-5.6 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
Protext ČTKSpolečnost Eaton slaví 30 let v České republice

Společnost Eaton slaví 30 let v České republice

Praha 23. února 2023 (PROTEXT) – Za tuto dobu zde kromě zajištění prodeje výrobků a služeb postavila také výrobní závod, zřídila unikátní inovační centrum a vybudovala distribuční centrum

Společnost Eaton, která je přední společností v oblasti řízení distribuce energie a její transformace, slaví v tomto roce třicetileté výročí od vstupu na český trh. Společnost do České republiky původně vstoupila jako součást koncernu Felten & Guilleaume a soustředila se na prodej komponentů pro distribuci elektrické energie. Během následujících let zde proinvestovala stovky milionů Kč, postavila výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí a zřídila super moderní Evropské inovační centrum v Roztokách u Prahy. Eaton v České republice provozuje také jedno ze svých evropských logistických center, které je zodpovědné za dodávky produktů do řady zemí střední a východní Evropy. „Za třicet let existence v České republice se nám podařilo vytvořit komplexní dodavatelský řetězec, který zahrnuje vývoj, výrobu, prodej, logistiku a servis,“ říká Jan Hrůza, který má na starosti obchodní aktivity společnosti Eaton pro Českou a Slovenskou republiku. Společnost se řadí mezi největší americké investory v České republice.

V roce 1993 vstoupila společnost Eaton na český trh jako součást koncernu Felten & Guilleaume, který se později sloučil s koncernem Moeller. V roce 2008 získal koncern Moeller nového vlastníka – společnost Eaton Corporation – a zahájil své začleňování do jeho struktur. V roce 2009 došlo k přejmenování společnosti Moeller Elektrotechnika na Eaton Elektrotechnika. Pro společnost to znamenalo velkou příležitost pro další růst a možnost být součástí silné mezinárodní společnosti, která může reagovat na měnící se potřeby zákazníků.

Významnou součástí aktivit společnosti Eaton v České republice je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí. Ten byl založen v roce 1994 z důvodu výroby zejména rozváděčových skříní a rozvodnic, proudových chráničů, jističů, ale také komponent k chytré elektroinstalaci. V současné době se zde vyrábějí zejména vzduchové jističe, rozváděče a RF komponenty xComfort. Na vybudování závodu, který se rozprostírá v areálu o ploše 50 000 m2, bylo firmou doposud proinvestováno více než 650 mil. Kč. Se svými téměř osmi sty pracovníky se závod řadí mezi nejvý­znamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Kromě vlastní výroby se zde společnost od počátku soustředí také na softwarovou podporu svých produktů pomocí programů E-Config nebo xSpider (Pavouk). Ten prošel rozsáhlým vývojem a jeho nová generace z roku 2016 s plnou grafikou na úrovni CAD a novým výpočetním jádrem se využívá v mnoha zemích světa.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční centrum BDC v Pohořelicích u Brna. To zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton zákazníkům v České republice, na Slovensku a v dalších zemích střední a východní Evropy. Eaton podstatnou část svých výrobků vyváží také do zemí Evropské unie. Od roku 1998 společnost působí také na Slovensku. V roce 2011 proběhlo úspěšné propojení české a slovenské pobočky, v současné době tak na obou trzích působí dva právní subjekty se společnou organizační strukturou, která tak dokáže nejlépe reagovat na potřeby zákazníků, zajišťuje jim nejvyšší standard, rychlejší servis a kvalitnější služby. “Snažíme se vybudovat si a udržovat s našimi zákazníky v obou zemích silné partnerské vztahy, a to na základě excelentních služeb, od dodávání našich výrobků až po zákaznický servis, podporu zákazníků a jejich další vzdělávání,” vysvětluje Jan Hrůza.

Založení Evropského Inovačního centra v Roztokách u Prahy v roce 2012 bylo dalším příkladem posílení pozice společnosti Eaton v České republice. Jde o úplně první inovační centrum společnosti Eaton v Evropě a páté takové na světě. Centrum hraje klíčovou roli v oblasti výzkumu a vývoje. Mezinárodní tým odborníků zde vyvíjí špičkové, energeticky účinné napájecí systémy se zaměřením na elektrifikaci dopravy, aplikace pro vozidla a letecký průmysl.

Společnost Eaton za posledních 30 let podstatně rozšířila své portfolio, a to nejenom vlastním výzkumem a výrobou, ale také akvizicemi společností jako Powerware, Cooper Industries nebo nejnověji Tripp Lite. Produkty společnosti Eaton splňují požadavky na chytré a udržitelné energetické systémy a uspokojují zákazníky, kterým záleží na životním prostředí a udržitelném rozvoji. Ve světě v současnosti dochází k procesu zásadní změny trendů naší doby. Jde o rapidní vzestup digitalizace a přechod výroby energií z fosilních paliv na obnovitelné zdroje – a obě tyto změny jsou reakcí na bezprecedentní růst elektrifikace a na průběh klimatických změn. Vizí společnosti Eaton je zlepšovat kvalitu života a životního prostředí skrze využití technologií a služeb spojených s řízením spotřeby energie. Jako signatář úmluvy UN Global Impact se společně s dalšími společnostmi po celém světě zavázala k tomu, že bude i nadále zavádět udržitelná a sociálně odpovědná opatření a postupy.

„Kromě energetické transformace a udržitelného rozvoje je pro společnost Eaton hlavním tématem vzdělávání, kterému se dlouhodobě a systematicky věnujeme. Naše populární odborná školení jsme v době pandemie covid-19 úspěšně převedli do on-line prostředí a v současné době probíhají presenční i distanční formou,“ zmiňuje Jan Hrůza. Účastníci se v jejich průběhu seznamují s produkty společnosti a s jejich správným využitím, mohou ale také diskutovat s odborníky a kolegy. Eaton reaguje na současnou energetickou krizi také přidáním nových, aktuálních témat, jakými jsou úspora energie s pomocí zařízení pro chytrou domácnost nebo fotovoltaika.

O společnosti Eaton

Eaton je společnost zabývající se inteligentním řízením energie, jejímž cílem je zlepšovat kvalitu života a chránit životní prostředí pro obyvatele na celém světě. Řídíme se naším závazkem podnikat správně, pracovat udržitelně a pomáhat našim zákazníkům hospodařit s energií ? dnes i v budoucnu. Využíváním globálních trendů růstu elektrifikace a digitalizace urychlujeme přechod naší planety na obnovitelnou energii, pomáháme řešit nejnaléhavější světové výzvy v oblasti řízení energie a děláme, co je nejlepší pro všechny zúčastněné strany a celou společnost.

Společnost Eaton byla založena v roce 1911 a již sto let je kótována na newyorské burze. V roce 2022 jsme vykázali tržby ve výši 20,8 miliardy dolarů a našim zákazníkům sloužíme ve více než 170 zemích. Pro více informací navštivte webové stránky www.eaton.com. Sledujte nás na Twitteru a LinkedIn.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.

Čtyři mrtví a šest raněných při ruském útoku na Charkov, uvedly úřady

Nejméně čtyři lidé přišli o život a šest utrpělo zranění při ruském nočním útoku na předměstí Charkova, uvedl šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Dříve informoval o dvou mrtvých a pěti raněných v druhém největším ukrajinském městě, ležícím na východě země. Ukrajina naopak zaútočila na přístavní město Taganrog u Azovského moře, tvrdí ruské úřady.

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama