menu

26.9 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Spolupráce Digital Resources a.s. & Gatema IT, vstup Gatema IT do společnosti Orange Solutions

Sledujte nás na sítích

Praha 1. července 2024 (PROTEXT) – Společnost Gatema IT a společnost Digital Resources, jako dva významní dodavatelé podnikových systémů a IT služeb, rozšiřují svojí více než patnáct let trvající spolupráci. Zákazníkům obou společností jsou tak dostupné zajímavé podnikové systémy a jejich nadstavby a rozsáhlá integrovaná řešení. Po dvou měsících intenzivní práce na obou stranách došlo v rámci nové dohody ke vstupu společnosti Gatema IT do Orange Solutions.

Reklama

Zákazníkům jsou k dispozici produkty a služby všech tří společností.

Gatema posiluje své unikátní postavení v oblasti Heliosu na českém trhu. Společnost Digital Resources upevňuje svoji pozici ve svých klíčových oblastech činnosti, kterými jsou:

  • vlastní CRM systém Intuo – Company Intelligence
  • nástroje pro “Knowledge Work Automation” s využitím nástrojů umělé inteligence
  • M-Files a oblast DMS, ECMS a obecně automatizace jakéhokoliv podnikového procesu

„Společně jsme nyní silnější než kdykoliv dříve a pro zákazníky Orange Solutions z této transakce, která je velmi přátelským převzetím, plynou výhradně výhody. Tento cíl byl předmětem diskuzí a několika měsíců příprav a nastavování nových pravidel užší spolupráce mezi našimi firmami. Soustřeďujeme se přitom na inovace a v rámci spolupráce přinášíme stávajícím i potenciálním zákazníkům nejmodernější řešení, která mohou zásadním způsobem zvýšit jejich konkurenceschopnost,” uvedl k transakci Jan Sedláček, předseda představenstva Digital Resources a.s.

„Oceňujeme dlouholetou spolupráci a můžeme ujistit zákazníky Orange Solutions, že se nekoná žádný “ostrý řez”, služby a podpora fungují profesionálně dále, stejně jako včera, jen v průběhu léta postupně dojde k zapojování našich dalších kolegů do aktivit Orange Solutions. Využíváme tak společné synergie s cílem poskytovat našim společným zákazníkům maximální kvalitu a komfort,” doplňuje Pavel Pulec, předseda představenstva Gatema IT.

Reklama

Helios představoval dlouhodobě z pohledu Digital Resources pouhé jednotky procent obratu a nepředstavoval klíčový produkt v portfoliu. Naopak Gatema IT, jako jeden z nejúspěšnějších partnerů v oblasti Heliosu, vnímá Helios jako klíčový produkt, a proto oběma společnostem dává smysl převzetí Orange Solutions ze strany Gatema IT při současném zajištění výborné spolupráce a ochraně zájmů společných zákazníků.

 

O Digital Resources a.s.

Digital Resources je významným dodavatelem podnikových informačních systémů a nástrojů “Knowledge Work Automation” včetně profesionálních nástrojů umělé inteligence. Na trhu informačních technologií působíme od roku 1997 a zaměřujeme se na oblasti: DMS, CRM, ERP a IT služby. V květnu 2024 jsme na konferenci M-Files v Madridu opět obhájili pozici v Top10 mezi 450 firmami z celého světa a získali první místo v jedné z oceňovaných kategorií. Vlajkovou lodí našeho portfolia je náš vlastní CRM systém Intuo – Company Intelligence, který pomáhá zefektivnit jakékoliv procesy ve firmě, zejména servis a mobilní servis, dále oblast vykazování služeb ve vazbě na přípravu podkladů fakturace a fakturaci v oblasti profesionálních služeb (advokáti, daňoví poradci, konzultanti). Staráme se o více než 11000 koncových uživatelů podnikových systémů v ČR a dalších 19 zemích Evropy.

Mezi zákazníky Digital Resources patří například Americká obchodní komora, Bayer, BPS Průmyslové Služby, Britská obchodní komora, Compas Automatizace, ČEZ ESCO, Deloitte Central Europe Limited, Glatzová & Co., KKCG, Medesa, Medicton Group, PETROF, PHOENIX lékárenský velkoobchod, PKS Stavby, PRK Partners, Řanda Havel Legal, Skils advokátní kancelář, SPOLCHEMIE a další.

Více o Digital Resources: www.digres.cz.

 

O Gatema IT

Gatema IT a.s. je přední technologická společnost s třicetiletou historií, která se specializuje na vývoj a implementaci špičkových IT řešení pro podniky všech velikostí. Nabízíme komplexní služby, včetně implementace ERP systému HELIOS, vývoje vlastních integračních řešení pro ERP, kybernetické bezpečnosti a IT poradenství. Naše portfolio zahrnuje také vlastní řešení pro propojení dat ze strojů pro sledování a plánování výroby, Gatema MES, a integrační řešení WMS, které optimalizuje skladové procesy pro uživatele ERP systémů rodiny HELIOS.

Díky podpoře silného Gatema holdingu, jehož součástí jsme od roku 2020, má Gatema IT přístup k širokému spektru zdrojů a know-how, čímž upevňuje svou pozici lídra na trhu IT služeb. Holding zaměstnává téměř 300 odborníků v Boskovicích, Brně, Třebíči, Bratislavě a německém Geislingenu, kteří se věnují vývoji IT a výrobě desek plošných spojů.

Gatema IT a.s. úspěšně pomohla více než 1500 renomovaným českým a slovenským výrobním společnostem dosáhnout svých obchodních cílů. Mezi naše klíčové klienty patří ALPA, ČEZ ENERGOSERVIS, Pharmix, STACHEMA CZ, PLASTIA, SEVT nebo VAPE. Tato široká škála významných zákazníků svědčí o důvěře v naše špičkové IT řešení a o naší schopnosti efektivně podporovat rozvoj jejich podnikání prostřednictvím moderních technologických nástrojů a služeb.

Více o Gatema IT: www.gatemait.cz

O systému Intuo – Company Intelligence

Intuo – Company Intelligence je špičkový český informační systém vyvinutý společností Digital Resources. Řešení je postaveno na nejmodernějších současných technologiích s vynikajícím poměrem cena/výkon. Není pouze běžným CRM systémem, ale z hlediska strategického řízení je to zejména Business Management Software. Díky němu můžete snadno a efektivně plánovat, organizovat, řídit a vyhodnocovat jakékoliv procesy (BPM) a aktivity ve Vaší společnosti. Navíc je snadno propojitelný s řadou dalších systémů, jako jsou například ECM/DMS nebo ERP řešení.

Více o Intuo – Company Intelligence na www.intuo.cz.

 

Použité zkratky:

BPM – Business Process Management (řízení firemních procesů)

CRM – Customer Relationship Management (řízení vztahů se zákazníky)

DMS – Document Management System (správa dokumentů)

ECM – Enterprise Content Management (správa podnikového obsahu)

ERP – Enterprise Resource Planning (plánování podnikových zdrojů)

MES – Manufacturing Execution Systems

WMS – Warehouse Management System

 

 

Zdroj: Digital Resources 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Čína si chce podmanit sílu hurikánů. Obří větrné turbíny z nich mají vyrábět elektřinu

Představte si větrnou turbínu, která dokáže nejen odolat těm nejdestruktivnějším hurikánům, ale dokonce umí využít sílu těchto nepředvídatelných bouří k výrobě elektřiny. Čína vyrobila dokonce dvě takové mega-turbíny. Umístila je na masivní plovoucí betonovou platformu v přístavu města Kanton.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama
Reklama