Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Svatba v lese se změnila v tragédii. Nevěsta skončila v nemocnici, její bratr zemřel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Strašlivější svatební oslavu si snad ani nelze představit. Pár se bral v anglickém Berkshire, dodatečnou párty však naplánoval v rodné zemi nevěsty v karpatských lesích. Skončilo to fatálně.

  Měla to být radostná událost. Během sekundy se změnila v apokalypsu. Jednatřicetiletá účetní původem z Ukrajiny, Lidie Makarchuk a její nastávající, třiačtyřicetiletý Norberte Varg si svatební oslavu uspořádali přímo na minovém poli. Zalesněné místo nedaleko maďarských hranic na Ukrajině totiž údajně sloužilo pro boje v obou světových válkách. A to se jim stalo osudným.

  Svatebčané si užívali nerušené zábavy, když došlo k explozi. Vybuchla mina, o které nikdo netušil. Pravděpodobně ji zaktivoval oheň, který tam svatebčané zapálili. „V jedné vteřině jsem měla pocit, že někdo vzal kámen a hodil mi ho do tváře. Cítila jsem silný úder do nosu. Pak mi začalo pískat v uších a následovalo ticho. Slyšela jsem jen sebe,“ popisuje Lidie v PA Real Life hrůzostrašný okamžik bezprostředně poté. V tu chvíli to v místě vypadalo jako na bojišti.

  „Odvrátila jsem se, zakryla si tvář rukama a začala jsem se za sebe modlit. Pak jsem si uvědomila, že to nejsem jen já. Všichni naříkali bolestí,“ pokračuje. Její manžel byl v ten moment ve stanu stranou od dění a vybaloval si věci ze své tašky. „Ticho přerušil zvuk výbuchu a výkřiků,“ říká. „Běžel jsem k ohni tak rychle, jak jsem jen mohl a křičel Lidiino jméno,“ říká.

  Nevěsta se musela dívat na to, jak její bratr umírá. Smrtící past tam byla políčena od roku 1916

  Lidie byla ošklivě poraněná.Střepiny jí zasáhly obličej a vážně poranily levé oko. Měla potrhané také nohy a ruce, část kosti měla obnaženou. Ještě strašnější však pro ni bylo, když o kus dál spatřila umírat svého bratra Myroslava. Když dorazila záchranka, už mu nebylo pomoci. „Je mi tak líto, že jsem mu ani neřekla, jak ho miluji,“ vyčítá si. O život přišel ještě jeden další účastník svatby. Do nemocnice se prý zranění dostali až sedm hodin od nehody.

  Lidie se znovu učí chodit a ještě tento měsíc ji čeká operace oka v Maďarsku. Až to bude možné, plánuje se vrátit do Velké Británie, kde s manželem žije. Vyšetřovatelé tragické události pracují s verzí, že vybuchlá bomba pocházela z Brusilovovy ofenzívy, kterou v roce 1916 podnikli Rusové proti Rakousko-Uhersku.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS