menu

16.1 C
Czech
Neděle 13. července 2025

Ruský ministr zemřel pár hodin po odvolání

Roman Starovoit, ještě donedávna ruský ministr dopravy, byl v pondělí ráno odvolán prezidentem Putinem. O pár hodin později ho našli mrtvého v autě nedaleko Moskvy. Podle vyšetřovatelů si vzal život. Vůz stál v odlehlé části Odincova a na místě ležela zbraň. Hlavní vyšetřovací verze zní: sebevražda.

Bitcoin vystoupal na rekordních 118 000 dolarů. Prostor pro další růst má

Bitcoin pokračuje v raketovém růstu, přičemž v pátek vystoupal na nové historické maximum nad 118 000 dolarů. Kryptoměnový trh podpořil rekordní příliv kapitálu do bitcoinových ETF, pozitivní vývoj na akciových trzích i náznaky změny měnové politiky ve Spojených státech. Současná rally se podle analytiků navíc výrazně liší od předchozích cyklů, přičemž data z on-chain analýz i chování investorů svědčí ve prospěch pokračujícího růstu.

Třetí největší investor v ČR vystavuje na MSV v Brně již po jedenadvacáté

Trump a klaun? Je to urážka naší profese, rozzuřil se komik

Americký prezident Donald Trump je kontroverzní osobnost a kritici nejen ve Spojených státech ho často označují za klauna a jeho vládu za cirkus. To se ovšem nelíbí skutečným klaunům. Ohradil se proti tomu například Tim Cunningham, prezident představenstva organizace Clowns Without Borders (Klauni bez hranic).

Praha 7. října 2024 (PROTEXT) – Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, probíhajícím ve dnech 8.-11. října 2024, se v rámci Francouzského pavilonu představí 10 předních francouzských vystavovatelů. Francouzsko-česká obchodní komora je na MSV tradičním vystavovatelem a nejnovější francouzské inovace představí zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti již po jedenadvacáté.

První letošní novinkou je umístění Francouzského pavilonu – najdete ho uprostřed veletržního areálu, v hale P, na stánku 005, hned vedle České národní expozice. Na celkové ploše 180 m2 bude hostit tradiční francouzské vystavovatele, jako je třeba společnost CHAMBRELAN, která navrhuje a vyrábí průmyslové teleskopické lišty a kolejnicová vedení, nebo firma NUMALLIANCE, vyrábějící speciální CNC stroje pro ohýbání a formování drátů, trubek a pásů za studena, či společnost TOTAL ENERGIES, která letos slaví 100 let od založení a zároveň si drží pozici průkopníka v energetice např. s novou generací vysoce výkonných biologicky odbouratelných maziv. Najdete tu ale i vystavovatele, kteří průmyslovým podnikům poskytují služby například v oblasti bezpečnosti práce (THROUGH SAFETY), financí (SG EQUIPEMENT FINANCE), testování a certifikací (BUREAU VERITAS)). Francii bude zastupovat také ROISSY DEV, agentura pro hospodářský rozvoj největšího letištního uzlu kontinentální Evropy známého spíš jako Letiště Charlese de Gaulla v Paříži. A vystavovat bude i největší evropský dodavatel kancelářských potřeb a IT vybavení, společnost MANUTAN. „Veletrh je vynikající příležitostí ukázat pestrost a vysokou kvalitu francouzského průmyslu a rozvíjet další spolupráci s českými partnery. Velmi nás těší, že se letošního ročníku zúčastní prestižní společnosti, které už na českém trhu mají své pevné místo a zároveň velký potenciál,“ řekl Michal Macko, ředitel Francouzsko-české obchodní komory a dodal: „jsme moc rádi, že letos s námi vystavuje společnost VIA SALIS, která řídí realizaci prvního PPP projektu v České republice, kterým je výstavba dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem. VIA SALIS zaručuje vysoké standardy výkonnosti a bezpečnosti a PPP projekt D4 se jistě stane nejen referenčním projektem v České republice, ale i příkladem udržitelnosti v oblasti silniční infrastruktury.“

21. ročník Francouzského pavilonu

Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) přiváží na MSV vystavovatele z Francie již od roku 2002 a v roce 2022 se dokonce díky spolupráci s Francouzsko-českou obchodní komorou partnerem MSV stal francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes (více než 8 milionů obyvatel a druhé nejvyšší HDP ve Francii). Francouzsko-česká obchodní komora francouzským vystavovatelům nabízí “stánek na klíč”, to znamená, že zajistí veškerou administrativu a logistiku spojenou se stavbou a vybavením stánku. Nedílnou součástí programu MSV je také zahajovací koktejl Francouzského pavilonu, který se koná vždy druhý den veletrhu a nabízí skvělou příležitost všem vystavujícím firmám i návštěvníkům seznámit se a navázat kontakty s výrobci a dodavateli francouzského know-how. Letos se toto neformální setkání koná pod záštitou francouzského velvyslance J. E. pana Stéphana Crouzata a s podporou společností TotalEnergies a VINCI Highways.

 

O Francouzsko-české obchodní komoře

Francouzsko-česká obchodní komora byla založena v roce 1996 a v současnosti má na 300 členských společností z mnoha průmyslových odvětví, ale také například z bankovního, obchodního nebo potravinářského sektoru. Členské firmy FČOK zaměstnávají přes 87 000 lidí a představují více jak 318 miliard Kč obratu. Francouzsko-česká obchodní komora se zaměřuje na podporu a rozvoj francouzsko-české podnikatelské komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí, vyhledává nové příležitosti pro posílení ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi a podporuje myšlenku jednotné Evropy.

FČOK pro své členy i veřejnost každý rok pořádá více než 50 akcí. Již čtvrtým rokem se řada z nich koná v rámci platformy Sustainable Business Forum, jejímž cílem je ukázat, že environmentálně a sociálně odpovědné podnikání je relevantní, rentabilní a jediný správný směr, a inspirovat další firmy a instituce. Business Development služby LeBooster doprovodí na 80 firem ročně oběma směry.

Více informací na www.chambre.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Iga Swiatek vyhrála první Wimbledon

Polská tenistka Iga Swiatek se zapsala do historie. Ve finále Wimbledonu porazila Američanku Amandu Anisimova za 57 minut 6:0, 6:0. Získala tak svůj první titul na londýnské trávě a zároveň šestý grandslam celkově.

Tichá pocta a velké emoce. Vary vzdaly hold Bartoškovi

Letos šlo na karlovarském festivalu o víc než jen filmy. Vzpomínky na Jiřího Bartošku byly všudypřítomné, ale festival se rozhodl jít cestou oslavy, ne smutku. A podle atmosféry i reakcí návštěvníků to vyšlo.

Trump zavádí 30% cla pro EU a Mexiko

Prezident Trump oznámil nové 30% clo na dovoz z Evropské unie a Mexika. Opatření vstoupí v platnost 1. srpna. Oznámení přichází po neúspěšných jednáních o obchodních dohodách a je součástí širšího plánu na přetvoření globálního obchodního systému podle představ Washingtonu.

Po nočních ruských útocích na Ukrajině jsou nejméně čtyři mrtví a 23 zraněných

Rusko v noci na dnešek opět zaútočilo na Ukrajinu drony a raketami, které zasáhly zejména západ země. O život přišly nejméně čtyři lidé. Dva lidé zemřeli a dalších 14 utrpělo zranění ve městě Černivci na hranicích s Rumunskem. Devět raněných hlásí také Lvovská oblast. Při raketovém útoku v Dněpropetrovské oblasti zemřeli dnes ráno dva lidé, uvedl místní gubernátor. Škody na budovách hlásí města Lvov, Luck a Charkov a další regiony. Uvedl to na sociální sítí X ministr zahraničí Andrij Sybiha a zopakoval výzvu k přísnějším sankcím vůči Moskvě. Prezident Volodymyr Zelenskyj upřesnil, že Rusko vyslalo na Ukrajinu v noci 597 dronů a 26 raket.

Před pádem letadla Air India byl vypnutý přívod paliva, vyplývá z vyšetřování

U letadla společnosti Air India, při jehož nehodě na západě Indie minulý měsíc zahynulo 260 lidí, se krátce po vzletu téměř současně přepnuly přepínače přívodu paliva do motorů z polohy provoz do polohy vypnuto, takže motory přišly o palivo. Vyplývá to z předběžné zprávy o havárii letadla, kterou zveřejnil indický úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

Kurdští bojovníci v Iráku pálí zbraně. Symbolicky tak zahájili odzbrojování

Samopaly mizely v rozžhaveném kotli, plameny šlehaly k nebi. Právě tak vypadal symbolický první krok k ukončení čtyř dekád trvajícího konfliktu mezi Tureckem a zakázanou kurdskou organizací PKK. Třicítka ozbrojenců, muži i ženy, během páteční ceremonie v severním Iráku symbolicky složila zbraně. Tím odstartovala proces, na který se dlouho čekalo.
Reklama

DOPORUČUJEME

Bybit EU – budování důvěry v regulovanou evropskou kryptobudoucnost

Vídeň (Rakousko) 12. července 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Dnešní tisková konference přináší oficiální představení společnosti Bybit EU rakouským a evropským médiím. Se svým sídlem v...

V Pekingu se konal 12. světový kongres o vysokorychlostní železnici

Peking 11. července 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Současně proběhl veletrh MODERN RAILWAYS (MODERNÍ ŽELEZNICE) 2025Zpráva deníku China Daily:Podle zprávy čínské státní železnice China State Railway...

Hisense přináší atmosféru stadionu FIFA 2025™ do každé domácnosti díky projektorům PX3-PRO a C2 Ultra

Čching-tao (Čína) 11. července 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední světová značka spotřební elektroniky a domácích spotřebičů Hisense přináší fotbalovým fanouškům revoluci v domácím sledování Mistrovství...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Iga Swiatek vyhrála první Wimbledon

Polská tenistka Iga Swiatek se zapsala do historie. Ve finále Wimbledonu porazila Američanku Amandu Anisimova za 57 minut 6:0, 6:0. Získala tak svůj první titul na londýnské trávě a zároveň šestý grandslam celkově.

Tichá pocta a velké emoce. Vary vzdaly hold Bartoškovi

Letos šlo na karlovarském festivalu o víc než jen filmy. Vzpomínky na Jiřího Bartošku byly všudypřítomné, ale festival se rozhodl jít cestou oslavy, ne smutku. A podle atmosféry i reakcí návštěvníků to vyšlo.

Trump zavádí 30% cla pro EU a Mexiko

Prezident Trump oznámil nové 30% clo na dovoz z Evropské unie a Mexika. Opatření vstoupí v platnost 1. srpna. Oznámení přichází po neúspěšných jednáních o obchodních dohodách a je součástí širšího plánu na přetvoření globálního obchodního systému podle představ Washingtonu.

Po nočních ruských útocích na Ukrajině jsou nejméně čtyři mrtví a 23 zraněných

Rusko v noci na dnešek opět zaútočilo na Ukrajinu drony a raketami, které zasáhly zejména západ země. O život přišly nejméně čtyři lidé. Dva lidé zemřeli a dalších 14 utrpělo zranění ve městě Černivci na hranicích s Rumunskem. Devět raněných hlásí také Lvovská oblast. Při raketovém útoku v Dněpropetrovské oblasti zemřeli dnes ráno dva lidé, uvedl místní gubernátor. Škody na budovách hlásí města Lvov, Luck a Charkov a další regiony. Uvedl to na sociální sítí X ministr zahraničí Andrij Sybiha a zopakoval výzvu k přísnějším sankcím vůči Moskvě. Prezident Volodymyr Zelenskyj upřesnil, že Rusko vyslalo na Ukrajinu v noci 597 dronů a 26 raket.

Před pádem letadla Air India byl vypnutý přívod paliva, vyplývá z vyšetřování

U letadla společnosti Air India, při jehož nehodě na západě Indie minulý měsíc zahynulo 260 lidí, se krátce po vzletu téměř současně přepnuly přepínače přívodu paliva do motorů z polohy provoz do polohy vypnuto, takže motory přišly o palivo. Vyplývá to z předběžné zprávy o havárii letadla, kterou zveřejnil indický úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

Kurdští bojovníci v Iráku pálí zbraně. Symbolicky tak zahájili odzbrojování

Samopaly mizely v rozžhaveném kotli, plameny šlehaly k nebi. Právě tak vypadal symbolický první krok k ukončení čtyř dekád trvajícího konfliktu mezi Tureckem a zakázanou kurdskou organizací PKK. Třicítka ozbrojenců, muži i ženy, během páteční ceremonie v severním Iráku symbolicky složila zbraně. Tím odstartovala proces, na který se dlouho čekalo.

Soudkyně nařídila zastavení plošného zadržování migrantů v části Kalifornie

Americká federální soudkyně v noci na dnešek nařídila administrativě prezidenta Donalda Trumpa, aby zastavila plošné zadržování a zatýkání přistěhovalců v sedmi kalifornských okresech, včetně Los Angeles. Informovala o tom agentura AP. Soudkyně Maame E. Frimpong vydala také samostatné nařízení, kterým federální vládě zakázala omezovat přístup advokátů do losangeleského imigračního detenčního zařízení.

Lavrov přistál v Severní Koreji, zahájil plánovanou třídenní návštěvu

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov přistál ve Wonsanu v Severní Koreji. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní agenturu KCNA. Šéf ruské diplomacie tak zahájil plánovanou třídenní návštěvu země, která je blízkým spojencem Moskvy. Pchjongjang aktivně podporuje válku proti Ukrajině - poskytl nejen množství munice, raket a dalších zbraní, ale i tisíce severokorejských vojáků. Ti se zapojili do bojů proti ukrajinským jednotkám v ruské Kurské oblasti.

Turecké moře znovu dusí sliz. Pod hladinou umírá život

Lepivá hrozba je zpět. Moře u Istanbulu znovu pokrývá sliz, který dusí vše živé. Přestože plány na záchranu existují, výsledky jsou mizivé. Marmarské moře se mění v tichou ekologickou katastrofu.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás