Reklama
3.6 C
Czech
Sobota 28. března 2026
ZprávyV Jižní Koreji učitelka ubodala osmiletou žákyni

V Jižní Koreji učitelka ubodala osmiletou žákyni

Učitelka na základní škole v Jižní Koreji smrtelně pobodala osmiletou žákyni. Brutální vražda šokovala celou zemi. Informuje o tom BBC, The Independent a další servery.

Čtyřicetiletá učitelka se k ubodání žákyně v centrálním městě Daejeon přiznala, uvedla podle BBC policie.

Dívka byla nalezena s bodnými ranami ve druhém patře školní budovy v pondělí v 18:00 místního času a v nemocnici byla prohlášena za mrtvou. Učitelka byla nalezena vedle ní s bodnými ranami, které si podle policie nejspíš způsobila sama.

Úřadující jihokorejský prezident Choi Sang-mok v úterý nařídil vyšetřování případu a vyzval úřady, aby „provedly nezbytná opatření, která zajistí, že se podobné incidenty již nebudou opakovat“.

Někteří místní obyvatelé položili k bráně školy, která byla v úterý uzavřena, květiny a plyšovou panenku.

Na úterním policejním brífinku Yook Jong-myung, vedoucí západní policejní stanice Dajeon, uvedl, že učitelka se v současné době zotavuje v nemocnici. Má bodnou ránu na krku, kterou jí lékaři sešili.

Školský úřad v Daejeonu již dříve uvedl, že učitelka 9. prosince požádala o šestiměsíční dovolenou kvůli tomu, že trpí depresemi. Už po třech týdnech se ale vrátila do školy poté, co ji lékař vyhodnotil jako schopnou práce. Během volna měla myšlenky na sebevraždu, uvedl Yook s odvoláním na výpověď učitelky na policii.

Bylo jí jedno, které dítě zabije

Několik dní před pobodáním se učitelka chovala násilnicky. Napadla například svého kolegu a škrtila ho, uvedl úřad pro vzdělávání. V pondělí ráno, kdy došlo k pobodání, navštívili školu dva úředníci ze školského úřadu, aby tento incident prošetřili. Úřad doporučil, aby učitelka seděla jinde,  než její napadený kolega, Musela sedět vedle stolu zástupce ředitele a byla tam pod přísným dohledem.

Podle výpovědi, kterou učitelka poskytla policii, si v den útoku koupila zbraň a přinesla ji do školy. Dodala, že plánovala zabít sebe i nějaké dítě. Ve výpovědi se dále uvádí, že učitelce bylo „jedno, které dítě to bude“, a zaměřila se na to, které bude odcházet jako poslední. Před útokem se jí podařilo „vylákat dítě do oddělené místnosti“.

Žákyně byla nahlášena jako pohřešovaná v pondělí večer poté, co řidič autobusu informoval školu, že ten den nenastoupila jako obvykle. Mrtvé dítě pak našla ve škole její babička, píše The Independent.

Jižní Korea je obecně bezpečnou zemí s přísnými zákony o kontrole zbraní. V posledních letech se však potýkala s několika závažnými trestnými činy, včetně pobodání.

Bolí mě, když vidím takové incidenty. Škola by měla být naším nejbezpečnějším prostorem,“ řekl úřadující prezident Choi. „Vyjadřuji hlubokou soustrast rodině oběti, která utrpěla velký šok a bolest.

Reklama

Doporučujeme

Konec války s Íránem je otázka týdnů, nikoliv měsíců, řekl Rubio

Konec války s Íránem je otázkou týdnů, nikoliv měsíců, prohlásil dnes americký ministr zahraničí Marco Rubio po schůzce se svými kolegy ze zemí skupiny G7 ve Francii. USA podle něj nemusejí zahájit pozemní invazi do Íránu, aby dosáhly svých cílů. Írán možná chystá zavést mýtný systém v Hormuzském průlivu, řekl šéf americké diplomacie s tím, že Washington by v takovém případě po ukončení bojů usiloval o mezinárodní spolupráci s cílem tomu zabránit.

Bobři po staletích znovu probouzejí anglickou krajinu

Bobři, kteří se před rokem vrátili do volné přírody v anglickém Dorsetu, začínají měnit místní krajinu. Podle National Trustu pomáhají oživit prostředí, vytvářejí nové podmínky pro další druhy a letos v létě by se u nich mohla objevit i mláďata.

Evropa chce konec íránské války, Rubio na schůzce G7 vysvětluje strategii USA

O potřebě rychlého ukončení íránské války se dnes pokoušejí přesvědčit amerického ministra zahraničí Marka Rubia jeho kolegové z evropských zemí skupiny G7. Britská ministryně Yvette Cooperová před začátkem jednání uvedla, že chce hovořit také o roli, kterou v pomoci Íránu hraje Rusko. Šéf německé diplomacie Johann Wadephul prohlásil, že íránská válka nesmí ovlivnit podporu Ukrajiny. Rubio přiletěl do Francie s obtížným cílem vysvětlit spojencům americkou strategii v Íránu, proti níž má většina zemí námitky, napsala agentura AP.

Podpis prezidenta Trumpa bude na dolarových bankovkách. Poprvé v historii USA

Americké dolarové bankovky by brzy mohly nést podpis prezidenta Donalda Trumpa. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo financí USA s tím, že jde o součást oslav 250. výročí založení Spojených států. Zároveň se jedná o další krok, kterým chce prezident zanechat viditelnou stopu ve fungování federální vlády.

Putin si mne ruce. Ruská ropa překonává světové ceny

Moskva těží z jednoho z největších ropných šoků v historii. Ruská ropa se nyní prodává nad světovými cenami, protože odběratelé černého zlata hledají alternativy. Ceny ropy klesly poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že Írán povolil deseti tankerům proplout Hormuzským průlivem.

Rusko podniklo nejdříve raketový a pak dronový útok na Charkov

Ruská armáda v noci na dnešek podnikla nejdříve raketový a potom dronový útok na Charkov. Informoval o tom Ihor Terechov, starosta druhého největšího města na Ukrajině. V Rusku drony útočily ve Vologodské oblasti.

Pokud jednání s Íránem selžou. Trump zvažuje nasazení dalších 10 000 vojáků

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje vyslání dalších tisíců vojáků na Blízký východ. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval list The Wall Street Journal (WSJ), podle nichž se šéf Bílého domu jistí pro případné selhání diplomacie. Není jasné, kde budou tyto síly umístěny.

Velryba, která uvázla na severu Německa, se uvolnila z mělčiny

Velryba, která začátkem týdne uvázla na mělčině u města Timmendorfer Strand, se v noci na dnešek dokázala uvolnit. Podařilo se jí dostat se do hlubšího koryta, které pro ni vyhloubil vodní bagr. Podle agentury DPA o tom informoval biolog Robert Marc Lehmann, který k mladému keporkakovi ve čtvrtek doplaval a snažil se ho ke korytu navést. Kytovec, jehož osud vyvolal v Německu obrovský zájem, ale ještě vyhráno nemá. Nyní záleží na tom, zda zvíře měřící 12 až 15 metrů zůstane na otevřeném moři a vpluje do Severního moře a pak do Atlantského oceánu, který je jeho domovem.

Zelenskyj se v saúdskoarabské Džiddě setkal s korunním princem bin Salmánem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se při své návštěvě Saúdské Arábie, kterou zahájil ve čtvrtek, setkal s korunním princem Muhammadem bin Salmánem. Oba státníci na schůzce v rudomořském přístavním městě Džidda jednali o eskalaci konfliktu v blízkovýchodním regionu a o "ukrajinské krizi", uvedla v noci na dnešek podle Reuters saúdskoarabská státní tisková agentura.

Soudila se s otcem o to, aby mohla podstoupit eutanazii. Soud španělské dívce vyhověl

Případ mladé ženy z Barcelony vyvolal silnou celospolečenskou debatu o právu na důstojnou smrt. Dlouhý soudní spor s vlastním otcem ukázal, jak složité může být uplatnění eutanazie v praxi, i když ji zákon umožňuje.

Húsíové varovali, že jsou připraveni vstoupit do války v regionu

Vůdce jemenských húsíjských povstalců Abdul Malik Húsí varoval, že jeho hnutí je připraveno zapojit se do nynější regionální války, píše agentura AFP. Íránem podporovaní Húsíové, kteří ovládají severní část Jemenu, v průběhu poslední války v Pásmu Gazy pravidelně útočili pomocí dronů a střel na obchodní plavidla v Rudém moři, čímž se snažili destabilizovat globální obchod.

Válka v Íránu urychluje posun k obnovitelným zdrojům

Válka v Íránu otřásla globální energetikou. Výpadky dodávek přes Hormuz a růst cen ukázaly, jak křehký je svět závislý na ropě a plynu. Státy teď hledají jistotu jinde. Stále častěji ji vidí v domácích obnovitelných zdrojích.

Trump odložil útoky na íránské elektrárny o dalších deset dní

Americký prezident Donald Trump dnes na sociální síti Truth Social napsal, že na žádost íránské vlády odkládá útoky na íránské elektrárny o dalších deset dní do pondělí 6. dubna do 20:00 (úterý 7. dubna 2:00 SELČ). Jednání s Teheránem podle něj pokračují a vyvíjejí se velmi dobře navzdory zprávám v médiích, které označil za nepravdivé.

Paul McCartney vydává nové album inspirované vzpomínkami na Liverpool

Paul McCartney se po několika letech vrací s novou deskou. Legendární hudebník vydává album, které se vrací hluboko do jeho minulosti a připomíná dobu, kdy se začala psát historie Beatles.

Pumpy v Německu budou smět zdražit jen jednou denně

Německý Spolkový sněm schválil první balík opatření proti prudkému růstu cen benzinu a nafty. Čerpací stanice budou smět ceny zvyšovat jen jednou denně v poledne, zlevňovat ale mohou dál kdykoli. Vláda zároveň připouští, že jeden zásah nejspíš stačit nebude.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama