Země po celém světě před Vánoci a jinými svátky upravují protipandemická opatření, zatímco globálně počet případů nákazy koronavirem překročil hranici 60 milionů. Tempo nových infekcí se stále zrychluje a USA hlásí rekordní počty hospitalizací, uvádí agentura Reuters.
Úředníci ve Spojených státech, nejvíce postižené zemi na světě, vyzvali Američany, aby na Den díkůvzdání zůstali doma. Od pátku do neděle však přes americká letiště cestovaly již tři miliony lidí. Rostoucí počet pacientů s covidem-19 tlačí lékaře na pokraj možností.

USA hlásily milion nových případů onemocnění za méně než týden. Celkový počet hlášených infekcí vzrostl podle údajů agentury Reuters založených na oficiálních prohlášeních na více než 12,5 milionu a počet obětí na 260 000.
Celosvětově počet případů nákazy dosáhl 60,005 milionu a počet souvisejících úmrtí 1,4 milionu.
Analýza údajů agentury Reuters ukázala, že celosvětově se tempo nárůstu nových infekcí stále zvyšuje. Růst z 50 milionů případů na 60 trval pouhých 17 dní ve srovnání s 21 dny, během kterých přibylo předchozích 10 milionů případů. Za poslední týden bylo hlášeno přibližně 580 000 případů každý den a za posledních 70 dní byla hlášena přibližně polovina všech případů od začátku pandemie.
V Evropě byl za pouhých pět dní zaznamenán milion nových případů. Celkem je to více než 16 milionů případů a 365 000 úmrtí.
Vlády napříč Evropou se snaží zavést omezení veřejného života a zároveň umožnit rodinám oslavit Vánoce bez dramatického nárůstu šíření nemoci.

Zatímco lockdown v Anglii by měl skončit příští týden, Německo, Španělsko a Itálie oznámily omezení v období svátků, včetně omezení návštěv.
V latinskoamerickém regionu je nejvyšší počet hlášených úmrtí na světě. Jedná se o 21 procent všech případů a více než 31 procent hlášeného celosvětového počtu souvisejících úmrtí.
Čína, Jižní Korea, Singapur, Austrálie a Nový Zéland ukázaly, jak lokální přísná opatření mohou být při hašení ohnisek účinná.
