menu

15.2 C
Czech
Pátek 21. června 2024

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy varuje před chaosem v souvislosti s Macronovými předčasným volbami

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy kritizoval rozhodnutí prezidenta Emmanuela Macrona rozpustit Národní shromáždění a označil ho za riskantní krok, který může potenciálně vést k chaosu. Varoval, že tento krok může spíše prohloubit hněv veřejnosti, než ho řešit, a odkázal na nedávný úspěch krajně pravicového Národního shromáždění.

Olympijské hry 2024 v ohrožení: rostoucí horko a vlhkost mohou být pro sportovce smrtelné, varuje nová zpráva

Podle nové zprávy nazvané Ohnivé kruhy: Rizika horka na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by olympijské hry v Paříži v roce 2024 mohly být pro sportovce nebezpečné kvůli rostoucímu horku a vlhkosti. Zpráva, kterou vypracovala Britská asociace pro udržitelný sport (BASIS) a australská skupina na podporu sportu FrontRunners, varuje, že intenzivní horko by mohlo vést ke kolapsu nebo dokonce úmrtí závodníků během her.

Společnost Hyatt posiluje svou pozici lídra v oblasti luxusu, životního stylu a volného času v roce 2023 a dalších letech díky rekordnímu celosvětovému projektu

Sledujte nás na sítích

Chicago (USA) 22. ledna 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – Transformační růst společnosti Hyatt pokračuje díky plánované akvizici Dream Hotel Group, globální expanzi značky Caption by Hyatt a organickému růstu globálního portfolia společnosti Hyatt.

Reklama

CHICAGO–(BUSINESS WIRE)– Hyatt Hotels Corporation (NYSE: H) dnes sdělila, že Hyatt je v pozici pro pokračující transformační růst v roce 2023 a dál s rekordní kapacitou přibližně 117.000 pokojů po celém světě ke konci roku 2022. Pozoruhodné je, že téměř každá čtvrtá připravovaná nemovitost je klasifikována jako lifestylový hotel, což představuje 10 % stávající základny hotelů, což dále posiluje vedoucí postavení společnosti Hyatt v segmentech luxusních, lifestylových a rekreačních hotelů. Výrazný nárůst těchto vysoce hodnotných nemovitostí v portfoliu společnosti Hyatt rozšiřuje atraktivní zážitky hostů, které mohou dále podpořit rozšíření věrnostního programu World of Hyatt v celém portfoliu společnosti Hyatt.

Významným faktorem tohoto růstu je oznámená akvizice značky lifestylových hotelů a platformy pro správu společnosti Dream Hotel Group, která by měla do portfolia společnosti Hyatt přinést zavedené značky lifestylových hotelů – včetně Dream Hotels, Unscripted Hotels a The Chatwal. Nemovitosti skupiny Dream Hotel Group jsou známé svým zážitkovým pohostinstvím včetně hotspotových restaurací a míst nočního života postavených na strategických a netradičních programech a spolupráci se značkami, spojenými s charakteristickým designem, který vyvažuje podstatu a šmrnc. Tato akvizice přivítá v rodině Hyatt více než 600 nových kolegů, kteří do globálního portfolia lifestylových nabídek Hyatt přinesou hluboké zkušenosti v oblasti zážitkového pohostinství a rozšíří působnost značky Hyatt ve strategických destinacích včetně Nashvillu, Hollywoodu, Las Vegas, South Beach, Svaté Lucie, Dauhá a New Yorku. Bude také znamenat vstup značek Hyatt na trhy, jako jsou Catskills v New Yorku a Valle de Guadalupe v Mexiku.

Dále značka Caption by Hyatt – která v sobě spojuje design a pohodlí luxusního, lifestylového hotelu s flexibilitou hotelu s vybranými službami – je připraven na výrazný růst po úspěšném otevření hotelu Caption by Hyatt v Beale Street v Memphisuv roce 2022. Očekává se, že značka zvětší svou přítomnost v Tennessee otevřením Caption by Hyatt Chattanooga ve spolupráci se skupinou 3H Group (očekáváno v roce 2024) a že vstoupí do Kalifornie otevřením jak Caption by Hyatt Roseville ve spolupráci se společnostmi LRE & Companies a s American Hospitality Services, Inc., tak s Caption by Hyatt Sacramento ve spolupráci se společnostmi Presidio Hotel Development LLC a 29th Street Capital (obojí očekáváno v roce 2026). Značka Caption by Hyatt se rozšiřuje na mezinárodní úrovni a v roce 2023 by měla být otevřena v Číně a Japonsku, v roce 2025 ve Vietnamu a v příštích letech v Sydney. Značka Caption by Hyatt, která je založena na péči o lidi a místo a vytváření vazeb mezi nimi, se zavázala zaměstnávat různé talenty, prodejce, řemeslníky a dodavatele – a oslavovat rozmanitost lidí v komunitách, v nichž se hotely Caption by Hyatt nacházejí.

„Prostřednictvím naší záměrné strategie dlouhodobého růstu a díky těsné spolupráci s vlastníky se Hyatt chlubí pěti roky největšího růstu organické sítě pokojů v celém oboru,” řekl Jim Chu, výkonný viceprezident a ředitel pro růst společnosti Hyatt. „Vlastníci s námi chtějí pracovat kvůli naší odbornosti, našim výkonům a optimálnímu umístění v oboru. Máme globální měřítko, ale jsme dostatečně hbití, abychom vytvářeli osobní vztahy, čerpali z našich vlastních zkušeností a vedli s empatií.“

Reklama

Nové luxusní, lifestylové a rekreační nemovitosti na prominentních trzích

Společnost Hyatt očekává další organický růst ve svých luxusních, lifestylových a volnočasových nabídkách, které přinášejí promyšlený design, inovativní jídlo a nápoje a individuální služby po celém světě.

Značka Park Hyatt usiluje o:

– znovuvybudování své přítomnosti v Jižní Africe prostřednictvím hotelu Park Hyatt Johannesburg koncem roku 2023 o vstup do Maroka díky hotelu Park Hyatt Marákeš nabízejícího eleganci luxusního resortu s marockým šarmem.

– návrat do Londýna díky hotelu Park Hyatt London River Thames a o expanzi v regionu Asie a Pacifiku hotely Park Hyatt Taipei (Tchajwan), Park Hyatt Kuala Lumpur (Malajsie) a Park Hyatt Phu Quoc (Vietnam) in roce 2024.

V roce 2023 oslaví značka Andaz expanzi na nové trhy:

hotel Andaz Doha v Kataru, který přinese novou úroveň designu inspirovaného místními obyvateli a současným uměním a nabídne hostům charakteristické styčné body a inovativní místa stravování, včetně typické jihoafrické restaurace a singapurského pouličního jídla.

hotel Andaz Pattaya Jomtien Beach v Thajsku přinese svěží a odlehlé útočiště na pláži, které hostům nabízí nespočet možností, jak se seznámit s místní thajskou kulturou, od výletů po autentické stravování, wellness a rodinné aktivity.

hotel Andaz Mexico City Condesa, který svou tradiční architekturou a nápaditou výzdobou propojuje mexickou kulturu, byl otevřen v lednu.

hotel Andaz Makao, který se bude nacházet v jedné z nejznámějších a nejmodernějších asijských konferenčních a společenských destinací – Galaxy International Convention Center (GICC) – bude debutovat jako největší hotel Andaz na světě s více než 700 pokoji a apartmány.

hotel Andaz Nanking Hexi v oblasti Velké Číny, kde se snoubí eklektický duch moderního Nanjingu a dlouhá historie prosperující akademické kultury.

Sbírky Boundless Collection a Independent Collection společnosti Hyatt, které sahají od vrcholných po luxusní značky životního stylu, představují zdravý časový plán očekávaných otevření v letech 2023 a 2024 včetně:

– růst značky Thompson Hotels se dvěma elegantními městskými oázami, které budou debutovathotelem Thompson Palm Springs a hotelem Thompson Houston

– růst značky Hyatt Centric v prvotřídních destinacích, jež spojují hosty se srdcem akce, včetně Hyatt Centric Congress Avenue Austin, Hyatt Centric Zhongshan Park Šanghaj a Hyatt Centric Xi’an Gaoxin.

– předvídaná premiéra značky Destination by Hyatt na Floridě se zelenajícím se značkovým golfovým resortem s 18ti jamkami Banyan Cay Resort & Golf ve West Palm Beach, stejně jako v regionu Asie a Pacifiku se zařízením Grand Resort v Qingchengshanu v Číně.

– plánovaná premiéra značky JdV by Hyatt brand na Rhode Islandu prostřednictvím hotelu The Pell, zářivým pobřežním hotelem umístěným uprostřed Aquidneck Island v Middletownu a v Goa s předpokládaným otevřením hotelu Ronil postaveného na ploše 1,6 akrů pobřeží v Baga v Indii

– předpokládané otevření hotelu NUMU Boutique Hotel, součásti sbírky Unbound Collection by Hyatt, v San Miguel de Allende, Mexiko.

Představení prémiových All-Inclusive značek po celém světě

Společnost Hyatt nabízí jedno z největších portfolií luxusních all-inclusive resortů na světě, včetně zdravého portfolia očekávaných otevření v roce 2023, kterému vévodí růst v oblíbených černomořských destinacích v Bulharsku a nedávné uvedení Secrets Impression Resorts & Spas, prvního produktu svého druhu navrženého tak, aby poskytoval nejvyšší úroveň luxusních all-inclusive služeb a vybavení. Tato intimní řada butikových rájů pouze pro dospělé nabízí exkluzivní osobní zážitky, služby komorníka a vybranou gastronomii, která předčí očekávání. Nové rozšíření řady oslavilo otevření hotelu Secrets Impression Moxché Playa del Carmen v prosinci 2022 a očekává, že uvítá svou druhou nemovitost Secrets Impression Isla Mujeres později v tomto roce.

Růst vybraných služeb ve vrcholných destinacích přitahuje rodiny a turisty hledající rekreaci

S více než 400 objekty Hyatt Place a téměř 130 objekty Hyatt House v nejlepších cestovních destinacích po celém světě rozšiřují vybrané značky služeb společnosti Hyatt svou zákaznickou základnu a přitahují turisty a rodiny, kteří hledají pohodové a bezproblémové hotelové zážitky. Značka Hyatt House nedávno prošla osvěžením značky, aby oslavila všechny cestovní příležitosti, dlouhé i krátké. Turisté ubytovaní v hotelech Hyatt House po celém světě se mohou cítit jako doma, ať už se jedná o rodinnou dovolenou, setkání s přáteli nebo prodloužení služební cesty.

Očekává se, že společnost Hyatt v nadcházejících letech přidá působivou řadu hotelů Hyatt Place a Hyatt House po celém světě, včetně klíčových nově vznikajících míst pro volný čas a destinací pro obchodní cesty v USA a Kanadě, jako jsou Hyatt House Traverse City (Michigan), Hyatt House Bozeman (Montana), Hyatt Place Cape Canaveral (Florida), Hyatt House Roseville (Kalifornie), Hyatt Place Toronto – Downtown/Jarvis Street (Ontario) a Hyatt Place Mississauga – Airport Corporate Centre (Ontario). Kromě toho se v roce 2023 očekává vstup značek na mezinárodní trhy v Guyaně a Estonsku.

Chce-te li se dozvědět o hotelech společnosti Hyatt více, navštivte stránky: www.hyatt.com.

Slovo „Hyatt“ se v tomto článku užívá, aby příhodně odkazovalo na společnost Hyatt Hotels Corporation a/nebo na jednu či více jejích poboček.

O společnosti Hyatt Hotels Corporation

Společnost Hyatt Hotels Corporation se sídlem v Chicagu je přední světovou společností v oblasti pohostinství, která se řídí svým cílem – pečovat o lidi, aby mohli být co nejlepší. K 30. září 2022 zahrnovalo portfolio společnosti více než 1 200 hotelů a all-inclusive nemovitostí v 72 zemích na šesti kontinentech. Nabídka Společnosti zahrnuje značky ve sbírce Timeless Collection, včetně Park Hyatt®, Grand Hyatt®, Hyatt Regency®, Hyatt®, Hyatt Residence Club®, Hyatt Place®, Hyatt House® a UrCove; ve sbírce Boundless Collection včetně Miraval®, Alila®, Andaz®, Thompson Hotels®, Hyatt Centric® a Caption by Hyatt; ve sbírce Independent Collection včetně The Unbound Collection by Hyatt®, Destination by Hyatt™ a JdV by Hyatt™; a ve sbírce Inclusive Collection včetně Hyatt Ziva®, Hyatt Zilara®, Zoëtry® Wellness & Spa Resorts, Secrets® Resorts & Spas, Breathless Resorts & Spas®, Dreams® Resorts & Spas, Vivid Hotels & Resorts®, Alua Hotels & Resorts® a Sunscape® Resorts & Spas. Dceřiné firmy společnosti provozují věrnostní program World of Hyatt®, ALG Vacations®, Unlimited Vacation Club®, služby správy destinace Amstar DMC a technologické služby Trisept Solutions®. Pro víc informací navštivte prosím stránkywww.hyatt.com.

Výroky o budoucím vývoji

Výroky o budoucím vývoji v tomto tiskovém článku, která nejsou historickými skutečnostmi, jsou výroky o budoucím vývoji ve smyslu zákona k reformě soudních sporů ohledně soukromých cenných papírů Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Ty zahrnují prohlášení o plánech růstu společnosti Hyatt, očekávaných otevřeních hotelů, postup směrem k dlouhodobým cílům, plánované akvizice a umístění v segmentech luxusního, lifestylového a volnočasového rekreačního ubytování. Naše skutečné výsledky, výkonnost nebo úspěchy se mohou podstatně lišit od těch, které jsou vyjádřeny nebo naznačeny v těchto výhledových prohlášeních. V některých případech můžete výroky o předpokládaném budoucím vývoji identifikovat podle použití slov jako „může,“ „mohl by,“ „očekávat,“ „zamýšlet,“ „plán,“ „usilovat,“ „předvídat,“ „věřit,“ „odhadovat,“ „předpovídat,“ „potenciální,“ „pokračovat,“ „pravděpodobně,“ „bude,“ „by“ a variací těchto výrazů a podobných výrazů, nebo negativů těchto výrazů či podobných výrazů. Takové výroky o předpokládaném budoucím vývoji jsou nezbytně založené na odhadech a předpokladech, které, ač jsou námi a naším vedením považovány za rozumné, jsou přirozeně nejisté. Faktory, jež mohou způsobit, že se aktuální výsledky materiálně liší od současných očekávání zahrnují následující, nikoli však pouze to: rizika spojená s akvizicí Apple Leisure Group včetně úspěšné integrace podnikání Apple Leisure Group; trvání a závažnost pandemie COVID-19 nebo jakéhokoli dalšího oživení a postup obnovy po pandemii či po jakémkoli dalším oživení; krátkodobé a dlouhodobé účinky pandemie COVID-19 včetně poptávky po cestování, přechodného a skupinového podnikání a úrovně důvěry spotřebitelů; dopad akcí provedených vládami, podniky nebo jednotlivci v reakci na pandemii COVID-19 či jakékoli další oživení na globální ekonomice a regionálních ekonomikách, omezení či zákazy cestování a ekonomické aktivity; schopnost vlastníků třetích stran, frančíz, nebo partnerů podniků pohostinství úspěšně se vypořádat s dopady pandemie COVID-19 či jakéhokoli dalšího oživení; celková ekonomická nejistota na klíčových světových trzích a zhoršení globálních ekonomických podmínek nebo nízké úrovně hospodářského růstu; míra a tempo hospodářské obnovy následující po hospodářských poklesech; omezení a přerušení globálních dodavatelských řetězců, rostoucí náklady práce a materiálů souvisejících se stavebnictvím a nárůst nákladů v důsledku inflace nebo jiných faktorů, které nemusí být plně kompenzovány zvýšeními příjmů v našem podnikání; rizika ovlivňující segmenty luxusu, rezortů a ubytování all-inclusive; úroveň výdajů v segmentech podnikání, rekreace a skupin, stejně jako důvěra spotřebitelů; poklesy v obsazenosti a průměrná denní sazba; omezený výhled s ohledem na budoucí rezervace; ztráta klíčových pracovníků; domácí a mezinárodní politické a geopolitické podmínky, včetně politického či občanského nepokoje nebo změny v obchodní politice; válečný stav nebo strach z něj, včetně budoucích teroristických útoků, které ovlivňují cestování; nehody související s cestováním; přírodní či lidmi způsobené katastrofy jako zemětřesení, tsunami, tornáda, hurikány, záplavy, požáry, ropné znečištění, jaderné nehody a globální vypuknutí pandemií nebo nakažlivých nemocí, nebo strach z nich; naše schopnost úspěšně dosáhnout určité úrovně provozních zisků v hotelech, jež mají výkonové testy nebo záruky ve prospěch našich vlastníků třetích stran; dopad renovací a nového rozvoje hotelů; rizika spojená s našimi plány alokace kapitálu, s programem odkoupení akcií a výplatou dividend, včetně omezení v činnosti odkoupení, nebo eliminace či pozastavení těchto činností; sezónní nebo cyklická povaha podnikání v nemovitostech a pohostinství; změny distribučních uspořádání, jako zprostředkování cest přes internet; změny ve vkusu a v preferencích našich zákazníků; vztahy s pracovníky a s odbory a změny pracovních zákonů; finanční kondice vlastníků nemovitostí třetích stran, frančíz a partnerů v podnikání v pohostinství a naše vztahy s nimi; možná neschopnost vlastníků třetích stran, frančíz, nebo partnerů ve vývoji dosáhnout kapitál potřebný pro financování současného provozu nebo pro realizaci našich plánů růstu; rizika spojená s potenciálními akvizicemi a dispozicemi a představením konceptů nových značek; načasování akvizic a dispozic a naše schopnost úspěšně integrovat dokončené akvizice s existujícími provozy; neschopnost úspěšně dokončit navržené transakce (včetně neschopnosti uspokojit koncové podmínky nebo získat vyžadovaná povolení); naše schopnost úspěšně provádět naši strategii pro expanzi našeho řízení a podnikání frančíz, přitom zároveň redukovat naši základnu nemovitostních aktiv v rámci cílených časových plánů a za očekávané hodnoty; poklesy v hodnotě našich nemovitostních aktiv; nepředvídané ukončení našeho řízení nebo frančízových smluv; změny ve federálních, státních, místních nebo zahraničních daňových zákonech; nárůsty úrokových sazeb, mezd a dalších provozních nákladů; výkyvy směnné hodnoty cizích měn nebo restrukturalizace měny; chybějící akceptace nových značek nebo inovací; celková nestálost kapitálových trhů a naše schopnost přístupu na tyto trhy; změny v konkurenčním prostředí v našem oboru, včetně těch vyvolaných pandemií COVID-19, konsolidací oboru a trhů na nichž podnikáme; naše schopnost úspěšného nárůstu věrnostního programu World of Hyatt a programu placeného členství Unlimited Vacation Club; kybernetické incidenty a poruchy informační technologie; výstupy z právních nebo administrativních jednání; porušení předpisů nebo zákonů týkajících se našeho frančízového podnikání;a další rizika projednaná v evidenci společnosti s komisí pro cenné papíry U.S. Securities and Exchange Commission („SEC“), včetně naší výroční zprávy na formuláři Form 10-K a našich čtvrtletních zpráv na formuláři Form 10-Q přičemž tato evidence je k dispozici u SEC. Tyto faktory nejsou nezbytně všemi důležitými faktory, které by mohly způsobit, že se naše současné výsledky, výkony a úspěchy materiálně liší od těch v jakýchkoli našich výrocích o budoucím vývoji vyjádřených nebo v nich předpokládaných. Upozorňujeme, abyste nevkládali nepatřičnou důvěru do jakýchkoli výroků o předpokládaném vývoji, které jsou pronášeny pouze k datu tohoto tiskového článku. Nebereme na sebe žádný závazek veřejně aktualizovat jakýkoli z těchto výroků o předpokládaném vývoji, aby odrážel aktuální výsledky, nové informace nebo budoucí události, změny v předpokladech nebo změny v jiných faktorech ovlivňujících výroky o předpokládaném vývoji, kromě rozsahu vyžadovaného platným zákonem. Jestliže jeden či více výroků o předpokládaném vývoji aktualizujeme, nesmí být činěn žádný závěr, že učiníme další aktualizace s ohledem na tyto nebo jiné výroky o předpokládaném vývoji.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230120005316/cs/

Kontakt:

Glennie Janssen Hyatt

[email protected]

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

BETSF oznamuje zahájení provozu druhé těžební farmy

Čchang-ša (Čína) 20. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Bit Brother Limited (dále jen „společnost", „my" nebo „Bit Brother") (OTC Pink: BETSF) s potěšením oznamuje...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Herečku Glenn Close skolil covid a RSV současně, musela přerušit natáčení filmu

Americká herečka Glenn Close se zotavuje po nemoci. Sedmasedmdesátiletá umělkyně ve videu na Instagramu zveřejněném ve středu uvedla, že je v Londýně, kde začala natáčet film Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery. Podle svých slov se nicméně k práci dostala jen na dva dny, než onemocněla covidem-19 a RSV zároveň.

Švýcarská centrální banka snížila sazby, ta britská zatím vyčkává

Švýcarská centrální banka (SNB) snížila hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 1,25 procenta a očekává rostoucí ekonomickou aktivitu. Inflace ve Velké Británii zase klesla ke dvěma procentům. Bank of England (BoE) i přesto ponechala sazby beze změny.

Vietnamský a ruský prezident řekli, že chtějí posílit vzájemné vztahy

Vietnam chce posílit vztahy s Ruskem, řekl vietnamský prezident To Lam na dnešním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Hanoji. Prezident To také poblahopřál Putinovi ke znovuzvolení a ocenil úspěchy Ruska, včetně "vnitropolitické stability". Putin uvedl, že posílení komplexního strategického partnerství s Vietnamem je jednou z priorit Ruska.

BBC: Izrael ani Hizballáh si teď válku nepřejí, přesto si obě strany zahrávají s ohněm

Izrael a Hizballáh jsou jenom krok od totální války. Vůdce šíitského libanonského hnutí Hasan Nasralláh ve středu pohrozil, že v případě konfliktu nebude bezpečno nikde v židovském státě a Izrael naznačil, že je blízko zásadnímu rozhodnutí. Ani jedna strana si přitom takový scénář nepřeje.

Ukrajinský dronový útok způsobil požár ropného skladu v Rusku

Ukrajinský dronový útok v noci na dnešek způsobil rozsáhlý požár ropného skladu v ruské Adygejské republice. Plameny se již podařilo uhasit, oznámil podle agentury Reuters na komunikační platformě Telegram šéf Adygejské republiky Murat Kumpilov. Naopak Kyjev informuje o nových ruských útocích na ukrajinská energetická zařízení.

Při výbuchu automobilu s českými turisty v Chorvatsku zahynulo dítě

Při explozi automobilu s českými turisty nedaleko chorvatského města Obrovac přišlo o život devítileté dítě. Informoval o tom dnes chorvatský deník Jutarnji list. Dvě ženy utrpěly vážná zranění při explozi, která se odehrála ve středu večer, uvedla zadarská policie. Příčina exploze není jasná. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list v autě patrně explodovaly nádrže s palivem.
Reklama

DOPORUČUJEME

BETSF oznamuje zahájení provozu druhé těžební farmy

Čchang-ša (Čína) 20. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Bit Brother Limited (dále jen „společnost", „my" nebo „Bit Brother") (OTC Pink: BETSF) s potěšením oznamuje...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Business Insider: Generace Z má zájem o „zelená“ zaměstnání, ale nedokáže se prosadit

Generace Z je považována za generaci plně si uvědomující klimatické změny. Spousta z jejích příslušníků touží po „zeleném“ zaměstnání, málo kdo z nich ovšem má potřebné znalosti k vykonávání takové práce, ukázala analýza sociální sítě LinkedIn.

Herečku Glenn Close skolil covid a RSV současně, musela přerušit natáčení filmu

Americká herečka Glenn Close se zotavuje po nemoci. Sedmasedmdesátiletá umělkyně ve videu na Instagramu zveřejněném ve středu uvedla, že je v Londýně, kde začala natáčet film Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery. Podle svých slov se nicméně k práci dostala jen na dva dny, než onemocněla covidem-19 a RSV zároveň.

Švýcarská centrální banka snížila sazby, ta britská zatím vyčkává

Švýcarská centrální banka (SNB) snížila hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 1,25 procenta a očekává rostoucí ekonomickou aktivitu. Inflace ve Velké Británii zase klesla ke dvěma procentům. Bank of England (BoE) i přesto ponechala sazby beze změny.

Vietnamský a ruský prezident řekli, že chtějí posílit vzájemné vztahy

Vietnam chce posílit vztahy s Ruskem, řekl vietnamský prezident To Lam na dnešním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Hanoji. Prezident To také poblahopřál Putinovi ke znovuzvolení a ocenil úspěchy Ruska, včetně "vnitropolitické stability". Putin uvedl, že posílení komplexního strategického partnerství s Vietnamem je jednou z priorit Ruska.

BBC: Izrael ani Hizballáh si teď válku nepřejí, přesto si obě strany zahrávají s ohněm

Izrael a Hizballáh jsou jenom krok od totální války. Vůdce šíitského libanonského hnutí Hasan Nasralláh ve středu pohrozil, že v případě konfliktu nebude bezpečno nikde v židovském státě a Izrael naznačil, že je blízko zásadnímu rozhodnutí. Ani jedna strana si přitom takový scénář nepřeje.

Ukrajinský dronový útok způsobil požár ropného skladu v Rusku

Ukrajinský dronový útok v noci na dnešek způsobil rozsáhlý požár ropného skladu v ruské Adygejské republice. Plameny se již podařilo uhasit, oznámil podle agentury Reuters na komunikační platformě Telegram šéf Adygejské republiky Murat Kumpilov. Naopak Kyjev informuje o nových ruských útocích na ukrajinská energetická zařízení.

Při výbuchu automobilu s českými turisty v Chorvatsku zahynulo dítě

Při explozi automobilu s českými turisty nedaleko chorvatského města Obrovac přišlo o život devítileté dítě. Informoval o tom dnes chorvatský deník Jutarnji list. Dvě ženy utrpěly vážná zranění při explozi, která se odehrála ve středu večer, uvedla zadarská policie. Příčina exploze není jasná. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list v autě patrně explodovaly nádrže s palivem.

Lesní požáry na okraji Atén si vynutily evakuaci obyvatel

Řečtí hasiči bojovali s požárem ve městě Koropi vzdáleném 30 kilometrů jižně od Atén. Oheň se šířil kvůli silnému větru a donutil řadu obyvatel opustit domovy. Informovala o tom agentura Reuters. Večer úřady uvedly, že požár je do značné míry pod kontrolou.
Reklama
Reklama