MagazínTom Cruise natáčí Mission: Impossible. Fanouškům popřál hezké svátky při seskoku z...

Tom Cruise natáčí Mission: Impossible. Fanouškům popřál hezké svátky při seskoku z letadla

Tom Cruise poslal svým příznivcům vzkaz netradičním způsobem. V neděli se hvězda akčních filmů prostřednictvím Twitteru podělila o video z natáčení Mission: Impossible – Dead Reckoning v Jihoafrické republice. Americký herec v příspěvku předvedl své dovednosti během seskoku z letadla. Při té příležitosti však také stihl fanouškům poděkovat za podporu a popřát jim krásné svátky. Informoval o tom magazín People a další servery.

„Ahoj všichni,“ zahájil šedesátiletý Cruise svůj příspěvek. „Jsme tu nad ohromující Jihoafrickou republikou, kde natáčíme Mission: Impossible – Dead Reckoning, první a druhou část. A nechtěl jsem, aby rok skončil, aniž bych vám všem poděkoval, že jste přišli do kin. Děkuji vám za podporu filmu Top Gun: Maverick,“ pokračoval herec ve videu.

Režisér snímku Christopher McQuarrie, který se podílel i na filmu Top Gun: Maverick jako scénárista, později herce přerušil a upozornil ho, aby svůj projev zkrátil. „Poslouchej, musíme opravdu točit, musíme to natočit,“ řekl čtyřiapadesátiletý McQuarrie.

„Kde jsem to skončil?“ zeptal se Cruise při volném pádu. „Už vím. Děkuji vám za podporu snímku Top Gun: Maverick a děkujeme, že jste nám dovolili vás bavit. Je to opravdu životní pocta,“ poznamenal.

„Už nemám moc času, takže se musím vrátit k práci. Musíme ten záběr zvládnout. Přeji vám šťastné a bezpečné svátky, uvidíme se v kině,“ uzavřel herec.

Cruise je známý tím, že kaskadérských kousků se nebojí

V září se na YouTube objevily záběry, na nichž Cruise natáčel kaskadérský kousek pro připravovaný film na střeše dvouplošníku z období druhé světové války, který letěl nad jihoafrickým kaňonem Blyde River Canyon, připomněl magazín People.

„Ahoj všichni! Kéž bych tam mohl být s vámi. Omlouvám se za ten hluk!“ řekl Cruise ve videu, které mohli vidět fanoušci na dubnovém CinemaConu. „Jak vidíte, natáčíme poslední díl Mission: Impossible a právě teď jsme nad nádherným kaňonem v okolí řeky Blyde v úchvatné Jihoafrické republice,“ pokračoval.

Následně se v záběru objevil druhý dvouplošník s režisérem McQuarriem. Ten Cruise varoval, že se musí vrátit k natáčení kvůli horšícímu se světlu a nedostatku paliva.

„No jo, musíme točit, co? Málo paliva, to není dobré. Je mi líto, musíme běžet,“ oznámil herec, než McQuarrie zakřičel: „Akce!“ Poté obě letadla prudce změnila směr, přičemž Cruise se stále krčil mezi křídly červeného letounu.

Premiéra prvního dílu snímku Mission Impossible – Dead Reckoning je v plánu na červenec 2023.

Reklama

Doporučujeme

Ye pod tlakem politiků odkládá koncert ve Francii

Ye měl vystoupit v Marseille, místo toho ale koncert odkládá. Americký rapper čelí tlaku politiků i dozvukům svých kontroverzí z posledních let. Jeho návrat se tak zatím odkládá.

Druhá masová střelba na škole v Turecku v jednom týdnu. Tentokrát čtyři mrtví

Nejméně čtyři lidé přišli o život a další utrpěli zranění při střelbě na střední škole Ayser Çalık v provincii Kahramanmaraş na jihu Turecka. Podle dostupných údajů je mezi zraněnými několik osob v kritickém stavu.

KOMENTÁŘ: Válka v Íránu připravila luxusní značky o miliony. Módní byznys sčítá nečekané ztráty

Válka na Blízkém východě odvála turisty z destinací na Arabském poloostrově, což se okamžitě propsalo do tržeb sektoru s luxusním zboží. Francouzský gigant Kering, který stojí za značkami jako Gucci nebo Yves Saint Laurent, hlásí pokles tržeb a výplach na burze. Příbuzné společnosti na tom nejsou o moc lépe.

Slovensko prodloužilo dvojí ceny nafty, zrušilo finanční limit při tankování

Slovensko o dalších 30 dnů prodlouží uplatňování dvojích cen nafty. Současně od pátku zruší stávající maximální limit 400 eur (9740 Kč) pro jedno tankování tohoto paliva u čerpacích stanic. Rozhodla o tom dnes vláda, která tak potvrdila dřívější oznámení premiéra Roberta Fica. Dvojí ceny nafty, které v praxi vedly k vyšším cenám tohoto paliva pro vozidla registrovaná v zahraničí, už kritizovala Evropská komise (EK).

Největší ledovec světa se po téměř 40 letech rozpadl

Kdysi největší ledovec světa A23a definitivně zmizel z mapy. Po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku se rozpadl na menší kry a postupně roztál v teplejších vodách jižního Atlantiku. Jeho dlouhá pouť, která měřila tisíce kilometrů, tak dospěla ke svému definitivnímu konci.

Magyar oznámil, že ho maďarský prezident pověří sestavením vlády

Vítěz maďarských voleb Péter Magyar dnes po jednání s prezidentem Tamásem Sulyokem oznámil, že ho hlava státu pověří sestavením nové vlády. Informovala o tom agentura Reuters. Magyarova dosud opoziční strana Tisza získala v nedělních volbách ústavní většinu, a ukončila tak šestnáctiletou vládu Fideszu dosavadního premiéra Viktora Orbána.

Noční ruský útok zabil ženu, několik lidí zranil, uvedla Ukrajina

Ruské útoky dronů a balistických raket na Ukrajinu v noci na dnešek zabily nejméně jednu ženu a několik lidí zranily. Oznámily to ukrajinské úřady, podle kterých úderům čelily mimo jiné města Záporoží, Dnipro či Čerkasy. Na Slovjansk ruská invazní armáda shodila leteckou pumu, zranila jednoho člověka, zničila dětské sportoviště a poničila desítky domů, sdělil šéf městské správy Vadym Ljach. Ukrajinské letectvo na síti Telegram uvedlo, že ruské síly v noci na Ukrajinu vypustily 324 dronů a tři balistické rakety Iskander-M. Ruské ministerstvo obrany informovalo o sestřelení 85 ukrajinských dronů.

Warsh přiznal investice do kryptofirem a blockchainu

Kevin Warsh, kterého Donald Trump navrhl do čela americké centrální banky, měl podle finančního přiznání investice v řadě kryptoměnových firem a projektů. Záběr je široký, od DeFi přes infrastrukturu pro bitcoin až po sítě navázané na ethereum. Většinu těchto podílů slíbil prodat.

Uber mění strategii. Investuje miliardy do robotaxi

Uber prochází největší proměnou ve své historii. Společnost, která si vybudovala jméno na modelu sdílené ekonomiky bez vlastních aut, teď mění kurz a sází miliardy na robotaxi. Celkem chce do autonomních vozidel investovat přibližně 10 miliard dolarů (přes 200 miliard korun).

Američané v Hormuzském průlivu zadrželi první tankery

Provedli jsme úplnou blokádu Hormuzského průlivu, uvedlo v prohlášení americké ústřední velitelství CENTCOM s tím, že námořnictvo Spojených států má v oblasti Perského zálivu absolutní převahu. Americký torpédoborec už zadržel dva ropné tankery mířící do íránských přístavů.

Norsko chce Ukrajině pomoci s výrobou dronů i munice

V Norsku se budou vyrábět ukrajinské drony a Oslo Ukrajině pomůže navýšit výrobu munice a systémů protivzdušné obrany. Oznámila to dnes podle agentury Reuters vláda skandinávské země, kterou navštívil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Země chtějí posílit vzájemnou spolupráci v oblasti obrany, uvedla vláda v Oslu.

Jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní, tvrdí strany

Odpolední jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní. Podle médií to tvrdí zúčastněné strany. Jednalo se o první setkání na podobné úrovni za více než 30 let. Přítomni byli velvyslanci obou zemí i americký ministr zahraničí Marco Rubio, připomínají agentury. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že se strany dohodly na zahájení přímých rozhovorů. Izrael nyní okupuje část jižního Libanonu, což odůvodňuje útoky šíitského hnutí Hizballáh a svou bezpečností. Libanon toto narušení své suverenity odmítá.

Maďarsko musí urychlit reformy, aby získalo zmrazené fondy EU, uvedla šéfka EK

Maďarsko potřebuje urychleně pracovat na reformách, které jsou potřeba k uvolnění zmrazených unijních fondů. Po telefonátu s maďarským opozičním lídrem a vítězem nedělních voleb Péterem Magyarem to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Maďarsko se podle ní po volbách vrátilo do samého srdce Evropy, kam vždy patřilo.

Taylor Swift získala nejvíc nominací na American Music Awards 2026

American Music Awards letos znovu ukazují, kdo právě kraluje hudební scéně. Nejvíc nominací získala Taylor Swift, ale těsně za ní se drží i další velká jména a nováčci, kteří letos patří k nejvýraznějším objevům.

Bývalý student na střední škole v Turecku začal střílet po žácích, šestnáct lidí zranil

Střelec na střední škole v jihovýchodním Turecku zahájil palbu po žácích. Útočník, přibližně osmnáctiletý muž, zranil nejméně šestnáct lidí, pak obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama