Reklama

Světu nedá případ K+K spát. O kauze mluví i politici: Příště mu jí rovnou vypálit

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Sportovní veřejnost během posledních 24 hodin neřešila prakticky nic jiného než případ K+K (Kamara plus Kúdela). Kapitola souboj pražské Slavie na hřišti Glasgow konečně uzavřena. Pro českého obránce Ondřeje Kúdelu ale skončila tím nejhorším možným způsobem.

To, jak celá akce dopadla, rozběsnilo fotbalovou veřejnost, ale i českou politickou scénu. Na Britských ostrovech nesouhlasí s verdiktem z jiného důvodu. Podle tamních médií by měl český stoper vyfasovat ještě vyšší trest.

Podle Čechů jde ale o takový s přívlastkem „exemplární“. Ona desítka totiž znamená, že pilíř českého fotbalu přijde i o chystané EURO. Právníci zvažují odvolání. „Jsem zaskočen, že disciplinární komise UEFA dospěla k jinému závěru než předtím její inspektor. Podle něj neexistovaly přesvědčivé důkazy pro mé obvinění z rasismu, které nadále odmítám,“ prohlásil sám Kúdela.

Byla chyba za ním chodit, hlesl hráč

Fotbalista hájící barvy pražské Slavie dodal, že ho celá situace zpětně mrzí, a kdyby mohl, určitě za Kamarou ani nepůjde. Už se ale stalo, Kúdela tak bude muset za své chování nést následky. Celkem zajímavé stanovisko zaujal šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Rozhodnutí UEFY respektuje a omluvil se za chování Slavie. „Podnikám pozitivní kroky, abych zabránil tomu, aby se taková situace v našem klubu již nikdy neopakovala,“ dodal. Jinak to ale vidí politická scéna České republiky.

Tady je alespoň krátký výčet některých reakcí:

Je pravdou, že trest za pouze „údajný“ rasismus je přemrštěný. Pokud hráč dostane 3 zápasy za fyzický útok a ten druhý 10 za několik slov, jde o při nejmenším kontroverzní rozhodnutí. Nedá se však nic dělat.

Slavia bude muset na trable rychle zapomenout, už dnes večer ji totiž čeká domácí odveta ve čtvrtfinále Evropské ligy s londýnským Arsenalem.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Christian Eriksen
V sobotu se fotbalový svět na okamžik zastavil. Může za to srdeční příhoda, která přímo na hřišti postihla během zápasu EURA Christiana Eriksena. Dánský „špílmachr“ se naštěstí ze všeho pomalu dostává, nás ale zajímá, jak je vůbec něco takového v profesionálním sportu možné.
Shelby Houlihanová
Na olympijský hrách v Tokiu měla atletka Shelby Houlihanová zaběhnout životní výsledek. Rekordmanka z USA ale dostala pár týdnů před startem „stopku“, protože v krvi jí byla nalezena zakázaná látka. Podle slov samotné hlavní aktérky za to může snědené burrito.

19 KOMENTÁŘE

 1. Tvrdík je spíše Měkik… Měli by se toho priposranka rychle zbavit, a bojkotovat celou rasistickou UEFU i vidlákama z chatrči, co si fotbal pletou s jejich přirozenými zábavami z rodných savan, které končí nezřídka uříznutím hlavy, rozsekanymi údy a vyřezáváním plodů z matek…

 2. Jak vnímam Novotneho jako extremniho, pak dnesnim dnem je skutecne asi nejlepsi nehoho sejmout za 3 nez urazit za 10. Nekomu ukopnout hlavu je jen za 4. UEFA je ostuda!!!

 3. Zavedl bych jim clo na veškerý zboží, který tady chtějí prodávat – ono toho moc není 😁 takových +50% by jim otevřelo oči a zavřelo hubu.

 4. Kolik černých sedí ve zkorumpované UEFě ?
  To si opravdu ten připosranej Tvrdík a ostatní kolem něho včetně trenéra mysleli že ti ze západní Evropy nás z východu nechají být!!?? Jsme a vždy pro ně budeme povl z východu, také proto, že všem lezeme do prdele a nemáme žádnou hrdost. Ihned po incidentu ti v těch sukních a holím zadkem pod nimi křičeli, vyhrožovali atd.
  A co Tvrdík a spol? ( zatím se k tomu nebudeme vyjadřovat) to je pane reakce. Proč nepodají trestní
  oznámení na to hnědý prase Roofe co schválně zlikvidoval Koláře??

 5. Pánové příště hned jednu dvě fláknout než diplomatická šeptanda do ouška s natvrdlými tupými sadisty
  se prostě jinak nedá

 6. Ano, jak už historie počínaje rokem 1938 ukázala v jiném případu, výše trestů byly uděleny i na základě našeho východního slovanského původu, neboli pro západ stále tzv. chátry(přestože nejen Slávie je dlouhodobě multikulturním klubem). I tak všeobecně očekávám, že po tomto rozhodnutí co se týče fotbalu především na „ostrovech“ budou mít v budoucnosti přístup na hrací plochu pouze hráči tmavé pleti, aby nebyl nijak narušován kvalitativní vývoj jejich vytříbené a velmi přesné „kopací“ techniky a nebyla tak narušována kvalita ostrovního fotbalu působením pochybných bílých individualit(mám se bát, že to je rasistický výrok?). P.S. Za tuto předpověď se tímto omlouvám všem slušným a bezpochyby i kvalitním hráčům jak tmavé, tak bílé a všech jiných pletí, kteří samozřejmě nemohou za chování Rangers a působení nesprávných lidí na místech určených pro zásadní rozhodnutí…

 7. Ten západ se k nám chová už docela dost xenofobně. Měla by se rozjet další kampaň ne proti rasismu ale xenofobii!

 8. Špatný precedent pro následné možné poškození hráče. Dnes si někteří fotbalisté silně přifilmují pád nebo lehký faul. Po tomto rozhodnutí komise UEFA bude stačit projít kolem protihráče a následně začít vykřikovat, že ho protihráč slovně rasisticky napadl.

 9. Než být členem organizace,která bagatelizuje pokus o zabití brankáře soupeře a neadekvátně trestá za slova,tak je lepší být zcela mimo.Nejlépe sehnat další státy a založit novou asociaci bez styků s rasistickými šmejdy z FIFA a UEFA.Oni budou spokojenio,protože se zbaví obtížného východu a my budeme spokojeni,že se budeme řídit lidskými hodnotami a ne rasistickou ideologií západu.Už nahrazení PMEZ tou Champions Ligue byl tah proti východním státům.V PMEZ nastupoval mistr země a ne jako dnes ,kdy musí hrát mistr kvalifikaci a západní kluby na dalších místech postupují přímo.To nemohou přece nazývat ligou šampionů,když mají výhodnější přístup nemistři,ale ze správné země!

 10. no to je výkvět, ti co se vyjadřují k této kauze. Bože…Topolánek, Vondra a Novotný. Bambulové, jako celá Slávie

 11. Celý západní svět si musí uvědomit, že veškeré jeho bohatství je vystavěno na základech otrokářství. To oni kolonizovali všechny dostupné zaostalé země a drancovali je ve svůj prospěch. Nejen nerostné suroviny, ale i původní obyvatelstvo bylo přeměněno na otroky, kteří vybudovali celý západní svět do podoby, kterou známe dnes. Když po světových válkách na základě určitých dohod, opustili otrokáři své kolonie, tak si do svých zemí navozili velké množství otroků, kteří měli dál pracovat a sloužit ku blahobytu svých vykořisťovatelů. Jenže jak se nyní ukazuje, udělení občanství těmto otrokům se nyní stává pro tyto kolonizační velmoci obrovskou přítěží. Začíná boj o ovládnutí Evropy, jako moderní kolonie a všichni víme, kdo je nyní na straně kolonizátorů a kdo se může stát otroky. Komplex viny, kterou se budoucí kolonizátoři snaží ve svých budoucích otrocích nastolit je zcela jasně viditelná a nikdo nemůže pochybovat o tom, co bude následovat. Jen hluší a slepí ještě neví co je čeká. Naše země je nepoznamenaná tímto stigmatem. Naše země se mnohokrát stala obětí mocenských choutek svých hraničních sousedů. Ať z jedné nebo druhé strany. Vždycky jsme se semkli a posléze zvedli hlavu, aby jsme alespoň na chvíli mohli stát vzpřímeně a dívat se svým uzurpátorům hrdě do očí, než se nás zase někdo pokusil zotročit. Nesme dál svoji hrdost, svojí veselou mysl a držme náš prapor vysoko nad hlavou. Nedopusťme, ať žádný samozvaný diktátor nepošlape to, co nám můžou všichni jen závidět. Jsme trnem v oku vyspělých západních mocností, protože jsme pro ně stále jen smějící se bestie a buďme na to hrdí …

 12. RESPECT all people, not only black!
  Eastern White lives Matter too!
  Novodobá dobře placená inkvizice UEFA soudí podle toho, kde to víc sype a to východoevropský fotbal není…
  K Finovi Kamarovi: ubohé fyzické napadení protihráče v připraveném prostředí pod ochranou vlastního trenéra je typické pro zákeřnou opici, jedno, jestli je rezavá, žlutá, nebo černá.
  Pro všechny fotbalisty světa jasný návod – místo řečí ho kopni radši do ksichtu.
  Bože kam ten svět spěje.

 13. Vypadá to, že „lidem“ z UEFA záleží víc na barvě pleti než na důkazech. Není to nějaká rasistická organizace ? A neměla by ji EU zakázat ?

 14. To,co předvedli čenoši v Glasgow svědčí o tom,že jsou opičáci.Tvor s lidským mozkem v hlavě by se
  takto chovat nemohl Nejsem rasista,ale více takových zákroků a zákeřností a asi jím budu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama