6.9 C
Czech
Pátek 19. dubna 2024

Zbrojířku filmu Rust poslal soud za zabití do vězení na 18 měsíců

Hannah Gutierrez-Reed, která byla minulý měsíc shledána vinnou z neúmyslného zabití v roce 2021, kdy na place došlo ke smrtelnému postřelení kameramanky Halyny Hutchins, byla v pondělí v Novém Mexiku odsouzena k 1,5 roku vězení. Zbrojířka westernu Rust do zbraně, kterou držel herec Alec Baldwin, omylem vložila ostrý náboj.

Scottie Scheffler získal druhé vítězství na Masters během tří let a dotáhl se na úroveň Tigera Woodse

Scottie Scheffler, jméno, které je v golfovém světě synonymem neporazitelnosti, opět prokázal svou zdatnost a zajistil si druhé vítězství na Masters během tří let. Schefflerova neochvějná soustředěnost, výjimečná tvorba ran a kontrola vzdálenosti ho odlišily od konkurence a dovedly ho za slunečného dne k dominantnímu vítězství.

Horoskop pro týden emocionálních odhalení a transformace: 26. února – 3. března

Sledujte nás na sítích

Následující týden můžete po sobotním úplňku ve znamení Panny ještě stále pociťovat dopady emocionálních turbulencí, konfliktů nebo významných osobních odhalení. Po zbytek týdne bude Měsíc slábnout, protože projde znamením Panny, Vah a Štíra. Využijte tento čas ke zpracování všech změn, které se ve vašem životě odehrávají. Díky Slunci i Merkuru ve snových Rybách jste nyní obzvláště moudří a intuitivní. Máte jasno v tom, kde jste v minulosti udělali chybu a co můžete udělat pro její nápravu. Výzva spočívá v tom, abyste byli dostatečně odvážní a začali jednat. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Beran

Pokud je vaše energie tento týden nižší než obvykle, pravděpodobně budete v pokušení se přes to přenést a snažit se udržet si motivaci a produktivitu. Když sundáte nohu z plynu, máte pocit, že jste selhali. Ale to prostě není pravda. Poklesy a výkyvy produktivity jsou přirozené a nevyhnutelné. Čím více se s nimi budete snažit bojovat, tím více se vyčerpáte. Pokud si potřebujete odpočinout, zpomalit, na chvíli zlenivět, jděte do toho. Váš duch a elán se nakonec opět zvednou bez ohledu na to, co teď děláte, ale do té doby pro vás bude mnohem příjemnější, když budete naslouchat přirozeným rytmům svého těla.

Býk

Neustálé hodnocení světa kritickým okem je vyčerpávající a skličující. Když se pozorně podíváte po lidských chybách, pokrytectví nebo skrytých motivech, téměř vždy je najdete. Někdy si chcete odpočinout, zavřít oči před nedostatky a vidět místo toho jen to dobré. Proto si tento týden dovolte přistupovat k lidem v duchu velkorysosti. Dávejte si samozřejmě pozor, abyste neignorovali nějaké zásadní varovné signály, ale jinak poskytněte ostatním výhodu pochybností. Pokud dáte lidem šanci, aby s vámi byli sami sebou, pravděpodobně ji využijí.

Blíženci

Hodně jste přemýšleli o budoucnosti – jak o naší společné, tak o své vlastní. Chcete se ujistit, že život nebude navždy tak těžký, že se jednou vrátí radost a pohoda. Je těžké najít důvod k naději, ale tento týden nejvíc nepotřebujete důkaz, že všechno bude v pořádku. Místo toho potřebujete odhodlání. Věřte ve vesmír, v lidi kolem sebe, ve svou vlastní schopnost odvahy a lásky. Změna je vždy možná. Chovejte se tak.

Rak

Vaši divokou stránku ostatní často neodhalí, někdy na ni dokonce sami zapomenete. Jste sice odvážní a dobrodružní, ale obvykle nejste bezohlední. Abyste mohli být odvážní a spontánní, musíte nejprve věřit, že půda pod vašima nohama je pevná. Jste ochotni vyzkoušet cokoli, ale pouze pokud víte, že máte bezpečné místo, kde můžete přistát. Tento týden se zaměřte na nalezení nebo udržení pevných vztahů nebo podpůrného společenství, na které se můžete spolehnout. Možná vám to teď nepřijde vzrušující, ale v budoucnu vám to umožní podstoupit velká a krásná rizika.

Lev

Když už se s něčím potýkáte, chcete to udělat správně. Žádné zkratky nebo polovičatá opatření, jdete do toho naplno. Někdy to znamená, že jste cílevědomí ve svých ambicích a uděláte cokoli, abyste dosáhli toho, co chcete. Jindy to znamená, že se na všechno vykašlete, abyste pomohli druhým, rozdělíte se o poslední peníze a pohnete nebem i zemí, abyste se postarali o lidi kolem sebe. I když jsou velká gesta ušlechtilá, nebývají dlouhodobě udržitelná. Tento týden se nesnažte být hrdinou, jen se snažte plnit svůj díl práce.

Panna

V poslední době si vyčítáte, že nejste rychlejší a efektivnější. Ve vaší domácnosti i ve světě je tolik práce, kterou je třeba udělat, a vy litujete, že nejste schopni vzít na sebe víc, než už děláte. Tento týden však tento pocit zatlačte, když se objeví. Když už, tak je čas dělat méně, zpomalit, nebo dokonce zůstat stát na místě. Tak si otevřete duševní prostor, kde můžete přemýšlet a snít. V těchto chvílích si vzpomenete, na čem vám skutečně záleží a jakým člověkem chcete být.

Váhy

V poslední době se cítíte napjatí až na samou hranici svých možností. Každý kousek vašeho času, energie a emočního rozpětí je vyčerpán. Neměli jste žádný prostor k manévrování, žádnou příležitost ke snění, žádnou možnost udělat si den pro sebe. Něco z toho samozřejmě nemůžete ovlivnit. Rodinným povinnostem a náročným šéfům není snadné říci „ne“. Přesto, pokud můžete najít způsob, jak do svého dne vrátit trochu volna, udělejte to. Budete produktivnější, když budete mít dostatek času na odpočinek a relaxaci. A i kdyby to tak nebylo, ničemu to nevadí. Nejste stroj. Jste lidská bytost a zasloužíte si, aby se o vás pečovalo.

Štír

Nejste typ člověka, který by utíkal před nepříjemnými rozhovory. Jste ochotni na rovinu řešit i ty nejpalčivější problémy a občas si konflikty dokonce vychutnáváte. Tam, kde se jiní mohou vyhýbat lidem, kteří se jim nelíbí nebo s nimiž nesouhlasí, vy se nebojíte konfrontace. Tento týden však může být nejrozumnějším řešením od hádek upustit. Jsou lidé, které nikdy nedokážete přetáhnout na svou stranu, které nikdy nepřesvědčíte, aby se k vám (nebo k ostatním) chovali lépe, kteří budou vždy jen ztrátou vašeho času. Někdy se konfrontace vyplatí, ale teď si šetřete energii pro své blízké.

Střelec

Někteří lidé si zřejmě záměrně ztěžují život, ale vy ne. Nejste líní, jen nehodláte dělat zbytečnou práci. S radostí se vydáte cestou nejmenšího odporu. Potíž je v tom, že někdy vám vzdání se výzvy prokáže medvědí službu. Postupné budování síly a dovedností nebo pomalé navazování nových vztahů možná není dvakrát vzrušující, ale právě teď je to nejlepší způsob, jak postupovat. V tomto týdnu je klíčové zjistit, že máte pevné základy. Pokud je třeba provést nějaké „opravy“, stále máte čas.

Kozoroh

Nejšťastnější jste, když jsou plány pevně dané, slova přesná a pravidla jasně definovaná. Neurčité sliby vás neuspokojí, chcete konkrétní informace. Anekdoty nestačí, potřebujete vidět důkazy. Někdy však přímá data nejsou k dispozici nebo nezachycují celý děj. Zejména tento týden se možná budete muset vypořádat s více nejasnostmi, než byste si přáli. Neignorujte své pocity jen proto, že jsou nepříjemné nebo se neshodují s tím, co říkají ostatní. Důvěřujte číslům, ale také své intuici.

Vodnář

Právě teď se možná cítíte zatíženi, svázáni – možná prací, majetkem nebo povinnostmi vůči svým blízkým. Možná jste znechuceni svou vlastní osobností a přejete si, aby váš život – nebo vy – byl náhle dramaticky jiný. Nějaká vaše část chce začít od nuly, náhle změnit kariéru, utéct do nového města, kde vás nikdo nezná. Ale v této chvíli zahodit vše, na čem jste pracovali, pravděpodobně povede k osamělosti a zklamání. Útěk ze života vám nepřinese pocit svobody, ale prosazení nezávislosti v každodenním životě by mohlo.

Ryby

Může pro vás být náročné ocenit nové začátky, protože aby mohla začít nová kapitola, musí jiná skončit. A v poslední době jste se soustředili na konce, na vše, co jste v uplynulém roce ztratili – přátele, víru, příležitosti. Není špatné truchlit. Abyste se mohli posunout vpřed, je to nezbytné. Ale tento týden bude konečně opět možné hledět do budoucnosti s nadějí a nadšením. Život byl těžký, téměř nesnesitelně těžký, ale na obzoru lze vytušit něco krásného.

Vybrali jsme pro vás

Odborníci prozradili, jak zlepšit kvalitu spánku

Spánek je přirozený proces, na který je naše tělo připraveno, říká Dr. Nicola Cann, psycholožka a konzultantka v oblasti spánku. Ke zlepšení kvality spánku nejsou potřeba žádné velké výdaje. Mezi její oblíbené tipy patří vystavení se časnému dennímu světlu, pravidelný večerní relaxační rituál a dodržování stejného času vstávání každý den.

Horoskop pro týden odhodlání a jistoty: 15. dubna – 21. duben

V pátek Slunce opustí impulzivní znamení Berana a vstoupí do spolehlivého Býka. Pokud bylo období Berana časem pro zahájení nových projektů a vydávání se za dobrodružstvím, období Býka bude časem, kdy zůstanete pevní, využijete své odhodlání a budete pokračovat v nastoleném směru. Víte, kdo jste a na čem pracujete, a nikdo nemá moc vás zastrašit nebo rozptýlit. Vaše tvrdohlavost je mocná síla, využijte ji naplno. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

DOPORUČUJEME

Odborníci prozradili, jak zlepšit kvalitu spánku

Spánek je přirozený proces, na který je naše tělo připraveno, říká Dr. Nicola Cann, psycholožka a konzultantka v oblasti spánku. Ke zlepšení kvality spánku nejsou potřeba žádné velké výdaje. Mezi její oblíbené tipy patří vystavení se časnému dennímu světlu, pravidelný večerní relaxační rituál a dodržování stejného času vstávání každý den.

Horoskop pro týden odhodlání a jistoty: 15. dubna – 21. duben

V pátek Slunce opustí impulzivní znamení Berana a vstoupí do spolehlivého Býka. Pokud bylo období Berana časem pro zahájení nových projektů a vydávání se za dobrodružstvím, období Býka bude časem, kdy zůstanete pevní, využijete své odhodlání a budete pokračovat v nastoleném směru. Víte, kdo jste a na čem pracujete, a nikdo nemá moc vás zastrašit nebo rozptýlit. Vaše tvrdohlavost je mocná síla, využijte ji naplno. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Horoskop pro týden změn a intenzivních emocí: 8. dubna – 14. dubna

Pondělní zatmění Slunce ve znamení silného Berana přináší intenzivní nápor a syrové emoce. Stejně jako všechna zatmění i toto jistě přinese změnu, ať už se jedná o jemný posun ve vašich emocích, nebo o zásadní proměnu vašeho života. Nemusí to být snadné (zatmění umí zamíchat kartami bez ohledu na to, jak pečlivě jste si vše naplánovali), ale pokud dokážete zůstat otevření nečekanému, možná získáte to, o čem jste ani nevěděli, že potřebujete. Níže najdete týdenní horoskop pro každé znamení zvěrokruhu.

Zkoumání nemonogamie: Cesta k sebepoznání a lepším vztahům?

Holly Williams, spisovatelka, která se kdysi vydala do oblasti etické nemonogamie, se podělila o svou cestu sebepoznání a lekce, které získala o lásce, sexu a vztazích. Williams, která je nyní v primárně monogamním vztahu, věří, že její zkušenost s nemonogamií položila pevné základy pro její současný partnerský vztah.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Obyvatele Sahelu obcházel během ramadánu tichý zabiják způsobený klimatickými změnami

K extrémní vlně veder, která naplnila márnice v oblasti Sahelu a západní Afriky začátkem tohoto měsíce, by nedošlo nebýt klimatických změn způsobených člověkem, ukázala analýza mezinárodního týmu vědců. Jejich práce odhalila, jak nebezpečným zabijákem horko je.

Litevské úřady uvedly, že v Polsku byli zadrženi podezřelí z útoku na Volkova

Ve Varšavě byli 3. dubna zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, informovali dnes litevští vyšetřovatelé. Jde o polské občany, kteří údajně Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho bydliště ve Vilniusu. Podle litevských vyšetřovatelů za tímto násilným činem zřejmě stojí Rusko. Polská policie uvedla, že dvojici zadržela na základě evropského zatykače a že případem se zabývá prokuratura ve varšavské čtvrti Praga.

Čečenského ministra zadrželi v ruském Dagestánu za řízení pod vlivem alkoholu, osvobodilo ho ozbrojené komando

Čečenského ministra pro mimořádné situace zadrželi v sousedním Dagestánu kvůli řízení auta v opilosti. Ministra Alichana Cakajeva ale vzápětí z vězeňské cely osvobodilo čečenské komando speciálních sil a odvezlo jej i s autem, které v opilosti řídil a po kterém vyhlásila pátrání kanadská pobočka policejní centrály Interpol. Napsal to zpravodajský server Meduza s odvoláním na informace ze sociálních sítí v obou autonomních republikách na severním Kavkaze i v samém Rusku.

Na jihozápadě Ruska se zřítil bombardér Tu-22M3, přihlásila se k tomu Ukrajina

Ve Stavropolském kraji na jihozápadě Ruska se zřítil ruský strategický bombardér Tu-22M3, který se vracel na základnu po splnění bojového úkolu, informovalo dnes podle agentury Interfax ruské ministerstvo obrany. Důvodem podle něj byla zřejmě technická závada. Ukrajinské letectvo mezitím informovalo o zničení ruského letounu, akci podle svého velitele Mykoly Oleščuka podniklo ve spolupráci s vojenskou rozvědkou HUR.

Michail Antonio vyjádřil nespokojenost po vypadnutí West Hamu z Evropské ligy

Michail Antonio, hráč West Hamu United, vyjádřil nespokojenost s výkonem rozhodčích během druhého čtvrtfinále Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Zápas, který se odehrál na londýnském stadionu, skončil remízou 1:1, což vedlo k vypadnutí West Hamu z turnaje kvůli porážce 2:0 z prvního zápasu.

V Íránu se ozvaly exploze, podle NYT Izrael zasáhl leteckou základnu

Izraelský útok na Írán dnes brzy ráno podle listu The New York Times (NYT) zasáhl leteckou základnu poblíž středoíránského města Isfahán. Íránská média informovala o explozích v důsledku práce protivzdušné obrany. Případný rozsah škod zatím není znám. Blízkovýchodní země v některých oblastech dočasně pozastavily provoz letišť.

USA vetovaly palestinskou žádost o členství v OSN

Spojené státy zablokovaly svým vetem v Radě bezpečnosti palestinskou žádost o členství v Organizaci spojených národů (OSN), což uvítal Izrael a odsoudila palestinská samospráva. Američtí představitelé navíc opět vyjádřili obavy z plánované izraelské invaze do Rafáhu.

Rusko útočilo na Dněpropetrovskou oblast, zemřelo osm lidí včetně dvou dětí

Rusko v noci na dnešek zaútočilo raketami na Dněpropetrovskou oblast na východě Ukrajiny a zabilo nejméně osm lidí, včetně dvou dětí, informoval šéf vojenské správy druhého největšího ukrajinského regionu Serhij Lysak. Dalších 25 lidí je podle něj zraněno. Ukrajinské dráhy informovaly, že zasažena byla železniční infrastruktura, nádraží v Dnipru přerušilo provoz.

Nové album Taylor Swift „The Tortured Poets Department“ odhaluje zlomené srdce a novou lásku

Taylor Swift, legendární laureátka básnických romancí pro teenagery, vydala rok po ukončení šestiletého vztahu své nejnovější album The Tortured Poets Department. Album, které je výrazným odklonem od její předchozí tvorby, se zabývá složitostí zlomeného srdce a romantiky dospělých.