-6.5 C
Czech
Pátek 23. ledna 2026
ITBoxSpolečnost Humane přináší novou technologii, která má nahradit mobilní telefony

Společnost Humane přináší novou technologii, která má nahradit mobilní telefony

Umělá inteligence se stále více stává součástí našeho každodenního života. Někteří ji využívají k zefektivnění své práce a zvýšení svých příjmů, jiní se naopak obávají, že je o tyto příjmy připraví. Existuje však skupina lidí, kteří se snaží změnit způsob, jakým lidé přistupují k informacím. Patří mezi ně i společnost Humane, jejíž AI Pin má ambice nahradit telefony.

Společnost Humane založili Imran Chaudhri a Bethany Bongiorno. Oba mají dlouholeté zkušenosti ze společnosti Apple, což jim dává jedinečný pohled na to, jak se nové technologie uvádějí na trh a co by měly nabízet. Jejich cílem je vytvořit produkt, který bude nejen technologicky vyspělý, ale také uživatelsky přívětivý.

AI Pin společnosti Humane má ambice nahradit telefony tím, že uživatelům poskytne přístup k informacím a komunikaci na zcela nové úrovni. Podrobnosti o tom, jak přesně toho chce Humane dosáhnout, zatím nejsou známy. Společnost se však chce vyhnout osudu Google Glass, které se na trhu neudržely kvůli nedostatečnému zájmu uživatelů a technickým problémům.

Jak to celé funguje

Jedná se o nositelné zařízení podobné broži, které se skládá ze dvou hlavních částí. První částí je samotné zařízení, které využívá čipovou sadu Qualcomm Snapdragon s osmijádrovým procesorem pracujícím na frekvenci 2,1 GHz, 4 GB paměti RAM a 32 GB paměti eMMC. Tato část obsahuje také malou interní baterii. Druhou částí je velká baterie, tzv. battery booster, která slouží jako zadní část zařízení. Standardní balení obsahuje druhý battery booster, který lze vyměnit během provozu. Materiál oděvu bude umístěn mezi oběma částmi, které drží pohromadě magnet.

Investice do Humane a jejího projektu AI Pin dosahují stovky milionů dolarů. Mezi investory patří jak jednotlivci, tak i velké korporace, které věří v potenciál umělé inteligence a její schopnost změnit způsob, jakým lidé přistupují k informacím.

Imran Chaudhri a Bethany Bongiorno hráli v Applu klíčovou roli. Chaudhri byl jedním z klíčových designérů iPhone a Bongiorno pracovala na vývoji iPadu. Jejich zkušenosti a znalosti z Applu jim nyní pomáhají při vývoji AI Pin.

V USA se toto zařízení nyní prodává za 699 dolarů, což činí téměř 20 tisíc korun s daní. Nicméně tato částka představuje pouze počáteční náklady. Po zakoupení je nezbytné platit „povinné“ předplatné ve výši 24 dolarů měsíčně (640 Kč včetně DPH). Toto předplatné zahrnuje telefonní číslo, připojení k datové síti, cloudové úložiště pro fotky a videa a také neomezený počet dotazů na umělou inteligenci.

Reklama

Doporučujeme

Na jednání s Ruskem a USA v Abú Zabí se bude mluvit o území, řekl Zelenskyj

Na jednání se zástupci Spojených států a Ruska v Abú Zabí se bude mluvit o územních otázkách. Dnes to podle agentur řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Hotová je podle něj také dohoda se Spojenými státy o bezpečnostních zárukách pro Ukrajinu.

Vojáci NATO v Afghánistánu se vyhýbali boji, blouznil Trump

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek v rozhovoru s televizí Fox News prohlásil, že jednotky Severoatlantické aliance (NATO) v Afghánistánu se držely za frontovou linií, a nezúčastnily se tedy bojů. Opět zpochybnil efektivitu aliance a to, zda by přišla Spojeným státům v případě nouze na pomoc. Vyvolal tím ostré reakce.

Ukrajinské drony zasáhly sklad paliv v hloubi Ruska

Ukrajinské drony během noci zasáhly sklad pohonných hmot ve městě Penza, ležícím asi 700 kilometrů východně od Moskvy. Ve skladu vypukl požár, ale nálet se podle předběžných údajů obešel bez mrtvých a raněných, informoval gubernátor Penzenské oblasti Oleg Melničenko. Ukrajinský Kryvyj Rih ve čtvrtek zažil nejdelší útok od začátku ruské invaze na Ukrajinu, trval skoro celý den.

Trump stáhl pozvánku Kanady do své Rady míru

Americký prezident Donald Trump zrušil Kanadě pozvánku do svého nového projektu „Board of Peace“, který má podle něj pomáhat řešit globální konflikty. Otočil přitom během pár dní. Ještě minulý týden kanadská strana tvrdila, že pozvání přišlo a premiér Mark Carney ho plánuje přijmout.

Íránské revoluční gardy varují USA a Izrael, že jsou připraveny jednat

Šéf íránských revolučních gard Mohammad Pakpúr dnes varoval Washington, že jeho bezpečnostní složky mají po několika týdnech protestů a represí v Íránu "prst na spoušti" a jsou připraveny vykonat rozkazy íránského nejvyššího duchovního vůdce Alího Chameneího. Podle agentury AFP tím jen Írán přilévá olej do ohně v době, kdy americký prezident Donald Trump na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedl, že Teherán je otevřený vyjednávání s Washingtonem.

Územní otázky zůstávají nevyřešeny, řekl Zelenskyj před ohlášeným jednáním v SAE

Nadcházejících trojstranných jednání ve Spojených arabských emirátech (SAE) se zúčastní diplomatičtí a vojenští představitelé, přičemž ukrajinskou delegaci povede hlavní vyjednavač Rustem Umerov. Novinářům to ve švýcarském Davosu řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který jen o něco dříve konání schůzky mezi zástupci USA, Ukrajiny a Ruska oznámil. Zelenskyj se dnes v Davosu asi na hodinu setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

OSN varuje před dlouhodobým nedostatkem vody ve světě

Voda byla dlouho považována za samozřejmý zdroj. Nová zpráva OSN ale varuje, že tento předpoklad přestává platit. Svět se podle odborníků dostal do fáze, kdy už nejde jen o krizi, ale o trvalý problém s hlubokými dopady.

Trumpovi vyslanci Witkoff a Kushner v Kremlu jednají s Putinem

Ruský prezident Vladimir Putin v Kremlu jedná se zvláštním vyslancem amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem a Trumpovým zetěm Jaredem Kushnerem, informuje agentura TASS. Schůzka se týká možností ukončení války na Ukrajině, již Rusko na rozkaz šéfa Kremlu rozpoutalo v únoru 2022.

Musk brzy očekává schválení samořídicího systému Tesly v EU a Číně

Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk očekává, že jeho výrobce elektromobilů v Evropské unii příští měsíc získá schválení svého samořídicího systému Full Self-Driving (FSD). Podle agentury Reuters to řekl dnes na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu. Musk zároveň doufá, že v podobném termínu úřady schválí využití této technologie také v Číně.

Zelenskyj v Davosu ostře kritizoval Evropu

Volodymyr Zelenskyj v Davosu varoval, že Evropa působí bezradně a opakuje stejné chyby. Přirovnal to k filmu Na Hromnice o den více a vyčetl evropským lídrům pomalou a roztříštěnou reakci na bezpečnostní hrozby. Znovu otevřel i otázku tvrdších kroků proti Rusku a jasnější podpory Ukrajiny.

Inflace v USA zůstává vyšší a Fed váhá se snižováním sazeb

Americká inflace se v závěru roku držela výš, než by si centrální banka přála. Ceny v listopadu meziročně zrychlily a spotřeba dál roste, takže prostor pro rychlé snižování úroků se zmenšuje. Do hry navíc vstupují cla, která znovu zdražují některé zboží.

Oteplování Arktidy stojí za extrémními mrazy v USA

Extrémní mrazy, sníh a led zasahují velkou část Spojených států. Meteorologové upozorňují, že nejde o náhodný výkyv počasí. Změny v Arktidě a úbytek mořského ledu podle nich hrají klíčovou roli.

Sesuvy půdy na Novém Zélandě zabily nejméně dva lidi, další se pohřešují

Silné deště, které v posledních dnech zasáhly Severní ostrov Nového Zélandu, způsobily rozsáhlé sesuvy půdy, při nichž zemřeli nejméně dva lidé. Několik dalších osob je pravděpodobně pohřbeno pod troskami.

Trump narazil na Nejvyšší soud. Cook z funkce zřejmě neodvolá

Americký Nejvyšší soud se zdráhá odvolat z funkce guvernérku Federálního rezervního systému (Fed) Lisu Cook, obává se totiž ztráty nezávislosti centrální banky. Kromě toho podle právníků neexistují žádné důkazy o údajném hypotečním podvodu, kterého se měla Cook dopustit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama