0.2 C
Czech
Neděle 8. února 2026
ZajímavostiTragédie na horské dráze: Ženu srazil vozík, když na kolejích hledala telefon

Tragédie na horské dráze: Ženu srazil vozík, když na kolejích hledala telefon

K neštěstí došlo na horské dráze v australské Royal Melbourne Show. Mladou ženu jménem Shylah Roden podle jedné z verzí smetla přijíždějící souprava, když hledala na kolejích svůj ztracený mobilní telefon. Nyní je v kómatu s poškozením mozku a mnohočetnými zlomeninami. Informoval o tom Daily Mail a Daily Star.

V neděli 25. 9. šestadvacetiletá Shylah Rodden utrpěla vážná zranění při nehodě na Royal Melbourne Show. Umístěna byla na jednotku intenzivní péče. „Koluje spousta příběhů a já nevím, který z nich je pravdivý a jestli někdo nezakrývá stopy,“ řekl Daily Mail její otec, Alan Rodden.

Vyletěla 9 metrů do vzduchu

V pondělí podle serveru policie tvrdila, že do Shylah na dráze narazil vozík, když se snažila sebrat svůj mobilní telefon zapadlý v kolejišti. Podle očitých svědků měla horská dráha The Rebel Coaster ženu vymrštit až do výšky 9 metrů. Zavládl chaos. Zděšené rodiny vše sledovaly. Záchranáři na místě ošetřili Shylah vážná poranění obličeje a v kritickém stavu ji odvezli do nemocnice.

Pan Rodden uvedl pro Daily Mail Australia, že jeho dcera utrpěla „život měnící zranění“. „Zranění jsou strašná. Strašlivá. Má poškozený mozek. Pánev, ruce, nohy, záda, krk – stěží existuje něco, co by neměla zlomené. Samozřejmě nemůžu mluvit se svou dcerou. Bude nějakou dobu v kómatu,“ sdělil.

„Nemůžu přijít na to, jak k čertu došlo k tak rozsáhlému poranění,“ dodal. „Dokonce i doktoři říkali, že už dlouho neviděli nic tak špatného,“ dodal. Shylahina sestra Caisha Rodden prozradila, že Shylah na pouti pracovala. „Ten den vypomáhala kamarádce v jejím stánku. Dali jí zrovna pauzu, a ještě s jiným pracovníkem se rozhodla, že si zajdou na pár jízd, aby zabili čas, a to se bohužel stalo,“ řekla. Zatímco policie tvrdí, že se Shylah snažila dostat zpátky svůj telefon, někteří očití svědci vypovídají, že byla v té chvíli přímo na horské dráze. „Vyletěla za jízdy. Následoval výkřik a velmi hlasitá rána, jak dopadla na zem,“ uvedl jeden údajný očitý svědek na sociálních sítích.

Někteří tvrdí, že vypadla za jízdy

„Stál jsem přímo u toho, když se to stalo. Chudinka ležela ve velké kaluži krve, protože lékařská pomoc byla tak pomalá,“ napsal kdosi. „Byla tam i moje dcera. Volali Crimestoppers, protože si mysleli, že také spadla,“napsal další člověk. Po incidentu byla jízda zastavena a pasažéři sedící v soupravě prý zůstali uvězněni na horské dráze na několik hodin. Jistá svědkyně, která také stála opodál, tvrdila, že verze policie, že žena si jen chtěla vzít telefon, není přesná. „Vůbec jsem ji neviděla chodit nebo lézt po kolejích, viděli jsme ji vyletět za jízdy. To, kde dopadla a jak dopadla, určitě nenasvědčuje tomu, že by byla sražena,“ tvrdila žena.

Jiná žena se pozastavovala nad tím, že cestující byli nuceni nechat si u sebe své osobní věci. „Byla jsem tam v pátek a donutili mě vzít si na tu jízdu tašku a láhev Coly. Bála jsem se, že něco upustím. Neměla jsem na výběr,“ svěřila se. „Dnes jsem na tom byl a musel jsem si vzít s sebou sluneční brýle a držet je velmi pevně. Mají tam mít skříňky,“ reagoval další.

„Nemohu podrobněji komentovat tuto konkrétní jízdu. Na každou z jízd jsou operátoři,“ řekl k tomu mluvčí The Royal Melbourne Show, Brad Jenkins. „Podle všeho šla hledat svůj telefon. Není to porucha ani nic podobného,“ řekl. Jak se žena dostala na koleje, mluvčí neuvedl. Prý spolupracuje s úřady, aby zjistili, jak k tragédii došlo.

Reklama

Doporučujeme

Mýty o obnovitelné energii neplatí

Obnovitelné zdroje už dávno nejsou okrajová záležitost. Přesto kolem nich koluje spousta polopravd. Lidé často slyší, že jsou drahé, nespolehlivé nebo škodí přírodě. Realita roku 2025 a 2026 vypadá jinak.

Japonsko se chystá k volbám, pravicová premiérka v nich chce posílit koalici

V Japonsku v neděli začínají předčasné volby do dolní komory parlamentu, Sněmovny reprezentantů. Vyhlásila je konzervativní premiérka Sanae Takaičiová, která chce využít své nebývalé popularity mezi mladými voliči k dosažení mnohem výraznější parlamentní většiny pro vládní koalici v čele s její Liberálnědemokratickou stranu (LDP). To by jí mohlo dát rozhodující mandát k uskutečnění plánů na oživení upadající ekonomiky nebo na posilování obrany, které by mohlo vést k dalšímu zesílení napětí ve vztazích Tokia s Čínou. Vzhledem k časovému posunu se volební místnosti otevřou dnes ve 23:00 SEČ.

USA chtějí, aby válka mezi Ruskem a Ukrajinou skončila do června

Spojené státy chtějí, aby Ukrajina a Rusko ukončily válku do června, řekl podle agentur AP a AFP ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa podle něj pravděpodobně vyvine na obě strany v této souvislosti tlak. Američané také podle něj navrhli, aby se vyjednávací týmy Ukrajiny a Ruska setkaly příště v USA, pravděpodobně v Miami.

Sybiha odmítl ukrajinskou účast v postřelení zástupce šéfa ruské GRU

Ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha popřel, že by Ukrajina stála za postřelením zástupce šéfa ruské vojenské rozvědky GRU Vladimira Alexejeva. Informovala o tom agentura Reuters. Ze zodpovědnosti za pokus o atentát na vysoce postaveného vojenského ruského činitele Ukrajinu v pátek obvinil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov, jenž bez důkazů tvrdil, že se Kyjev snaží narušit mírová jednání.

První zasedání Trumpovy Rady míru je plánováno ještě v tomto měsíci

Bílý dům plánuje první setkání lídrů takzvané Rady míru, kterou založil americký prezident Donald Trump, na 19. února ve Washingtonu. Informoval o tom v pátek server Axios s odvoláním na amerického činitele a diplomaty ze čtyř zemí, kteří jsou členy rady. Setkání se má zabývat situací v palestinském Pásmu Gazy, kde od loňského října platí křehké příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás na základě Trumpova mírového plánu.

Rusko podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetiku

Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý úder na ukrajinská energetická zařízení, útok pokračuje, uvedl ráno na telegramu ukrajinský ministr energetiky Denys Šmyhal. Energetici jsou podle něj připraveni zahájit opravy, jakmile to bezpečnostní situace dovolí. Celkový rozsah útoku zatím není znám, ukrajinské letectvo v noci a ráno varovalo před hrozbou ruských střel i dronů.

Česká výprava zaujala, Vanity Fair ji dal do své top pětky

Móda si na zahájení zimní olympiády Milano Cortina na chvíli ukradla pozornost sportu. Vanity Fair vybral pět reprezentací, které při nástupu výprav na stadionu San Siro zaujaly nejvíc tím, co měly na sobě.

Kuba kvůli nedostatku paliva omezuje úřady, dopravu i výuku

Kuba kvůli nedostatku paliva sáhla k tvrdému úspornému režimu, který zasáhne úřady, dopravu, školy i turistický sektor. Vláda plánuje omezit provoz veřejné správy na čtyři dny v týdnu a současně zredukovat spoje veřejné dopravy, aby snížila spotřebu energie a pohonných hmot.

Polsko znovu uzavřelo část vzdušného prostoru kvůli ruským útokům na Ukrajinu

Vzdušný prostor na jihovýchodě Polska byl v sobotu dočasně uzavřen v souvislosti s nasazením polského vojenského letectva po nočních ruských úderech na Ukrajinu. Opatření se týkalo oblasti kolem letišť Lublin a Řešov, která na určitou dobu přerušila civilní provoz.

Zemřela Jana Brejchová, jedna z největších hvězd českého filmu

Patřila k nejvýraznějším tvářím českého filmu a vysloužila si přezdívku česká Bardotka. Jana Brejchová zemřela po dlouhé nemoci ve věku 86 let. Za sebou zanechala desítky výrazných rolí, které formovaly několik filmových generací.

Počet červených veverek v Anglii zůstává kriticky nízký

Červené veverky dříve obývaly většinu Británie. Jejich počet se odhaduje na 3,4 milionu. Dnes jich je podle odhadů zhruba 287 000 v celé Velké Británii a v Anglii jen asi 38 900. Většina přežívá ve Skotsku a na izolovaných místech jako je ostrov Wight.

Blair Waldorf se vrací. Kultovní hrdinka Gossip Girl dostane vlastní příběh

Ikona Upper East Side znovu vstupuje na scénu. Blair Waldorf se po letech vrací v novém románu, který naváže na svět Gossip Girl a ukáže ji v úplně jiné životní fázi. Fanoušky čeká návrat známé energie, ambicí i společenských her, tentokrát ale s dospělejší perspektivou.

Můj přítel, bojovník a vítěz. Trump podpořil Viktora Orbána v parlamentních volbách

Americký prezident Donald Trump veřejně podpořil maďarského premiéra Viktora Orbána v době, kdy se Maďarsko připravuje na klíčové parlamentní volby, které se uskuteční 12. dubna. Orbán v nich čelí dosud nejsilnější politické výzvě a podle průzkumů mu hrozí ztráta moci, kterou drží nepřetržitě od roku 2010.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama