Více
  21 C
  Czech
  Čtvrtek, 18 srpna, 2022

  Trable v ráji TSM. Vedení Riot Games vyšetřuje šéfa organizace kvůli šikaně a špatnému chování

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vývojáři ze společnosti Riot Games nemají ve svém popisu práce jen tvorbu herních titulů. Spolu s organizací Team SoloMid potvrdili, že vyšetřují chování generálního ředitele a šéfa TSM Andyho „Reginalda“ Dinha. Na pořadu dne prý mělo být slovní urážení a šikana na pracovišti.  

  Koncem roku 2021 zahájily společnosti Riot Games i TSM nezávislá vyšetřování Dinhova chování.

  „Jsme si vědomi obvinění vznesených vůči generálnímu řediteli/majiteli společnosti TSM,“ uvedla společnost Riot Games v prohlášení pro Wired. Společnost Riot Games provozuje League of Legends Championship Series, kde TSM působí jako franšízový tým.

  Server Wired hovořil s řadou zdrojů, včetně současných i bývalých zaměstnanců společnosti TSM. Všichni zaměstnanci požádali o zachování anonymity z obavy před kariérními následky. Příběhy, které zaměstnanci vyprávěli, podrobně popisují kulturu obtěžování a „strachu“ pramenící z Dinhova chování vůči jeho podřízeným. Podle zdrojů časopisu Wired se v určitém okamžiku stávalo, že jeden ze zaměstnanců plakal každý druhý týden.

  Vidět v TSM dlouhodobou budoucnost bylo podle zaměstnanců těžké

  „Normální šéf, který si myslel, že děláte špatnou práci, by vám dal zpětnou vazbu. U [TSM] to bylo ve stylu: ‚Tohle je odpad’ nebo ‚Jsi hrozný‘,“ řekl Wired jeden ze současných zaměstnanců.

  Zaměstnanci se prý báli povýšení, protože věděli, že budou muset pracovat přímo s Dinhem.

  „Je těžké vidět v TSM opravdu dlouhodobou budoucnost, protože na to se musíte těšit,“ řekl Wired jeden ze současných zaměstnanců. „Dlouhodobí zaměstnanci chápou, že nakonec přijde čas, kdy je Andy bude chtít vyhodit, a bude to kvůli něčemu opravdu malému.“

  Nebylo neobvyklé, že Dinh ze zaměstnanců „dělal exemplární případ“ a v rámci exhibice jim veřejně nadával, řekl jeden ze zdrojů Wired.

  Severoamerická hráčská asociace – organizace založená na podporu a pomoc hráčům – předala jména lidí, kteří zažili Dinhovu údajnou šikanu, uvedl server Wired.

  Podle prohlášení organizace TSM také vytvořila nezávislý podvýbor a požádala o právní poradenství. Dinh se na vyšetřování, které by mělo přinést své závěry někdy v týdnu od 18. do 24. ledna, nepodílí. TSM a Dinh podle obou stran spolupracují i na vyšetřování Riot Games.

  „Blaho našich hráčů a zaměstnanců je nejdůležitější a bereme ho velmi vážně,“ uvedla TSM ve svém prohlášení. „Takto TSM jako organizace nefunguje a rozhodně není tím, kým se jako společnost snažíme být.“

  Vyšetřování Dinha urychlil bývalý profesionální hráč League of Legends a absolvent TSM Yiliang „Doublelift“ Peng. Peng nastínil podobné chování, o jakém se zmiňují zaměstnanci TSM, a v listopadu 2021 Dinha kritizoval ve veřejném napomenutí.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS