Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Twitter bude odstraňovat příspěvky s nepravdivými tvrzeními o vakcinaci proti covidu-19

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Twitter ve středu oznámil, že uživatelé budou muset odstranit nové tweety, které propagují škodlivá nebo zavádějící tvrzení o očkování proti covidu-19, a to v rámci rozšíření pravidel pro dezinformace o koronaviru. Informovaly o tom agentura Reuters a deník The Guardian.

  Společnost ve svém příspěvku uvedla, že uživatelé mohou být povinni odstranit tweety s nepravdivými tvrzeními, která naznačují, že vakcíny jsou „používány k úmyslnému poškození nebo kontrole populace, včetně prohlášení o vakcínách, která evokují dojem úmyslného spiknutí“.

  Aktualizovaná politika, oznámená ve stejném týdnu, kdy první Američané dostali první dávku vakcíny na covid-19 v rámci hromadné imunizační kampaně, se bude vztahovat i na klamná tvrzení, že pandemie není skutečná nebo vážná a očkování není nutné. Podle Twitteru se bude vztahovat i na jednoznačně vyvrácená tvrzení o negativních účincích očkování vakcínou na covid-19.

  Konspirační teorie a dezinformace o koronaviru a potenciálních vakcínách na covid-19 se během pandemie rozšířily na platformách sociálních médií.

  „Od příštího týdne budeme upřednostňovat odstranění nejškodlivějších zavádějících informací,“ uvedla americká společnost na blogu.

  „A během nadcházejících týdnů začneme označovat tweety, které obsahují potenciálně zavádějící informace o vakcínách.“

  Mluvčí Twitteru uvedla, že společnost spolu s partnery v oblasti veřejného zdraví určí, které dezinformace o očkovacích látkách jsou natolik škodlivé, že vyžadují odstranění.

  Společnost Facebook a YouTube, který spadá pod společnost Alphabet, v posledních týdnech oznámily zákaz falešných tvrzení o vakcíně, která jsou v rozporu s informacemi odborníků na veřejné zdraví.

  Twitter již dříve požadoval, aby uživatelé odstranili tweety s nepravdivými nebo zavádějícími informacemi o povaze koronaviru, účinnosti nebo bezpečnosti preventivních opatření nebo léčby, oficiálních předpisech nebo riziku infekce nebo smrti. Společnost říká, že takové příspěvky skrývá a blokuje aktivitu uživatelů, dokud tweety neodstraní.

  Twitter uvedl, že aktualizované zásady bude aplikovat od 21. prosince a opatření rozšíří v následujících týdnech.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS