menu

18.7 C
Czech
Pondělí 22. července 2024

Moskva hlásí 22 sestřelených dronů, gubernátoři informují o dalších

Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila 22 ukrajinských dronů na západě země a nad anektovaným Krymem, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Jeden z dronů se zřítil na elektrickou rozvodnu v Lipecké oblasti, oznámil gubernátor Igor Artamonov, podle kterého se nálet obešel bez obětí a rozvodna dále funguje. Podobná tvrzení bojujících stran nelze v podmínkách válečného konfliktu operativně ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajina se už téměř dva a půl roku brání ruské agresi.

Společnost Deutsche Bahn zvolila pro údržbu a kontrolu vlaků notebooky Getac S410

Sledujte nás na sítích

Tchaj-pej (Tchaj-wan) 11. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Getac podporuje nové významné zákazníky v železničním sektoru v oblasti digitalizace a automatizace s cílem zajištění bezpečného a udržitelného železničního provozu

Reklama

Novinky v kostce:

Společnost DB začala před nedávnem pro spolehlivou kontrolu, údržbu a provoz vlaků a lokomotiv používat odolné notebooky S410.

Řešení Getac S410 umožňuje realizaci rychlých a efektivních procesů, díky kterým se vlaky mohou do provozu vrátit velice rychle.

Společnost Deutsche Bahn AG nyní při realizaci celé řady provozních pracovních postupů používá odolné notebooky Getac S410. Výběrové řízení se společností Getac vyhrála společnost IT-HAUS GmbH se sídlem ve Föhrenu u Trieru v Německu, která se tak nyní stala dodavatelem vybavení DB. Notebooky S410 se používají speciálně pro potřeby revizí a všeobecných kontrol, jakož i pro údržbu a opravy. Cílem jejich nasazení je minimalizace vlakových prostojů.

Reklama

Profesionalita v digitalizaci

Odolné notebooky Getac S410 podporují procesy digitalizace a automatizace a zajišťují tak rychlou a efektivní kontrolu i údržbu. V případě systémové poruchy, poškození nebo náhodného poškození lze vlaky rychle znovu zprovoznit a v ještě větší míře tak minimalizovat prostoje.

Mezi další uplatnění systémů Getac S410 ve společnosti Deutsche Bahn patří automatizovaný systém hlášení a dokumentace, pravidelné monitorování důležitých bezpečnostních zařízení a provádění komplexních inspekčních služeb, revizí a obecných kontrol.

S notebooky Getac S410 mohou servisní technici současně pracovat na různých vlacích s různými systémy. To umožňuje vytvářet hlášení pro vlaky, které se účastnily nehod, a odečítat stav systémů v dílnách. Při kontrole motorů nebo vyhledávání závad ve vlacích a na jejich podvozcích je nezbytné spolehlivé zařízení s přehledným displejem, osvětlenou klávesnicí a různými možnostmi připojení (například RS232 nebo RJ45). Model S410 je spolehlivý i při práci v dílně nebo venku, a to za různých povětrnostních podmínek.

Pro zákazníka byly také velice důležité zejména bezpečné postupy v případě neočekávaných poruch. V těchto případech zajišťuje zkrácení prostojů služba Hot Swap od společnosti IT-HAUS ve spolupráci s programem Getac Self-Maintainer.

Inteligentní a bezpečná údržba

Zařízení společnosti Getac jsou využívána také k automatickému oznamování stavu součástí vozidla přímo do servisních dílen nebo k automatickému zajištění náhradních dílů. Díky digitální diagnostice a kontrolním systémům poskytuje notebook Getac S410 zaměstnancům DB ještě lepší možnosti podpory a snižuje jejich pracovní zatížení.

„Je nám velkým potěšením, že můžeme fungování společnosti Deutsche Bahn podpořit našimi odolnými počítačovými řešeními,“ konstatoval Eric Yeh, generální ředitel společnosti Getac Technology GmbH. „Naše notebooky S410 jsou mimořádně výkonné a spolehlivé, velmi snadno se používají a umožňují vysoký stupeň digitalizace, a to i díky technologiím 5G. Jsou ideální pro zajištění plynulého provozu v nepříznivých podmínkách, a proto jsou obzvláště vhodné pro plnění náročných úkolů v této oblasti.“

O společnosti Getac

Společnost Getac Technology Corporation je celosvětovým lídrem v oblasti výroby a dodávky odolných mobilních technologií a inteligentních videořešení, včetně notebooků, tabletů, softwaru, kamer nošených na těle, videosystémů v automobilech a podnikových řešení pro analýzu videa. Služby a řešení společnosti Getac jsou navrženy tak, aby poskytovaly prvotřídní zážitek všem pracovníkům kritických provozů, a to i v náročném prostředí. Společnost Getac poskytuje své služby zákazníkům ve více než 100 zemích světa v oblasti obrany, veřejné bezpečnosti, hasičských a záchranných složek, veřejných služeb, automobilového průmyslu, přírodních zdrojů, výroby, dopravy a logistiky. Další informace naleznete na stránkách http://www.getac.com či na sítích LinkedIn nebo YouTube. Zapojit se můžete na blogu Getac Industry Blog.

Getac a logo Getac jsou ochrannými známkami společnosti Getac Holdings Corporation nebo jejích dceřiných společností. Ostatní značky nebo ochranné známky jsou vlastnictvím příslušných vlastníků. ©2024 Getac Technology Corporation.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2378441/Getac_Logo.jpg

KONTAKT: Rhys Chi, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.

Tisíce Izraelců protestují proti Netanjahuově odletu do USA, neuzavře-li příměří

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě. Demonstranti vyzývali premiéra Benjamina Netanjahua, aby neodlétal na návštěvu Spojených států, dokud nepodepíše dohodu o příměří s palestinským teroristickým hnutím Hamás, jejíž součástí bude propuštění rukojmích. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI). Do Spojených států Netanjahu podle nových informací odletí v pondělí ráno.

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.

Tisíce Izraelců protestují proti Netanjahuově odletu do USA, neuzavře-li příměří

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě. Demonstranti vyzývali premiéra Benjamina Netanjahua, aby neodlétal na návštěvu Spojených států, dokud nepodepíše dohodu o příměří s palestinským teroristickým hnutím Hamás, jejíž součástí bude propuštění rukojmích. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI). Do Spojených států Netanjahu podle nových informací odletí v pondělí ráno.

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.

Při úderu Izraele v Jemenu zemřelo šest lidí

Při sobotním izraelském leteckém útoku v oblasti jemenského přístavu Hudajdá zemřelo šest lidí a dalších 80 bylo zraněno. Uvedla to dnes před polednem SELČ agentura Reuters s odkazem na lékařské zdroje. Proíránští povstalci Húsíové, proti kterým byl úder namířen, dříve mluvili o třech mrtvých a 87 zraněných. Na místě úderu podle agentury AFP stále hoří.

Trump útočí na Bidena a Harris na prvním mítinku po pokusu o atentát

Donald Trump na svém prvním mítinku po atentátu v Grand Rapids ve státě Michigan ostře kritizoval své demokratické soupeře Joea Bidena a Kamalu Harris. Akce byla nejen jeho návratem na kampaň, ale také prvním vystoupením s novým kandidátem na viceprezidenta, senátorem za Ohio JD Vancem.

V Pásmu Gazy za poslední den zahynulo 37 lidí, uvádí tamní úřady

V Pásmu Gazy při operacích izraelské armády zahynulo 37 lidí za posledních 24 hodin, uvedla dnes agentura Reuters s odkazem na ministerstvo zdravotnictví ovládané palestinským teroristickým hnutím Hamás. Počet obětí z řad Palestinců se po devíti měsících izraelské vojenské ofenzivy blíží 39.000. Dalších téměř 90.000 lidí utrpělo zranění.
Reklama
Reklama