Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Svatba v lese se změnila v tragédii. Nevěsta skončila v nemocnici, její bratr zemřel

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Strašlivější svatební oslavu si snad ani nelze představit. Pár se bral v anglickém Berkshire, dodatečnou párty však naplánoval v rodné zemi nevěsty v karpatských lesích. Skončilo to fatálně.

  Měla to být radostná událost. Během sekundy se změnila v apokalypsu. Jednatřicetiletá účetní původem z Ukrajiny, Lidie Makarchuk a její nastávající, třiačtyřicetiletý Norberte Varg si svatební oslavu uspořádali přímo na minovém poli. Zalesněné místo nedaleko maďarských hranic na Ukrajině totiž údajně sloužilo pro boje v obou světových válkách. A to se jim stalo osudným.

  Svatebčané si užívali nerušené zábavy, když došlo k explozi. Vybuchla mina, o které nikdo netušil. Pravděpodobně ji zaktivoval oheň, který tam svatebčané zapálili. „V jedné vteřině jsem měla pocit, že někdo vzal kámen a hodil mi ho do tváře. Cítila jsem silný úder do nosu. Pak mi začalo pískat v uších a následovalo ticho. Slyšela jsem jen sebe,“ popisuje Lidie v PA Real Life hrůzostrašný okamžik bezprostředně poté. V tu chvíli to v místě vypadalo jako na bojišti.

  „Odvrátila jsem se, zakryla si tvář rukama a začala jsem se za sebe modlit. Pak jsem si uvědomila, že to nejsem jen já. Všichni naříkali bolestí,“ pokračuje. Její manžel byl v ten moment ve stanu stranou od dění a vybaloval si věci ze své tašky. „Ticho přerušil zvuk výbuchu a výkřiků,“ říká. „Běžel jsem k ohni tak rychle, jak jsem jen mohl a křičel Lidiino jméno,“ říká.

  Nevěsta se musela dívat na to, jak její bratr umírá. Smrtící past tam byla políčena od roku 1916

  Lidie byla ošklivě poraněná.Střepiny jí zasáhly obličej a vážně poranily levé oko. Měla potrhané také nohy a ruce, část kosti měla obnaženou. Ještě strašnější však pro ni bylo, když o kus dál spatřila umírat svého bratra Myroslava. Když dorazila záchranka, už mu nebylo pomoci. „Je mi tak líto, že jsem mu ani neřekla, jak ho miluji,“ vyčítá si. O život přišel ještě jeden další účastník svatby. Do nemocnice se prý zranění dostali až sedm hodin od nehody.

  Lidie se znovu učí chodit a ještě tento měsíc ji čeká operace oka v Maďarsku. Až to bude možné, plánuje se vrátit do Velké Británie, kde s manželem žije. Vyšetřovatelé tragické události pracují s verzí, že vybuchlá bomba pocházela z Brusilovovy ofenzívy, kterou v roce 1916 podnikli Rusové proti Rakousko-Uhersku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama