Protext ČTKSpolečnost Clear Hydrogen UK vyrábí 5,000.000 kg vodíku denně pomocí Protonovy metody

Společnost Clear Hydrogen UK vyrábí 5,000.000 kg vodíku denně pomocí Protonovy metody

Londýn 26. dubna 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Společnost Clear Hydrogen UK Ltd. (CHUK) s potěšením oznamuje rozšíření své dohody se společností Proton Technologies.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220424005124/en/

Společnost Proton má nejlevnější metodu výroby čistého vodíku, která je nejšetrnější k životnímu prostředí a nejlevnější metodou výroby vodíku.

Plán počítá s výrobou čistého vodíku ze stárnoucích britských ropných ložisek na moři a současně se sekvestrací obrovských množství CO2 jako pevného uhličitanu v rámci stejných systémů.

V roce 2021 investovali zakladatelé společnosti CHUK do společnosti Proton 3,7 milionu kanadských dolarů, aby získali licenci na výrobu 20 tun vodíku denně pro použití ve Velké Británii a Irsku. Dnes oznámené rozšíření je 250x větší, což dává předpokládanou celkovou hodnotu licence až 925 milionů CAD pro 5000 tun denně. Podmínky zahrnují, že 45% podíl ve společnosti CHUK připadne společnosti Proton, která bude týmu společnosti CHUK poskytovat zvýšenou technickou podporu a dohled nad řízením. Dva ze zakladatelů společnosti CHUK se rovněž stanou členy představenstva společnosti Proton.

Předseda společnosti CHUK Hertford King k tomu uvedl následující: „Těšíme se na pracovní místa a ekonomickou jistotu, kterou Spojenému království přinese využití nízkonákladové technologie společnosti Proton, uhlíkově negativní technologie, která využije zařízení, majetek, znalosti v oblasti offshore a lidi, kteří již podporují výrobu energie v oblasti pobřežních vod. Naším záměrem je, aby se společnost CHUK stala důležitou součástí úsilí Spojeného království o dosažení nízkouhlíkové energetické nezávislosti, a naše dohoda se společností Proton je velkým krokem, který nám pomůže tohoto cíle dosáhnout.“

Předseda představenstva společnosti Proton Technologies Grant Strem řekl: „Naším posláním je rozšířit tuto nesmírně škálovatelnou technologii čisté energie po celém světě tak rychle, jak si to budeme moci dovolit. Rádi spolupracujeme s rozhodnými a schopnými skupinami, jako je CHUK, abychom naplnili dohody o odběru, které jsou již v pokročilém stadiu jednání. Přizpůsobení hardwarových řešení společnosti Proton pro použití na moři je v technických možnostech odborníků ve Spojeném království a toto partnerství se společností CHUK je dobrou zprávou pro životní prostředí a britskou ekonomiku obecně. Energetický sektor dosahuje ročně zhruba 10 bilionů dolarů. Očekáváme, že budeme vyrábět vodík s nižšími energetickými náklady než zemní plyn; důsledky této skutečnosti jsou značné.“

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220424005124/en/

Kontakty

Pro další informace:

Hertford King

Hertford@proton.energy

nebo

Grant Strem

grant.strem@proton.energy

+1-403-467-1220

Zdroj: Proton Technologies

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Doporučujeme

Akcie SpaceX jsou na burze, předběžně naznačují růst alespoň o 28 procent

Na trhu Nasdaq ve Spojených státech jsou ode dneška veřejnosti k dispozici akcie americké společnosti SpaceX, kterou založil a vede podnikatel Elon Musk. V primární veřejné nabídce akcií (IPO) podnik získal 75 miliard dolarů (1,57 bilionu Kč), jde tak o největší IPO všech dob. Předběžné propočty ukazují, že akcie by mohly v úvodu obchodování zpevnit alespoň o 28 procent na 174 dolarů za kus, uvedla agentura Reuters.

Thajská princezna zemřela po letech v komatu

Thajská princezna Bajrakitiyabha Narendira Debyavati, nejstarší dcera krále Mahy Vajiralongkorna, zemřela ve věku 47 let. Oznámil to v pátek thajský královský palác. Princezna byla podle oficiálního prohlášení dlouhodobě vážně nemocná a téměř čtyři roky strávila v bezvědomí.

Evropa mizí pod betonem. Přírodu ztrácí rychleji, než se myslelo

Evropa přichází o krajinu výrazně rychleji, než ukazují oficiální statistiky. Nová studie odhalila, že skutečný rozsah úbytku půdy je téměř dvojnásobný oproti dosavadním odhadům. Vědci upozorňují, že pod betonem, asfaltem a novou zástavbou každoročně mizí mnohem více přírody i zemědělské půdy, než si evropské státy dosud uvědomovaly.

Ukrajinské a ruské úřady hlásí mrtvé a zraněné po dronových útocích nepřítele

Ruské útoky v ukrajinské Sumské oblasti v noci na dnešek zabily železničářku a další zranily. Dva mrtvé hlásí úřady v ruské Brjanské oblasti. Ukrajinské drony útočily také v Tatarstánu a zranily tři lidi, informoval šéf regionu Rustam Minnichanov. Ukrajinská armáda ohlásila zásah dvou ruských rafinérií a chemičky.

Nigerijská armáda za rok zabila přes 13.000 teroristů, tvrdí prezident Tinubu

Nigerijská armáda v uplynulém roce zabila více než 13.000 teroristů, prohlásil dnes prezident země Bola Tinubu. Zároveň podle něj od jeho nástupu do funkce v roce 2023 klesl počet obětí islamistického povstání o 81 procent. Informovala o tom agentura AFP.

Velké solné jezero skrývá podzemní zásoby sladké vody

Pod vysychajícím Velkým solným jezerem v americkém Utahu se nachází mnohem větší zásoba sladké vody, než se dosud předpokládalo. Vědci nově zmapovali podzemní systém, který sahá několik kilometrů pod dno jezera a může významně ovlivnit pohled na fungování této unikátní krajiny i možnosti boje s prachovým znečištěním.

Dohoda USA a Íránu otevře Hormuzský průliv a umožní prodej íránské ropy

Americko-íránské memorandum o porozumění, které by podle prezidenta Donalda Trumpa mohlo být podepsáno již o víkendu, zahrnuje prodloužení příměří o 60 dnů, okamžité znovuotevření Hormuzského průlivu, dočasnou výjimku umožňující prodej sankcionované íránské ropy či základní rámec pro řešení otázky íránských zásob vysoce obohaceného uranu. Dnes to uvedl server Axios s odvoláním na diplomata ze zprostředkovatelské země a amerického činitele. Text dohody podle zdrojů serveru schválilo íránské vedení, nicméně pravděpodobně ne přímo sám nejvyšší vůdce Modžtaba Chameneí.

Hormuzský průliv se může brzy otevřít. Lodě se vrátí rychle, tvrdí šéf dopravního giganta

Provoz v Hormuzském průlivu by se měl rychle do jisté míry obnovit, pokud USA s Íránem dosáhnou důvěryhodné mírové dohody, která zlepší bezpečnost na této klíčové vodní trase, míní Lars Barstad, generální ředitel přepravní společnosti Frontline. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa může k podpisu dohody dojít už tento víkend.

Dohodu s Íránem podepíšeme o víkendu v Evropě, prohlásil Trump. Teherán to popírá

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek večer prohlásil, že ke slavnostnímu podepsání mírové dohody s Íránem by mohlo dojít o víkendu někde v Evropě. Mluvčí íránské diplomacie Esmáíl Baghájí však uvedl, že Teherán zatím žádnou dohodu neschválil. Vysoce postavený íránský představitel zase varoval před podvodem. Zdroj obeznámený se situací nicméně ubezpečil, že v rozhovorech došlo ke skutečným průlomům.

Muskovo jmění může po vstupu SpaceX na burzu přesáhnout bilion dolarů

Elon Musk se po vstupu SpaceX na burzu stal na papíře prvním člověkem s majetkem přesahujícím jeden bilion dolarů. Rekordní nabídka akcií ukázala, jak silně investoři věří jeho firmám, i když část hodnoty stojí na plánech, které se mohou naplnit až za mnoho let.

Policie vyšetřuje záhadný nápis „8647“ na trávníku v centru Washingtonu

Americké úřady vyšetřují velký nápis "8647", který se objevil v trávě na National Mall ve Washingtonu. Čísla bývají spojována s odpůrci prezidenta Donalda Trumpa, jeho spojenci je ale považují za možnou výzvu k násilí.

Jihokorejský exprezident dostal dalších 30 let vězení

Bývalý jihokorejský prezident Jun Sok-jol dostal dalších 30 let vězení za vyslání vojenských dronů nad Severní Koreu. Soud dospěl k závěru, že akce měla vyvolat napětí na Korejském poloostrově a pomoci vytvořit záminku pro pozdější vyhlášení stanného práva.

Taylor Swift se stala nejmladší ženou uvedenou do Songwriters Hall of Fame

Taylor Swift zažila v New Yorku další výrazný milník své kariéry. Během slavnostního večera Songwriters Hall of Fame poděkovala rodině, která se kvůli jejímu hudebnímu snu kdysi přestěhovala z Pensylvánie do Nashvillu. Při projevu neudržela emoce a připomněla, že bez podpory nejbližších by na pódiu nestála.

Po 26 letech identifikovali muže nalezeného ve spacáku v národním parku

Američtí vyšetřovatelé po více než čtvrtstoletí zjistili totožnost muže, jehož ostatky byly nalezeny v odlehlé části národního parku Olympic ve státě Washington. Pomohly moderní forenzní testy a genetická genealogie, díky nimž se podařilo najít příbuzné zemřelého.

Helen Mirren se vyjádřila k Izraeli i budoucnosti MobLandu

Helen Mirren na filmovém festivalu v Taormině promluvila o svém vztahu k Izraeli i o současném dění na Blízkém východě. Herečka, která má s Izraelem dlouhodobé osobní vazby, zároveň zdůraznila, že neschvaluje postup země vůči Palestincům. Vedle toho se vyjádřila také k seriálu MobLand a k možnému návratu Toma Hardyho.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama