menu

31.9 C
Czech
Pondělí 22. července 2024

V Pásmu Gazy za poslední den zahynulo 37 lidí, uvádí tamní úřady

V Pásmu Gazy při operacích izraelské armády zahynulo 37 lidí za posledních 24 hodin, uvedla dnes agentura Reuters s odkazem na ministerstvo zdravotnictví ovládané palestinským teroristickým hnutím Hamás. Počet obětí z řad Palestinců se po devíti měsících izraelské vojenské ofenzivy blíží 39.000. Dalších téměř 90.000 lidí utrpělo zranění.

Bitcoin reaguje na útok na Trumpa, vyšplhal se na dvoutýdenní maximum

Bitcoin se v pondělí dostal na dvoutýdenní maximum. Podle analytiků cena reagovala na pokus o atentát na Donalda Trumpa, který kandiduje na post prezidenta Spojených států. Střelba na bývalého šéfa Bílého domu, který se prezentuje jako zastánce kryptoměn, totiž dle některých investorů zvýšila jeho šance na vítězství v nadcházejících volbách.

V Macau se odehrálo 15. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

Sledujte nás na sítích

Macao 22. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Prestižní akce podporuje globální kooperaci a inovace v infrastruktuře

Reklama

Dne 20. června 2024 v Macau proběhlo 15. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (Infrastructure Investment and Construction Forum, IIICF), které společně uspořádaly Čínské mezinárodní sdružení dodavatelů (China International Contractors Association, CHINCA) a Agentura pro podporu obchodu a investic v Macau (Macao Trade and Investment Promotion Institute, IPIM).

Fórum IIICF, které si získalo uznání jako přední světová událost pro spolupráci v oblasti infrastruktury, hraje roli klíčové mezinárodní platformy napomáhající propojení infrastruktury v rámci iniciativy Nové Hedvábné stezky. V letošním roce se fóra zúčastnilo více než 3500 významných průmyslových osobností z více než 70 zemí, které zastupovaly na 800 organizací.

Podtitul fóra „Zelená, inovativní, digitální konektivita“ spojil více než 200 řečníků, kteří se zaměřili na toto expandující odvětví a otevřeli podnětné debaty o nastupujících aktuálních tématech, jako je energetická transformace, digitální evoluce, zelené investice, ESG management, digitální integrace mezinárodních inženýrských projektů, řešení sporů, zmírňování rizik a regionální konektivita infrastruktury. Cílem těchto diskusí je přispět čínskou odborností a inovativními řešeními k mezinárodní spolupráci v infrastruktuře, stimulovat nový rozvoj partnerství v otázkách infrastruktury mezi Čínou a zeměmi zapojenými do iniciativy Nové Hedvábné stezky a posílit konsensus a náhled na udržitelný rozvoj globálního odvětví infrastruktury.

Výstavní plocha se oproti předchozímu ročníku rozšířila o 60 %, přičemž více než 90 % stánků bylo upraveno na míru vystavovatelům. Program se zaměřil na čtyři hlavní témata:

Reklama

Důraz na nízkouhlíkovou ochranu životního prostředí: Výstava představuje nejnovější pokroky v oblasti čisté energie, ekologických stavebních postupů, inovací energeticky účinných materiálů, technik čištění odpadních vod a úspěšných implementací inteligentních měst s důrazem na ekologické technologie.

Inovace a technologické prvenství: Zde jsou středem pozornosti stavební roboti, inteligentní snímací a monitorovací zařízení, inteligentní systémy plánování, technologie autonomního řízení, inteligentní stavební postupy, nové technické materiály a prefabrikovaná stavební řešení.

Digitální integrace a inteligentní rozvoj: Komplexní prezentace digitálních řešení pro infrastrukturu a aplikace velkých dat, cloud computingu či internetu věcí (IoT) v mezinárodních inženýrských projektech. Kromě toho se představí také nejnovější postupy digitální transformace v oblasti řízení projektů a rozvoje měst.

Konektivita a společné úspěchy: Představení klíčových projektů demonstrujících propojení globální infrastruktury a čínskou participaci na společné výstavbě v cílových zemích a regionech iniciativy Nové Hedvábné stezky. Najdeme mezi nimi přístavy, dálnice, mosty, železnice, letiště i projekty rozvoje měst, které prezentují sílu značky čínského stavebnictví („China Construction“).

Výstava, která probíhá souběžně při fóru, navázala na ohromný úspěch loňského ročníku a dočkala se významného rozšíření. Akce se může pochlubit bezkonkurenčně silnou sestavou vystavovatelů a organizací, která zahrnuje přední inženýrské společnosti včetně China Communications Construction, China State Construction Engineering Group, China Railway Construction a dalších. Tyto společnosti jsou vyhlášené svou mimořádnou technologickou vyspělostí a schopností integrovat zdroje. Vedle nich nechybí ani přední komunikační společnosti a výrobci zařízení, jako jsou Huawei, Caterpillar a LiuGong, kteří představují špičku v oblasti digitální inteligence a technologií pro ekologické inovace. Další obohacení rozmanitosti a úrovně výstavy představují delegace lokálních společností z několika provincií, organizované místními obchodními úřady.

V letošním roce slaví Mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury již 15. úspěšný ročník. Za uplynulé desetiletí a půl přilákalo fórum více než 30.000 účastníků z celého světa, z toho více než 570 na ministerské a vyšší úrovni. Akce podnítila vznik více než 180 mezinárodních investic do infrastruktury, přičemž celková hodnota kontraktů přesáhla 100 miliard USD. Kromě toho hraje klíčovou roli při podpoře praktické spolupráce v oblasti investic do infrastruktury a výstavby mezi čínskými stavebními společnostmi a partnerskými zeměmi v rámci iniciativy Nové Hedvábné stezky.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2444744/image_5013326_31763935.jpg 

KONTAKT: Chao Dong, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelské bombardování v Chán Júnisu má nejméně 30 obětí

Izraelská armáda dnes ráno vyzvala obyvatele Pásma Gazy, aby vyklidili východní části města Chán Júnis, kde později provedla zásah kvůli obnovené raketové palbě. Následné bombardování si podle palestinské agentury WAFA vyžádalo nejméně 30 obětí. Agentura Reuters s odvoláním na zdravotníky na místě hovoří o až 37 obětech. Palestinské úřady ovládané teroristickým hnutím Hamás ve svých bilancích nerozlišují mezi civilisty a ozbrojenci.

Čína snížila tři úrokové sazby, překvapilo analytiky

Čínská centrální banka překvapila trhy snížením klíčové úrokové sazby a dvou referenčních sazeb. Jedná se zřejmě o změnu související se třetím plenárním zasedáním z minulého týdne a snahou oživit ekonomiku upadající stále hlouběji do deflace. Podobně se vyjadřují i další pozorovatelé.

Lipavský: Na Ukrajinu bude v červenci a v srpnu dodáno 100.000 kusů munice

Díky české muniční iniciativě bude během července a srpna dodáno na Ukrajinu 100.000 kusů munice. V Bruselu to dnes oznámil český ministr zahraničí Jan Lipavský. Podle něj se do iniciativy dosud zapojilo 18 zemí, 15 z nich již splnilo své sliby a přispělo. Znamená to, že financí je dostatek na to, aby do konce roku mohlo být na Ukrajinu dodáno 500.000 kusů munice.

Na USA se od jižního Mexika valí vlna migrantů, obávají se Trumpa jako prezidenta

Od jižní hranice Mexika v neděli podle agentury AP a magazínu Time vyrazily stovky migrantů z různých zemí směrem ke Spojeným státům. Chtějí se přes hranici dostat ještě před americkými prezidentskými volbami, obávají se totiž vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelské bombardování v Chán Júnisu má nejméně 30 obětí

Izraelská armáda dnes ráno vyzvala obyvatele Pásma Gazy, aby vyklidili východní části města Chán Júnis, kde později provedla zásah kvůli obnovené raketové palbě. Následné bombardování si podle palestinské agentury WAFA vyžádalo nejméně 30 obětí. Agentura Reuters s odvoláním na zdravotníky na místě hovoří o až 37 obětech. Palestinské úřady ovládané teroristickým hnutím Hamás ve svých bilancích nerozlišují mezi civilisty a ozbrojenci.

Čína snížila tři úrokové sazby, překvapilo analytiky

Čínská centrální banka překvapila trhy snížením klíčové úrokové sazby a dvou referenčních sazeb. Jedná se zřejmě o změnu související se třetím plenárním zasedáním z minulého týdne a snahou oživit ekonomiku upadající stále hlouběji do deflace. Podobně se vyjadřují i další pozorovatelé.

Lipavský: Na Ukrajinu bude v červenci a v srpnu dodáno 100.000 kusů munice

Díky české muniční iniciativě bude během července a srpna dodáno na Ukrajinu 100.000 kusů munice. V Bruselu to dnes oznámil český ministr zahraničí Jan Lipavský. Podle něj se do iniciativy dosud zapojilo 18 zemí, 15 z nich již splnilo své sliby a přispělo. Znamená to, že financí je dostatek na to, aby do konce roku mohlo být na Ukrajinu dodáno 500.000 kusů munice.

Na USA se od jižního Mexika valí vlna migrantů, obávají se Trumpa jako prezidenta

Od jižní hranice Mexika v neděli podle agentury AP a magazínu Time vyrazily stovky migrantů z různých zemí směrem ke Spojeným státům. Chtějí se přes hranici dostat ještě před americkými prezidentskými volbami, obávají se totiž vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.
Reklama
Reklama