Protext ČTKSpolečnost Getac pokračuje v posouvání hranic inovací s prvními odolnými zařízeními s...

Společnost Getac pokračuje v posouvání hranic inovací s prvními odolnými zařízeními s plně vestavěnou technologií LiFi

Tchaj-pej 12. září 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Getac úzce spolupracuje se společností Signify na vývoji nové generace odolných řešení s technologií LiFi

Společnost Getac dnes oznámila, že v rámci nového inovačního projektu se společností Signify, světovým lídrem v oblasti osvětlení, úspěšně zabudovala technologii LiFi do svých odolných zařízení.

V čele inovací v oblasti LiFi

Getac stojí v čele inovací v oblasti LiFi již řadu let a byla prvním výrobcem, který zkonstruoval odolná zařízení vybavená technologií LiFi pomocí externích adapterů. Nyní postoupila o krok dál a tuto technologii plně integrovala do svých zařízení, čímž dosáhla dalšího prvenství v oboru.

Společnost Getac na projektu úzce spolupracuje s firmou Signify pomocí její technologie Trulifi s cílem nabídnout svým zákazníkům technologii LiFi. V budoucnu budou zveřejněny další informace o samotných zařízeních a jejich dostupnosti na trhu.

S podporou Light Communication Alliance

Společnosti Signify i Getac jsou součástí Light Communication Alliance (LCA), asociace lídrů v oboru, výzkumníků a inovátorů, kteří věří v sílu optické bezdrátové komunikace, jež změní způsob komunikace mezi organizacemi.

Asociace LCA chápe, že rozvoj světelné komunikace vyžaduje přístup založený na spolupráci ekosystémů, a její členové úzce spolupracují na výzkumu, vývoji a zavádění životaschopné technologie LiFi.

Signify Trulifi a robustní technologie: Budoucnost bezpečné a spolehlivé komunikace

Technologie LiFi (Light Fidelity) využívá k přenosu dat světlo, nikoli rádiovou frekvenci, jako je tomu u tradičních technologií, jako jsou WiFi, LTE, 4G, 5G atd. Tento inovativní přístup má oproti technologiím založeným na rádiových vlnách řadu výhod, včetně extrémně nízké latence, lepšího soukromí a zabezpečení a vynikající kvality připojení, zejména v prostředích se zákazem používání rádiových vln.

Kombinace těchto výhod se spolehlivostí odolných řešení Getac otevírá širokou škálu nových scénářů použití v odvětvích, kde profesionálové denně pracují v náročných podmínkách. Například minimální požadavky na kabeláž LiFi umožňují profesionálům v obraně instalovat vysoce bezpečné komunikační sítě v terénu během několika minut. LiFi může být obzvláště přínosné v prostředích s omezenými nebo zakázanými rádiovými frekvencemi, což napomáhá digitální transformaci v průmyslových odvětvích, jako je průmyslová výroba, kde mohou existovat obavy, že zařízení založená na rádiových frekvencích budou narušovat kritické bezpečnostní operace.

„Společnost Getac si již dlouho uvědomuje potenciál technologie LiFi, která může zásadně změnit způsob práce a komunikace v mnoha organizacích,“ říká Amanda Ward, senior ředitelka pro technologie a služby v regionu EMEA ve společnosti Getac. „Díky našemu partnerství se společností Signify jsme plně odhodláni navrhovat, vyrábět a zabudovávat inovativní odolná řešení LiFi, která našim zákazníkům umožní proměnit tento potenciál ve skutečnost.“

„Některé z nejzásadnějších případů použití LiFi jsou v odvětvích, kde jsou odolná řešení vzhledem k velmi náročným pracovním podmínkám nezbytnou součástí technologické rovnice,“ říká Mark Gunther, vedoucí oddělení LiFi systémů ve společnosti Signify. „Společnost Getac je jako globální lídr v oblasti odolných počítačů a člen LCA ideálním partnerem, který nám pomáhá uvolnit sílu světla pro lepší životy a lepší svět.“

O společnosti Getac

Společnost Getac Technology Corporation je celosvětovým lídrem v oblasti odolných mobilních technologií a inteligentních video řešení, včetně notebooků, tabletů, softwaru, kamer nošených na těle, kamerových systémů v automobilech, správy digitálních důkazů a podnikových řešení pro analýzu videa. Řešení a služby společnosti Getac jsou navrženy tak, aby umožňovaly mimořádné zážitky pracovníkům v náročném prostředí. V současné době společnost Getac poskytuje služby zákazníkům ve více než 100 zemích světa na poli obrany, veřejné bezpečnosti, záchranných služeb, hasičských a záchranných složek, veřejných služeb, automobilového průmyslu, přírodních zdrojů, výroby, dopravy a logistiky. Další informace najdete na adrese: https://www.getac.com. Zapojte se na oborovém blogu společnosti Getac, případně můžete společnost sledovat na sítích LinkedIn a YouTube.

Getac a logo Getac jsou ochranné známky společnosti Getac Holdings Corporation nebo jejích přidružených společností. Ostatní značky nebo ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. ©2023 Getac Technology Corporation.

O společnosti Signify

Signify (Euronext: LIGHT) je světovou jedničkou v oblasti osvětlení pro profesionály i spotřebitele a osvětlení pro internet věcí. Naše produkty Philips, propojené systémy osvětlení Interact a služby využívající data, přinášejí vysokou přidanou hodnotu a mění životy v domácnostech, kancelářských a průmyslových budovách i ve veřejných prostorech. V roce 2022 jsme měli tržby ve výši 7,5 miliardy eur, přibližně 35 000 zaměstnanců a zastoupení ve více než 70 zemích. Odemykáme mimořádný potenciál světla pro lepší životy a lepší svět. V roce 2020 jsme v našich provozech dosáhli uhlíkové neutrality, od našeho vstupu na burzu jsme šest let po sobě v Dow Jones Sustainability World Index a v letech 2017, 2018 a 2019 jsme byli jmenováni lídrem v oboru. Novinky od společnosti Signify najdete v Newsroomu, na Twitteru, LinkedIn a Instagramu. Informace pro investory naleznete na stránce Vztahy s investory.

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/2202732/Getac_Li_Fi_230831_2.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1997483/Getac_Logo.jpg

Pro další informace se obraťte na: Rhys Chi, rhys.chi@getac.com

Doporučujeme

Život Julie Andrews přiblíží nový dokument plný archivních záběrů

Julie Andrews se ve svých devadesáti letech ohlédne za kariérou, která začala v britských varieté a přivedla ji až mezi největší filmové hvězdy. Připravovaný dokument nabídne nové rozhovory i dosud nepublikované archivní záběry.

Britská firma prodala 178 bitcoinů. Penězi předčasně splatila dluh

Britská společnost Smarter Web Company prodala téměř 178 bitcoinů a získané peníze použila na předčasné splacení svého závazku. Transakce měla hodnotu přibližně 11,7 milionu dolarů. Firma se tím zároveň vyhnula možnému vydání více než 7,7 milionu nových akcií.

Indie: Levhart zaútočil v obchodě s alkoholem. Pohotový prodavač ho uvěznil uvnitř

Do obchodu s alkoholem v severoindickém státě Rádžasthán nečekaně vnikl leopard a zaútočil přímo na prodavače. Zraněnému muži se nakonec podařilo šelmu uvěznit přímo uvnitř obchodu.

Demonstranti se střetli s albánskou policií při protestech proti resortu Jareda Kushnera v Albánii

Albánské protesty proti plánovanému luxusnímu resortu spojenému s Jaredem Kushnerem přerostly v otevřený střet s policií. Demonstranti kritizují možné poškození chráněné přírody, nejasnosti kolem vlastnictví pozemků i celkově korupční poměry v zemi. Hnutí, které si říká "plameňáková revoluce", už téměř dva měsíce tlačí na vládu premiéra Ediho Ramy.

V Kongu si ebola vyžádala už více než 1000 obětí, počet nakažených přesáhl 2500

Počet potvrzených obětí eboly v Kongu vzrostl na 1033 a počet nakažených dosáhl 2536, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na oficiální údaje zveřejněné ve středu v noci. Předchozí bilance uváděla 999 mrtvých a 2423 nakažených. Podle Reuters jde o nejrychleji se šířící epidemii eboly v historii.

Sněmovna USA schválila návrh obranného rozpočtu ve výši 1,15 bilionu dolarů

Americká Sněmovna reprezentantů ve středu těsnou většinou schválila návrh obranného rozpočtu v rekordní výši 1,15 bilionu dolarů (24,4 bilionu Kč). Návrh rovněž zahrnuje ustanovení o užší spolupráci Pentagonu s Izraelem či přejmenování amerického ministerstva obrany na ministerstvo války. Opatření navzdory výhradám demokratů prošlo dolní komorou Kongresu v poměru 216 ku 212 hlasům. Píší o tom agentury Reuters a AP.

Francouzské úřady kvůli požáru u Bordeaux evakuovaly tisíce lidí

Francouzské úřady kvůli lesnímu požáru na pobřeží Atlantiku u Bordeaux preventivně evakuovaly 10.000 turistů a asi 1000 obyvatel. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na prohlášení departementu Gironde z dnešního rána. Server regionálních rozhlasových stanic ici.fr s odvoláním na své zdroje uvedl, že evakuovaných je celkem takřka 12.000 a že požár u obce Saumos západně od Bordeaux se rozšířil na 2400 hektarů. Portál departementu je v současné době nedostupný.

Milan Petržela ukončil profesionální fotbalovou kariéru

Milan Petržela po více než dvou desetiletích uzavřel profesionální fotbalovou kariéru. Rekordman v počtu ligových startů odehrál v nejvyšší soutěži 537 zápasů a získal řadu trofejí. Ve 43 letech se rozhodl skončit, protože podle svých slov už mu fotbal nepřinášel stejnou radost jako dříve.

Zástupci států EU podpořili 21. balík sankcí proti Rusku, Řecko stáhlo blokaci

Zástupci států EU dnes podpořili přijetí 21. balíku sankcí proti Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině, potvrdil unijní diplomat. Nová omezení se dlouho nedařilo schválit zejména kvůli výhradám, které mělo Řecko v souvislosti s omezením přepravy ruského zkapalněného plynu (LNG), což by podle Atén citelně zasáhlo řeckou lodní dopravu. Nakonec si Řecko podle informací ČTK vyjednalo určité ústupky.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvé po útocích protivníka i útoky na infrastrukturu

Ruský útok v ukrajinské Sumské oblasti si v noci na dnešek vyžádal jednoho mrtvého. Rozsáhlému útoku čelila také Oděsa. V Rusku a na okupovaném poloostrově Krym zemřeli tři lidé, v Uljanovské oblasti zasáhl dron objekt infrastruktury. Informovaly o tom dnes ukrajinské a ruské úřady.

Válka s Íránem už USA stála 37,5 miliardy dolarů. Hegseth požádal Kongres o další finance

Válka s Íránem už USA vyšla přibližně na 37,5 miliardy dolarů (zhruba 794 miliard korun), odhadl v úterý na dotaz zákonodárců americký ministr obrany Pete Hegseth. Ve skutečnosti však mohou být výdaje ještě vyšší, odhad totiž nezahrnuje náklady na opravu poškozených vojenských základen na Blízkém východě. Hegseth navíc vyvolal pobouření, když Kongres požádal o dalších 87 miliard dolarů (asi 1,84 bilionu korun).

Ministři zahraničí USA a Ruska jednali o konfliktu na Ukrajině i vztazích

Americký ministr zahraničí Marco Rubio dnes ve filipínské Manile jednal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem o válce na Ukrajině, ale také o normalizaci vztahů jejich zemí. Rusko je podle Lavrova připravené na urovnání konfliktu, ministr ale zároveň varoval před americkými dodávkami zbraní na Ukrajinu, napsaly dnes agentury.

Trump vzdal hold vojákům padlým na Blízkém východě. Ještě předtím pohrozil Íránu

Těla čtyř amerických vojáků zabitých na Blízkém východě se ve středu vrátila do Spojených států v rakvích pokrytých vlajkami. Takzvaného důstojného převozu se účastnil i prezident Donald Trump, který se soukromě setkal s rodinami padlých. Přiznal, že to bylo „velmi těžké“. Ještě předtím přitom hrozil Íránu eskalací, která by ohrozila další tisíce amerických vojáků na Blízkém východě. Šéf Bílého domu trval na tom, že Američaům válka nevadí. Průzkumy však ukazují něco jiného.

USA provedly další vlnu útoků na Írán, podle Teheránu zahynuli dva lidé

Spojené státy dokončily další vlnu vzdušných úderů na Írán. Na síti X to oznámilo oblastní velitelství amerických sil na Blízkém východě (CENTCOM). Útok začal ve středu v 17:30 východoamerického času (23:30 SELČ) a trval pět hodin. Výbuchy byly dosud hlášeny z oblastí jihoíránských měst Búšehr, Ahváz a Sírík, uvedla agentura Reuters s odvoláním na íránská média. Při americkém vzdušném úderu na hraniční přechod Šalamčeh mezi Íránem a Irákem zahynuli dva lidé. S odkazem na bezpečnostní zdroj to sdělila íránská agentura SNN. Kuvajt mezitím sdělil, že čelil íránskému dronovému útoku.

Hútíové udeřili na saúdské tankery, v Hormuzu explodovala loď

Jemenští povstalci Hútíové v Rudém moři zaútočili na dva saúdské ropné tankery, které podle nich narušily jejich blokádu. Americký prezident Donald Trump pohrozil, že pokud rebelové zablokují Rudé moře, tak se „o ně postará“. Jeden ze tří tankerů, který se snažil proplout Hormuzským průlivem, explodoval. USA mezitím zahájily další vlnu úderů na Írán, na což ropa reagovala růstem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama