Reklama

Twitter udělil Marjorie Taylor Greene další ban. Tentokrát za dezinformace o covidu

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Twitter v pondělí večer dočasně pozastavil možnost vkládání příspěvků kongresmance Marjorie Taylor Greene. Republikánka podle Twitteru sdílela mylné informace o nemoci covid-19 a vakcínách, řekl stanici CNN mluvčí společnosti. Zprávu potvrdily i další servery.

Greene na sociální síti dostala ban kvůli tweetům, které porušovaly politiku společnosti v oblasti dezinformací. Kongresmanka uvedla, že koronavirus není nebezpečný pro lidi mladší 65 let a osoby, které netrpí obezitou. Zároveň by pole jejího vyjádření organizace neměly lidem vnucovat neschválené vakcíny nebo nošení roušek. Tyto tweety byly označeny jako „zavádějící“.

Spojené státy používají vakcíny vyrobené společnostmi Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson, které Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil pro nouzové použití.

Americký prezident Joe Biden minulý týden vyzval společnosti provozující sociální sítě, aby zakročily proti dezinformacím o vakcínách. „Naléhám na všechny Američany, aby pomohli zpomalit šíření dezinformací o zdraví během pandemie covidu-19 i po ní,“ napsal ve dvaadvacetistránkovém dokumentu šéf federálního úřadu pro veřejné zdraví Vivek Murthy.

„Dezinformace týkající se zdraví jsou vážnou hrozbou pro veřejné zdraví. Mohou způsobit zmatek, zasít nedůvěru, poškodit zdraví lidí a podkopat úsilí v oblasti veřejného zdraví. Omezení šíření dezinformací o zdraví je morální a občanská povinnost, která bude vyžadovat celospolečenské úsilí,“ konstatoval Murthy.

Další porušení pravidel Twitteru může vést k trvalému zablokování účtu kongresmanky

„Přijali jsme donucovací opatření na účtu @mtgreenee za porušení pravidel Twitteru, konkrétně politiky o zavádějících informací o covidu-19,“ uvedl mluvčí Twitteru v e-mailovém prohlášení. Účet kongresmanky byl zablokován na 12 hodin.

Podle aktuálních pravidel Twitter uživateli za druhé a třetí porušení zásad zablokuje účet na 12 hodin. Čtvrté porušení má za následek týdenní ban a páté vede k úplnému zablokování účtu, informovala stanice BBC.

Ve videu na Facebook Live Greene přiznala, že jí Twitter dočasně omezil možnost používání platformy. Zároveň obvinila Bidenovu administrativu, že se snaží omezovat svobodu slova.

„Vzpomínáte si, jak minulý týden naše tisková mluvčí řekla, že Bílý dům pracuje na zastavení šíření [dezinformací], protože chce být opatrný a mít pod kontrolou informace, které se šíří o covidu-19 a vakcínách? Není to znepokojující?“ ptala se Greene.

Postup Twitteru Greene později označila jako „komunistický“.

Republikánka se dostala pod palbu kritiky kvůli svým vyjádřením o pandemii již dříve. V červnu se omluvila poté, co přirovnala požadavek na nošení roušek a očkování k holokaustu, při němž zahynulo zhruba 6 milionů Židů. V lednu Twitter její účet zablokoval kvůli obviněním z volebního podvodu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama