Reklama

Tato horská italská vesnička vám zaplatí 8000 euro, abyste se tam přestěhovali

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Prodej opuštěných domů v Itálii za 1 euro se stal poslední dobou hitem. Mladí cizinci tak skupovali nemovitosti téměř za nic s příslibem, že dům do určité doby zrenovují. Vesnice Candela v oblasti Apulie nabídla potenciálním obyvatelům dokonce až 8 000 euro, aby se tam přestěhovali.

Vesnička Santo Stefano di Sessanio ale přichází s ještě lepší nabídkou. Opevněná vesnice na úpatí hor v regionu Abruzzo, nabízí měsíční příspěvek lidem, kteří se tam budou chtít přestěhovat a začít podnikat. Dokonce jim dá město nemovistost, ve které budou moci žít za symbolické nájemné.

Nikomu nic neprodáváme – nejde o obchodní krok. Chceme jen umožnit vesnici, aby i nadále žila,“ říká starosta Fabio Santavicca pro CNN Travel.

A jaké jsou požadavky? Musíte být obyvatelé Itálie (ale nepobývat v této oblasti), občané EU, nebo držitelé práva zůstat v EU na dobu neurčitou. Musíte být ve věku od 18 do 40 let. A jelikož vesnice nechce odvádět obyvatele z jiných malých komunit v Itálii, musí člověk pocházet z oblasti s více než 2 000 obyvateli. V Santo Stefano pak budou muset zájemci zůstat nejméně pět let.

Dle oficiálních údajů žije ve vesničce pouze 115 obyvatel a přibližně polovina z nich jsou důchodci.

Městská rada bude dávat novým obyvatelům měsíční příspěvek po dobu tří let, a to maximálně do výše 8 000 eur. Rada také zaplatí jednorázový příspěvek až do výše 20 000 eur, na nové podnikání. Jedná se ovšem o specifické oblasti, které rada označila za klíčové: průvodci, zaměstnanci informační kanceláře, pracovníci údržby, vlastníci drogerií nebo ti, kteří mohou prodávat a zpracovávat potraviny.

Od spuštění programu si podalo žádost přibližně 1 500 lidí. Rada však plánuje vybrat 10 lidí nebo pět párů.

Tyto vesnice žijí, dokud v nich žijí lidé. Abychom oživili Santo Stefano a dali mu nový život, ekonomičtější a sociální sílu, potřebujeme mladší lidi,“ říká Santavicca.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

14 KOMENTÁŘE

  1. Taky mám plán se odstěhovat do Itálie ale tam kde už jezdím přes deset let. Budu kupovat dům bez nějakých výhod ale budu se dívat na moře a tam kde to milují. Velký obnos spolyká přepis nemovitosti – odhad a pod. V oblasti kde chci koupit dům už bydlí mnoho Švédu a Holanďanů a taky je to kousek do Monaka.

    • Já jsem juvažoval o něčem podobném v Provence. Ale když jsem zvážil veškeré úkony a poplatky, a Francouzi jsou na to kabrňáci, tak jsem to vzdal a raději budu dále využívat službu Abritelu a budu pokračovat v pronájmu.

      • My jsme koupili v rakouských Korutanech chatu (Alpenchalet JANA ve Flattach), kterou pronajímáme na tzv. malou živnost (do 35000,-€ ročně obrat) a je to v pohodě. Poplatky při koupi nemovitosti tu v Austrii dělají necelých 10% z kupní ceny, je to všechno přehledné a zákonem dané. Je tu ráj na zemi, celoroční lyžovačka na ledovci, kola, jezera, čisté prostředí……kdo by chtěl sem, rádi pomůžeme.

  2. Už jsem měl zbaleno. Až na poslední chvíli mi docvaklo, že už deset let nejsem pražák a bydlím na vesnici s padesáti obyvateli. Takže mám smůlu.

  3. Dobry den. Prosim Vas kde v Rakousku jste si upoval tu chatu/chalupu? A. Nejvice mi zajima ta Italie. Kde u more budete kupovat/koupil dum v Italii. Mohu znat prosim cca. cenu? Dekuji

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama