Reklama

Šťastný konec pro Borise Johnsona? Britský premiér se potřetí oženil

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Britský premiér Boris Johnson se v sobotu oženil se svou snoubenkou Carrie Symonds. Obřad proběhl v tajnosti ve Westminsterské katedrále, informovaly listy The Sun a Daily Mail. Zprávy podle BBC později potvrdila i premiérova kancelář.

O plánovaném sňatku podle deníku The Sun nevěděli ani poradci předsedy vlády, přičemž svatební hosty pár na obřad v centru Londýna pozval na poslední chvíli. Opatření proti šíření covidu-19 v Anglii v současné době omezují počet účastníků svatby na 30.

Katolická katedrála byla pro veřejnost uzavřena ve 13:30 (ve 14:30 SELČ). Třiatřicetiletá Symonds dorazila o půl hodiny později v limuzíně v dlouhých bílých šatech bez závoje, uvedl deník Daily Mail.

Šestapadesátiletý Johnson žije společně se Symonds v sídle premiérů v Downing Street od doby, kdy se v roce 2019 stal ministerským předsedou.

V loňském roce oznámili, že jsou zasnoubení a čekají přírůstek do rodiny. Jejich syn Wilfred Lawrie Nicholas Johnson se narodil v dubnu 2020.

Začátkem tohoto měsíce deník The Sun informoval, že snoubenci přátelům a rodině rozeslali pozvánku na oslavu sňatku v červenci 2022.

Je to poprvé za téměř 200 let, co se britský premiér oženil v průběhu svého funkčního období.

Osobní život Borise Johnsona je poměrně komplikovaný. Britský premiér se dvakrát rozvedl, přičemž odmítá uvést, kolik má dětí. Kdysi byl podle agentury Reuters vyhozen z politického týmu Konzervativní strany za lhaní o mimomanželské aféře.

Johnsonovou poslední manželkou byla právnička Marina Wheeler, se kterou má čtyři děti. V září 2018 však oznámili, že se po 25 letech rozvádějí. Předtím byl ženatý s Allegrou Mostyn-Owen.

Kdo je Carrie Symonds?

Carrie Symonds pracovala v tiskové kanceláři Konzervativní strany, do které nastoupila v roce 2010. O dva roky později se podílela na úspěšné kampani na Johnsonovo znovuzvolení do funkce starosty Londýna.

Před odchodem v roce 2018 se stala vedoucí komunikace strany a pracovala v public relations pro organizaci Oceana pro ochranu moří, připomněla stanice BBC.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Chrissy Teigen
Americká modelka Chrissy Teigen porušila měsíční ticho na sociálních sítích, aby se na Twitteru omluvila za kyberšikanu několika lidí. „Pro mé dřívější hrozné tweety prostě neexistuje žádná omluva,“ napsala Teigen, manželka zpěváka Johna Legenda.
Královna Alžběta oslavila 95. narozeniny
Britská královna Alžběta v sobotu přihlížela vojenské přehlídce v areálu hradu Windsor při příležitosti oficiální oslavy svých 95. narozenin, prvních od smrti manžela prince Philipa před dvěma měsíci.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama