Více
    17.9 C
    Czech
    Pondělí 5. června 2023

    Nejdřív se podle haterů oblékala jako kluk, teď příliš žensky. Billie Eilish už s kritiky ztratila trpělivost

    Ať dělá Billie Eilish cokoli, musí se podle svých slov potýkat s trolly, kterým se nelíbí, jak vypadá nebo jak se obléká. A už toho má dost. Populární zpěvačka „podivínům, kteří nenávidí ženy,“ v příspěvcích na sociálních sítích vrací úder.

    Bali varuje turisty před placením kryptoměnami a hrozí postihy

    Kryptoměnové nadšence, kteří zavítají do jedné z turisticky nejoblíbenějších indonéských destinací, tamní úřady varují před používáním digitálních aktiv jako platidla. Lidé, kteří používají kryptoměny k placení za ubytování, restaurace, aktivity nebo nákupy, budou čelit postihu.

    T-Mobile zahajuje výstavbu nového křídla svého nejmodernějšího datacentra DC7. Rozroste se na 3 500 m2 a nabídne nejvyšší standardy na trhu

    Praha 10. května 2023 (PROTEXT) – T-Mobile jako největší hráč v oblasti datových center mezi mobilními operátory v Česku (rozlohou plochy pro IT a počtem DC) zahájil výstavbu nového křídla DC7. Datové centrum, které se nachází v Praze 15, se již od roku 2018 stará o data 50 významných mezinárodních firemních zákazníků typu hlavních bankovních domů či klientů používajících private cloud. Čtyři nové datové sály nabídnou rozlohu 1 400 m2, kapacitu až 780 racků a soulad s náročnými mezinárodními standardy. Výstavba nového křídla DC7 bude představovat investici zhruba 800 milionů korun. Operátor tak dále posiluje své kompetence v oblasti infrastrukturních služeb a ukládání dat, které tvoří významnou část divize T-Business zaměřené na firemní klienty.

    Datová centra jsou základním zabezpečeným prostředím s vysokou dostupností pro provoz IT a kritické infrastruktury všech zákazníků. Mezi stávající klienty patří např. velcí mezinárodní zákazníci, bankovní domy, distribuční společnosti, obchodní řetězce nebo státní správa – konkrétně má operátor svolení jmenovat Bank iD, Český úřad zeměměřický a katastrální, Raiffeisenbank či Českou exportní banku. Nové křídlo reaguje na vysokou poptávku o služby datacentra, rozšíří stávající technologickou budovu a nabídne tak celkovou rozlohu 3 500 m2. Datacentrum splňuje náročné mezinárodní standardy ANSI/TIA942 na úrovni TIER 3 a poskytuje jednu z nejvyšších úrovní záruk dostupnosti.

    „Poptávka je obrovská a kapacita naplněna, proto jsme se rozhodli pro další významnou investici do rozšíření centra a klientům přinesli moderní lokální zázemí od spolehlivého partnera. Naše DC7 nabízí nejvyšší standard na trhu, vysokou efektivitu provozu a v budoucnu se zaměří také na udržitelná řešení. Provozované cloudové služby garantují vysoké zabezpečení i díky kombinaci fyzické a digitální bezpečnosti. S atraktivní cenotvorbou, kterou jsme schopni nabídnout jak pro housing, tak cloudová řešení a dostupnou konektivitou je DC7 vynikající volbou pro efektivní a bezpečnou správu dat,“ uvedl Luboš Lukasík ředitel divize T-Business v T-Mobile Czech Republic.

    „Neinvestujeme do datových center pouze proto, abychom rozšířili prostor, který můžeme našim zákazníkům nabídnout pro IT infrastrukturu. Moderní a provozně efektivní datová centra jsou pro nás také základním stavebním kamenem pro rozvoj služeb s přidanou hodnotou u dedikovaných, privátních, hybridních nebo multicloudových řešení. Tato nabízíme v podobě plně spravované infrastruktury (IaaS, PaaS) v kombinaci s konektivními a bezpečnostními službami tak, aby zákazník měl s infrastrukturou co nejméně starostí a mohl se plně soustředit na vlastní business,“ uvedl Michal Erlich, manažer datových center a cloudových služeb T-Mobile Czech Republic.

    Pokročilé chlazení a zelené napájení

    Datacentrum nabízí kromě moderních energeticky efektivních technologií nejmodernější systém chlazení, který využívá princip nepřímého freecoolingu s adiabitickým dochlazováním s energetickou efektivitou PUE 1.3. Tato hodnota patří do nejnižších v rámci provozu komerčních datových center v České republice. Díky tomu dokáže datacentrum poskytnout nejvyšší možný výkon při zachování velmi vysoké efektivity, tedy i za nižších celkových provozních nákladů. Kapacita chlazení bude až 3 MW pro IT, přičemž celková kapacita DC7 včetně první fáze je až 10 MW pro IT. Datacentrum využívá nosnost zdvojených podlah 2 t/m2 s nosností pod zdvojenou podlahou 5 t/m2. Po dokončení druhého křídla pak bude k dispozici v rámci záložního napájecího systému datového centra již celkem 5 dieselových agregátů s možností dalšího rozšíření.

    DC7 je výjimečné také svým napájením, které v souladu s ESG strategií společnosti T-Mobile využívá ze 100 % zelené energie. Aktuálně firma pracuje na přípravě a realizaci FVE přímo v areálu datového centra.

    Vzdálený přístup i biometrické zabezpečení

    Nové křídlo datacentra nabídne zákazníkům řadu pokročilých služeb a řešení na míru v oblasti infrastrukturních a cloudových služeb a uchovávání dat. Využít mohou pronájem celých sálů, klecových systémů, racků nebo jejich součástí, a také služby pronájmu a provozu HW a kompletní IT infrastruktury včetně profesionálních služeb konfigurace, správy a dohledu 24/7. Mezi doplňkové služby pak patří hosting, stěhování, montáž, konektivita, záloha i vzdálená technická podpora. Klienti se mohou spolehnout také na lokální a vzdálený monitoring s režimem 24/7 a systém elektronické kontroly s využitím biometrických prvků.

    T-Mobile vedle tří datových center v Praze s nejmodernějším datovým centrem DC7 nabízí tento typ služeb také v Brně a Ostravě. Služby datových center, cloudů a uchovávání dat sjednocuje v doméně Store v rámci své divize T-Business. T-Mobile tak již dávno není jen telekomunikační operátor, ale zaměřuje se výrazně i na poskytování právě ICT služeb v oblasti privátních a veřejných cloudů, síťových služeb a bezpečnosti. Poskytování ICT produktů a služeb činilo v loňském roce 48 % příjmů.

    ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

    Sledujte nás na sítích

    Saúdská Arábie hodlá dále snižovat produkci ropy. Usiluje o zvýšení její ceny

    Cena ropy značky Brent vzrostla v pondělí o 2,4 procenta. Stalo se tak poté, co Saúdská Arábie při setkání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámila další snižování její produkce. V červenci ji denně hodlá omezit o milion barelů denně. Navazuje tím na předchozí rozhodnutí z dubna.

    Ukrajina podle Ruska v neděli zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty

    Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

    Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

    Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

    Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

    Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

    DALŠÍ ČLÁNKY

    Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci

    Praha / Bratislava 5. června 2023 (PROTEXT) - Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let...

    Tanečním průvodem vyvrcholil 25. ročník festivalu romské kultury Khamoro

    Centrem Prahy prošel dnes průvod účastníků letošního 25. ročníku mezinárodního festivalu romské kultury Khamoro. Tančící a výskající děti a dívky ve výrazných kostýmech i...

    250 tisíc pro Jedličkův ústav a školy od Remobilu

    Praha 5. června 2023 (PROTEXT) - To, že staré mobily můžou mít i další smysl dokládá uskutečněná sbírka neziskovou organizací Remobil. Z každého mobilu, které...

    NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

    Saúdská Arábie hodlá dále snižovat produkci ropy. Usiluje o zvýšení její ceny

    Cena ropy značky Brent vzrostla v pondělí o 2,4 procenta. Stalo se tak poté, co Saúdská Arábie při setkání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámila další snižování její produkce. V červenci ji denně hodlá omezit o milion barelů denně. Navazuje tím na předchozí rozhodnutí z dubna.

    Ukrajina podle Ruska v neděli zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty

    Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

    Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

    Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

    Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

    Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

    Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

    Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

    V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

    Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

    Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

    Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

    Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

    Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.