menu

1.9 C
Czech
Pondělí 22. dubna 2024

Záplavy v Dubaji ochromily provoz na nejrušnějším mezinárodním letišti světa

Mezinárodní letiště v Dubaji (DXB), které je nejrušnějším vzdušným přístavem na světě, dnes ráno vyzvalo cestující, aby na letiště nejezdili kvůli záplavám, které postihly toto nejlidnatější město Spojených arabských emirátů (SAE). Domácí aerolinky Emirates ráno oznámily, že pozastavily odbavování cestujících až do půlnoci. Podle státní tiskové agentury WAM byly úterní deště v zemi nejsilnější za nejméně 75 let. Bleskové záplavy si v SAE vyžádaly jednu oběť, 18 lidí kvůli dešťům v neděli zemřelo v Ománu.

Telkomsel a Huawei slavnostně otevírají první chytrý sklad 5G a inovační centrum 5G v Indonésii

Sledujte nás na sítích

Jakarta (Indonésie) 22. března 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Přední poskytovatel telekomunikačních služeb Telkomsel a globální dodavatel ICT řešení Huawei slavnostně otevřeli první indonéský chytrý sklad (5G Smart Warehouse) a inovační centrum (5G Innovation Center) s podporou technologií 5G v regentství Bekasi na Západní Jávě. Toto průlomové zařízení demonstruje potenciál technologie 5G transformovat skladové hospodářství, zvýšit provozní efektivitu a vytvořit nové příležitosti pro logistický průmysl, které podpoří skokový rozvoj digitální ekonomiky směrem k naplnění vize Golden Indonesia 2045.

Slavnostního otevření se ujal generální ředitel společnosti Huawei Indonesia pan Long za účasti významných osobností, jako je např. generální ředitel pro řízení zdrojů a vybavení pošt a informatiky z Ministerstva komunikací a informatiky dr. Ir. Ismail MT, ředitel síťového oddělení ve společnosti Telkomsel Indra Mardiatna, marketingový ředitel společnosti Telkomsel Derrick Heng, předseda Indonéské logistické asociace Mahendra Rianto a zástupci Bandungského technologického institutu, Univerzity Telkom i dalších oborových partnerů.

Generální ředitel dr. Ir. Ismail MT zdůraznil: „Chytrý sklad 5G společnosti Huawei, demonstrující okamžitou a bezchybnou integraci technologie 5G do digitalizačního úsilí, představuje zároveň budíček a nejzákladnější ekosystémový model. Tato integrace zcela evidentně přináší inovativní řešení, jejichž přínosy se mimo odvětví logistiky uplatňují i v řadě dalších průmyslových odvětví. Takového pokroku lze dosáhnout pouze díky společnému úsilí všech zúčastněných stran, které se spojily ve snaze urychlit digitální transformaci země.“

Pan Long, generální ředitel společnosti Huawei Indonesia, zdůraznil závazek společnosti Huawei podporovat vládu a průmyslové subjekty při odhalování digitálních příležitostí Indonésie. „Na loňském summitu Solo 5G jsme se společně s průmyslovými partnery zavázali k rozvoji ekosystému 5G. Chytrý sklad 5G je důkazem hodnoty, kterou může technologie 5G přinést tradičním průmyslovým odvětvím v Indonésii,“ uvedl.

Ředitel síťového oddělení společnosti Telkomsel Indra Mardiatna poznamenal: „V duchu indonéské vize průkopnických inovací, které jsou motorem národního pokroku, si společnost Telkomsel i nadále zachovává pevné odhodlání poskytovat vynikající konektivitu, novátorská řešení a invenční služby, které mají za úkol posilovat postavení a katalyzovat rozsáhlé příležitosti pro rozvoj podnikání v zemi. Věříme, že nasazení chytrého skladu 5G spolu s koncepčními řešeními inovačního centra 5G zahájí éru transformace pro profesionály v odvětví logistiky, zejména díky posílení manažerských kompetencí a zvýšení provozní efektivity skladových systémů. S pevnou podporou vlády, díky laskavosti Ministerstva komunikací a informací, ale i prostřednictvím synergických partnerství se zúčastněnými stranami – včetně společnosti Huawei, průmyslových asociací a akademické obce – se společnost Telkomsel zavazuje vytrvat i nadále v prosazování dynamického rozvoje indonéského digitálního obchodu a ekonomického prostředí se zaměřením na inkluzivní a udržitelný pokrok.“

Digitální ekonomika, která má být v budoucnu hlavním katalyzátorem indonéského hospodářství, vyžaduje podporu účinného a efektivního logistického průmyslu. Podle údajů Ministerstva národního rozvojového plánování/Bappenas klesly náklady na logistiku v Indonésii v roce 2023 na 14,29 % hrubého domácího produktu (z původních 23,5 %).

Výhody chytrého skladu 5G

Chytrý sklad 5G (5G Smart Warehouse) využívá pokročilé technologie – jako je internet věcí a analýza velkých dat – ke zjednodušení provozu, posílení bezpečnosti a zabezpečení, zvýšení efektivity, snížení spotřeby energie a zmírnění potenciálních neočekávaných ztrát.

K optimalizaci řízení zásob a prevenci výpadků mohou manažeři skladů využívat digitální dvojčata a analýzu dat v reálném čase.

Síť 5G také usnadňuje rychlou a přesnou komunikaci mezi zaměstnanci a autonomně řízenými vozidly (AGV) pro efektivní pohyb zboží. Bezpečnost skladu navíc zajišťují inteligentní bezpečnostní systémy využívající video a infračervené senzory.

Technologie 5G BTS (base transceiver stations, základnové vysílací stanice) společnosti Huawei, kterou sklad využívá, se vyznačuje spotřebou energie pouhých 5 wattů, což odpovídá spotřebě jedné úsporné žárovky, a představuje tak udržitelné řešení pro budoucnost.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2365771/Telkomsel_Huawei_inaugurating_Indonesia_s_5G_Smart_Warehouse_togther_partners.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2365772/Indonesia_s_5G_Smart_Warehouse.jpg 

KONTAKT: [email protected]

 

PROTEXT

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hamás: USA daly finanční pomocí Izraeli zelenou k další agresi vůči Palestincům

Palestinské hnutí Hamás kritizovalo Spojené státy za vojenskou pomoc Izraeli, kterou americká Sněmovna reprezentantů schválila v sobotu. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle Hamásu tak dala "zelenou" izraelské vládě k "pokračování agrese" vůči Palestincům. Stejně se už v sobotu vyjádřila Palestinská autonomie, kterou vede palestinská strana Fatah, jež má dlouholeté spory s Hamásem.

Ukrajinské námořnictvo oznámilo zásah přes 100 let staré ruské lodi

Sevastopolským zálivem, který se nachází u Ruskem okupovaného ukrajinského poloostrova Krym, otřásly dnes výbuchy. Ruské úřady podle agentury TASS uvedly, že ruské síly dnes brzy ráno v přístavu Sevastopol na Krymu odrazily raketový útok proti jedné ze svých lodí. Podle mluvčího ukrajinského námořnictva Dmytra Pletenčuka začala hořet ruská loď Kommuna, záchranná loď ponorek z roku 1915, která je nejstarší v ruském námořnictvu a vůbec nejstarší vojenskou lodí ve službě na světě, píše server Ukrajinska Pravda.

Zelenskyj: Od USA potřebujeme hlavně dalekonosné zbraně a protivzdušnou obranu

Ukrajina nyní podle prezidenta Volodymyra Zelenského k obraně proti ruské invazi od Spojených států potřebuje především zbraně dalekého dosahu a protivzdušnou obranu. Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu po několika měsících odkladů de facto schválila další vojenskou pomoc pro Kyjev; Senát i prezident Joe Biden již avizovali, že příslušný zákon podpoří. Senátem by podle agentury Reuters měl projít v příštím týdnu. Zelenskyj dnes v rozhovoru pro pořad Meet the Press stanice NBC kongresmanům opět poděkoval a zdůraznil, že USA podle něj nefinancují válku, ale pomáhají bránit svobodu a demokracii.

V Pásmu Gazy kvůli válce zemřelo nejméně 34.097 Palestinců, uvedly tamní úřady

Izraelská ofenziva v Pásmu Gazy, která je odvetou za útok tamního hnutí Hamás na Izrael ze 7. října, si dosud vyžádala nejméně 34.097 mrtvých a 76.980 zraněných z řad Palestinců. Informovaly o tom dnes podle Reuters místní úřady ovládané Hamásem. Podle nich 48 Palestinců byli zabito za posledních 24 hodin. Agentura AP dnes napsala, že 22 lidí včetně 18 dětí v noci na dnešek zahynulo při izraelském ostřelování města Rafáh na jihu Pásma Gazy, kde o den dříve rovněž při izraelských úderech zemřelo devět lidí včetně šesti dětí.

Zelenskyj poděkoval USA za pomoc, podle Kremlu povede k zabíjení Ukrajinců

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes po schválení balíku pomoci pro Ukrajinu uvedl, že je vděčný Sněmovně reprezentantů USA, oběma velkým americkým politickým stranám a osobně republikánskému předsedovi sněmovny Mikeovi Johnsonovi za rozhodnutí, jež podle něj udrží chod dějin na správné cestě. Kreml krátce nato podle agentury AFP vydal prohlášení, v němž uvedl, že schválení návrhu zákona o vojenské a finanční pomoci Ukrajině jen způsobí smrt ještě více Ukrajinců. Vývoj v americkém Kongresu naopak stejně jako Kyjev uvítala Evropská unie, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a představitelé dalších západních zemí.

V Japonsku se zřítily dva vojenské vrtulníky, jeden mrtvý a sedm nezvěstných

Dva vrtulníky japonské námořní obrany se v sobotu večer při cvičení v Pacifiku jižně od Tokia zřítily do moře. Oznámil to dnes japonský ministr obrany Minoru Kihara. Podle japonské vlády je možné, že se vrtulníky navzájem srazily, uvedla agentura Kjódó. Vláda zatím potvrdila smrt jednoho člena posádky, ostatních sedm členů posádek se pohřešuje.

Tenerife na nohou: Tisíce protestují proti masovému turismu

Tisíce lidí na španělských Kanárských ostrovech, konkrétně na Tenerife, vyšly do ulic, aby protestovaly proti negativním dopadům masového turismu na místní komunitu. Demonstranti požadují dočasné omezení příjezdu turistů, aby se omezil nárůst krátkodobých pronájmů a výstavby hotelů, což podle nich zvyšuje náklady na bydlení pro místní obyvatele.

DOPORUČUJEME

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hamás: USA daly finanční pomocí Izraeli zelenou k další agresi vůči Palestincům

Palestinské hnutí Hamás kritizovalo Spojené státy za vojenskou pomoc Izraeli, kterou americká Sněmovna reprezentantů schválila v sobotu. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle Hamásu tak dala "zelenou" izraelské vládě k "pokračování agrese" vůči Palestincům. Stejně se už v sobotu vyjádřila Palestinská autonomie, kterou vede palestinská strana Fatah, jež má dlouholeté spory s Hamásem.

Ukrajinské námořnictvo oznámilo zásah přes 100 let staré ruské lodi

Sevastopolským zálivem, který se nachází u Ruskem okupovaného ukrajinského poloostrova Krym, otřásly dnes výbuchy. Ruské úřady podle agentury TASS uvedly, že ruské síly dnes brzy ráno v přístavu Sevastopol na Krymu odrazily raketový útok proti jedné ze svých lodí. Podle mluvčího ukrajinského námořnictva Dmytra Pletenčuka začala hořet ruská loď Kommuna, záchranná loď ponorek z roku 1915, která je nejstarší v ruském námořnictvu a vůbec nejstarší vojenskou lodí ve službě na světě, píše server Ukrajinska Pravda.

Zelenskyj: Od USA potřebujeme hlavně dalekonosné zbraně a protivzdušnou obranu

Ukrajina nyní podle prezidenta Volodymyra Zelenského k obraně proti ruské invazi od Spojených států potřebuje především zbraně dalekého dosahu a protivzdušnou obranu. Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu po několika měsících odkladů de facto schválila další vojenskou pomoc pro Kyjev; Senát i prezident Joe Biden již avizovali, že příslušný zákon podpoří. Senátem by podle agentury Reuters měl projít v příštím týdnu. Zelenskyj dnes v rozhovoru pro pořad Meet the Press stanice NBC kongresmanům opět poděkoval a zdůraznil, že USA podle něj nefinancují válku, ale pomáhají bránit svobodu a demokracii.

V Pásmu Gazy kvůli válce zemřelo nejméně 34.097 Palestinců, uvedly tamní úřady

Izraelská ofenziva v Pásmu Gazy, která je odvetou za útok tamního hnutí Hamás na Izrael ze 7. října, si dosud vyžádala nejméně 34.097 mrtvých a 76.980 zraněných z řad Palestinců. Informovaly o tom dnes podle Reuters místní úřady ovládané Hamásem. Podle nich 48 Palestinců byli zabito za posledních 24 hodin. Agentura AP dnes napsala, že 22 lidí včetně 18 dětí v noci na dnešek zahynulo při izraelském ostřelování města Rafáh na jihu Pásma Gazy, kde o den dříve rovněž při izraelských úderech zemřelo devět lidí včetně šesti dětí.

Zelenskyj poděkoval USA za pomoc, podle Kremlu povede k zabíjení Ukrajinců

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes po schválení balíku pomoci pro Ukrajinu uvedl, že je vděčný Sněmovně reprezentantů USA, oběma velkým americkým politickým stranám a osobně republikánskému předsedovi sněmovny Mikeovi Johnsonovi za rozhodnutí, jež podle něj udrží chod dějin na správné cestě. Kreml krátce nato podle agentury AFP vydal prohlášení, v němž uvedl, že schválení návrhu zákona o vojenské a finanční pomoci Ukrajině jen způsobí smrt ještě více Ukrajinců. Vývoj v americkém Kongresu naopak stejně jako Kyjev uvítala Evropská unie, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a představitelé dalších západních zemí.

V Japonsku se zřítily dva vojenské vrtulníky, jeden mrtvý a sedm nezvěstných

Dva vrtulníky japonské námořní obrany se v sobotu večer při cvičení v Pacifiku jižně od Tokia zřítily do moře. Oznámil to dnes japonský ministr obrany Minoru Kihara. Podle japonské vlády je možné, že se vrtulníky navzájem srazily, uvedla agentura Kjódó. Vláda zatím potvrdila smrt jednoho člena posádky, ostatních sedm členů posádek se pohřešuje.

Tenerife na nohou: Tisíce protestují proti masovému turismu

Tisíce lidí na španělských Kanárských ostrovech, konkrétně na Tenerife, vyšly do ulic, aby protestovaly proti negativním dopadům masového turismu na místní komunitu. Demonstranti požadují dočasné omezení příjezdu turistů, aby se omezil nárůst krátkodobých pronájmů a výstavby hotelů, což podle nich zvyšuje náklady na bydlení pro místní obyvatele.

Verstappen dominuje Velké ceně Číny 2024, Norris si zajistil druhé místo

Max Verstappen z Red Bullu předvedl suverénní výkon a vyhrál Velkou cenu Číny 2024, když překonal dvě přerušení závodu bezpečnostním vozem v polovině závodu. Lando Norris z McLarenu si zajistil chvályhodné druhé místo, když předstihl Verstappenova týmového kolegu Sergia Pereze.

Spice Girls společně vystoupily na oslavě 50. narozenin Victorie Beckham

Dlouho očekávané setkání popové senzace 90. let, skupiny Spice Girls, se konečně uskutečnilo na hvězdné oslavě 50. narozenin Victorie Beckhamové. Akci, na níž se mezi hosty objevili například Tom Cruise, Gordon Ramsay nebo Eva Longoria, zpestřilo speciální vystoupení Spice Girls. Victoria Beckhamová, známá také jako Posh Spice, se připojila ke svým bývalým kolegyním a zatančila na jejich hit Stop.

Vojenská pomoc z Ameriky pomůže zachránit tisíce životů, děkoval Zelenskyj USA

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval Sněmovně reprezentantů USA za to, že po měsících odkladů schválila nový balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výši 61 miliard dolarů (1,4 bilionu korun). Uvedl, že tato pomoc může zachránit tisíce životů.