menu

26.3 C
Czech
Sobota 20. července 2024

MMF zlepšil ekonomický výhled pro Čínu, Indii a Evropu

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil svůj letošní ekonomický výhled pro Čínu, Indii a Evropu. Prvně dvě zmíněné země budou tvořit asi polovinu globálního růstu, Čína ale stále zápasí s řadou ekonomických výzev. Růst světové ekonomiky je nevýrazný, avšak zůstává stabilní.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích, uvedly Moskva a Kyjev

Do Ruska se vrací 95 vojáků propuštěných z ukrajinského zajetí výměnou za stejný počet zajatých ukrajinských vojáků, oznámilo dnes podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu zajatců následně potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Taneční hudba odehnala mraky. V Ostravě začal 10. ročník festivalu Beats for Love

Sledujte nás na sítích

Ostrava 4. července 2024 (PROTEXT) – Že ostravské publikum na Beats for Love umí divy, je dobře známé. Při prvním dnu letošního 10. ročníku se ale návštěvníkům dokonce podařilo porazit počasí. Těsně před otevřením bran totiž na areál v Dolních Vítkovicích dopadaly kapky deště, postupně se ale oblačnost roztrhala. A jeden z headlinerů festivalu belgický DJ Lost Frequencies si mohl užívat pohled nejen na tančící fanoušky, ale i na západ slunce.

Reklama

Sotva, co v Ostravě spadly poslední středeční kapky, vyrazil od hlavní brány průvod tanečníků. Přilákal nejen fotoaparáty, ale i pohledy všech přítomných. „Slavíme 10. narozeniny, takže jsme chtěli ročník vykopnout i něčím speciálním. A s vystoupeními pouličních umělců nekončíme,“ narážel šéf festivalu Kamil Rudolf na to, že u největší LOVE stage by ČSOB bavili návštěvníky performeři pohybující se na obřích ohebných tyčích – podobně jako na věhlasném belgickém festivalu Tomorrowland.

Fanoušci v Dolních Vítkovicích navíc viděli premiéru tzv. „molten districtu“, tedy nové čtvrti v okolí scén D&B Forge by Ostrava!!! a Freedom. Prostor věnovaný světlu a ohni o to víc vynikl, když na stage nastoupil hvězdný Brit Kanine. Fanoušky stylu house zase na Harmony House Square by Evropa 2 potěšil Roger Sanchez. Americký harcovník před několika lety při své první návštěvě festivalu patřil mezi hlavní hvězdy, letos kraloval žánrovému pódiu. Co ale zůstalo stejné, bylo nadšení fanoušků, kteří na Sanchezův set dorazili v opravdu hojném počtu.

Tanec pod lví tlamou

Shod s Tomorrowlandem bylo na úvod kulatých oslav Beats for Love vícero. Festivalovou Zion stage totiž designéři z gruntu předělali tak, aby jí kromě svítících LED panelů vévodila i obří lví hlava.

Reklama

A netradiční podoba pódia přitahovala fanoušky i samotné umělce. „Reakce máme všechny stejné. Lidi jsou nadšení, dávají nám to vědět na sociálních sítích i osobně. Je to opravdu ohromný posun,“ řekl Jan Klásek, který má na Beats for Love na starosti právě Zion stage. A Kamil Rudolf dodal: „Chceme se přiblížit těm největším festivalům světa nejen programem, ale i vizuální podobou. V příštích letech výrazně předěláme i ostatní stage.“

Popis změn v areálu by vydal na svou speciální tiskovou zprávu. Návštěvníci si poprvé mohli užít zvýrazněnou VIP zónu, a díky premiérovému otevření prostoru za dominantní LOVE stage i výrazně lepší průchodnost areálu. Poprvé taky fungoval bezhotovostní cashless systém a už první den ukázal, že se dlouhodobé přípravy organizátorů vyplatily. Ubylo front i lovení mincí po kapsách. „Každý rok prosíme návštěvníky o zpětnou vazbu. V dotaznících si víc než 80 % z nich přálo, aby mohli v areálu platit kartou. Trvalo nám celý projekt připravit, ale jsem rád, že hned úvodní hodiny ukázaly, že funguje,“ radoval se šéf festivalu Kamil Rudolf, který zároveň prozradil i počet návštěvníků úvodní části 10. narozenin Beats for Love. Pod vysokými pecemi tančilo ve středu 3. července 34 tisíc lidí.

Nizozemské hopsání jako zatěžkávací zkouška

Největší pozornost fanoušků tradičně přitahovala katedrála taneční hudby, LOVE stage by ČSOB. Mohutný dav tančil už při vystoupení britského uskupení Hybrid Minds, zmiňovaný Belgičan Lost Frequencies rozezpíval Beats for Love svými hity „Are You With Me“ nebo „Where Are You Now“ a závěr obstaralo vystoupení dua W&W.

Energičtí Nizozemci jako by na chvilku udělali z Ostravy kotel sportovních nadšenců „Oranjes“. Publikum v Dolních Vítkovicích totiž při hodinu a půl dlouhé show skákalo ze strany na stranu, zpívalo, nebo synchronizovaně mávalo rukama. Z reproduktorů duněla oslavná píseň na pilota formule 1 Maxe Verstappena i melodie dobře známé fotbalovým fanouškům – třeba z aktuálního nizozemského tažení na mistrovství Evropy. Jen kulisy nebyly oranžové, ale festivalové – tedy zlatočerné. Ale dvojice W&W dokázala zremixovat i jiné pecky. „To, že na Beats for Love zněl upravený popový hit skupiny Coldplay Viva la Vida, zase tak zvláštní není. Ale zremixovanou Mozartovu Malou noční hudbu jsme tady asi ještě neměli,“ usmíval se programový ředitel festivalu Jiří Ramík.

A zatímco úvodní den 10. ročníku Beats for Love by se s trochou nadsázky dal označit za hladký rozjezd, čtvrtek už na největším hudebním podniku v Česku nabídne pořádnou jízdu. Vystoupí totiž populární průkopník D&B Dimension i maskovaný Němec Boris Brejcha, který na festival takřka nevystupuje. A vrcholem programu bude show Švéda Erica Prydze, jedné z největších hvězd, která kdy v Ostravě koncertovala.

 

www.b4l.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trump telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Zelenským

Bývalý americký prezident Donald Trump telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Trump, který tento týden přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb v USA, to napsal na své sociální síti Truth Social. Rozhovor označil za "velmi dobrý". Zelenskyj telefonát potvrdil a uvedl, že se dohodl s Trumpem na osobním setkání.

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trump telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Zelenským

Bývalý americký prezident Donald Trump telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Trump, který tento týden přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb v USA, to napsal na své sociální síti Truth Social. Rozhovor označil za "velmi dobrý". Zelenskyj telefonát potvrdil a uvedl, že se dohodl s Trumpem na osobním setkání.

Vzpomínkové akce k výročí invaze ukazují, jak je Kypr i po 50 letech rozdělený

Vzpomínkové akce k dnešnímu 50. výročí turecké invaze na Kypr ukazují, jak je ostrov stále rozdělený. Na severu, kde vládne proturecká vláda, se slaví, zatímco na řeckojazyčném jihu si politici připomínají padlé vojáky a mluví o černém výročí, píší agentury Reuters a AFP. Ceremonií se účastní i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Den ale stráví na opačných stranách ostrova, společné jednání v plánu není. Politici se na budoucnosti ostrova neshodnou.

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.
Reklama
Reklama