Protext ČTKUdálost roku pro milovníky zvířat se blíží. Největší chovatelský veletrh FOR PETS...

Událost roku pro milovníky zvířat se blíží. Největší chovatelský veletrh FOR PETS se rozšířil o psí výstavy i exotická zvířata

Praha 20. března 2025 (PROTEXT) – Aktuální trendy v oblasti chovatelství domácích a exotických zvířat představí největší veletrh svého druhu v České republice FOR PETS. Nákupy za veletržní ceny, vzdělávací přednášky i mazlení zvířat si mohou užít všichni ti, kterým bije srdce pro zvířata, 27.–30. 3. na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Pořadatelem největšího chovatelského veletrhu pro zvířata FOR PETS je již 15. rokem společnost ABFPestrou nabídku nových produktů od výživově kvalitní stravy a pamlsků přes revoluční chytrá terária po koupi mazlíčků přímo od prověřených chovatelů s přehledem představí více než 190 českých i zahraničních vystavovatelů. Je nám ctí, že se veletrhu účastní drtivá většina zásadních hráčů na psím a kočičím trhu,“ říká Janica Ciglianová, ředitelka veletrhu FOR PETS. 

Tradičním spolupořadatelem veletrhu je Nadace na ochranu zvířat. Ta pro návštěvníky opět připravila zajímavý a akční doprovodný program, díky němuž se nikdo nudit nebude. Návštěvu této akce proto lidé mohou pojmout i jako zážitkovou akci pro celou rodinu, i pokud doma žádné zvíře nemají. Přichystány jsou výstavy rozkošných zakrslých králíčků, roztomilých morčátek, křečíků a potkanů, legrační podívanou zajistí ukázky králičího hopu a milovníci dobrodružství se u nás mohou vyfotit s krajtou královskou či chameleonem. Hodny obdivu budou pavouci, včetně největšího druhu pavouka na světě. Nově budou přítomny lamy nebo ochočená liška Coco. Zasvětíme vás také do světa animoterapie, která využívá pozitivního působení psů, koček, koní a dalších druhů zvířat na lidské zdraví.

„Doprovodný program veletrhu je zaměřen na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Z veřejných průzkumů a dostupných údajů vyplývá, že zhruba 58 % českých domácností má nějaké zvíře. Nejčastěji chovanými zvířaty jsou psi (37 %) a kočky (23 %). Češi chovají téměř 2,5 milionu psů a více než 1 milion koček. Oblíbenými druhy zvířat jsou také exotičtí ptáci (7 %), králíčci (6 %), hlodavci (4 %) nebo plazi (3 %). Česká republika je chovatelskou velmocí, patří mezi evropské země s nejvyšším počtem domácích zvířat na obyvatele. I z toho důvodu má veletrh FOR PETS ohromnou podporu a za 15 let svého konání se stal největším veletrhem svého druhu, výjimečnou událostí a platformou pro přátele a milovníky zvířat,“ říká Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

V sobotu mohou návštěvníci veletrhu zdarma navštívit také jednu z největších oblastních výstav psů všech plemen uznaných FCI. Na 2. ročníku výstavy FOR PETS CUP 2025 bude na jednom místě k vidění 725 psů, soutěžit bude 139 plemen, od nejmenší čivavy po největšího irského vlkodava. Pořadatelem je Spolek chovatelů a přátel psů Nymburk, člen Kynologické jednoty ČR. V neděli proběhne premiérově 6 klubových výstav psů, zde je přihlášeno 250 pejsků. I tyto výstavy mohou návštěvníci veletrhu omrknout bezplatně.   

Z veletrhu FOR PETS si můžete také odnést přítulnou kočičku. Již tradičně se totiž v rámci doprovodného programu bude konat Umisťovací výstava koček z útulků pod patronací e-magazínu Haf & Mňau. V letech 2012–2024 se podařilo přímo z veletrhu FOR PETS umístit celkem 309 kočiček, za což jsme moc vděční.

Poprvé v historii veletrhu se zde budou návštěvníci pokoušet v sobotu 29. 3. ve 12:00 vytvořit nový český rekord, a to v setkání počtu kočárků pro zvířecí mazlíčky na jednom místě. Pokus o zápis do České knihy rekordů má za cíl podporu a osvětu ohledně důvodů, proč je v některých případech vhodné vozit psy a kočky v kočárcích a vyvrátit důvody k posměškům. Pro zaznamenání oficiálního rekordu bude přítomna Agentura Dobrý den.

Ani letos nebudou chybět VIP osobnosti na FOR PETS. Součástí akce budou herečky Patricie Solaříková Bára Štěpánová, moderátor Honza Musil, zpěvačka Kamila Nývltová, Markéta Procházková a bavič Petr Švancara. Ze známých „zvířecích“ odborníků bude přednášet Rudolf Desenský, Klára Nevečeřalová, František Šusta a mnozí další. 

Veletrh FOR PETS je veletrhem čtyřdenním. Koná se od čtvrtka 27. 3. do neděle 30. 3. Děti do 140 cm a zvířátka mají vstup zdarma, pouze čtyřnohým parťákům vezměte s sebou očkovací průkaz.

Více informací najdete na www.for-pets.cz a vstupenky lze z pohodlí domova pořídit nyní se slevou na https://shopex.cz/trendy-z-veletrhu/vstupenky-pva/for-pets/.

 

Zdroj: ABF

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

KOMENTÁŘ: Růst o stovky procent za rok. Intel a Micron jsou teď ve středu AI mánie

Poprask kolem akcií spojených s umělou inteligencí nadále trvá, momentum po Nvidii přebírají další dvě americké firmy. Intel a Micron předvádějí na burze extrémně vysoké zhodnocení. První jmenovaný nově těží i z dohody s Applem, kterou oslavil i Donald Trump.

Počet potvrzených případů eboly v Kongu přesáhl 1000

Počet potvrzených případů eboly v Kongu přesáhl 1000. K nedělnímu večeru oznámily místní úřady 1003 nakažených a 254 zemřelých, informovala dnes agentura Reuters. V sobotní aktualizaci konžská vláda uvedla, že počet potvrzených případů činí 956 a počet úmrtí 247.

Jihokorejský exministr spravedlnosti dostal 25 let za podíl na stanném právu

Jihokorejský soud dnes uložil exministru spravedlnosti Pak Song-čeovi 25 let vězení za jeho klíčovou roli při vzpouře tím, že se předloni podílel na snaze někdejšího prezidenta Jun Sok-jola vyhlásit stanné právo. Napsala to agentura Jonhap. Kvůli mimořádnému stavu dostal Jun doživotí a vysoké tresty vězení dostali i další členové vlády včetně expremiéra.

Ceny ropy klesají. Pokrok v rozhovorech mezi USA a Íránem ulidňuje trhy

Ceny ropy si v posledních dnech drží volatilní povahu. Po oznámení Íránu o opětovném uzavření Hormuzského průlivu mírně vzrostly. Mediátoři Katar a Pákistán však následně oznámili pokrok po prvním dni jednání mezi americkými a íránskými představiteli ve Švýcarsku, což poslalo ceny černého zlata níže. Obě strany se dohodly na plánu, jehož cílem je dosáhnout konečné dohody do 60 dní. Rozhovory budou pokračovat po zbytek týdne, přičemž jedním z hlavních témat budou boje mezi Izraelem a Hizballáhem.

Na Moskvu útočily desítky ukrajinských dronů, metropole dočasně zavřela letiště

Protivzdušná obrana od začátku dnešního dnes zneškodnila 80 ukrajinských dronů mířících na Moskvu, ohlásil její starosta Sergej Sobjanin. Informace o případných škodách nejsou k dispozici. Nad ránem byla na půldruhé hodiny zavřená čtyři letiště v ruském hlavním městě.

Britský premiér Keir Starmer rezignoval. V čele britské vlády zůstane do výběru nástupce

Britský premiér Keir Starmer dnes oznámil, že odstupuje z funkce lídra vládní Labouristické strany. V čele kabinetu zůstane, dokud strana v příštích týdnech nevybere jeho nástupce. Starmer to řekl novinářům před premiérským úřadem v londýnské Downing Street.

První jednání mezi Íránem a USA ve Švýcarsku skončilo, Teherán hovoří o pokroku

Írán a Spojené státy se dohodly na cestovní mapě směřující k dosažení konečné dohody do 60 dní. Uvedly to dnes brzy ráno Katar a Pákistán, které zprostředkovávají jednání o trvalém ukončení války s Íránem. Technické diskuse se povedou do konce týdne, uvádí v prohlášení ke konci víkendového prvního kola jednání ve Švýcarsku na základě memoranda o porozumění podepsaného minulý týden. Íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí dnes podle agentur pochválil Pákistán a Katar za jejich zprostředkování rozhovorů ve Švýcarsku a uvedl, že "dosáhli významného pokroku".

Rusové pronikají do klíčového města. Zvyšují úsilí o dobytí Donbasu

Ruský postup na Ukrajině se v posledních měsících zastavil. Obránci podle svých slov letos dobyli více území, než kolik ztratili. Podařilo se jim dokonce narušit zásobovací trasy na Krym. Ukrajinské síly mezitím provádějí mohutné dronové údery hluboko uvnitř Ruska. V plamenech se ocitla i Moskva. Zatímco to vypadá, že situace hraje do karet Kyjevu, nepřítel infiltroval strategicky důležité město Kosťantynivka.

Manželka španělského premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi, čelí obvinění z korupce

Manželka španělského premiéra Pedra Sáncheze, Begoña Gómez, bude čelit soudnímu procesu kvůli obviněním z korupce. Rozhodl o tom soudce Juan Carlos Peinado, který jí zároveň zakázal opustit území Španělska.

USA si podle Vance přejí obrátit ve vztazích s Íránem nový list

Americký prezident Donald Trump chce ve vztazích s Íránem nový začátek. Přeje si, abychom obrátili list a změnili vztahy s íránským lidem, řekl dnes po prvním kole mírových jednání ve Švýcarsku americký viceprezident J.D. Vance, podle něhož v posledních hodinách rozhovory dost pokročily. Rozhovory o ukončení americko-izraelské války proti Íránu označil za historické. Informují o tom světové tiskové agentury.

Francie kvůli vedrům omezuje alkohol a zavírá školy

Francie kvůli vlně veder zpřísnila opatření v částech země s nejvyšším stupněm výstrahy. Úřady omezily pití alkoholu na veřejnosti, ruší některé venkovní akce a připravují záchranné složky i armádu na riziko požárů.

Správa Ruskem okupovaného Krymu zakázala prodej paliv na čerpacích stanicích

Správa na Ruskem okupovaném ukrajinském autonomním poloostrově Krym zakázala na všech čerpacích stanicích prodej pohonných hmot, které nyní zůstávají vyhrazeny jen pro vládní orgány. Na síti Telegram to dnes dopoledne oznámil Ruskem dosazený šéf Krymu Sergej Aksjonov.

Brichta na titul v KSW nedosáhl, šampion ho ukončil ve třetím kole

Leo Brichta ani při druhém pokusu nezískal titul organizace KSW. Na turnaji KSW 119 v polském Radomi nestačil na šampiona pérové váhy Patryka Kaczmarczyka, který si v závěru třetího kola došel pro výhru na škrcení. Český bojovník po zápase přiznal, že náročné shazování váhy výrazně ovlivnilo jeho přípravu i výkon.

Sucho v Arizoně způsobilo masivní úhyn ryb

Jedna z největších vodních nádrží v Arizoně se dostala na historické minimum. Mimořádně slabá sněhová sezona v povodí řeky Gila způsobila prudký pokles přítoku vody do přehrady San Carlos Reservoir, která je nyní zaplněna z méně než jednoho procenta. Následkem jsou rozsáhlé úhyny ryb i uzavření rekreační oblasti.

Ukrajinský útok na Krym zabil čtyři lidi, tvrdí ruská okupační správa

Při ukrajinském útoku na Kerčský poloostrov na Krymu zahynuli čtyři lidé a dalších 28 jich utrpělo zranění. Na síti Telegram o tom dnes informoval Ruskem dosazený šéf okupovaného Krymu Sergej Aksjonov. Agentura TASS mezitím informovala o tom, že ukrajinské síly rovněž zasáhly trajekt v Kerčském průlivu. Po tomto dronovém útoku jeden člověk zahynul a další utrpěl zranění. Úžina odděluje Krym od ruského Krasnodarského kraje. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož se od února 2022 brání ruské invazi, na síti X oznámil, že Ukrajina v reakci na ruské útoky na Ukrajince zasáhla na Krymu a v Krasnodarském kraji ropná, logistická a vojenská zařízení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama