Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Si dorazil do Moskvy. Pod vaším pevným vedením se rozvoj Ruska výrazně zlepšil, pochválil Putina

  Čínský prezident Si Ťin-pching se v pondělí v Moskvě setkal se svým „drahým přítelem“ Vladimirem Putinem. Cílem jeho cesty je prohloubení hospodářských vztahů s Ruskem, které považuje za užitečnou protiváhu Západu, a zdůraznění role Pekingu jako možného zprostředkovatele jednání o situaci na Ukrajině.

  Megazápas Fury vs Usyk se odkládá, jednání se zasekla kvůli odvetě

  Má to být boxerský souboj historie. O pásy všech čtyř nejuznávanějších organizací svedou boj Brit Tyson Fury a Ukrajinec Oleksandr Usyk. Po zdlouhavých jednáních už se mluvilo o termínu 29. dubna ve Wembley. Teď to ale vypadá, že zápas nebude. Promotéři sice vyřešili problém rozdělení peněz, ale pro změnu se zasekli kvůli odvetě.

  Tento dinosaurus by dnes shlížel na žirafy shora

  Vědci popsali tvora, který by se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší krk všech dob, kdyby ještě žil. Nohy měl jako sloupy, tělo připomínalo motor s obrovskou spotřebou a na žirafy by dnes shlížel shora.

  Volby USA: Mezinárodní pozorovatelé nezaznamenali volební podvody

  V amerických prezidentských volbách nedošlo podle mezinárodních pozorovatelů k volebním podvodům. Vyplývá to ze zprávy pozorovatelské mise Organizace amerických států (OAS), o níž v úterý informovala agentura Reuters.

  Přestože delegace OAS během sčítání hlasů odhalila několik pokusů o zastrašování pracovníků zabezpečujících průběh voleb, samotný den voleb (3. listopadu) označila celkově za „klidný“.

  Systém zasílání a zpracování korespondenčních hlasů, který opakovaně napadal prezident USA Donald Trump, pozorovatelská mise OAS vyhodnotila jako bezpečný.

  Ve zprávě OAS se dále píše, že organizace podporuje právo všech kandidujících stran zpochybnit výsledky voleb soudní cestou v případě, že mají důvodné podezření.

  Zároveň však označila za „klíčové, aby kandidáti jednali zodpovědně a to tak, že budou před soudy prezentovat a argumentovat legitimními, ne nepodloženými tvrzeními nebo škodlivými spekulacemi ve veřejnoprávních médiích“.

  Misi OAS, která sledovala průběh voleb v USA, tvořilo 28 pozorovatelů a expertů z 13 zemí. Nasazení početnějšího personálu znemožnila současná pandemie koronaviru.

  Pozorovatelé OAS proto sledovali jen volební proces v amerických státech Georgia, Iowa, Maryland, Michigan a v hlavním městě Washington.

  Nově zvoleným prezidentem USA se podle amerických médií stal demokrat Joe Biden poté, co zvítězil v klíčovém státě Pensylvánie a přesáhl tak potřebný počet 270 volitelů. Úřadující americký prezident Donald Trump však svou prohru přijmout odmítá a vyjádřil se, že má zájem v této věci podniknout další právní kroky. Podle Trumpa jeho vítězství zmařily volební podvody demokratů, dlouhodobě také zpochybňuje hlasování poštou.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.