Více
  1.9 C
  Czech
  Pondělí 30. ledna 2023

  V Pákistánu zemřelo v neděli během dvou samostatných nehod více než 50 lidí

  V Pákistánu došlo v neděli ke dvěma samostatným nehodám, při nichž zahynulo přes 50 lidí. Na jihozápadě se zřítil autobus do rokle, přičemž začal hořet, na severozápadě se potopila výletní loď plná studentů náboženské školy. Devět z nich se stále pohřešuje, obětí tak může přibývat.

  Německo stíhačky Ukrajině nepošle. Kancléř Scholz to vyloučil

  Německý kancléř Olaf Scholz vyloučil vyslání stíhaček na Ukrajinu jen několik dní poté, co se zavázal dodat tanky. Spojené státy uvedly, že ve čtvrtek budou s Kyjevem o myšlence dodávek stíhaček diskutovat.

  Zemřela jsem a viděla posmrtný svět, kde byly hory třicet tisíckrát větší než Everest. Žena popisuje klinickou smrt

  Doktorka Linda Kramer se svěřila, co prožila, když se nečekaně ocitla „na druhém břehu“. Svou klinickou smrt, ve které strávila celých patnáct minut, popisuje jako návštěvu ráje v nebi.

  Tenisová ikona o pobytu ve vězení. Poprvé jsem poznal hlad, pronesl Becker

  Tenisové legendě Borisovi Beckerovi se v letošním roce obrátil život vzhůru nohama. Za maření insolvenčního řízení byl poslán na dva a půl roku do vězení, v něm ale nakonec strávil pouze osm měsíců. I tak si ale prošel peklem a rozhodl se se zážitky podělit v rozhovoru pro televizní stanici Sat.1. Jak pobyt probíhal?

  Už jako mladý se stal obrovskou sportovní hvězdu, proháněl se v luxusních autech a svět mu ležel u nohou. Jenomže po konci kariéry Boris Becker nenaložil s vydělanými penězi nejlépe. Vyhlásil bankrot, převáděl ilegálně peníze na účty svých partnerek, nepřiznal nemovitost v Německu, tučnou půjčku ve výši 825 tisíc euro nebo podíl v technologické firmě.

  U soudu byl letos shledán vinným a měl si ve vězení odsedět dva a půl roku. Za mřížemi ve Velké Británii ale nakonec strávil jen osm měsíců. „Náš klient Boris Becker byl propuštěn z vězení v Anglii a dnes odcestoval do Německa. Svůj trest si odpykal a v Německu nečelí žádným trestněprávním omezením,“ uvedl minulý týden Beckerův právník Christian-Oliver Moser.

  Věznici opustil pro dobré chování, ale také přetlak. Vedení věznice, kde původně pobýval, se rozhodlo bývalého prvního hráče světa nejprve přesunout jinam, teď už je na svobodě úplně. O tom, jak se Becker v chládku cítil, se rozpovídal v rozhovoru pro televizní stanici Sat.1. Ta měla za rozhovor zaplatit Němci v přepočtu 12 milionů korun.

  Poznal jsem hlad, říká Becker

  Becker se před příchodem do věznice obával spoluvězňů. Oprávněně. Naštěstí mu ale prý pomohli tři zkušení vězeňští parťáci, kteří ho ochránili. „Ty mraky filmů, které jsem kdy viděl, tomu moc nepomohly,“ řekl Becker. Se svými novými kamarády chce zůstat v kontaktu i nadále.

  „Poprvé v životě jsem poznal hlad,“ pokračoval Becker. Podle svých slov musel jíst pouze rýži a brambory s omáčkou. Pouze v neděli si dopřával maso. Vinou toho zhubl Becker několik kilo. Teď už může být o něco klidnější. Už minulý týden se měl přesunout podle slov svého právníka do Německa, jeho další kroky pak zřejmě budou následovat do Miami nebo Dubaje.

  Právě tam chce začít nový život. „Samozřejmě jsem byl vinen. Mohlo to dopadnout mnohem hůř,“ uvědomuje si tenisová legenda.

  Sledujte nás na sítích

  Překvapivá adresa. Hvězdu Realu láká tým, který vloni prohrál se Slavií

  Ještě před několika lety patřil Union Berlín mezi účastníky nižších německých soutěží. Dlouhé roky hrál ve třetí lize, pak v té druhé a až v roce 2019 se vrátil zpět mezi elitu. A daří se mu skvěle, Union je o bod druhý za Bayernem a pomýšlí na titul. K tomu by mohl pomoct také Isco, pětinásobný vítěz Ligy mistrů, kterého klub láká do svých řad.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Invaze ilegálních těžařů znehodnotila už více než třetinu Amazonie

  Rozloha desetkrát větší než Británie, tak velké území Amazonie degradovala lidská činnost. Tato destrukce vede k tomu, že deštný prales uvolní do atmosféry více uhlíku, než kolik jej absorbuje. Ochránce naší planety se tak vinou člověka stává jejím ničitelem.

  Překvapivá adresa. Hvězdu Realu láká tým, který vloni prohrál se Slavií

  Ještě před několika lety patřil Union Berlín mezi účastníky nižších německých soutěží. Dlouhé roky hrál ve třetí lize, pak v té druhé a až v roce 2019 se vrátil zpět mezi elitu. A daří se mu skvěle, Union je o bod druhý za Bayernem a pomýšlí na titul. K tomu by mohl pomoct také Isco, pětinásobný vítěz Ligy mistrů, kterého klub láká do svých řad.