Reklama

V Demokratické republice Kongo přišel o život italský velvyslanec

NEJČTENĚJŠÍ

Na východě Demokratické republiky Kongo (KDR) přišel v pondělí při útoku o život italský velvyslanec, informovala agentura Reuters.

Reklama

Podle agentury ANSA ozbrojenci zaútočili ve městě Goma na konvoj aut Organizace spojených národů (OSN), v jednom z nichž se vezl i velvyslanec v KDR Luca Attanasio. Zraněním podlehl v místní nemocnici. Kromě něj zahynul při útoku policista. Motiv útoku nebyl bezprostředně znám.

Itálie potvrdila smrt svého velvyslance Lucu Attanasia, který zahynul při útoku ozbrojenců na konvoj OSN na východě této africké země. „Ministerstvo zahraničních věcí s hlubokým zármutkem potvrzuje smrt italského velvyslance ve městě Goma,“ informoval resort diplomacie s tím, že při útoku zemřel i jeden italský policista.

KDR už desetiletí sužují boje soupeřících ozbrojených skupin. Ty v zemi za první polovinu roku 2020 zabily více než 1300 civilistů.

Na východě KDR je aktivních přibližně 160 ozbrojených skupin s více než 20 000 bojovníky. Mnohé z nich se snaží ovládnout přírodní zdroje.

Reklama
Reklama

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama