájit svou dobrou pověst, a pochybení odmítají. Po zbavení imunity budou moci vyšetřovatelé včetně Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO) prověřit, zda podezřelí poslanci sehráli nějakou roli při dotačních podvodech.

Libanon bude usilovat o prodloužení příměří s Izraelem o měsíc

Libanon bude při jednání s Izraelem usilovat o prodloužení příměří o jeden měsíc. Píše to dnes agentura AFP s odkazem na nejmenovaný libanonský zdroj. Bez prodloužení by příměří, které platí od minulého týdne, skončilo v neděli. Jednání mezi Izraelem a Libanonem jsou na plánu ve čtvrtek.

Britský regulátor zakročil proti neregistrovaným krypto platformám

Britský úřad pro finanční etiku (FCA) podnikl rozsáhlou razii v Londýně zaměřenou na nelegální peer-to-peer (P2P) obchodování s kryptoměnami. Během středeční operace, která je první svého druhu v takovém rozsahu, regulátor zasáhl na osmi adresách podezřelých z porušování pravidel proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Akce proběhla v úzké koordinaci s daňovými úřady a policií, přičemž na každém z vytipovaných míst byly vydány příkazy k okamžitému ukončení činnosti.

KOMENTÁŘ: Británie odklepla generaci bez cigaret. Tabákové společnosti padají

Britským parlamentem se protáhl revoluční zákon, který zakazuje prodávat tabákové výrobky všem lidem narozeným po roce 2008. A to doživotně. Zákaz, který se týká běžných i elektronických cigaret, znejistil na burze tabákové společnosti, které už tak čelí krizi poptávky.

Vědci objevili souvislost mezi slunečními bouřemi a zemětřesením

Vědci z Kjótské univerzity představili odvážný model, který naznačuje, že sluneční aktivita může mít přímý vliv na spouštění zemětřesení na Zemi. Podle jejich teorie mohou silné sluneční erupce narušit ionosféru natolik, že vzniklá elektrická pole proniknou hluboko do zemské kůry. Pokud se tato energie setká s tektonickým zlomem, který je již pod kritickým tlakem, může posloužit jako poslední impuls k jeho uvolnění a vzniku otřesů.

Boston vyrovnal sérii s Buffalem, Pastrňák dál vládne produktivitě

Boston zvládl druhý zápas série na ledě Buffala a po výhře 4:2 srovnal stav na 1:1. Klíčovou roli sehrála česká stopa. Pavel Zacha vstřelil rozdílový gól, David Pastrňák přidal dvě asistence a vede produktivitu play off. Bruins tentokrát nepřipustili kolaps jako v prvním duelu.

Na ukrajinské straně začalo napouštění ropovodu Družba, oznámila Bratislava

Na ukrajinské straně dnes z Běloruska začalo tlakování a napouštění ropovodu Družba. S odvoláním na provozovatele ukrajinské části tohoto ropovodu, společnosti Ukrtransnafta, to oznámila slovenská ministryně hospodářství Denisa Saková. Obnovení dodávek ropy touto trasou na Slovensko ministryně očekává ve čtvrtek ráno. Slovenský premiér Robert Fico řekl, že je narušena důvěra mezi Slovenskem a Ukrajinou, a vyjádřil pochybnosti ohledně provozu uvedeného ropovodu.

Bezpečný sex zdraží. Válka s Íránem zvýší ceny kondomů

Bezpečný sex může kvůli válce s Íránem a blokádě Hormuzského průlivu zdražit, varoval generální ředitel největšího světového výrobce kondomů Karex Goh Miah Kiat. Ceny kondomů podle něj mohou vzrůst o 20 až 30 procent, možná i více, pokud bude konflikt dál pokračovat.

Rusko podle Kyjeva opakovaně vysílalo drony v blízkosti Černobylu

Rusko při svých útocích na cíle na Ukrajině opakovaně vysílalo drony a rakety na letovou dráhu v blízkosti odstavené Černobylské jaderné elektrárny, čímž zvýšilo riziko rozsáhlé nehody, sdělil agentuře Reuters ukrajinský generální prokurátor Ruslan Kravčenko.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama